Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(naujute @ 2009 04 16, 18:28)
mirkyt tam ir reikia, kad paskui nekeltu substrato i virsu  mirksiukas.gif  mirkyt galima ivairiai, as tai nakciai uzmerkiu ir labai gerai jis prisigeria  4u.gif

na,vat,koks idomus klausimas cia su tuo mirkymu...taip ir nesuprast,ka daryt g.gif as jau kiek geliu i Extra persodinau (tada dar substratas is saves buvo dregnas biskiuka) visas man kelia i virsu mirkant.visada turiu kazkuo prispaust ta vazona,kad jis normaliai apsemtas butu.kita gele kai persodinesiu bandysiu gal mirkyt ta substrata-ziuresiu tada kas bus g.gif o dabar tai tas geles as kokia 15min mirkau,o jis kaip neprisigeria taip neprisigerai.ar jas is naujo reik persodint gal? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(inerga @ 2009 04 16, 23:00)
na,vat,koks idomus klausimas cia su tuo mirkymu...taip ir nesuprast,ka daryt g.gif as jau kiek geliu i Extra persodinau (tada dar substratas is saves buvo dregnas biskiuka) visas man kelia i virsu mirkant.visada turiu kazkuo prispaust ta vazona,kad jis normaliai apsemtas butu.kita gele kai persodinesiu bandysiu gal mirkyt ta substrata-ziuresiu tada kas bus g.gif o dabar tai tas geles as kokia 15min mirkau,o jis kaip neprisigeria taip neprisigerai.ar jas is naujo reik persodint gal? doh.gif

nereikia nereikia persodinti, viskas gerai sunkiai geriasi i pusu zieve vanduo bandyk truputi ilgiau palaikyti, o kad keliasi substratas merkiant i vandeni tai cia visoms keliasi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mocha @ 2009 04 16, 21:59)
Ai tiesa, o kaip čia visos apie tas kempines šneka. Pas viena gėliuką pastebėjau,kad atsirado jų, nu tokių smulkių gabaliukų tipo kaip kempinės.  Anksčiau niekada nebuvo. ar čia nėra taip, kad nuo drėgmės ar ko atsiranda ant augalų šaknų ar substrate tos ale kempinės tipo kažkokie dariniai? biggrin.gif nžn ar tiksliai pasakiau,bet gal supratot apie ką aš.

lotuliukas.gif Ten paprastas paralonas mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos,

Gal galit man padeti gavau dovanu orchideja ir po paros laiko ji numete visus savo ziedus taip pat ir pumpurus liko tik kotas verysad.gif
jau antra gele taip mirsta pas mane verysad.gif

Gal zinot ar imanoma ja dar isgelbeti? gal reikia patresti ar persodinti

Aciu uzatsakymus
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 16, 20:58)
tai gal jam per sausas oras buvo??? ar purski lapus? g.gif



QUOTE(Barikada @ 2009 04 16, 21:00)
nedaznai cool.gif

Jukra, fotiko laido nerandu unsure.gif


**************************************************************
QUOTE(evelinute999 @ 2009 04 16, 21:06)
nusipirkau gelyte ir tik dabar pamaciau viena maza tos kempines gabaleli vazone. doh.gif ji reikia butinai isimti ar galima ir palikti? taip nesinori dar tos gelytes traukti is vazono ax.gif



QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 16, 21:09)
as irgi viename vazone matau smulkiai sukarpytu gabaleliu bet kol auga netruaksiu is vazono smile.gif



QUOTE(evelinute999 @ 2009 04 16, 21:12)
tai tada ir as paliksiu bigsmile.gif  kai nuzydes uzsiimsiu persodinimu smile.gif



mielosios, pirmame puslapyje rauodonomis raidelėmis parašiau prašymą formuluoti klausimus itin konkrečiai ir išvengti nereikalingo plepėjimo g.gif

Tokiems dialogams ir pasvarstymams, kurie nesuteikia konkrečios info, yra juk kita tema, kurioje mielai pliurpiame. mirksiukas.gif

O kad nebūtų užduodama šimtas klausimų, galima išdėstyti problemą: vietoje žiedų falenopsis augina lapus ant žiedstiebio. (kad atsakinėjantys asmenys neklausinėtų, kur kas kaip auga ir t.t.).

Ir šiaip, visų pirma visiems rekomenduoju skaityti pirmojo puslapio nuorodas, ten yra tikrai daug atsakymų į klausimus mirksiukas.gif
Nes kitaip nesuprantu - kam tos nuorodos reikalingos??? g.gif schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(evelinute999 @ 2009 04 16, 21:06)
nusipirkau gelyte ir tik dabar pamaciau viena maza tos kempines gabaleli vazone. doh.gif ji reikia butinai isimti ar galima ir palikti? taip nesinori dar tos gelytes traukti is vazono ax.gif

kempine nieko blogo nedaro, gali palikt

QUOTE(*finy* @ 2009 04 16, 21:18)
O čia specialiu tuo purškalu ar vandeniu?Mes geriam tą Žaliagirio,tai ir gėlytei jis tūrėtų patikti  g.gif

galima su paprastu pastovejusiu vandeniu purkst, galima su distiliuotu

QUOTE(inerga @ 2009 04 16, 23:00)
na,vat,koks idomus klausimas cia su tuo mirkymu...taip ir nesuprast,ka daryt g.gif as jau kiek geliu i Extra persodinau (tada dar substratas is saves buvo dregnas biskiuka) visas man kelia i virsu mirkant.visada turiu kazkuo prispaust ta vazona,kad jis normaliai apsemtas butu.kita gele kai persodinesiu bandysiu gal mirkyt ta substrata-ziuresiu tada kas bus g.gif o dabar tai tas geles as kokia 15min mirkau,o jis kaip neprisigeria taip neprisigerai.ar jas is naujo reik persodint gal? doh.gif

nieko nereikia persodinti, po kiek laiko substratas prisigers ir nekels nieko wink.gif

QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 17, 10:57)
**************************************************************
mielosios, pirmame puslapyje rauodonomis raidelėmis parašiau prašymą formuluoti klausimus itin konkrečiai ir išvengti nereikalingo plepėjimo  g.gif


butent!!! drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(rasituk @ 2009 04 17, 10:51)
Sveikos,

Gal galit man padeti gavau dovanu orchideja ir po paros laiko ji numete visus savo ziedus taip pat ir pumpurus liko tik kotas verysad.gif 
jau antra gele taip mirsta pas mane  verysad.gif

Gal zinot ar imanoma ja dar isgelbeti? gal reikia patresti ar persodinti

Aciu uz atsakymus

Pirmieji žingsniai įsigijus orchidėją ir pastebėjus jos "kaprizus":
*Ištraukti augalą iš vazono. Apžiūrėti, ar sveikos šaknys, ar nėra kenkėjų, išimti kiminų gumulą, jei jis randamas. Persodinti.
*Jei augalas sveikas, tik numetė pumpurus, reikia ir toliau taip pat jį prižiūrėti, nes pumpurų metimas gali pasireikšti dėl aplinkos pokyčio (kiekviena esam susidūrusi su šiomis problemomis).
*Jei augalo šaknys ar dalis jų supuvusios, suminkštėjusios, reikia jas nukirpti, palikti augalą, kad truputį pradžiūtų. Žaizdas pabarstyti cinamonu ar anglimi (dezinfekuoja). Persodinti į naują substratą.
Dėmesio! Jei vidinės šaknys yra standžios ir baltos ar gelsvos spalvos, jos yra sveikos, tik nefotosintetinančios!!! Tokių šaknų kirpti nereikia!!!
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 17, 11:24)
Pirmieji žingsniai įsigijus orchidėją ir pastebėjus jos "kaprizus":
*Ištraukti augalą iš vazono. Apžiūrėti, ar sveikos šaknys, ar nėra kenkėjų, išimti kiminų gumulą, jei jis randamas. Persodinti.
*Jei augalas sveikas, tik numetė pumpurus, reikia ir toliau taip pat jį prižiūrėti, nes pumpurų metimas gali pasireikšti dėl aplinkos pokyčio (kiekviena esam susidūrusi su šiomis problemomis).
*Jei augalo šaknys ar dalis jų supuvusios, suminkštėjusios, reikia jas nukirpti, palikti augalą, kad truputį pradžiūtų. Žaizdas pabarstyti cinamonu ar anglimi (dezinfekuoja). Persodinti į naują substratą.
Dėmesio! Jei vidinės šaknys yra standžios ir baltos ar gelsvos spalvos, jos yra sveikos, tik nefotosintetinančios!!! Tokių šaknų kirpti nereikia!!!

ir po persodinimo nelaistyti kelias dienas smile.gif
Atsakyti
user posted image
patarimas užduodančioms klausimus:
**suformuluokite tiksliai klausimą
**jeigu turite keletą klausimų lengviau bus į juos atsakyti jeigu jie bus sunumeruot pvz 1.klausimas:.... 2.klausimas... ir t.t
**nepatingėkite paskaityti ne tik pirmą puslapį, bet ir paskutinius 3 mirksiukas.gif **jeigu norisi paplepėti ateikit į plepėjimo temą, kad šita būtų išsaugota moderatorės, nes plepesių temos trinamos, o su ja ir visa naudinga informacija 4u.gif
**laikykimės bent šiek tiek tvarkos, bus visoms lengviau bendrauti ir rasti norimus atsakymus.
** sekmės auginime 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naujute: 17 balandžio 2009 - 11:08
Mamos hellp !!!! aginu as irgi orchidejas, myliu jas beprotiskai, bet per savo ziopluma prisidirbau. zodziu nuzydejusias orchidejas sustaciau ant palanges ir viena nakti palikau atvira laga, man atrodo ryskiai mano gelytes pasalo. dvi jau atsigavo, bet va vienai visai kaput lapai nugelto, stiebai irgi, paziurejau vazonely saknys kaip ir sveikos zalios nenudziuvsios, nukarpiau tuos visus dziuvesius, nes nezinau ka daugiau bedaryt. KLAUSIMAS: koka tikimybe, kad is tu likusiu saknu ataugs nauja orchideja?
Atsakyti
QUOTE(leguska69 @ 2009 04 17, 12:29)
Mamos hellp !!!! aginu as irgi orchidejas, myliu jas beprotiskai, bet per savo ziopluma prisidirbau. zodziu nuzydejusias orchidejas sustaciau ant palanges ir viena nakti palikau atvira laga, man atrodo ryskiai mano gelytes pasalo. dvi jau atsigavo, bet va vienai visai kaput lapai nugelto, stiebai irgi, paziurejau vazonely saknys kaip ir sveikos zalios nenudziuvsios, nukarpiau tuos visus dziuvesius, nes nezinau ka daugiau bedaryt. KLAUSIMAS: koka tikimybe, kad is tu likusiu saknu ataugs nauja orchideja?

jei skrotele nenukentejo isleis nauju lapeliu arba koki keiki gal uzaugins smile.gif
Atsakyti
QUOTE(leguska69 @ 2009 04 17, 12:29)
Mamos hellp !!!! aginu as irgi orchidejas, myliu jas beprotiskai, bet per savo ziopluma prisidirbau. zodziu nuzydejusias orchidejas sustaciau ant palanges ir viena nakti palikau atvira laga, man atrodo ryskiai mano gelytes pasalo. dvi jau atsigavo, bet va vienai visai kaput lapai nugelto, stiebai irgi, paziurejau vazonely saknys kaip ir sveikos zalios nenudziuvsios, nukarpiau tuos visus dziuvesius, nes nezinau ka daugiau bedaryt. KLAUSIMAS: koka tikimybe, kad is tu likusiu saknu ataugs nauja orchideja?

As gavau viena dovanu is turgaus per pacius salcius nupirkta, irgi sakes galvjau, visus lapus teko nukirpti, tik vienas liko, pumpurus ir ziedlius numete, bet gyvuoja ji sau patenkinta, naujus pumpurus tik augina bigsmile.gif Ir tavajai turetu but viskas gerai mirksiukas.gif
Atsakyti