Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra


cikibari, tavo atveju galima neatskirineti vaiko, nes kai paaugs, isleis savo ziedstiebi, krumas bus didesnis, kaip prazyyyys kartu wub.gif o jeigu labai noresi, gali atskirti, turesi mazyli, bet tai galesi daryti, kai jis paaugs ir tures savo atskiras sakneles apie 5 cm ilgio ax.gif
[/quote]

ačiū už atsakymą.Taip ir padarysiu, tegu auga krūvoj, nes atskirti manau sudėtinga. . man šitos gėlės tokios lepios blush2.gif nekaip auga ji pas mane, ir žiedų nedovanoja.. schmoll.gif
Atsakyti

ačiū už atsakymą.Taip ir padarysiu, tegu auga krūvoj, nes atskirti manau sudėtinga. . man šitos gėlės tokios lepios blush2.gif nekaip auga ji pas mane, ir žiedų nedovanoja.. schmoll.gif
[/quote]
atskirt nesunku, tik tegu šakneles pasiaugina reikiamo dydžio 4u.gif
Atsakyti
siandien buvau pas MB teta ir pamaciau kaip siaubingai nustekeno savo fantastiniu ziedu orchideja verysad.gif liepiau pjaut zemen ziedystiebi, pati pasiemiau gele, bet istraukus is vazono visai user posted image
va kas liko pasalinus negyvas saknis...
user posted imageuser posted image
tik viena orine saknele... lapai susirauksleje, vieno galiukas ir dziut pradejes, kur prie stalo lietes verysad.gif viliuosi, kad is tu gumbeliu islys saknytes ir atsigaus gele verysad.gif vandens gele negavus nezinia kiek laiko nes saknys nefunkcionavo manau ilgai(ne karta ispejau kad vandeny nelaikytu doh.gif ), tai ikisau kol kas i dregnus kiminus. ar geriau nelaikyt dregmej, nes dar ir i maiseli ikisau ir uzrisau g.gif
galiu pasidziaugti tik, kad ermitaze po 6 litus nusipirkom abi po miniuke, saknyciu nuvalius gan neblogai liko, lapai grazus thumbup.gif
Atsakyti
Siandien apsisprendziau galutinai kisti vanda i substrata. O tai tuoj ji uzsitarnaus nemeile kaip ir dendrobiai.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 05 15, 20:18)
Siandien apsisprendziau galutinai kisti vanda i substrata. O tai tuoj ji uzsitarnaus nemeile kaip ir dendrobiai.

kuom nusikalto tau dendrobiumai? biggrin.gif o vanda oziuojasi? ziurek, jei ziema isgyveno, tai jau pasiekimas didziulis thumbup.gif dar klausimukas, kaip stiuartiana tavoji blush2.gif
Atsakyti
Padekit!!! Niekada neturejau dar orchidejos, o vyras parnese viena vargsele is darbo, liepia atgaivint. Perskaiciau visa tema nuo pradziu, bet viskas susimaise - padekit prasau 4u.gif

stai taip ji atrodo, visiskai perdziuvusi, nezinia kiek laiko nelaistyta. saknys atrodo isdziuve, bet kai kurios nors ir atrodo nudziuvusios, turi viduje toki zalia siuleli, lyg dar turetu viena lasa gyvybes. ant kitu saknu tokie juodi taskai, gal puviniai. tai ka dabar su ja daryt? tas apdziuvusias be gailescio pjaut? ar dar imanoma ja atgaivint? lapai tai zali, nenuleipe. labai prasau patarimo... blush2.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
QUOTE(Uogienė @ 2009 05 15, 21:23)
kuom nusikalto tau dendrobiumai?  biggrin.gif o vanda oziuojasi? ziurek, jei ziema isgyveno, tai jau pasiekimas didziulis  thumbup.gif dar klausimukas, kaip stiuartiana tavoji  blush2.gif

Tuom, kad jie visi pakankamai greit nusensta ir lieka stagarai, nedziugina net tie ju vadinami keikiai schmoll.gif
Vanda? amzinai istroskus, negaliu as gi jai kabario paverst garu kabina doh.gif keliaus substratan, jei nores - gyvens.
Imsiuos grieztu priemoniu taip sakant lotuliukas.gif

O cia stuartiana:
[attachmentid=177070]
Fotkinta pries gera menesi. Auginasi saknytes, lapuka.
Atsakyti
Och Tina, griezta tu seimininke lotuliukas.gif
bet va kaip graziai stiuartiana auga thumbup.gif
o man tie dendrobiumu stagarai visai mieli ax.gif vanda tik keleta dienu turiu, tai dar terliojuosi, kazin kiek man energijos uzteks blush2.gif kisiu as ja irgi kur nors, pradzioj i vaza rolleyes.gif
canadian, man toks vaizdas, kad saknys nudegintos trasomis. Ir visai realu, kad bandydama persodineti augala rankose liks tik lapai unsure.gif tikiuosi, kad klystu, bet is foto tai vaizdas nekoks.
Is esmes svarbu, kad nepuva skrotele, o visa kita kantriai pasiekiama. Pasiskaityk temos pradzioje info apie reanimacija, jeigu saknu visai neliks.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uogienė: 15 gegužės 2009 - 21:13
QUOTE(Uogienė @ 2009 05 15, 22:11)

canadian, man toks vaizdas, kad saknys nudegintos trasomis. Ir visai realu, kad bandydama persodineti augala rankose liks tik lapai  unsure.gif tikiuosi, kad klystu, bet is foto tai vaizdas nekoks.
Is esmes svarbu, kad nepuva skrotele, o visa kita kantriai pasiekiama. Pasiskaityk temos pradzioje info apie reanimacija, jeigu saknu visai neliks.


net nezinau, ar ja vargse kas nors trese ten darbe...bandysiu ryt prie sviesos traukt is vazono ir, kaip supratau, visas bent kiek pazeistas saknis kirpt. jei reiks reanimacijos, tai nezinau, ka reiks daryt. mes Belgijoj gyvenam, tai cia nei misko kiminams, nei to keramzito neisivaizduoju kur gaut... cray.gif
Atsakyti
mergaites,gal galite pasakyti ar verta laikyti dar orchideja,jei nugelto ir nukrito visi lapai,o saknys geros,sveikos ir yra ziedstiebis.Tai phaelenopsis.Pirkau uz 5Lt ir parsinesusi nepersodinau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(puke0 @ 2009 05 15, 22:39)
mergaites,gal galite pasakyti ar verta laikyti dar orchideja,jei nugelto ir nukrito visi lapai,o saknys geros,sveikos ir yra ziedstiebis.Tai phaelenopsis.Pirkau uz 5Lt ir parsinesusi nepersodinau blush2.gif


tai pirmiausia trauk is vazono, apziurek saknis ir persodink. daug info apie sias proceduras pirmame puslapyje. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(canadian @ 2009 05 15, 22:31)
net nezinau, ar ja vargse kas nors trese ten darbe...bandysiu ryt prie sviesos traukt is vazono ir, kaip supratau, visas bent kiek pazeistas saknis kirpt. jei reiks reanimacijos, tai nezinau, ka reiks daryt. mes Belgijoj gyvenam, tai cia nei misko kiminams, nei to keramzito neisivaizduoju kur gaut... cray.gif


Oj žinokit, be kiminų ir keramzito galima išsiversti. Kitos ant drėgnos kempinėlės maišiuke laiko, aš iš pradžių į permatomą mini kibirėlį pripyliau vandens,pabėriau keramzito (manau tiktų ir akmenukai kokie tiesiog,žvyras gal) ant jų stačiau gėlės vazonėlį su skylutėm, o jame su reanimuojama gėle.Gaudavo drėgmės,laikiau šiltoj šviesioj vietoj,čia aišku viskas maišiuke (veiksmas biggrin.gif),netgi darydavau voneles,nes buvo šalta namuose,ir man gėlė puikiai laikosi. Pasitelkit fantaziją ir bandykit,kantrybės!
Mano reanimuojamos iki šiol,turbūt jau antras mėnuo,bet sparčiai darbuojasi,viena antrą lapą leist pradėjo ir šaknų, kita irgi su nauju lapuku ir šaknele.Tai va 4u.gif sėkmės ir kantrybės!Gėlė atsidėkos už meilę ir rūpestį žiedeliais mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mocha: 16 gegužės 2009 - 08:28