Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(*Frezija* @ 2009 05 11, 10:41)
Nufotkinau savo bėdines orchidėjas, gal ką diagnozuosit?
1. Matomiausias lapas suglebęs, pavytęs ir toks kažkoks lyg dėmelėm  unsure.gif

user posted image

2. Apatiniai keturi lapai suvytę:

user posted image

3. Čia ta pati, kur keturi lapai suvytę, kažkas jai auga ant palikto stiebelio:

user posted image

4. O čia ta išgelbėtoji, kuri buvo visiškai be lapų ir jau buvau išmetusi, o po to persigalvojau, ištraukiau ir šiukšliadėžės ir šaknelę prieš kokių pusantrų metų įsodinau (tai man jos turbūt labiausiai gaila  verysad.gif ). Ir lyg žiedstiebį auginasi? O tie du dideli apatiniai lapai pavytę...

user posted image

Pas mane dar nei karto nei viena orchidėja nėra išleidusi žiedstiebio  verysad.gif
Visos numiršta. Tai gal patarsit, kaip šitų nenumarinti  verysad.gif Gal tikrai imt ir persodint?

Sveikutes,ziuriu kad pas mane kaip antroje foto tokia gelyte ,norejau ismesti ,saknys nupuvo,isemiau is indo ,ogi ziuriu leidzia kazka ar saknis ,ar ziedstiebi,patarkit ar tuos lapus nukirpti nuvytusius,dekui schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 05 11, 15:53)
Sveikutes,ziuriu kad pas mane kaip antroje foto  tokia gelyte ,norejau ismesti ,saknys nupuvo,isemiau is indo ,ogi ziuriu leidzia kazka ar saknis ,ar ziedstiebi,patarkit ar tuos lapus nukirpti nuvytusius,dekui schmoll.gif



lapų jokiu būdu nekirpti schmoll.gif Paprastai net ir tada kai orchidėja ima auginti naujas šaknis lapai jau pilnai, t.y. iki buvusio stangrumo nebeatsistato, bet ji leidžia naujus lapus ir jie jau būna tvirti.
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2009 05 11, 15:55)
lapų jokiu būdu nekirpti  schmoll.gif Paprastai net ir tada kai orchidėja ima auginti naujas šaknis lapai jau pilnai, t.y. iki buvusio stangrumo nebeatsistato, bet ji leidžia naujus lapus ir jie jau būna tvirti.

Aciu ,o as buciau nurezus ,nes viena tai jau panaikinau bigsmile.gif
Atsakyti
Man klausimas iskilo. O jei visos saknys supuvo ir liko tik orines? Reikia jau reanimuoti ar gali ji ir su orinem dar atsigauti substrate?
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 05 11, 15:59)
Man klausimas iskilo. O jei visos saknys supuvo ir liko tik orines? Reikia jau reanimuoti ar gali ji ir su orinem dar atsigauti substrate?



jei sudarysite jai šiltą bei drėgną ir gerai ventiliuojamą aplinką aišku, kad atsigaus mirksiukas.gif

p.s. reanimavimas nėra jau toks labai lengvas kelias, geriau, kad nereikėtų reanimuoti, t.y. nenukapucinkite iki tiek, kad jau reikėtų reanimatoriaus. Todėl visoms, kurių viršutiniai orchidėjų lapai tik ima raukšlėtis negailėkite žiedynų, traukit iš vazonų ir žiūrėkite koks šaknynas, nes taip žmonės tempia tempia, vis žiedyną saugo, vis galvoja, kad jei žydi vadinasi viskas gerai, o paskui jau nebelieka ką gelbėti, lengviau jau mest lauk ir naują pirkti nei tokį lavonėlį atpaipaliot.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skm: 11 gegužės 2009 - 15:09
QUOTE(skm @ 2009 05 11, 16:06)
jei sudarysite jai šiltą bei drėgną ir gerai ventiliuojamą aplinką aišku, kad atsigaus  mirksiukas.gif


Tai nebutina kist i kiminus? Uztektu tinkamas salygas namie sudaryti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 05 11, 16:11)
Tai nebutina kist i kiminus? Uztektu tinkamas salygas namie sudaryti? g.gif



aš asmeniškai bandyčiau dar be reanimavimo gelbėtis. Gerai sudrėkinčiau substratą, pasirinkčiau mažutį vazonėlį, šiek tiek giliau įsodinčiau orchidėją, t.y., kad laikytusi, orines saknys lieka virsuje, virs vazonelio. Tada ta vazoneli istatyciau i kokia placia stikline vaza ar, kad ir i ta nupjauta 5 l bambali, apacioje paberciau dregno keramzito, taip nepagaileciau, kad vanduo garuotu ir drekintu aplinka. Orines saknis papurksciau kasdien, kad gelei butu is ko gyventi ir laukciau kol ims auginti saknytes i substrata. Jei orines saknys taip ir laikysis, nedzius tai bedos nebus ir bus galima taip tempti, po menesio, kito prades kaltis saknytes. Ir aisku ne ant pietines puses ta bambali pastatyciau, kad neiskeptu.
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2009 05 11, 16:22)
aš asmeniškai bandyčiau dar be reanimavimo gelbėtis. Gerai sudrėkinčiau substratą, pasirinkčiau mažutį vazonėlį, šiek tiek giliau įsodinčiau orchidėją, t.y., kad laikytusi, orines saknys lieka virsuje, virs vazonelio. Tada ta vazoneli istatyciau i kokia placia stikline vaza ar, kad ir i ta nupjauta 5 l bambali, apacioje paberciau dregno keramzito, taip nepagaileciau, kad vanduo garuotu ir drekintu aplinka. Orines saknis papurksciau kasdien, kad gelei butu is ko gyventi ir laukciau kol ims auginti saknytes i substrata. Jei orines saknys taip ir laikysis, nedzius tai bedos nebus ir bus galima taip tempti, po menesio, kito prades kaltis saknytes. Ir aisku ne ant pietines puses ta bambali pastatyciau, kad neiskeptu.

Labai aciu 4u.gif As taip ir padariau, tik galvoju pasitarsiu su zinovais ax.gif Aciu dar karta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2009 05 11, 11:04)
1. Ir dar turiu klausimą, kas kiek laiko reikia jas persodinti? Nes dvi, kur auksčiau įkėliau nuotraukas nuo pirkimo nėra persodintos (anksčiau nelabai išgyvendavo pas mane persodinimo orchidėjos, supūdavo (išskyrus tą vieną) tai dabar bijau persodinėt). Turiu va dar vieną, kuri kol kas nevysta, bet irgi nežianu, ar ją persodint, ar ne?
2. O tuos pavytusius lapus pašalinti, kai persodinėsiu? Aš laistau kartą per savaitę, bet va vienai viskas ok, o kitos nuleipo  verysad.gif Anksčiau supūdydavau, šitas išdžiovinau  doh.gif nesiseka...

1. persodinama ji karta i dvejus metus, kai buna nuzydejusi, arba jei saknys puva, pelyja/pazaliuoja/sukrenta substratas, nesimato saknu per vazonelio sieneles
2. pavytusiu lapu nereikia salinti, nebent juose isimetusi infekcija
nenusimink, mano viena kazkokia irgi neziniuke, paliejau uzvakar gerai, o siandien matomos saknys visos pilkos, nors kitu zalios g.gif ir laistyt bijau daug doh.gif
QUOTE(*Frezija* @ 2009 05 11, 15:20)
Nežinau, nežinau, pas mano mamą viena labai puikiai auga, visai nereikli, mama ją tik palaisto, o ji žiedstiebius tik leidžia, gėles krauna, o nei karto nepersodinta ir manau net netręšta (jau metai, kai puošia namus)  unsure.gif O pas mane, kiek jų jau turėjau, visos reiklios  biggrin.gif

drinks_cheers.gif pas mano mama tai ir substratas durpingas ir daznai saules gauna, o pirkau nukainota beveik nuzydejusia valentinui - ne vienas ziedelis dar nenukrito, saknis leidzia, lapai auga, net pavydu biggrin.gif
QUOTE(Lorute @ 2009 05 11, 16:11)
Tai nebutina kist i kiminus? Uztektu tinkamas salygas namie sudaryti? g.gif

kisama i kiminus kai vos dvi sakneles ir maziau belike kiek merginos rase, vos vienas lapukas bebuna, na arba mest lauk arba gaivint.

va, mano neziniuke doh.gif lyginant su ta pacia diena lieta
user posted imageuser posted image
ir orines saknys kaip nudegintos g.gif
user posted image
nors as ja tresiau tik karta ir oriniu saknu tirpalas nesieke, manau nudeginta parduotuvej doh.gif
bet ji tokia idomi, matos kad vazonelis aprasojes, o saknys kaip ir sausos g.gif saknys negeros pasalintos(persodinau savaitgali). net nezinau kaip su ja elgtis doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egliosha: 11 gegužės 2009 - 16:41
QUOTE(skm @ 2009 05 11, 14:43)
Frezija, traukit is vazono ir ziurekit kiek yra saknu sveiku, sveika saknis - kieta saknis. Butu gerai, kad nuotraukyte dar padarytumete. Jei tik kelios sveikos saknys, tada reikia imti maza vazoniuka, tas kuriame dabar auga bus per didelis ir sodinti i nauja substrata, substrate neturi buti durpiu. Reanimuojami augalai, kurie jau visai neturi saknu.


Padariau foto šaknų būklės.
Ši visai neblogai atrodo, pašalinau sudžiūvusias šaknis, nemažai liko gerų:
user posted image

Šita kažkokia keista, labai mažai šaknų turi, sudžiūvusių nebuvo daug:
user posted image

Čia ta, kuri jau kartą buvo atgaivinta, tai šaknų labai nedaug pas ją ir labai trumpos, ir tik pora nudžiūvusių buvo:
user posted image

Persodinau, tikiuosi kas nors gausis doh.gif Ačiū jums visoms 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
padekit prasau verysad.gif
Anu metu liepa gavau dovanu balta orchideja dviju stiebu (berods paleopnopsis ar kaip ten ji vadinas.. ) Zydejo graziai, kol po menesio ja brolis perlaiste... tada ji numete visus ziedus ir iki siol stovi plika doh.gif Saknu daug, grazios, zalios. laistau dabar jau retkarciais kai tik saknys ima pilket.. viena stieba nupjoviau iki sveikos akutes, o kita palikau. buvo lyg ir pasirode tokie milimetriniai daigeliai is akuciu, bet keletas nudziuvo, o kiti jau kokius 3 menesius vis tokie patys keli mm.. doh.gif ka daryt kad ji vel suzydetu?? unsure.gif MB man ja padovanojo, o paskui apkaltino, kad numarinau.. kad nemoku priziuret geliu.. kad tiek man ir rupi jo dovanos... doh.gif
Atsakyti
Labas rytas, o kur jus merginos perkate tuos substratus orchidejom??? As maximoj apziurejau uzrasyta orchidejom bet kad ten zeme vien o ne zieveles kaip orchidejos buna isodintos... g.gif
Atsakyti