Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Nufotkinau savo bėdines orchidėjas, gal ką diagnozuosit?
1. Matomiausias lapas suglebęs, pavytęs ir toks kažkoks lyg dėmelėm unsure.gif

user posted image

2. Apatiniai keturi lapai suvytę:

user posted image

3. Čia ta pati, kur keturi lapai suvytę, kažkas jai auga ant palikto stiebelio:

user posted image

4. O čia ta išgelbėtoji, kuri buvo visiškai be lapų ir jau buvau išmetusi, o po to persigalvojau, ištraukiau ir šiukšliadėžės ir šaknelę prieš kokių pusantrų metų įsodinau (tai man jos turbūt labiausiai gaila verysad.gif ). Ir lyg žiedstiebį auginasi? O tie du dideli apatiniai lapai pavytę...

user posted image

Pas mane dar nei karto nei viena orchidėja nėra išleidusi žiedstiebio verysad.gif
Visos numiršta. Tai gal patarsit, kaip šitų nenumarinti verysad.gif Gal tikrai imt ir persodint?
Atsakyti
Paskutine augina sakni o ne ziedstiebi 4u.gif
Vaizdelis liudnas, gelytem ryskiai truksta dregmes. Traukciau laukan ir ziureciau, ar dar yra sveiku saknu g.gif Trecioj nuotraukoj gelyte is nevilties palikuoni augina, nes jaucia mirti doh.gif Laistyk tu jas reguliariau, nes jei perdziovini, o paskui perlaistai, sudziuvusios saknys nupuna ir nebepasisavina dregmes, o gal ir atvirksciai g.gif Tik tu pati gali pasakyti, ka ne taip darai, as galiu tik spelioti doh.gif
Atsakyti
Ir dar turiu klausimą, kas kiek laiko reikia jas persodinti? Nes dvi, kur auksčiau įkėliau nuotraukas nuo pirkimo nėra persodintos (anksčiau nelabai išgyvendavo pas mane persodinimo orchidėjos, supūdavo (išskyrus tą vieną) tai dabar bijau persodinėt). Turiu va dar vieną, kuri kol kas nevysta, bet irgi nežianu, ar ją persodint, ar ne?

user posted image

Būsiu dėkinga už visus patarimus 4u.gif
Papildyta:
Čia tarp lapų irgi šaknis unsure.gif ?

user posted image
Papildyta:
QUOTE(laurindre @ 2009 05 11, 09:52)
Paskutine augina sakni o ne ziedstiebi 4u.gif
Vaizdelis liudnas, gelytem ryskiai truksta dregmes. Traukciau laukan ir ziureciau, ar dar yra sveiku saknu g.gif Trecioj nuotraukoj gelyte is nevilties palikuoni augina, nes jaucia mirti doh.gif Laistyk tu jas reguliariau, nes jei perdziovini, o paskui perlaistai, sudziuvusios saknys nupuna ir nebepasisavina dregmes, o gal ir atvirksciai g.gif Tik tu pati gali pasakyti, ka ne taip darai, as galiu tik spelioti doh.gif


O tuos pavytusius lapus pašalinti, kai persodinėsiu? Aš laistau kartą per savaitę, bet va vienai viskas ok, o kitos nuleipo verysad.gif Anksčiau supūdydavau, šitas išdžiovinau doh.gif nesiseka...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Frezija*: 11 gegužės 2009 - 10:06
Ten tikrai saknyte auga wink.gif
Tai gal ir situ saknytes supudei ir tokiu budu jos nepasisavina dregmes ir maisto. Bandyk traukt is vazono ir ziuret kas ju saknytems darosi wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 05 11, 13:14)
Ten tikrai saknyte auga wink.gif
Tai gal ir situ saknytes supudei ir tokiu budu jos nepasisavina dregmes ir maisto. Bandyk traukt is vazono ir ziuret kas ju saknytems darosi wink.gif


o tuos pavytusius lapus nuimti?

Atsakyti
Nereikia ju nuimti.
Atsakyti
Ačiū jums už patarimus 4u.gif Bandysiu dar gelbėt savo gėlytes, bet turbūt nelemta man orchidėjas auginti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(skm @ 2009 05 11, 08:57)
jei lapai suglebo dėl drėgmės, laistymo trūkumo, tuomet atsigaus, o jei ne, vadinasi problema su šaknimis ir nereikia ilgai laukti, o traukit iš vazono ir žiūrėkit kas su šaknim darosi.

100% drinks_cheers.gif, taip man ir nutiko unsure.gif
Pasigirsiu truputuką , lens.gif "reanimaciniame bambalyje", ne tik, kad spuogiukas ilgėja ir šaknyte virsta, bet ir iš viduriuko bigsmile.gif jau įžiūriu mažytį naują lapuką ax.gif
Taip norėtusi, kad iki rudens susitvarkytume ir spėtume prigyti substrate rolleyes.gif

*Frezija*, na nenuleisk tu taip nosies, truputis kantrybės ir žinių ir susidraugausi su šiomis nuostabiomis gėlytėmis mirksiukas.gif , pradžia visada sunki.
Mano patarimas, ieškokis kuo skubiau kiminų ir tuomet trauk savo gėliuką, "operuok" ir į reanimaciją, lapai jau neatsigaus schmoll.gif , nėra prasmės daugiau laukti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rosee: 11 gegužės 2009 - 14:05
O siaip jos visai nereiklios smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rosee @ 2009 05 11, 14:00)
*Frezija*, na nenuleisk tu taip nosies, truputis kantrybės ir žinių ir susidraugausi su šiomis nuostabiomis gėlytėmis  mirksiukas.gif , pradžia visada sunki.
Mano patarimas, ieškokis kuo skubiau kiminų ir tuomet trauk savo gėliuką, "operuok" ir į reanimaciją, lapai jau neatsigaus  schmoll.gif  , nėra prasmės daugiau laukti.


Tai kad pas mane jau ne pradžia blush2.gif jau kokius tris metus orchidėjas žudau, patarimus, teoriją prisiskaitau, o nesigauna doh.gif Kiminų tai nežinau, kur gaut taip staigiai, bet persodinsiu, substrato turiu namie.

QUOTE(Tina* @ 2009 05 11, 14:04)
O siaip jos visai nereiklios  smile.gif


Nežinau, nežinau, pas mano mamą viena labai puikiai auga, visai nereikli, mama ją tik palaisto, o ji žiedstiebius tik leidžia, gėles krauna, o nei karto nepersodinta ir manau net netręšta (jau metai, kai puošia namus) unsure.gif O pas mane, kiek jų jau turėjau, visos reiklios biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2009 05 11, 14:20)
Kiminų tai nežinau, kur gaut taip staigiai, bet persodinsiu, substrato turiu namie.

Kartoju tau, ne į substratą jas, o į reanimatorių ant kiminų, pirma turi atgaivinti, sustiprinti augaliuką.
Kaip reanimuoti turėtų būti 1-me psl nuoroda įdėta, studijuokis.
O kiminų teks pačiai "kiminauti" arba pirktis mirksiukas.gif , pasidalinčiau, bet aš pati jau išbaigiau...
Atsakyti
Frezija, traukit is vazono ir ziurekit kiek yra saknu sveiku, sveika saknis - kieta saknis. Butu gerai, kad nuotraukyte dar padarytumete. Jei tik kelios sveikos saknys, tada reikia imti maza vazoniuka, tas kuriame dabar auga bus per didelis ir sodinti i nauja substrata, substrate neturi buti durpiu. Reanimuojami augalai, kurie jau visai neturi saknu.
Atsakyti