Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(rozinelape @ 2009 05 06, 15:22)
Daluksa, Lorute, mikuotuke, aciu, kad atsiliepet ir pataret del samanojanciu vazoneliu. Tik mazas klausimukas: buvau isitikinus, jog phaleonopsiu saknims butina sviesa - tam ir naudojami plastikiniai vazonai (ne vien tam, kad lengviau butu sekt dregmes kieki)... tai kaip gi tuomet statyt i dekoratyvinius vazonelius? Ar tai reiskia, kad renkames "mazesni blogi"? Gal dar kuri, turinti daug kantrybes, atsakysit? smile.gif

Sviesa saknims yra naudinga, bet ne butina tam kad gele gyvuotu mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos 4u.gif

as nusipirkau miniuka nukainuota,taciau bukle ideali.taciau keli ziedeliai nuvyte,o kiti net neprasiskleide,dar l.maziukai smile.gif istraukiau apziureti saknis,nes visas vazonas apsamanojes buvo,nieko nesimato..visos slapios slapios ir prigrustos kiminu. traukt man ji is ten, taip? as visad auginu extra substrate.. nes kiminuose speju sunku labai priziureti ir neapsimoka man ten jo palikti.. patarkit ax.gif aciu! 4u.gif
Atsakyti
Vat miniukai kiminuose labai neblogai jaucias skirtingai nuo dickiu.
Atsakyti
QUOTE(doviliuke21 @ 2009 05 06, 15:47)
Sveikos merginos, paskaiciau as apie ta renimuojama orchideja ir kilo man tokiu klausimu is kur gauti fungicido arba kiminu?? Ir gal gali parodyti foto kaip turi atrodyti viskas..?? Nes suprantu buteli reikia nupjauti ir idet orchideja tik su svariom graziom saknim... Palaikyti koki 2 savaites ir per naujo sodinti??? g.gif

as kiminu si savaitgali i miska vaziavau biggrin.gif tiksliau saviski priverciau nusivesti, nes reikia zinot tu kiminu vietas g.gif
pas mane geles dvejos kazkaip dziuna, tai apdejau kiminais vazonelius ir papurskalioju karts nuo karto
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egliosha: 06 gegužės 2009 - 22:18
QUOTE(egliosha @ 2009 05 06, 10:17)
as kiminu si savaitgali i miska vaziavau biggrin.gif tiksliau saviski priverciau nusivesti, nes reikia zinot tu kiminu vietas g.gif
pas mane geles dvejos kazkaip dziuna, tai apdejau kiminais vazonelius ir papurskalioju karts nuo karto

O kaip jie miske atrodo, tokie sodabriniai, na kaip sidabrine samana? o kaip tu juos apdoroji pries dedama i vazonus?Cia turbut dzukijos ar pajurio miskuose tie kiminai dazniau uztinkami?
Atsakyti
Nezinau, gal jau kas rase, bet noriu priminti, kad Kauno botanikos sode orchideju paroda 9-10 dienomis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egliosha @ 2009 05 06, 23:17)
as kiminu si savaitgali i miska vaziavau biggrin.gif tiksliau saviski priverciau nusivesti, nes reikia zinot tu kiminu vietas g.gif
pas mane geles dvejos kazkaip dziuna, tai apdejau kiminais vazonelius ir papurskalioju karts nuo karto

O tai ju reikia ir i vazoneliu idet su tom zeme ar kaip??? nelabai suprantu ar cia kaip reanimuot reikia...
O reanimuojant reikia visas saknis nukirpt ir tada isleis ar cia tom kurios augina vaikus ant saku???
Atsiprasau kad tokiu durnu klausimu klausineju nes orchideju auginime esu visiskai zalia.... blush2.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(doviliuke21 @ 2009 05 07, 09:20)

Atsiprasau kad tokiu durnu klausimu klausineju nes orchideju auginime esu visiskai zalia....  blush2.gif  lotuliukas.gif

drinks_cheers.gif
aš irgi tame naujokė,todėl čia su klausimais blush2.gif

per kalėdas gavau dovanų phalenopsį,aišku jis iš kart man numetė žiedus,persodinau,orinės šaknys buvo visos nudžiūvusios,dabar jau pradėjo leisti naujus lapus,matau pumpurų bigsmile.gif reiškias jau ir žiedų sulauksiu thumbup.gif va imetu nuotrauką,jūs man pasakykit,ar čia orinė šaknis,ar naujas stiebas g.gif
user posted image
ir šalia matosi nukirptas lapas,nes jis pakeitė spalvą,kodėl g.gif
o va šitą parsinešiau iš draugės visai suvargusį ir į gyvą nebepanašų,bet kai persodinėjau radau daug šaknų sveikų,senuosius suvytusius lapus nukarpiau,liko tik du tokie truputį susiraukšlėję,šie pradėjo stiebtis,reiškias atsigavo,ir matau jau naują lapelį bigsmile.gif
user posted image
user posted image
bet kaip matot irgi jokių orinių šaknų nėra unsure.gif be to dar ir žiedstiebis visiškai nukirptas,ar kada išleis naują g.gif ir kodėl vieno phalenopsio vazone viskas gerai,o šito visiškai pavargusio- samanoja g.gif
Atsakyti
Eruge, toj pirmoj nuotraukoj tikrai orine saknis. Lapai daznai pagelsta nuo senatves.
Nezinau nuo ko piklauso, bet ne pas visas oriniu saknu yra. O kad ziedstiebis nukirptas, tai dar geriau. Isleis nauja mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rozinelape @ 2009 05 06, 15:22)
Daluksa, Lorute, mikuotuke, aciu, kad atsiliepet ir pataret del samanojanciu vazoneliu. Tik mazas klausimukas: buvau isitikinus, jog phaleonopsiu saknims butina sviesa - tam ir naudojami plastikiniai vazonai (ne vien tam, kad lengviau butu sekt dregmes kieki)... tai kaip gi tuomet statyt i dekoratyvinius vazonelius? Ar tai reiskia, kad renkames "mazesni blogi"? Gal dar kuri, turinti daug kantrybes, atsakysit? smile.gif

Dėl šaknų šviesos poreikio - falenopsių šaknys vykdo fotosintezę. Tačiau jos poveikis pačiam augalui nėra toks reikšmingas, kad nebūtų galima auginti šaknis užtamsinus - pakanka lapų veiklos.

QUOTE(Tina* @ 2009 05 06, 15:58)
As kai pirkua tai nesigiliunau kokios jos turi buti. Gelo vandens gal labiau tiktu. O paph. visi kalcio megejai pagal mane. Na nebent kazkokios isskirtines rusys. Tegul patikslina mane kas nors.

Apie Paphiopedilum rūšis ir jų poreikius - išsamiausia info čia

QUOTE(Lorute @ 2009 05 06, 16:34)
Sviesa saknims yra naudinga, bet ne butina tam kad gele gyvuotu mirksiukas.gif

drinks_cheers.gif

QUOTE(Raile @ 2009 05 07, 09:12)
Nezinau, gal jau kas rase, bet noriu priminti, kad Kauno botanikos sode orchideju paroda 9-10 dienomis 4u.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

QUOTE(ERUGĖ @ 2009 05 07, 09:34)
drinks_cheers.gif
aš irgi tame naujokė,todėl čia su klausimais blush2.gif

per kalėdas gavau dovanų phalenopsį,aišku jis iš kart man numetė žiedus,persodinau,orinės šaknys buvo visos nudžiūvusios,dabar jau pradėjo leisti naujus lapus,matau pumpurų bigsmile.gif reiškias jau ir žiedų sulauksiu thumbup.gif va imetu nuotrauką,jūs man pasakykit,ar čia orinė šaknis,ar naujas stiebas g.gif
ir šalia matosi nukirptas lapas,nes jis pakeitė spalvą,kodėl g.gif
o va šitą parsinešiau iš draugės visai suvargusį ir į gyvą nebepanašų,bet kai persodinėjau radau daug šaknų sveikų,senuosius suvytusius lapus nukarpiau,liko tik du tokie truputį susiraukšlėję,šie pradėjo stiebtis,reiškias atsigavo,ir matau jau naują lapelį bigsmile.gif
bet kaip matot irgi jokių orinių šaknų nėra unsure.gif be to dar ir žiedstiebis visiškai nukirptas,ar kada išleis naują g.gif ir kodėl vieno phalenopsio vazone viskas gerai,o šito visiškai pavargusio- samanoja g.gif

Ir kodėl gi iš karto nukirpinėti lapus doh.gif Net pavytę jie visgi savo funkcijas vykdo mirksiukas.gif
Pirmoje nuotraukoje šaknis. Orinių šaknų kiekis gali priklausyti tiek nuo auginimo sąlygų - substrato - aplinkos drėgmės santykio pavyzdžiui, tiek nuo konkretaus hibrido kilmės, nes pagal rūšis irgi gali skirtis augalų polinkis tokias šaknis augintis 4u.gif
Papildyta:
Straipsnis apie priežiūrą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 05 06, 22:49)
Vat miniukai kiminuose labai neblogai jaucias skirtingai nuo dickiu.

bet as jau persodinau.. unsure.gif i extra substrata.. nzn gerai ar blogai padariau..bet kiek ten kiminu buvo..na tiksliau vien kiminai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 05 07, 11:06)

Ir kodėl gi iš karto nukirpinėti lapus  doh.gif  Net pavytę jie visgi savo funkcijas vykdo 

ten jau buvo nepavytę,o suvytę,iškorėję doh.gif
Atsakyti