Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Itariu mano paphiopediliumams saules vistik perdaug. Nusviesejo lapai, nubluko. Nukeliau juos pavesin.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 05 05, 09:56)
Itariu mano paphiopediliumams saules vistik perdaug. Nusviesejo lapai, nubluko. Nukeliau juos pavesin.

mano raibuolės auga ant rytinės palangės, bet tame kampe, kur negauna nė ryte saulės spindulių. Labai veša, naujas skroteles ir/ar lapus augina. Kita raibuolė gauna vakaro spindulių "iš tolo", toliausiame nuo lango kambario kampe, tad irgi puikiai laikosi. Jos tokios gan "miškinės", daug saulutės nereikia mirksiukas.gif
Atsakyti
Uogiene, aciu, kad nuraminai mane biggrin.gif Nera jokiu itarimu del vabaleliu, tai tikriausiai ji prakaituoja biggrin.gif Stebesiu kaip jai seksis toliau wink.gif Bet jau kaip kvepia skaniai, sakes. I kita temele idesiu parodyt kuris cia phal pas mane taip skaniai kvepia rytais smile.gif

Tina, mano paphiopedilum puikiausiai jautesi ant siaurines palanges kur visiskai tiesioginiu saules spinduliu negavo. Prazydo didziausias ziedelis, tai atsinesiai i kambari pasigrozet ir padejau ant lentynos salia lango, kad irgi tiesioginiu spinduliu negautu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 05 04, 21:12)
mano raibuolės auga ant rytinės palangės, bet tame kampe, kur negauna nė ryte saulės spindulių. Labai veša, naujas skroteles ir/ar lapus augina. Kita raibuolė gauna  vakaro spindulių "iš tolo", toliausiame nuo lango kambario kampe, tad irgi puikiai laikosi. Jos tokios gan "miškinės", daug saulutės nereikia  mirksiukas.gif

Gal del raibuoliu man ir patarsit, nu kaip zinot ar tai mano rusiai (margalape) reik papildomai kalcio, o koks substratas geriausias ju persodinimui (tas extra kur phalikam jauciu netinka, per stambus), noriu susodinti dvi raibuoles i viena ''kupsta'', o ka daryt, kad paskatinti ju zydejima?
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 05 05, 09:50)
Uogiene, aciu, kad nuraminai mane biggrin.gif Nera jokiu itarimu del vabaleliu, tai tikriausiai ji prakaituoja biggrin.gif Stebesiu kaip jai seksis toliau wink.gif Bet jau kaip kvepia skaniai, sakes. I kita temele idesiu parodyt kuris cia phal pas mane taip skaniai kvepia rytais smile.gif

Tina, mano paphiopedilum puikiausiai jautesi ant siaurines palanges kur visiskai tiesioginiu saules spinduliu negavo. Prazydo didziausias ziedelis, tai atsinesiai i kambari pasigrozet ir padejau ant lentynos salia lango, kad irgi tiesioginiu spinduliu negautu biggrin.gif


Lorute, as daugiau optimiste, bet stebek augala, nes Vari del tu plemuku parasiau optimistiskai, kad galbut saules poveikis, bet pasirodo kad ne verysad.gif
idomios tos raibuoles, bet dar nedristu vis isigyti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mistikaa @ 2009 05 05, 10:56)
Gal del raibuoliu man ir patarsit, nu kaip zinot ar tai mano rusiai (margalape) reik papildomai kalcio, o koks substratas geriausias ju persodinimui (tas extra kur phalikam jauciu netinka, per stambus), noriu susodinti dvi raibuoles i viena ''kupsta'', o ka daryt, kad paskatinti ju zydejima?

Dėl kalcio geriausiai gali atsakyti Tina* arba kitos senbuvės, turinčios daugiau patirties. Kiek pamenu, Tina* laisto jas vandentiekio vandeniu, tad kalcio pakanka. O visi margalapiai augalai yra jautresni per didelei kaitrai, saulei ir pan., jie labiau miškingi mirksiukas.gif
Dėl žydėjimo paskatinimo - laukti numatyto žydėjimo laiko, kol augalas pailsės arba net subrandins naują skrotelę.
turiu dvi nužydėjusias raibuoles, viena jų augina naują skrotelę, iš jos ateity leis žiedą. Iš senosios skrotelės turėtų likti tik lapai, o su laiku ji nunyks.
kitos raibuolės yra daugiažiedės, vienam žiedeliui nužydėjus, jau bręsta kitas pumpuras iškart.
Aišku, galima trąšomis skatinti žydėjimą, bet manau, geriau leisti augalui pačiam spręsti, kada jam žydėti, nes vistiek sulauksim žiedų tik metui atėjus tongue.gif

QUOTE(Uogienė @ 2009 05 05, 11:28)
Lorute, as daugiau optimiste, bet stebek augala, nes Vari del tu plemuku parasiau optimistiskai, kad galbut saules poveikis, bet pasirodo kad ne  verysad.gif
idomios tos raibuoles, bet dar nedristu vis isigyti  blush2.gif

jos juk lengvai auginasi, o nusipirkusi daugiažiedę tikrai neprašausi mirksiukas.gif
Atsakyti
Na va, aisku tingiu iesjkot, bet kazkuri man pries tai aiskino, kad jos megsta saule blink.gif
Atsakyti
Aciu mikuotuke 4u.gif Tina, gal zinote, koks visgi substratas geriausias raibuolei margalapei (firma jei galima ar dar ka nurodykite, kad rasti galeciau) ir ar apsimoka dvi, augancias atskiruose mazuose vazoneliuose susudinti i viena (jau nuzydejusios)?Dekui is anksto
Atsakyti
Persodint gali. As pirkau is cia:
http://www.orchidejo...index.php?id=36

Sumaisiau Substratą OS litofitinėms orchidėjoms su smulkintomis kriauklėmis ir pasodinau.
Atsakyti
Sveikos mergaites 4u.gif
norejau paklauti patarimo. gal jus galesit man pagelbet blush2.gif
pries menesi parsinesiau orchideja su dviem keikiais ant ziedkocio. pats augalas buvo visiskai suvarges, turejo tik viena lapa. pries kelias dienas augalas pradejo dziuti. ka patartumet daryti su keikiais? jie dar neturi saknu (tik mazi kaubureliai). gal man juos vistiek atskirti ir patalpinti i reanimatoriu?
siaip orchidejas gerai sekasi auginti:) problemu neturejau:)
Atsakyti
va ka radau orchidejos.lt:
Pradėjo geltonuoti orchidėjos lapai. Ką daryti ?
Jei pagelto vienas-du seniausi lapai, tai gali būti tiesiog natūralus senėjimo procesas. Jei lapai geltonuoja masiškai ir labai greitai - labiausiai tikėtina šaknų problema. Reikėtų atsargiai iškelti augalą iš vazonėlio ir patikrinti šaknų būklę. Jei šaknys apipuvę - skubiai persodinti, jei substratas perdžiūvęs ir šaknys apdžiūvę - pamerkti orchidėją su vazonėliu į pošiltį vandenį 20-30 minučių, po to gerai nuvarvinti vandens perteklių ir sureguliuoti laistymo režimą.
Atsakyti
Labas vakaras,
prasau patarimo. Ant siaurines palanges auganciu phaleonopsiu vazoneliuose substratas is lango puses praktiskai neisdziuva, vazonelis aprasojes, tuo tarpu vazonelio puseje, atsuktoje i kambari - zeme sausa "net braska", saknys papilkeje. Laikas butu laistyti, bet kaip anoji - i lango stikla - atsukta puse (beje, pradejusi net samanoti, o tai, zinau, yra blogai)? Laistau tik sausaja vazonelio puse. Jei perkelciau orchidejas nuo palanges kitur, net arciausioj vietoj salia lango stipriai tamsiau (be to, tik pastacius vazonelius ant palanges, phaleonopsiai "prabudo" ir eme leisti lapus, saknis, ziedstiebius). Ar persodinti (del samanu ant vazonelio vidaus sieneles), ar geriau nejudinti, nes ruosiasi zydeti? Aciu, mielosios visoms, kurios patars.
Atsakyti