Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Lorute, pakankamai normaliai dar, sakyčiau. Atidžiau reikėtų pasižiūrėti, kas su ta priešpaskutinėje fotkėje, na dar antroj trečioj gal g.gif . Šiaip vieną kartą susiraukšlėjusi bulba jau niekada neišsitiesina visiškai pilnai 4u.gif Padėtis tikrai netragiška schmoll.gif
Atsakyti
Aciu Silinge, bandysiu traukt tada ja is vazono ir zesiu kas ten darosi smile.gif O kitas stebesiu smile.gif
Atsakyti
Patarkit 4u.gif . Įsigijau jau šeštą falenopsį. Bet pirmą kartą taip keistai pasodintą. Iki šiol visi būdavo pasodinti mūsų įprastame substrate ir įprastame vazonėlyje. Bet šitas naujasis pasodintas tokiame lyg ir guminiame vazonėlyje ir tik kiminuose. Pardavėjos klausiau, ar nereikėtų gėlytės kuo kubiau persodinti į įprastą substratą. Atsakymas nustebino. Nieko nereikia persodinti g.gif. Palikti kaip yra. Nelabai aš tuo patikėjau, mano supratimu gėlyte tuose kiminuose gali greitai supūti, o dar ir vazonėlis toks keistas.
Patarkit , ką daryti. Gėlytė turi net 22 pumpurus, nenorėčiau, kad po persodinimo visus numėtytų. Bet supūdyti irgi nenoriu... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(agnir @ 2009 05 04, 13:11)
mano cimbidis ir dendrobium phal. jau savaitele iskomondiruoti i nestiklinta balkona bigsmile.gif Pernai taip pat dariau tai cimbidis tik ka baige zydeti, o dendr. phal. zydejo kaip isprotejes nuo spalio pabaigos gausybe ziedu wub.gif

A ar nešalta dendr.? g.gif Mastau gal ir man juos tempt laukan g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kilka: 04 gegužės 2009 - 16:25
QUOTE(kilka @ 2009 05 04, 17:24)
A ar nešalta dendr.? g.gif  Mastau gal ir man juos tempt laukan g.gif

as pernai taip laikiau, darau taip pat ir siais metais mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Annika @ 2009 05 04, 17:17)
Patarkit  4u.gif . Įsigijau jau šeštą falenopsį. Bet pirmą kartą taip keistai pasodintą. Iki šiol visi būdavo pasodinti mūsų įprastame substrate ir įprastame vazonėlyje. Bet šitas naujasis pasodintas tokiame lyg ir guminiame vazonėlyje ir tik kiminuose. Pardavėjos klausiau, ar nereikėtų gėlytės kuo kubiau persodinti į įprastą substratą. Atsakymas nustebino. Nieko nereikia persodinti  g.gif. Palikti kaip yra.  Nelabai aš tuo patikėjau, mano supratimu gėlyte tuose kiminuose gali greitai supūti, o dar ir vazonėlis toks keistas.
Patarkit , ką daryti. Gėlytė turi net 22 pumpurus, nenorėčiau, kad po persodinimo visus numėtytų. Bet supūdyti irgi nenoriu... schmoll.gif


Tai pardavėjos kai kartais ką nors pasako, ar pataria, tai...Šiaip gal bandyk kol nužydės kontroliuoti drėgmę ir nepersodinti, o po to perkelti į normalų substratą, nes kiminuose išlaikyti nesupuvusias jų šaknis turbūt būtų geras iššūkis.

Beje, aš esu persodinusi ir bekraunančią pumpurus orchę (phal.), o ji puikiausiai toliau krovė pumpurus. Net nepajuto persodinimo. Nors tas persodinimas ten buvo atsargus perkėlimas į didesnė vazonelį. O čia kaip šaknis nuo samanų reikės apvalyti jų nejudinant tai net neįsivaizduoju...

Gal vis dėl to palauk kol nužydės mirksiukas.gif
Atsakyti
Ech tos bulbines orchidejos, ziuriu visas jos neilgai dziugina. Nu kaip man negrazu tie susirauksleje gumbai, negaliu schmoll.gif
Atsakyti
patarkit, prasau...
kovo men gavau dovanu net 2 orchidejas: balta ir ruzava, tokios tradicines is parduotuves. Zydejo jos man, zydejo ir po to kaip susitarusios numete ziedus. Nukirpau iki vadinamos akutes, zemiau esancios, ale man tas galiukas pradejo dziuti. Vazoneli apziurejus, saknys visai grazios, zalios, lapai irgi nieko... Net nezinau ka daryt... O gal tai visai normalu? Ir dar, kokias rekomenduotumet trasas? Skaiciau, kad mazdaug kas trecia laistyma reikia su trasom lieti. O gal per daznai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*rami* @ 2009 05 04, 19:52)
patarkit, prasau...
kovo men gavau dovanu net 2 orchidejas: balta ir ruzava, tokios tradicines is parduotuves. Zydejo jos man, zydejo ir po to kaip susitarusios numete ziedus. Nukirpau iki vadinamos akutes, zemiau esancios, ale man tas galiukas pradejo dziuti. Vazoneli apziurejus, saknys visai grazios, zalios, lapai irgi nieko... Net nezinau ka daryt... O gal tai visai normalu? Ir dar, kokias rekomenduotumet trasas? Skaiciau, kad mazdaug kas trecia laistyma reikia su trasom lieti. O gal per daznai  ax.gif

maniskes irgi nudziuvo pats galiukas biggrin.gif dabar uzsiemus gelike naujo lapuko auginimu, tai gal veliau prades koki zieduka leist
Atsakyti
QUOTE(*rami* @ 2009 05 04, 19:52)
patarkit, prasau...
kovo men gavau dovanu net 2 orchidejas: balta ir ruzava, tokios tradicines is parduotuves. Zydejo jos man, zydejo ir po to kaip susitarusios numete ziedus. Nukirpau iki vadinamos akutes, zemiau esancios, ale man tas galiukas pradejo dziuti. Vazoneli apziurejus, saknys visai grazios, zalios, lapai irgi nieko... Net nezinau ka daryt... O gal tai visai normalu? Ir dar, kokias rekomenduotumet trasas? Skaiciau, kad mazdaug kas trecia laistyma reikia su trasom lieti. O gal per daznai  ax.gif

Labai normalu kad gelyte nudziovina ziedkoti mirksiukas.gif Pailses ir uzaugins nauja biggrin.gif
Atsakyti
Mergaites, o nuo ko gali atsirasti lipniu laseliu ant phal.? Ar cia vabaliukai kokie palieka pedsakus, ar gelyte pati kazkokias sultis isskiria? Pas mane ant vienos ziedstiebio atsirado tu laseliu, tai dabar galvoju ka cia daryt. Gal kazka patarsit?
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 05 04, 21:08)
Mergaites, o nuo ko gali atsirasti lipniu laseliu ant phal.? Ar cia vabaliukai kokie palieka pedsakus, ar gelyte pati kazkokias sultis isskiria? Pas mane ant vienos ziedstiebio atsirado tu laseliu, tai dabar galvoju ka cia daryt. Gal kazka patarsit?


Lorute, jeigu ant ziedstiebio tik, tai gali buti, kad cia augalo fiziologija tokia. O jeigu pasitaiko ir ant lapu, tai jau gal reiktu imtis priemoniu. siaip tu laseliu buna daznai, kai per karsta orchidejom, kazkas net ta busena apibudino kaip "orchideju prakaitavima" biggrin.gif o nera voratinklio kur nors? ar neitari miltuotojo skydamario? pakandzioti lapai? as pradejau itarti, kad pas mano augintines kai kurias kazkas ne taip ir profilaktiskai pasinuodijom draugiskai smile.gif paskui radau toki receptuka, kuris man labai patiko, tik pasiterlioti reikia:
uzvirinti puse litro vandens, nulupti cesnako 4-5 skilteles ir per cesnakini spaustuka isspausti i stiklainiuka. Uzpilti verdanciu vandeniu, uzsukti ir palaikyti 4 valandas. Paskui situo nuoviru valyti lapus, o su teptuku pateplioti ypac sunkiai pasiekiamas vietas (kur labiausiai megsta miltuotasis tupeti) lapu susijungimai, plysiukai, tarpiukai. Sis nuoviras padeda nuo vabzdziu ir nuo ligu, nes turi antibakteriniu savybiu. Pradzioje bijojau nudeginti lapus tuo cesnaku, bet ziuriu, kad viskas gerai thumbup.gif
dar pabandysiu su alyvuogiu aliejum, bet veliau, dabar dar viena procedura laukia su cesnakais (reiktu 3 kartus kas savaite apdirbti gerai, ir nepamirsti ypac lapu apatines dalies)
Romanas gavosi blush2.gif
Atsakyti