Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Mano reanimuojamos pasiutusios, abi po naują lapą augina, o šaknų pas vieną išvis nė vienos neišleistos, pas kitą trys pasikalusios,bet užsikoncervavusios,užtat lapas kasdien auga, net plika akim matosi biggrin.gif nežinau ka su jom bedaryt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mikė @ 2009 05 03, 13:10)
Sveikos orchidėjų mylėtojos mirksiukas.gif  4u.gif
Turiu pora klausimų:
1. ar galima persodinti orchidėjas jeigu jos leidžia naujus ūglius, ta prasme tuoj vėl žydės.
2. O kita mano labai suvytusiais lapais, parsivežiau iš anytos gal prieš pora metų perlaistytą ir tiesioginiuose saulės spinduliuose augintą doh.gif

1. Jeigu augalas neskursta, jeigu neitari puvinio, jeigu gele dar nesiskundzia, tai butent siuo metu, kai ruosiasi zydeti, as nieko nedaryciau ax.gif

QUOTE(rosee @ 2009 05 03, 21:38)
Mano reanimuojamo falenpsio lapai visai susiraukšlėjo, pasidarė kaip skudurai, bet nemetu, lygtais kažkoks spuogelis kyla, sakau, gal šaknytė bus  unsure.gif Laukiu kas čia bus toliau  doh.gif išmesti visada spėsiu  verysad.gif



galiu patarti dazniau purksti lapus, jeigu ju daug, o saknu nera, tai senesnius lapus ir nukirpti galima, bet reikia ziureti pagal situacija. o dusa daryti ne karsta, o maloniai silta, jis dabar pats tas butu, tik po to nusausinti skrotele reiktu ir pazasteles ax.gif

QUOTE(mocha @ 2009 05 04, 01:05)
Mano reanimuojamos pasiutusios, abi po naują lapą augina, o šaknų pas vieną išvis nė vienos neišleistos, pas kitą trys pasikalusios,bet užsikoncervavusios,užtat lapas kasdien auga, net plika akim matosi biggrin.gif nežinau ka su jom bedaryt smile.gif


thumbup.gif o uzsikoncervavo saknytes gal todel, kad gele susikaupe ties lapu biggrin.gif

ir mano visos geles is proto eina - augina saknis, lapus, ziedstiebius bigsmile.gif viena senute turiu, tai nukirpau nuo seno 3 didelius mesingus lapus, kurie pazeisti nuo senu laiku buvo, tai ji dabar prazydo 10 ziedu, dar pumpuriuku nori daugiau brandinti ir dar prasikale papildomai 2 ziedstiebiai bigsmile.gif kad tik nesustotu jie auge bigsmile.gif
Atsakyti
Dendrobi nesate i balkona? Ir isvis, kokias orchidejas tempiate i ji, kazkada bandziau klausti, bet negavau atsakymo schmoll.gif Mano Cymbidis, Oncidis ir dendrobium phal jau sedi ten apie savaite, stiklintas balkonas, nu nieko nepakrate kojas, o dendrobium (paprastas) stovi namuose sulyg iki puses uzaugusiom naujom atzalom, ka su juo daryt ir isvis ar ne per drasiai as su jomis?Paprasti phalikai namie sedi, jiems lyg nereikia tokio temperaturu skirtumo?
Aciu is anksto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mistikaa @ 2009 05 04, 10:29)
Dendrobi nesate i balkona? Ir isvis, kokias orchidejas tempiate i ji, kazkada bandziau klausti, bet negavau atsakymo schmoll.gif Mano Cymbidis, Oncidis ir dendrobium phal jau sedi ten apie savaite, stiklintas balkonas, nu nieko nepakrate kojas, o dendrobium (paprastas) stovi namuose sulyg iki puses uzaugusiom naujom atzalom, ka su juo daryt ir isvis ar ne per drasiai as su jomis?Paprasti phalikai namie sedi, jiems lyg nereikia tokio temperaturu skirtumo?
Aciu is anksto 4u.gif

Den nobile tipo nešiu vasarai, o va den phalaenopsis g.gif Jis visą laiką mėgsta šiltai, kaip ir Phalaenopsis, kurie bent jau mano namuose auginami visada kambaryje 4u.gif
Atsakyti
va kad prakalbot apie balkonus, as niekad jokiu savo gelyciu nenesiau i balkonus, nes pas mane balkonas tik vakarinis, ten beveik saules ner, ir ten vesu doh.gif

o tai sakykit ka nors is situ mano turimu reiktu nesti i toki balkona ir ar tiktu toks tamsus ir vesus balkonas? ir cia kaip suprantu tik dienai isnesat? nakciai nepaliekat?

turiu dendrobium NOID, oncidium NOID, paphiopedilum NOID ir faleonopsi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(marimacho @ 2009 05 04, 10:55)
va kad prakalbot apie balkonus, as niekad jokiu savo gelyciu nenesiau i balkonus, nes pas mane balkonas tik vakarinis, ten beveik saules  ner, ir ten vesu  doh.gif

o tai sakykit ka nors is situ mano turimu reiktu nesti i toki balkona ir ar tiktu toks tamsus ir vesus balkonas? ir cia kaip suprantu tik dienai isnesat? nakciai nepaliekat?

turiu dendrobium NOID, oncidium NOID, paphiopedilum NOID ir faleonopsi  ax.gif

augalai nešami į balkonus, kiemus, terasas ir paliekami visai vasarai tam, kad dienos ir nakties temperatūrų skirtumas paskatintų juos krauti žiedus (tai gali įvykti kad ir rudenį ar žiemą, bet įtaka jau bus padaryta). Sužinok, kokia nakties temperatūra patiks tavo dendrobiui ir oncidiumui (google visagalis) ir sek orų prognozes, Tada nešk į lauką/balkoną, kai bus palankios sąlygos mirksiukas.gif
Atsakyti
Balkone arba terasoje visai vasarai įsikuria Oncidium, Odontoglossum kompanija (kambrijos vadinamosios doh.gif ), Cymbidium, Dendrobium nobile ir kingianum, Epidendrum, Zygopetalum, Masdevallia ir kt. Šiemet šiltąjam sezonui bandysiu išnešti ir Vanda g.gif Margalapio Paphiopedilum nenešu, falenopsių irgi schmoll.gif
Tamsus - visai saulės nebūna? Mano šiaurės vakarų, bet vakarais tikrai gauna, tiesa, balkonas visai atviras. Nakčiai tikrai nenešioju niekur schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 05 04, 09:43)
Den nobile tipo nešiu vasarai, o va den phalaenopsis  g.gif  Jis visą laiką mėgsta šiltai, kaip ir Phalaenopsis, kurie bent jau mano namuose auginami visada kambaryje  4u.gif

Aš dendr.phal. visada nešu į balkona,pas man jis nestiklintas,tik nešu kai šilčiau būna. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 05 04, 10:01)
augalai nešami į balkonus, kiemus, terasas ir paliekami visai vasarai tam, kad dienos ir nakties temperatūrų skirtumas paskatintų juos krauti žiedus (tai gali įvykti kad ir rudenį ar žiemą, bet įtaka jau bus padaryta). Sužinok, kokia nakties temperatūra patiks tavo dendrobiui ir oncidiumui (google visagalis) ir sek orų prognozes, Tada nešk į lauką/balkoną, kai bus palankios sąlygos  mirksiukas.gif


aisku, niu bandysiu, kazkaip bijau taip eksperimentuot blush2.gif

nieko nebus reiks man nusipirkt termometra biggrin.gif
QUOTE(Šilingė @ 2009 05 04, 10:05)
Balkone arba terasoje visai vasarai įsikuria Oncidium, Odontoglossum kompanija (kambrijos vadinamosios  doh.gif ), Cymbidium, Dendrobium nobile ir kingianum, Epidendrum, Zygopetalum, Masdevallia ir kt. Šiemet šiltąjam sezonui bandysiu išnešti ir Vanda  g.gif  Margalapio Paphiopedilum nenešu, falenopsių irgi  schmoll.gif 
Tamsus - visai saulės nebūna? Mano šiaurės vakarų, bet vakarais tikrai gauna, tiesa, balkonas visai atviras. Nakčiai tikrai nenešioju niekur  schmoll.gif


na kaip cia pasakius su ta saule, vasara jos buna vakarais, o dabar tai jei ir buna, tai neilgiau pusvalandziuj kokiam, nes nors ir vakarinis balkonas, bet priesais namas uzstoja saulute kai jinai yra jau zemiau doh.gif
vasara, kadangi vakare jinai dar aukstokai buna, tai buna jos biski daugiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kilka @ 2009 05 04, 11:38)
Aš dendr.phal. visada nešu į balkona,pas man jis nestiklintas,tik nešu kai šilčiau būna. cool.gif

mano cimbidis ir dendrobium phal. jau savaitele iskomondiruoti i nestiklinta balkona bigsmile.gif Pernai taip pat dariau tai cimbidis tik ka baige zydeti, o dendr. phal. zydejo kaip isprotejes nuo spalio pabaigos gausybe ziedu wub.gif
Atsakyti
nu dabar jau man ramu biggrin.gif tik siomis naktimis atsalo, tai ir sunerimau, uzdarau visus langelius balkono nakciai ir psio, nepastipo dar niekas bigsmile.gif reiks ir dendr nobile komandiruot, raibuole su phal paliksiu namie
Ziurekit, o kas galejo (nei parazitai, nei puvinys) atsitikti phal, suvyto apatiniai lapai (neperdziovinau tai jau tikrai) ir saknys nunyko (pradejo nykti centrines saknys, o po to ir isorines) ir persodinau, nepadeda nors tu ka, tai dvi ilgos saknys pasiliko, nugaisusius lapus nupjoviau ir i reanimatoriu, gerai kazin cia padariau? O jei tokia tos gelytes istorija, tai ja reanimatoriuje daznai papurskinet ar kaip tik sausiau palaikyt?Nebeisnesa protas cool.gif
Atsakyti
Patarkit mergaites ka man su tom kambrijom daryt. Jos visos dabar zydincios, gumbai visai susirauksleje. Suprantu, kad zydejimui daug energijos iseikvoja, bet kad susirauksleje net ir mazieji gumbeliai, kurie jokiu ziedeliu neaugina. Patarkite ka man su jom daryti.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti