Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(jukraa @ 2009 04 27, 10:25)
dar ziurint kokiame substrate isodinta, pas mane saknys greit pradziuna, o rasos laseliai galetu must visa menesi laikytis, tai man kai kurias tenka kas savaite mirkyt, nes turi po 8- 10 ziedu,o dar po tiek pumpuru augina,tai jei tokiai dosniai gelytei truktu dregmes,tai nepaaugintu pumpuru. o apipurskiu net du kartus per diena  mirksiukas.gif


niu kad ikisau pirsta i substrata, tai dar dregnas jis, nors pries savaite kazkur mirkiau g.gif apipurskiu ir as keikviena diena, tik viena karta, ryte ax.gif
niu ziuresim kaip jai toliau seksis, nes ziedkoti augina ir nauju pumpuriukus, o senuosius meta g.gif pabandysiu kita karta daugiau trasu, o kazkur skaiciau, kad orchidejoms is vis nelabai trasos patinka g.gif tai susimasciau netgi gal pabandyt visai netresti g.gif nes as su silpnu beveik kiekviena laistyma tresiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 27, 09:28)
Sveikutes, turiu klausimeli. Ar jau laikas persodinti Cambria kai saknys va sitaip islipe is vazono? Ar jos megsta taip gyventi? O gal megsta didesnius vazonus? Patarkite prasau  4u.gif

Didesnio vazono tikrai nereikia, šitame vietos dar sooočiai. Didesnis reikalingas bus tuomet, kai naujiems auginiams vietos nebebus. Apskritai kol kas nejudinčiau, stebėk, ar daugiau nesiraukšlės bulbos (pilnai jos nelabai išsitiesins jau, bet jei laistai tinkamu režimu, o jos vis tiek raukšlėjasi, reiškia vazono viduj su šaknim nekas) ir tiek. Tinkamai laistomo augalo naujos šaknytės teoriškai turėtų lįsti į substratą. Kas styro, lai styro 4u.gif
Atsakyti
Tik dabar pamaciau nuoroda Silinges zinutes apacioje. Kad iki orchideju parodos liko 11 d. Maniau kazkaip, kad si savaitgali ji jau buvo doh.gif
Atsakyti
user posted image

Tina* mirksiukas.gif
Atsakyti
Prašau užmeskit akį į mano vargšelę
Nežinau ką daryt su ja unsure.gif . Pilna šaknų, substraktas jau toks pakritęs kai kur atrodo. Norėčiau persodint, tik bijau, kad dar blogiau nebūtų. Taip norėtųsi vaikų iš jos sulaukt verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2009 04 27, 15:00)
Prašau užmeskit akį į mano vargšelę
Nežinau ką daryt su ja unsure.gif . Pilna šaknų, substraktas jau toks pakritęs kai kur atrodo. Norėčiau persodint, tik bijau, kad dar blogiau nebūtų. Taip norėtųsi vaikų iš jos sulaukt verysad.gif

Aš tikrai ne specė,dar tik mokinuos ax.gif , bet mano manymu tokios žalios šaknys ir vandens lašiukai jau rodo , kad yra vazone per drėgna. Ar ne per dažnai lieji? Jei ne - galima įtarti, kad orchidėja gyvena šlapiuose kiminuose, kas gresia visišku šaknų išpuvimu. Pataisykit mane, senbuvės, bet man sveikiausios šaknys visad atrodo sidabriškai žalsvos spalvos, ane?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 27 balandžio 2009 - 14:09
Šaknys žalios, vazonas aprasojęs, nes tik vakar lieta. Mane labiau neramina, kad jos viršūnė nupuvus, o dabar vazone daug šaknų, kaip man atrodo
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2009 04 27, 14:15)
Šaknys žalios, vazonas aprasojęs, nes tik vakar lieta. Mane labiau neramina, kad jos viršūnė nupuvus, o dabar vazone daug šaknų, kaip man atrodo

augimo centas isdziuves /ispuves, tai faktiskai augaliukui paciam nera kaip augti toliau, vienintele jo iseitis issiauginti vaiki ir taip isgyventi. siulyciau ir toliau atidziai priziureti tik nepersistengti su laistymu, geriau 1-2 dienom veliau palaistyti, taip pat tresti , jei as neteisi , tai kas nors pataisys, bet tresti su daugiau azoto turinciom trasom.
del persodinimo g.gif gal ir neverta dabar , gal geriau atsargiai papildomu skylyciu vazone padaryti , kad greiciau pradziutu ir didesne ventiliacija butu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo misterija: 27 balandžio 2009 - 14:32
QUOTE(marimacho @ 2009 04 27, 11:04)
pabandysiu kita karta daugiau trasu, o kazkur skaiciau, kad orchidejoms is vis nelabai trasos patinka  g.gif  tai susimasciau netgi gal pabandyt visai netresti  g.gif  nes as su silpnu beveik kiekviena laistyma tresiu  g.gif


o kokiom trasom tresi? O kur stovi gele? Gal salia obuoliai ar kokie vaisiai guli?
Atsakyti
o kazin kaip Agronom trasos orchems? jos nebrangios..bet ar geros? g.gif gal kuri nors naudojat,tai ir pasakyti galit. dekui 4u.gif
Atsakyti
Iki šiol geriausios atrastos trąšos Schultz ir Compo lapų purškiklis su trąšomis. Man šitas duetas nepamainomas.
Papildyta:
QUOTE(marimacho @ 2009 04 27, 12:04)
niu kad ikisau pirsta i substrata, tai dar dregnas jis, nors pries savaite kazkur mirkiau  g.gif  apipurskiu ir as keikviena diena, tik viena karta, ryte  ax.gif
niu ziuresim kaip jai toliau seksis, nes ziedkoti augina ir nauju pumpuriukus, o senuosius meta  g.gif  pabandysiu kita karta daugiau trasu, o kazkur skaiciau, kad orchidejoms is vis nelabai trasos patinka  g.gif  tai susimasciau netgi gal pabandyt visai netresti  g.gif  nes as su silpnu beveik kiekviena laistyma tresiu  g.gif


Orchidėjoms labai nepatinka pertręšimas ir per stiprios trąšos. Silpnu tirpalu gali drąsiai tręšti. Aš jas visą žiemą tręšiau, nes per žiemą jos man pumpurus krovė ir žydėjo. Dabar irgi nenustosiu, tegul maitinasi. Svarbu tik silpna koncentracija, nes stipri šaknis nudegina.
Atsakyti
QUOTE(Uogienė @ 2009 04 27, 16:36)
o kokiom trasom tresi? O kur stovi gele? Gal salia obuoliai ar kokie vaisiai guli?


jau rasiau anksciau, kad tresiu su agronom archideju trasom ax.gif
stovi kambary, ten ner jokiu obuoliu ar vaisiu schmoll.gif
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 04 27, 16:57)

Orchidėjoms labai nepatinka pertręšimas ir per stiprios trąšos. Silpnu tirpalu gali drąsiai tręšti. Aš jas visą žiemą tręšiau, nes per žiemą jos man pumpurus krovė ir žydėjo. Dabar irgi nenustosiu, tegul maitinasi. Svarbu tik silpna koncentracija, nes stipri šaknis nudegina.


niu bet kad pumpurelius meta, tai gal nepakankamas tas koncentratas, nes as tikrai ji silpna darau, galvojau, kad darau normalu, bet cia viena mergina apsviete mane kiek saukstelyje mililitru, tai pasirodo as su dvigubai svelnesniu nei raso tresiau g.gif
Atsakyti