Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(*finy* @ 2009 04 16, 15:06)
Minkštos nėra nei vienos šaknies.Nurinkau kempinę kiek galima buvo neplėšus ir bandysiu sodinti į kitą vazonėlį.Nes į ankstesnįjį neįtelpa  doh.gif Tai palieku valandžiukei kad apdžiūtų ir bėgu naujos žemes ieškoti.Visoms  diiiidelis ačiūkas už laaaaabai greitą atsakymą  friends.gif  aciuks.gif

viskas bus gerai pamatysit, o zemes jeigu pirksit tai TIK "EXTRA" , kiti substartai supudis saknis tokias grazias 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*finy* @ 2009 04 16, 15:06)
Minkštos nėra nei vienos šaknies.Nurinkau kempinę kiek galima buvo neplėšus ir bandysiu sodinti į kitą vazonėlį.Nes į ankstesnįjį neįtelpa  doh.gif Tai palieku valandžiukei kad apdžiūtų ir bėgu naujos žemes ieškoti.Visoms  diiiidelis ačiūkas už laaaaabai greitą atsakymą  friends.gif  aciuks.gif

tik oriniu saknu i substrata neikisk, jas taip ir palik ant substrato virsaus,kad dregme gautu is oro mirksiukas.gif
Atsakyti
Jetau mergikes kaip graziai patarimus dalijasi thumbup.gif
reik ir man va del tos vargseles Miltonijos, ar galima ja deti i reanimatoriu?, nes nervina mene neturi ji nei vienos zalios sakneles, visos kazkokios parudusios, bet neminkstos, tai dar palikau, siaip pati gelyte lyg nevysta tokia standi zalia, tai net nezinau kaman su ja daryt? itariu be saknu ilgai netemps?
user posted image
user posted image

ojezus kaip sumazinau doh.gif doh.gif doh.gif blush2.gif lotuliukas.gif
niu jau padidint tai nesugebesiu atlaiskit tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo as_rutak: 16 balandžio 2009 - 14:53
Labulis 4u.gif prašysiu nuomonės,kaip elgtis su žiedstiebiais. Žodžiu turiu phaliką, turėjo jis vieną stiebą, nužydėjo. Nukirpau aš iki miegančios akutės. Pradėjo leisti antrą. Buvo sukrovęs pumpuriuką, bet jis pagelto ir nukrito.Dar buvo nabagą užpuolę skydamariai,bjaurybės verysad.gif Išgydžiau. Ir nuo tada stovi užsikoncervavęs kokį pusmetį.Ttoks mini: Koncervas Gėlytė leidžia lapelį vieną po kito, augina šakneles, ir dar trečią žiedstiebį augina : 3-ias žiedstiebis
Tai va, klausiu,ką daryt. Gal ta koncervą nukirpti ir tą seną stiebą nukirpti daugiau ar palikti,kaip manot? Nes jie stovi ilgą laiką ir jokių gyvybės ženklų iš jų,nors gėlė matos gyvybinga,pluša leisdama šaknis,lapus ir stiebą. 4u.gif abudu stiebeliai
Atsakyti
QUOTE(as_rutak @ 2009 04 16, 15:53)
Jetau mergikes kaip graziai patarimus dalijasi thumbup.gif
reik ir man va del tos vargseles Miltonijos, ar galima ja deti i reanimatoriu?, nes nervina mene neturi ji nei vienos zalios sakneles, visos kazkokios parudusios, bet neminkstos, tai dar palikau, siaip pati gelyte lyg nevysta tokia standi zalia, tai net nezinau kaman su ja daryt? itariu be saknu ilgai netemps?
user posted image
user posted image

ojezus kaip sumazinau doh.gif  doh.gif  doh.gif  blush2.gif  lotuliukas.gif
niu jau padidint tai nesugebesiu atlaiskit tongue.gif

jei pati gėlė nevysta, standi, žalia, tai šaknys rudos gali būti nuo nudeginimo trąšomis, nuo kalkėto vandens, nuo substrato, galų gale. patariu nieko joms nedaryti ir toliau sėkmingai auginti miltoniją.
Pastebėjau, kad dendrobių, oncidiumų, miltonijų šaknys būna rusvos ar net žalsvos (dėl nelabai geros parduotuvinės priežiūros), bet smarkiai jaudintis nereikia, jei gėlė nėra perlaistoma, pūdoma ir pati auga gerai. Kartais šie augalai užaugina "orines" šaknis, jos, žinoma, būna tada baltos.
Patariu dažnai netraukinėti iš vazono šių augaliukų, ypač miltonijų ir dendrobių (YPATINGAI NOBILE!!!)
mirksiukas.gif

P.S.: Atsiprašau dėl ligų puslapio nuorodos, kurios negalima atidaryti. Deja, ištaisyti jos jau nebegaliu - supermama niekaip nesuteikia man reikalingo statuso, kad galėčiau redaguoti ir keisti žinutes doh.gif verysad.gif
Atsakyti
merginos,o turiu toki klausima del substrato.kazkuri buvot minejus,kad ji reik pamirkyt pries persodinant gelyte,kad paskui taip greit neissausetu palaiscius (aisku pas mane saukstai po pietu,bet i ateiti,kad zinociau),kaip ji reik mirkyt?kiek laiko?ir iskart slapia istraukus is vandens persodint gele?as kai nemirkiau,tai man dbar neiseina geles mirkyti-vazona kelia i virsu doh.gif
Atsakyti
[quote=mikuotuke,2009 04 16, 16:12]
jei pati gėlė nevysta, standi, žalia, tai šaknys rudos gali būti nuo nudeginimo trąšomis, nuo kalkėto vandens, nuo substrato, galų gale. patariu nieko joms nedaryti ir toliau sėkmingai auginti miltoniją.
Pastebėjau, kad dendrobių, oncidiumų, miltonijų šaknys būna rusvos ar net žalsvos (dėl nelabai geros parduotuvinės priežiūros), bet smarkiai jaudintis nereikia, jei gėlė nėra perlaistoma, pūdoma ir pati auga gerai. Kartais šie augalai užaugina "orines" šaknis, jos, žinoma, būna tada baltos.
Patariu dažnai netraukinėti iš vazono šių augaliukų, ypač miltonijų ir dendrobių (YPATINGAI NOBILE!!!)
mirksiukas.gif
laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabai aciu uz atsakyma thumbup.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(inerga @ 2009 04 16, 16:47)
merginos,o turiu toki klausima del substrato.kazkuri buvot minejus,kad ji reik pamirkyt pries persodinant gelyte,kad paskui taip greit neissausetu palaiscius (aisku pas mane saukstai po pietu,bet i ateiti,kad zinociau),kaip ji reik mirkyt?kiek laiko?ir iskart slapia istraukus is vandens persodint gele?as kai nemirkiau,tai man dbar neiseina geles mirkyti-vazona kelia i virsu doh.gif

na nezinau g.gif as tai pries persodinant substrato nemirkau mirksiukas.gif
Tada kai mirkau gelyte, dedu i vonia su visu moliniu vazonu ir pamazu is virsaus pilu su dusu vandeni bigsmile.gif iki pat plastmasinio vazonelio virsaus, vazono i virsu nekelia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(inerga @ 2009 04 16, 16:47)
merginos,o turiu toki klausima del substrato.kazkuri buvot minejus,kad ji reik pamirkyt pries persodinant gelyte,kad paskui taip greit neissausetu palaiscius (aisku pas mane saukstai po pietu,bet i ateiti,kad zinociau),kaip ji reik mirkyt?kiek laiko?ir iskart slapia istraukus is vandens persodint gele?as kai nemirkiau,tai man dbar neiseina geles mirkyti-vazona kelia i virsu doh.gif

mirkyt tam ir reikia, kad paskui nekeltu substrato i virsu mirksiukas.gif mirkyt galima ivairiai, as tai nakciai uzmerkiu ir labai gerai jis prisigeria 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 16, 18:28)
mirkyt tam ir reikia, kad paskui nekeltu substrato i virsu  mirksiukas.gif  mirkyt galima ivairiai, as tai nakciai uzmerkiu ir labai gerai jis prisigeria  4u.gif

prisigert tai tikiu, kad prisigeria mirksiukas.gif tik kazin ar taip neissiplauna gerosios medziagos esancios substrate g.gif
Atsakyti
As ir dabar susimasciau del to substrato mirkymo. Gal galetu daugiau mergaiciu pasidalinti savo patirtimi, mirkina substrata Extra pries persodinant gelyte ar ne? Kokie skirtumai matomi mirkant ir nemirkant?
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 16, 20:11)
As ir dabar susimasciau del to substrato mirkymo. Gal galetu daugiau mergaiciu pasidalinti savo patirtimi, mirkina substrata Extra pries persodinant gelyte ar ne? Kokie skirtumai matomi mirkant ir nemirkant?

as tai pirma karta tokius dalykus skaitau blink.gif niekada jo nemirkau tik pries isodinant gelyte ji perliedavau siltu vandeniuku,kad dregme ilgiau pasilaikytu, bet laikyt apmerkta per nakti,tai schmoll.gif
Atsakyti