Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Hellp, šiandien priglaudžiau draugės gėlytę Miltonia jau nužydėjus, ir kadangi ji iš orchidėjinių, tai kreipiuosi čia - ant lapelio minimaliai informacijos:Šviesi vieta netiesioginė saulė , reguliariai laistyti ir purkšti, neleisti išdžiūti.. vsio blink.gif
ką man su ja daryti, nužydėjus ne taip seniai, traukti iš vazono ir žiūrėti šaknis ar laistyti ir palikti ramybėj ar.. nu nžn. gal atsiras žinančių?
Būsiu labai dėkinga dėl bet kokios info...
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 04 23, 18:24)
O idomu kada nuo dendrobiu vaikus galima atskirti, nes as tuoj tuos stagarus lauk neapsikentus ismesiu.  schmoll.gif kad as dar pirkciau tuos dendrikus.


eee, prasau jokiu "stagaru" nemesti lauk... butum vilniuj, pasiimciau is jusu siuksliu dezes blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(agnir @ 2009 04 23, 19:33)
cia taip dedrobium nobile ar dendrobium phalaenopsis stagarus augina?

Nei vienas, nei kitas. Du paprasti dendrikai, mano albume, parase, ju nuotraukos yra.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 04 24, 09:48)
Nei vienas, nei kitas. Du paprasti dendrikai, mano albume, parase, ju nuotraukos yra.

Tima*, tai pas tave ir yra den biggibum, kitaip vadinamas den phalaenopsis rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 04 23, 18:24)
O idomu kada nuo dendrobiu vaikus galima atskirti, nes as tuoj tuos stagarus lauk neapsikentus ismesiu.  schmoll.gif kad as dar pirkciau tuos dendrikus.

as vaikus atskyriau ana diena,buvu imetus nuotrauka kaip tas dendrobis buvo apkibes,atskyriau visus vaikus ir sukisau atgal i vazonika.
va foto user posted image
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 24, 10:24)
Tima*, tai pas tave ir yra den biggibum, kitaip vadinamas den  phalaenopsis  rolleyes.gif

Mat kaip.

O pas mane vaikai maziukai dar. Bet saknu jau turi.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 04 24, 11:35)
Mat kaip.

O pas mane vaikai maziukai dar. Bet saknu jau turi.

paaugink dar biskiuka sakneles ir drasiai "skabyk" mirksiukas.gif As galvojau kaip cia neuzgavus-nesuzeidus,bet pastebejau kur jau ysiseneja ilgesnem saknim-tai sunkiau atkabint,saknys net po stiebo nareliais ilinde,verzesi zemes link.O kur jaunesni tai viskas ok,sast ir viskas smile.gif Dabar gales patogiai augti.Atskyriau ir sau vaikuciu ir mano mamai ir uosviam liko biggrin.gif visi patenkinti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(~Sandrita~ @ 2009 04 24, 10:31)
as vaikus atskyriau ana diena,buvu imetus nuotrauka kaip tas dendrobis buvo apkibes,atskyriau visus vaikus ir sukisau atgal i vazonika.
va foto user posted image

o jusu man atrodo dedrobium nobile g.gif ar as klystu
mano dendrobium phalaenopsis tai ant saku vaiku neaugina
Atsakyti
QUOTE(agnir @ 2009 04 24, 16:31)
o jusu man atrodo dedrobium nobile  g.gif ar as klystu
mano dendrobium phalaenopsis tai ant saku vaiku neaugina

taip-nobile smile.gif
turiu ir kita dendrobi(net nezinau pavadinimo)jei augina tik salia tai as pamerkiau i vandeni visa kupsta,biski pabuvo-nukrito visas substraktas likes ir graziai atskyriau vaikus .
Atsakyti
Sveikos orchideju myletojos 4u.gif

Suzadetuviu proga su ziedeliu MB padovonojo man orchideja wub.gif
Pradzioj lb issigandau, nes buvau girdejus apie ju lepuma... Bet pasiskaiciau kaip laistyti, kad netresti bent keleta menesiu ir kad persodinti ja tik kai numes visus ziedukus.
Db ji stovi numetusi per gera savaite visus ziedelius... Ar viska gerai dariau, cia naturalu kad ji taip greitai juos visus numete? verysad.gif

Skaiciau Jusu visu ideta info, bet buciau dekinga uz konkrecius patarimus ka man daryti toliau. Kaip tik planuoju eiti i salia esancia geliu parduotuve. Gal kokiu spec. zemiu jai reikia?

Is anksto aciu, mergaites blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo chile0: 25 balandžio 2009 - 16:37
QUOTE(chile0 @ 2009 04 25, 17:34)
Sveikos orchideju myletojos  4u.gif

1.Db ji stovi numetusi per gera savaite visus ziedelius... Ar viska gerai dariau, cia naturalu kad ji taip greitai juos visus numete?  verysad.gif

2.ka man daryti toliau. Kaip tik planuoju eiti i salia esancia geliu parduotuve.
3.Gal kokiu spec. zemiu jai reikia?

Is anksto aciu, mergaites  blush2.gif

1. numesti ziedelius galejo del keleto priezasciu, gali buti kad saknys puna...gali buti kad del pasikeitusiu aplinkos salygu...dar gali buti gavus skersvejo, arba nukepinta tiesioginiu saules spinduliu...priezasciu yra daug, bet kodel tiksliai psakyti sunku
2. jeigu TIKRAi visi ziedai nukrito ir nera sveiku ir graziu, patarciau traukti gele is vazono ir patikrinti saknu bukle, jeigu jos kietos, tvirtos- reiskiasi augalas sveikas, o jeigu minsktos, tamsiai rudos- puna. jeogu saknys sveikos augala kisam atgal i vazona, jeigu supuvusios, supuvusias saknis nukerpam iki sveikos vietos, pabarstom zaizdas cinamonu ir sodinam i substrtata, nelaistom maziausiai savaite laiko.
3. spec zemiu galima isigyti orchidejos.lt puslapyje arba rasti Maxima XX; maxima XXX parduotuvese, substrato pavadinimas "extra" kaina ~ 15lt . sekmes auginime mirksiukas.gif
Atsakyti
ne nu zinokit, mano falenopsis... nebesuprantu as jo doh.gif uzaugintus pumpurus po truputi meta, o siandien ziuriu, kad ant kito ziedstiebio vel is naujo augina ziedstiebi su pumpureliais doh.gif nors nuo jo pries kelias savaites numete pumpurus doh.gif vakar numete ir nuo kito ziedstiebio viena pumpureli verysad.gif bet va nauja stieba su naujais pumpurais irgi augint pradejo doh.gif
as tikrai jo nebesuprantu doh.gif
Atsakyti