Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Sveikos, orchideju augintojos .. 4u.gif

Guziukas, lygiai tas pats buvo mano vienai orchidejai .. niekuo jos nepurskiau, tiesiog nukrapsciau tuos gumbelius ir nuvaliau virintam vandeny mirkyta vata .. kitu archideju neuzkrete ir neatsinaujino smile.gif

pas mane ta pati situacija kaip pas Marinacho. maniske uzaugino du ziedkocius ant senuju pakirptu ir viena nauja ziedkoti .. ant senuju ziedkociu pumpureliai pagelto ir nukrito kai dar visai mazuciai buvo, ant naujai isleisto ziedkocio iki siol 4 pumpurai graziai augo .. bet.. vienas jau nugelto ir nukrito ... ir man klausimas ka daryti ... ant senuju ziedkociu virsuniu matosi pumpuru dar uzuomazgos .. palikti tuos ziedkocius, o gal nukirpti, kad bereikalingai neeikvotu energijos jiems gele?.. gal tada suzydes pagaliau tie keli pumpureliai?
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 23, 10:05)
O ar galima dabar jį laikyti įstiklintame balkone? Vieną laikau, kito - ne, ir nežinau, kaip geriau  g.gif

Šiaip jau nobile mėgsta vėsesnes temperatūras. Nelabai ką galiu papasakot apie stiklintus balkonus, mano terasa ir balkonas atviri, kol kas apie juos net nemąstau. O ir mano nobiliukas auginamas iš keikio, dar pakankamai jaunas augaliukas, nepuolu jo visaip superduper grūdinti mirksiukas.gif
Atsakyti
S.O.S.
Mergaites, kuri naudojote fungicida? Kaip jis atrodo? Nesuprantu ka cia man parduotuvej pardave. Yra du maiseliai vienam melyni grudeliai, o kitam kalkes. Kaip pas jus?
Atsakyti
Tikrai neaisku ka ten tau pardave g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 04 23, 13:49)
Tikrai neaisku ka ten tau pardave  g.gif

Siltnamiams baltint doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 23, 14:13)
Siltnamiams baltint doh.gif  lotuliukas.gif


Aš tokį pirkau http://www.mkds.lt/f...ffector_10g.JPG
smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mocha @ 2009 04 23, 14:22)

Tai vat ir as siandien vaziuoju apkeist ant to pacio thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 23, 09:46)
Tada pabandyk i 5 litrus pusantro saukstelio trasu pilt g.gif Gal kuri forumiete naudoja sias trasas ir patars tau is savo patirties g.gif


niu reiks bandyt, vis tiek nebeturiu ka prarast doh.gif jau tas pumpurelis tikrai nukris, nes su keikveina diena vis labiau praranda blizgesi ir traukiasi doh.gif verysad.gif
Atsakyti
retai čia besirodau, nes orchės mano augt pradėjo, kvailų klausimų nebeužduodu... lotuliukas.gif o dar per mažai patyrus, kad patarinėt blush2.gif

pasidalinsiu paskutinėm savo naujienom...

tai vat šiandien skaudančia širdim traukiau lauk savo žydinčią didžiažiedę gražuolę, nes parsinešiau ją siaaaaubingai perlaistytą (pirmas tris savaites tik orines šaknis apipurškinėjau, substratas ir šaknys net nesiruošė džiūt doh.gif )

tai vat, šiandien jau nutariau traukt lauk net žydinčią, nes nuvyto du iš šešių žiedelių ir pradėjo matytis papelijusio substrato... mano nuostabai tik pora šaknų siūliukų viduj radau nupuvusių, o visos kitos šaknys sveikutėlės, bet užtat substratas viduj iš tikro visas visas buvo pasidengęs baltu tokiu kaip pelėsiu ir dar neiašku kuo - ryškiai taip niekad ir nepradžiūvęs doh.gif

tikiuosi toliau žydės, bet jei ir ne, tai bent jau gyvens toliau unsure.gif

ir supratau akivaizdžiai, kada gėlei jau reikia didesnio vazono - niu be šansų buvo atgal į tokį patį sutalpint biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(scorpioneeee @ 2009 04 22, 21:15)
Sveiki, prieš mėnesį gavau dovanų dendrobium nobile. Čia temose ne kartą klausiau, kaip jas prižiūrėti - atsakė taip pat kaip ir kitas orchidėjas (phal.). Prižiūrėjau taip pat, vis paliedavau (tiksliau pamerkdavau į savaitę kartą - kas pusantros savaitės). Ji stovi ne prie lango, bet manau šviesos pakanka, tiesioginiai saulės spinduliai nepasiekia. Tačiau pradėjo jau gelsti vienas jos lapas. Ką darau ne taip gal kuri patarsit?



šiaip iš tikro skiriasi kažkiek ta priiūra, nors ir ne kardinaliai, bet temparatūros man rodos kitokios. aš šiek tiek kitokius dendrobius auginu, tai negaliu tau tiksliai patarti, bet iš esmės dendrobiams seni lapai nugesta natūraliai prieš auginant naujas bulbas.

arba dar, jei tiesioginė šviesa labai stipri pašvietė arba nušalo... daug priežasčių iš esmės gali būti, bet gali būti ir natūralus procesas - maniškiai beveik visus senus lapus numetė ir po to pradėjo stiebtis nauji auginukai su lapeliais thumbup.gif ir net iš senojo stiebo pradėjo auginti naują žiedstiebį , nors lyg ne taip jau dažnai turėtų tai daryt bigsmile.gif
Atsakyti
O idomu kada nuo dendrobiu vaikus galima atskirti, nes as tuoj tuos stagarus lauk neapsikentus ismesiu. schmoll.gif kad as dar pirkciau tuos dendrikus.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 04 23, 18:24)
O idomu kada nuo dendrobiu vaikus galima atskirti, nes as tuoj tuos stagarus lauk neapsikentus ismesiu.  schmoll.gif kad as dar pirkciau tuos dendrikus.

cia taip dedrobium nobile ar dendrobium phalaenopsis stagarus augina?
Atsakyti
as noreciau paklausti kas cia mano phalika niamnioja??? g.gif jeigu diena sviesu, saule patekdama po lapu , pasimato kad is lapo apatines puses pagrauztas jis,sviesesne ta vieta. esu kazkada radusi tokiu labai labai mazu vabaliuku, vos akim iziurimu, bet sako jie nuo dregmes atsiranda, jau senokai ju nebemaciau, bet lapus kazkas niamnioja, ka patartumete??idedu foto, gal nelabai kokybiskos, bet lapuose matosi sviesesnes demes tokios
user posted imageuser posted imageuser posted image
Atsakyti