Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

gerai, sutinku tai kvailas klausimas, bet jis vistiek yra ir man reikia kad i ji kas nors atsakytu. doh.gif
kada reikia paremti ziedkoti kai jis jau pilnai subrandina visus ziedus ar kiek galima anksciau(kai jau mazdaug puse savo ilgio isauges)? blush2.gif
mano orchideja su visais 12 ziedu vos ne ant sono guli... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margarita...: 22 balandžio 2009 - 11:59
QUOTE(Margarita... @ 2009 04 22, 12:59)
gerai, sutinku tai kvailas klausimas, bet jis vistiek yra ir man reikia kad i ji kas nors atsakytu. doh.gif
kada reikia paremti zietkoti kai jis jau pilnai subrandina visus ziedus ar kiek galima anksciau(kai jau mazdaug puse savo ilgio isauges)? blush2.gif
mano orchideja su visais 12 ziedu vos ne ant sono guli... doh.gif

Atsakymas irgi ne iš protingųjų bus - kada reikia (yra reikalas), tada ir paremk lotuliukas.gif
Kodėl neremi, jei jau ant šono guli?
Mielosios, dėl tokių paprastų dalykų - nesivadovaukim kažkokiomis taisyklėmis, šablonais ir pan..... g.gif
Kaip augalui geriau, kaip matome, kad reiktų daryti, taip ir darykime - liekime, kada reikia, remkime, kada reikia, jei reikia, galima ir tvorele apjuosti, ir už 10 virvelių pririšti, ir kabinti, ir guldyti....
niekas taip nedaro?
bet aš būsiu pirma, jei tik mano augalui to reikės ir jam bus nuo to geriau. tongue.gif
Vadovaukitės labiau galva, o ne vien internetu tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 22, 14:03)
Atsakymas irgi ne iš protingųjų bus - kada reikia (yra reikalas), tada ir paremk  lotuliukas.gif
Kodėl neremi, jei jau ant šono guli?
Mielosios, dėl tokių paprastų dalykų - nesivadovaukim kažkokiomis taisyklėmis, šablonais ir pan.....  g.gif
Kaip augalui geriau, kaip matome, kad reiktų daryti, taip ir darykime - liekime, kada reikia, remkime, kada reikia, jei reikia, galima ir tvorele apjuosti, ir už 10 virvelių pririšti, ir kabinti, ir guldyti....
niekas taip nedaro?
bet aš būsiu pirma, jei tik mano augalui to reikės ir jam bus nuo to geriau.  tongue.gif
Vadovaukitės labiau galva, o ne vien internetu  tongue.gif

tai dabar as jau ja paremus tik kad ji vistiek gulscia tokia, nes kotas kietokas tai baisu buvo su visu 12 ziedu ji nulauzt... blush2.gif todel klausimas ir iskilo. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Margarita... @ 2009 04 22, 13:19)
tai dabar as jau ja paremus tik kad ji vistiek gulscia tokia, nes kotas kietokas tai baisu buvo su visu 12 ziedu ji nulauzt...  blush2.gif  todel klausimas ir iskilo.  doh.gif

natūralu, kad nuo tokio svorio linksta, bet dar kartą pasikartosiu - darykime ne šabloniškai. Mąstyk tada kokias nors konstrukcijas, sunkų vazoną gilesnį, į kurį įstačius niekas nebevirstų ir nelinktų, tvorelę, karkasus.... Mums duota galva ant pečių tongue.gif O į ją Dievulis dar pilkos masės, vadinamos smegenimis, įkrėtė bet po šaukštą doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 22, 14:45)
natūralu, kad nuo tokio svorio linksta, bet dar kartą pasikartosiu - darykime ne šabloniškai. Mąstyk tada kokias nors konstrukcijas, sunkų vazoną gilesnį, į kurį įstačius niekas nebevirstų ir nelinktų, tvorelę, karkasus.... Mums duota galva ant pečių  tongue.gif  O į ją Dievulis dar pilkos masės, vadinamos smegenimis, įkrėtė bet po šaukštą  doh.gif

aciu uz jusu atsakyma.
o mastyti as moku ir ka su gele daryt galiu nuspret tik pries tai darydama paklausiu patarimo ,kad nepakenkt arba kita karta jau zinot kaip susitvarkyt su viena ar kita situacija. per grazios man orchidejos, kad su jomis as galeciau pasielgti blogai.
Atsakyti
Toks gal ir paprastas klausimas, bet orchidejas dar tik pusmeti auginu: mano triju falenopsiu naujai augantys lapai paraudo, o vieno toks salotinis auga, ar tai reiskia, kad jiems jau per daug sviesos ir reikia kelt nuo palanges?
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2009 04 22, 15:09)
Toks gal ir paprastas klausimas, bet orchidejas dar tik pusmeti auginu: mano triju falenopsiu naujai augantys lapai paraudo, o vieno toks salotinis auga, ar tai reiskia, kad jiems jau per daug sviesos ir reikia kelt nuo palanges?

jei laikai saulės atokaitoje, tada tikrai per daug saulės, kelk kuo skubiau ir gaivink augalą drungnu purškimu.
www.orchidėjos.lt yra naudingų patarimų skiltis, prašom ją pasiskaityti, kaip prižiūrėti falenopsį mirksiukas.gif
Atsakyti
mergytes, nesuprantu kas mano falenopsiui darosi verysad.gif niu kaip tada seniau pumpuriuka numete, kai galvojau, kad skersvejo gavo, po savaites numete dar viena, o dabar praejo dvi savaites, jau tokie dideli like pumpureliai, bet siandien ziuriu vienas pakeite spalva, nebeblizga (niu kaip ir buvo pries tai kitiems, pries numetant), tai sakau negi ir vel numes doh.gif nezinau net ka daryt, dabar nuo skervejo saugau ir tikrai jo gauti negalejo, po to pirmojo pumpurelio tik isnesiau i kita kambari, ten jam saugiau ir del skersveju ir vyras nebeuzkliuvines jos doh.gif niu tai gal sakau nepatiko vieta g.gif nors jau senokai jinai ten toj naujoj vietoj g.gif ir pumpurelius metyt pradejo jau senojoj vietoj doh.gif nebezinau ka galvot.
Atsakyti
QUOTE(marimacho @ 2009 04 22, 17:31)
mergytes, nesuprantu kas mano falenopsiui darosi  verysad.gif  niu kaip tada seniau pumpuriuka numete, kai galvojau, kad skersvejo gavo, po savaites numete dar viena, o dabar praejo dvi savaites, jau tokie dideli like pumpureliai, bet siandien ziuriu vienas pakeite spalva, nebeblizga (niu kaip ir buvo pries tai kitiems, pries numetant), tai sakau negi ir vel numes  doh.gif  nezinau net ka daryt, dabar nuo skervejo saugau ir tikrai jo gauti negalejo, po to pirmojo pumpurelio tik isnesiau i kita kambari, ten jam saugiau ir del skersveju ir vyras nebeuzkliuvines jos  doh.gif  niu tai gal sakau nepatiko vieta  g.gif nors jau senokai jinai ten toj naujoj vietoj  g.gif  ir pumpurelius metyt pradejo jau senojoj vietoj  doh.gif nebezinau ka galvot.

isų pirma, būna, kad augalui užsiožiavus, pumpurai palaipsniui krinta. Ar orchidėja yra naujokė namuose? jei taip - reikia traukti iš vazono ir atidžiai apžiūrėti šaknis, jei yra gumulas kiminų viduje - ištraukti, persodinti į gerą extra substratą. Atsigaus augalas, o žiedų jei ne dabar, tai vėliau sulauksi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 22, 16:34)
isų pirma, būna, kad augalui užsiožiavus, pumpurai palaipsniui krinta. Ar orchidėja yra naujokė namuose? jei taip - reikia traukti iš vazono ir atidžiai apžiūrėti šaknis, jei yra gumulas kiminų viduje - ištraukti, persodinti į gerą extra substratą. Atsigaus augalas, o žiedų jei ne dabar, tai vėliau sulauksi  mirksiukas.gif


niu nera labai naujoke doh.gif viena karta jau zydejo jinai pas mane puikiausiai ir viskas jai buvo gerai, dabar sukrove pumpurelius ir pradejo juos mest, nebezinau doh.gif
kai nuzydejo as ziurejau saknis, buvo puikiausios wub.gif o paksui sukrove pumpurelius, bet va kodel meta nesuprantu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 22, 18:24)
jei laikai saulės atokaitoje, tada tikrai per daug saulės, kelk kuo skubiau ir gaivink augalą drungnu purškimu.
www.orchidėjos.lt yra naudingų patarimų skiltis, prašom ją pasiskaityti, kaip prižiūrėti falenopsį  mirksiukas.gif


Siaip jie puikiai auga - stangrus, blizgantys, zydintys, saknu is visu pusiu priaugino, lapus leidzia, vienas lyg tai nauja ziedkoti sumane leist. Pas mane jokia gele dar taip gerai nesijaute. Gal dar ir Schultz trasos prie geroves prisideda. Butas is esmes tamsus, tai todel ir gyveno jie ziema ant palanges. O dabar ko gero laikas nukraustyt, nes nauji augantys lapukai raudoni, o vieno toks sviesiai zalias.
Papildyta:
Siaip man ir sukele abejones fraze is orchidejos.lt: Phalaenopsį, kaip ir kitas orchidėjas reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau laikyti kaip įmanoma šviesesnėje vietoje.
Na, mano supratimu tiesioginiai saules spinduliai tai lauke... blush2.gif O stiklas uv dali kaip ir sulaiko. Nera pas mane daugiau sviesiu vietu, tik ta palange.
Atsakyti
Sviesi vieta nera saulekaita.
Atsakyti