Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(guziukas @ 2009 04 20, 11:05)
Sveikos mergytes,kreipiuos klausdama kas nutiko mano pirmagimei unsure.gif

Pabandyk pakrapštyt tuos guziukus su kokiu dantų krapštuku. Esu mačius kažką panašaus ant jukos, kai pakrapštai nukrenta kaip koks žvynelis. Mano supratimu čia kažkurie iš amarų, berods skydamaris vadinasi, bet nesu tikra. Jei tikrai gyvūninės kilmės, tai teks imtis actaros.
Atsakyti
Tikrai panasiausia, kad cia bus skydmariai g.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 20, 12:15)
mieganti akute tai yra toks mazas gumbiukas/narelis ant ziedstiebio, is kurio GALI isaugti nauja saka su pumpurais, pas tave pirmoji akute po nuzydejusiu ziedu matau yra visai po tuo segtuku kuriuo ziedstiebis prie pagaliuko pritvirtintas, jeigu atidziai paziuretum po jos yra dar ne viena akute tokia  mirksiukas.gif

aciu labai mirksiukas.gif
Atsakyti
renkamas orchidėjų užsakymas iš www.roellke-orchideen.de smile.gif

daugiau info temoje http://www.supermama...;#entry26052389

arba man AŽ
Atsakyti
QUOTE(guziukas @ 2009 04 20, 11:05)
Sveikos mergytes,kreipiuos klausdama kas nutiko mano pirmagimei unsure.gif Gerai auga sakyciau,isleido papildomus ziedkocius,kurie jau zydi ir baigia nuzidet,isleido virsuj nauja lapuka,kuris auga sakyciau sparciai,dabar leidzia du "bibukus"  lotuliukas.gif nu man jie kitaip nesivadina blush2.gif bet va visa apseta kazkokiais guziukais g.gif  g.gif  g.gif
Sitoj foto labai gerai matyt ir naujas lapas ir "bybukai" ir tie nelemti guziukai unsure.gif

Ir ar galim ja persodint,jei ji leidiza tuos du "bibukus" blush2.gif
Papildyta:
net ant esacio ziedkocio ju yra doh.gif

Pats tikriausias ir bjauriausias skydamaris doh.gif doh.gif doh.gif Actara, actara, actara... po poros savaičių pakartot procedūrą 4u.gif

QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 20, 12:21)
klausimas kambrijų augintojoms:
jeigu suaugusios bulvės viename šone buvo išaugęs ir žydėjęs žiedstiebis, tai ar galiu tikėtis, kad jis kitąmet ir iš kito šono išdygs?  unsure.gif
ar taip ir žydi kambrijos - vienas šonas, paskui kitas?
ar gali iš abiejų pusių po žiedstiebį iškart išaugt?  blush2.gif
Atsiprašau už kvailus klausimus  doh.gif

Gali būti keli žiedstiebiai vienu metu, tačiau bulba žydi tik vieną kartą, po to augina naujus auginius. Taip elgiasi visos bulvinės, tik kai kurios gali žydėti iš jauno auginuko ir tik paskui augintis bulbą, kaip pvz. zygopetalumai, o dauguma subrandina bulbas ir tada žydi. Jei jauna bulba ima leisti vėl naują auginį, reiškia žydėjimą praleis. 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 20, 17:42)
Pats tikriausias ir bjauriausias skydamaris  doh.gif  doh.gif  doh.gif  Actara, actara, actara... po poros savaičių pakartot procedūrą  4u.gif

o boze, tada nepavydziu... butinai atskirkit nuo kitu geliu, nes gali uzsikresti...ir kuo greiciau su actara visa augala purksti, laistyti perlieti ir t.t
Atsakyti
Sveikos,
klausiu, nes niekur nerandu (o tikrai ieškojau - net akys raibsta nuo info):

1. Jei ant orchidėjos lapų matosi voratinklis - tai voratinklinė erkutė? Ar nea? Kas padeda geriausiai buitinės, cheminės ir kt. priemonės? (pas gėlininkus eiti nesiūlykit, nes gyvenu dideliam kaime - profesionalų nėra - o aš pati gera mėgėja)
2. Ar būtina purkšti orchidėjas - kiek dažnai?
3. Gal galit parašyti nuomonę apie "Vilniaus žalumos" substratą orchidėjoms. Ar jis pakankamai geras ar dar ko trūksta?

Ačiū už atsakymus. aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(vilmado @ 2009 04 20, 17:52)
Sveikos,
klausiu, nes niekur nerandu (o tikrai ieškojau - net akys raibsta nuo info):

1. Jei ant orchidėjos lapų matosi voratinklis - tai voratinklinė erkutė? Ar nea? Kas padeda geriausiai buitinės, cheminės ir kt. priemonės? (pas gėlininkus eiti nesiūlykit, nes gyvenu dideliam kaime - profesionalų nėra - o aš pati gera mėgėja)
2. Ar būtina purkšti orchidėjas - kiek dažnai?
3. Gal galit parašyti nuomonę apie  "Vilniaus žalumos" substratą orchidėjoms. Ar jis pakankamai geras ar dar ko trūksta?

Ačiū už atsakymus.   aciuks.gif

1. gali buti keletas kenkeju ir skydamaris gali buti, butu gerai foto pamatyti
2. butina jeigu namie sausa, purksti galima kad ir kiekviena diena darant dulksna ant lapu ir issausinant pazasteles
3. ziurint kokioms orchidejoms jus ji naudosit, jeigu falenopsiams, tai tikrai netinkamas, falenopsiams tinka vienintelis parduotuvinis substratas "eksta" is orchidejos.lt jo galima rasti maximose XX arba XXX dydzio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naujute: 20 balandžio 2009 - 16:56
QUOTE(naujute @ 2009 04 20, 17:56)
2. butina jeigu namie sausa, purksti galima kad ir kiekviena diena darant dulksna ant lapu ir issausinant pazasteles

Vat čia tai nesutinku rolleyes.gif Gražiausiai gyvena ir be purškimo, jei tinkamai subalansuotas laistymas irnesakyk.gif Be to, rodiklis sausa dar turi sutapti su šilta. Išjungus šildymą ar šiaip vėsesnėje vietoje augalui drėgmės reikia mažiau...
Atsakyti
O pas mane kaikuriu gelyciu saknys buna visada zalios, bet susirauksleja jei nelaistau ir lapai susirauksleje. Galvoju gal apgaulingas tas zalumas. Jei kokia samana apaugo ir vis atrodo zalios, o is tikro gal dziusta? Ar negali taip buti?
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 20, 17:56)
1. gali buti keletas kenkeju ir skydamaris gali buti, butu gerai foto pamatyti
2. butina jeigu namie sausa, purksti galima kad ir kiekviena diena darant dulksna ant lapu ir issausinant pazasteles
3. ziurint kokioms orchidejoms jus ji naudosit, jeigu falenopsiams, tai tikrai netinkamas, falenopsiams tinka vienintelis parduotuvinis substratas "eksta" is orchidejos.lt jo galima rasti maximose XX arba XXX dydzio.


1, Niu šiandien kaip tik viską nurankiojau doh.gif - tokie labai labai smulkūs voratinkliai, o judesio jokio - tiksliau jokio gyvio nematau, gal dar kokie special požymiai tų skydamarių ar erkių būna?
3, falenopsiams, skant netinka, aišku.
Dėkui.
Atsakyti
QUOTE(vilmado @ 2009 04 20, 18:16)
1, Niu šiandien kaip tik viską nurankiojau  doh.gif  - tokie labai labai smulkūs voratinkliai, o judesio jokio - tiksliau jokio gyvio nematau, gal dar kokie special požymiai tų skydamarių ar erkių būna?
3, falenopsiams, skant netinka, aišku.
Dėkui.

1. judesys ne visada matosi zinokit, as is patirties sakau, pas mane tie skydamariai buvo substrate sulinde ir visai ju nesimate is isores doh.gif tik vis voratinkliu atsirasdavo ant pavirsiaus, actara perliejau, nebeatsiranda tfu tfu tfu
Atsakyti