Įkraunama...
Įkraunama...

Buto pirkimo etapai ir sumos

Mums ta pati problema. Notaras reikalauja kad iki pirkimo pardavimo sutarties pasirasymo butu sumoketas skirtumas tarp pardavimo kainos ir banko suteikiamos paskolos. Dalis to skirtumo sumoketa kaip avansas preliminarios sutarties sudarymo metu, bet kaip teisiskai graziai parodyti jog pardavejui pervestas likes skirtumas?
Gal dar kas susidures su tokia situacija?
Atsakyti
QUOTE(Anjė @ 2011 02 22, 15:40)
Mums ta pati problema. Notaras reikalauja kad iki pirkimo pardavimo sutarties pasirasymo butu sumoketas skirtumas tarp pardavimo kainos ir banko suteikiamos paskolos. Dalis to skirtumo sumoketa kaip avansas preliminarios sutarties sudarymo metu, bet kaip teisiskai graziai parodyti jog pardavejui pervestas likes skirtumas?
Gal dar kas susidures su tokia situacija?


Pas notara pasirasai pirkimo-pardavimo sutarti, tada eini i banka, arba vietoje grynais duodi. Grizus is banko su pervedimo dokumentu atsiimi pirkimo pardavimo sutarti ir kitus buto dokumentus.
Atsakyti
Laba diena 4u.gif
Mes irgi gyvename panasiais rupseciais ax.gif Norejau pasitikslinti del preliminarios sutarties iforminimo - ar ji taip pat surasoma pas notara?
Taip pat dar domina nekilnojamo turto dovanojimo klausimas. Kokios proceduros nupirkta turta perrasant (padovanojant) šeimos nariui?
Dekoju 4u.gif
Atsakyti
Preliminarios sutarties pas notarą galima ir nesurašyti, bet aš dėl šventos ramybės ją nunešiau užregistruoti į registrų centrą (kaina 16 lt). Bet kai pasirašinėsit preliminarią būkit tikslūs dėl adreso. Mums pardavėjas įrašė tokį adresą, kurio dar nėra (jie vėliau tik dokumentus tvarkys ir namas bus įregistruotas tokiu adresu). Taigi realiai man pavyko užregistruoti, kad perku tik sklypą, kurio kadastrinis nr. buvo įrašytas preliminarioje sutartyje.
Atsakyti
QUOTE(rusneliukas @ 2011 02 22, 16:36)
Pas notara pasirasai pirkimo-pardavimo sutarti, tada eini i banka, arba vietoje grynais duodi. Grizus is banko su pervedimo dokumentu atsiimi pirkimo pardavimo sutarti ir kitus buto dokumentus.

jokiu budu negalima moketi grynais schmoll.gif nes bankas reikalauja kvituku
Atsakyti
O as susiduriau su tokia problema g.gif Buta kaip ir susiradau, bet savininkas gali issikraustyti tik po puses metu. As bijau kad per puse metu jis isvis gali apsigalvoti del pardavimo, arba kainos, taciau pirkti dabar ir leisti tam zmogui ten gyventi puse metu irgi kazkaip doh.gif
Preliminari sutartis pasirasyta, taciau jeigu jis parduotu buta uz didesne kaina, tai tikrai nebutu jam nuostolio man grazinti avansa ir bauda doh.gif
Kaip geriau pasielgti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutas2006: 24 vasario 2011 - 13:39
QUOTE(Liutas2006 @ 2011 02 24, 13:38)
O as susiduriau su tokia problema g.gif Buta kaip ir susiradau, bet savininkas gali issikraustyti tik po puses metu. As bijau kad per puse metu jis isvis gali apsigalvoti del pardavimo, arba kainos, taciau pirkti dabar ir leisti tam zmogui ten gyventi puse metu irgi kazkaip doh.gif
Preliminari sutartis pasirasyta, taciau jeigu jis parduotu buta uz didesne kaina, tai tikrai nebutu jam nuostolio man grazinti avansa ir bauda doh.gif
Kaip geriau pasielgti?

g.gif kažkaip nepatraukliai skamba šis variantas.
per tą pusę metų daug kas gali nutikti. gali ne tik jis dėl pardavimo apsigalvoti, bet ir jūs galite rasti geresnį variantą. pardavėjas to nesupranta? pirkėjai dabar gi nesimėto ant kiekvieno kampo rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutas2006 @ 2011 02 24, 14:38)
O as susiduriau su tokia problema g.gif Buta kaip ir susiradau, bet savininkas gali issikraustyti tik po puses metu. As bijau kad per puse metu jis isvis gali apsigalvoti del pardavimo, arba kainos, taciau pirkti dabar ir leisti tam zmogui ten gyventi puse metu irgi kazkaip doh.gif
Preliminari sutartis pasirasyta, taciau jeigu jis parduotu buta uz didesne kaina, tai tikrai nebutu jam nuostolio man grazinti avansa ir bauda doh.gif
Kaip geriau pasielgti?


klausimas - ar tu tikrai nori butent to buto smile.gif
Jeigu taip, tai suformini pirkima/pardavima ir leidi gyvent ten iki tos datos - tada ramu kad tikrai bus tavo jis.
Dar gali padidinti prelimenarios sutarties suma (kad grazintu dvigubai daug didesne suma) - tada irgi busi ramus, kad jis bus tavo.
Gali palikt ta suma - ir laukt, ieskot kito buto (gal rasi pigiau, gal jis apsigalvos ir t.t.) - kaip sakoma plaukti pasroviui smile.gif
Kitas klausimas - kodel nori pasilikt ten puse metu? Gal eina suderet kompromisini varianta, kaip nuoma?
Atsakyti
QUOTE(Liutas2006 @ 2011 02 24, 14:38)
O as susiduriau su tokia problema g.gif Buta kaip ir susiradau, bet savininkas gali issikraustyti tik po puses metu. As bijau kad per puse metu jis isvis gali apsigalvoti del pardavimo, arba kainos, taciau pirkti dabar ir leisti tam zmogui ten gyventi puse metu irgi kazkaip doh.gif
Preliminari sutartis pasirasyta, taciau jeigu jis parduotu buta uz didesne kaina, tai tikrai nebutu jam nuostolio man grazinti avansa ir bauda doh.gif
Kaip geriau pasielgti?

musu draugam analogiska situacija. Taciau jie visas salygas iformino sutartyje (pvz kad privalo issikraustyti iki tada ir tada). Todel nebus problemu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutas2006 @ 2011 02 24, 14:38)
O as susiduriau su tokia problema g.gif Buta kaip ir susiradau, bet savininkas gali issikraustyti tik po puses metu. As bijau kad per puse metu jis isvis gali apsigalvoti del pardavimo, arba kainos, taciau pirkti dabar ir leisti tam zmogui ten gyventi puse metu irgi kazkaip doh.gif
Preliminari sutartis pasirasyta, taciau jeigu jis parduotu buta uz didesne kaina, tai tikrai nebutu jam nuostolio man grazinti avansa ir bauda doh.gif
Kaip geriau pasielgti?

vat ir pas mus apsigalvojo parduot :-(
Atsakyti
Imciau as ta buta, tiesiog man labai neramu ta zmogu palikt ten gyvent. O jeigu atsitiks kazkas tam butui per ta laika g.gif Gal as nusisneku, bet kazkas mane neramina g.gif Juolab kad laisvu pinigu as neturiu-parduodu savo busta, perku kita. Tai gautusi, kad as gyvenu jau parduotame bute, o mano nupirktame gyvena tas zmogus. Toks lyg kabojimas ore unsure.gif
Pirkejai tai nesimeto ant kiekvieno kampo, taciau as pati tapau pirkeja butent del geros kainos, manau tokiu atsirastu ir daugiau... Manau pardavejas tai suvokia, todel jis cia ir yra padeties seimininkas, kodel jis turetu issikelti anksciau, jeigu jam patogu butent po pusmecio doh.gif
Papildyta:
QUOTE(chamka @ 2011 02 26, 14:21)
vat ir pas mus apsigalvojo parduot :-(

o daug laiko praejo nuo susitarimo iki apsigalvojimo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutas2006: 28 vasario 2011 - 13:03
Na bet jei tas zmogus is tiesu nori parduot ir jam reikalingi pinigai, tai jis ta puse metu jau kaip nors pats pratemptu kokiam nors nuomuojamam bute ar panasiai...
Keistai cia man skamba- duok pinigus siandien, o buta tau duosiu uz puses metu... Tai gal tada tegu moka jums nuoma...
Atsakyti