Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų, jų reikmenų pirkimo bei gyrimosi tema

QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 16, 20:51)
na zinok ta paskutine tai tokia sodri prinokusio baklazano beveik juoda, tik cia blicas apsviete tai tokia daugiau bordine... smile.gif
dabar mastau kad pusia algos reikes vazonelems atiduoti nes tiek dabar ju stovi be vazonu, kad jau man geda  blush2.gif

nu man ta paskutine kokia nereali wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Sveikutės, gal jau turit naujienų iš maximos pasaulio - gal vėl kokias naujas nuolaidas padarė? 4u.gif
Atsakyti
Laba diena,
ilgai vengiau prisjungti prie jūsų būrelio- jaučiausi neverta, nes turiu tik dvi orchidėjas ir tos pačios iš falenopsių blush2.gif , bet viena žydi jau penktą kartą (paskutinį kartą pražydo per Kalėdas ir dar tebežydi, viso žiedų buvo 35)
Užtai perskaičiau abi SM temas apie gyrimasi ir priežiūrą. biggrin.gif
Dabar užsisvajojau apie jūsų vadinamas karvytes ax.gif , norėčiau vienos........tik vienos, garbės žodis, ale žinau, kad esu lengvai užkrečiama tokiom ligom , kaip augalų pirkimas biggrin.gif

QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 16, 18:52)
akių paganymui ir minimaliai savišvietai - oncidiumai. Ne veislės, kiek suprantu, o porūšiai (na, pagr. rūšis - oncidium, o porūšis - žodis, parašytas šalia)  mirksiukas.gif

Pataisysiu, kiek tai leidžia mano išsilavinimas :pirmas lotyniškas žodis paprastai nusako genties pavadinimą (Oncidium), antras žodis pažymi rūšį. Dvigubas (binarinis) rūšies pavadinimas leidžia tiksliai identifikuoti organizmą (pvz. Oncidium abruptum). Porūšiai ir varjetetai eina jau kaip trečias žodis ir naudojami retai.
Jūs čia dažnai minit dar ir orchidėjų pavadinimus- tai veislės (pvz.Mini mark).
Tikiuosi, neužsigausit nė viena ir priimsit į savo būrį. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 17 balandžio 2009 - 09:47
labas rytas plepses 4u.gif
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 16, 19:15)
Labai gražus oncidiumas  mirksiukas.gif  Twinkle red fantasy...  wub.gif
na, niekas dar neužsinorėjot?  rolleyes.gif

mikuotuke, jauciu tau oncidiumu manija puola???ar ne??as irgi vis pasidairau kokio idomesnio, bet parduotuvese mazoka g.gif

QUOTE(Lorute @ 2009 04 16, 19:27)
As tai kol kas tint geltonojo oncidiumo gundausi, bet vis abejoju savo jegomis ax.gif Maciau 2 stovis vis dar maximoj po 30 Lt rolleyes.gif

auginimas ju labai lengvas, panasiai kaip phaliku

QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 16, 20:38)

nu kokios nerealios wub.gif o karvyte ir ta paskutine tai clap.gif notworthy.gif thumb_yello.gif ploja.gif karsta.gif
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 16, 21:42)
1.Man ta tamsi labiausiai patiko, tokiu nesu macius Kaune smile.gif

2.Mikuotuke, ar persodinai karvyte? As siandien pas savaja aptikau kiminu gniuzula. Persodinau.

1. aš turiu tokią juodą, kažkada besiknisdama pamačiau. Dabar augina pumpurus.
2. Ką tik persodinau, šaknys labai gražios, kiminų radau schmoll.gif nuploviau, švelniai šiltu fenu iš tolo padžiovinau ir dar drėgną pasodinau ax.gif
QUOTE(rokinuke @ 2009 04 17, 10:28)
o ar atkreipiat demesi, i kuria puse orchidejos megsta but atsuktos-pietus, vakarus ir panasiai? pas mane palanges gal nepalankios, i rytus daugiausia. ir kazi ar megsta orchidejos aukstas lentynas?tarkim, jei laikyciau ant sekcijos?ne palubej aisku, bet auksciau nei palange smile.gif

dėmesio - jokių gėlių (nebent labai mėgstančių visišką paunksmę) nerekomenduojama laikyti ant spintų, nes kuo aukščiau, tuo mažiau jos gauna šviesos, nors mums atrodo kitaip.
Aukščiau nei palangė aš laikau vieną raibuolę. Falenopsio taip nelaikyčiau.
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 17, 10:20)
Pas mane irgi nukrenta tie pumpureliai kurie buvo jau beprasidarantys sad.gif Bet niekis, sulauksim gi nauju biggrin.gif

Mano baltasis falenopsis žydi jau penktą kartą, o violetinio mačiau tik vieną žiedą kai padovanojo prieš 1,5m. Nubyrėjo visi pumpurai tada, išleido po pusmečio naują šaką su pumpurais- vėl nubarstė, dabar vėl naują šaką išleidinėja.............kažin, kuo baigsis g.gif
Atsakyti
QUOTE(snickers @ 2009 04 17, 10:54)
Mano baltasis falenopsis žydi jau penktą kartą, o violetinio mačiau tik vieną žiedą kai padovanojo prieš 1,5m. Nubyrėjo visi pumpurai tada, išleido po pusmečio naują šaką su pumpurais- vėl nubarstė, dabar vėl naują šaką išleidinėja.............kažin, kuo baigsis g.gif

man panašu į tai, kad problemos su šaknimis, nes neišmaitinami pumpurai. Trauk lauk iš vazono mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(pabirze @ 2009 04 17, 10:40)
Sveikutės, gal jau turit naujienų iš maximos pasaulio - gal vėl kokias naujas nuolaidas padarė? 4u.gif

važiuosiu į aleksotą - bet nuolaidų dar nebus turbūt ax.gif tik naujienų laukiu, kol atveš blush2.gif

QUOTE(snickers @ 2009 04 17, 10:43)
Pataisysiu, kiek tai leidžia mano išsilavinimas :pirmas lotyniškas žodis paprastai nusako genties pavadinimą (Oncidium), antras žodis  pažymi rūšį. Dvigubas (binarinis) rūšies pavadinimas leidžia tiksliai identifikuoti organizmą (pvz.  Oncidium abruptum). Porūšiai ir varjetetai eina jau kaip trečias žodis ir naudojami retai.
Jūs čia dažnai minit dar ir orchidėjų pavadinimus- tai veislės (pvz.Mini mark).
Tikiuosi, neužsigausit nė viena ir priimsit į savo būrį. mirksiukas.gif

Va va, labai ačiū už info, mums ji labai reikalinga! bigsmile.gif drinks_cheers.gif
O dabar noriu dar pasitikrinti, ar teisingai supratau?
pvz. Dendrobium - gentis
nobile - rūšis
toks ir anoks - veislė? (na, atseit pavadinimas)
mirksiukas.gif
valio! thumbup.gif

QUOTE(naujute @ 2009 04 17, 10:45)
labas rytas plepses 4u.gif

mikuotuke, jauciu tau oncidiumu manija puola???ar ne??as irgi vis pasidairau kokio idomesnio, bet parduotuvese mazoka  g.gif

nėra visai parduotuvėse schmoll.gif ir šiaip nelabai daug man patinkančių internete radau, bet apie kelis vis mintis sukasi, tai skm parašiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 17, 11:04)
1.man panašu į tai, kad problemos su šaknimis, nes neišmaitinami pumpurai. Trauk lauk iš vazono  mirksiukas.gifPapildyta:

važiuosiu į aleksotą - bet nuolaidų dar nebus turbūt  ax.gif  tik naujienų laukiu, kol atveš  blush2.gif
Va va, labai ačiū už info, mums ji labai reikalinga!  bigsmile.gif  drinks_cheers.gif
2.O dabar noriu dar pasitikrinti, ar teisingai supratau?
pvz. Dendrobium - gentis
nobile - rūšis
toks ir anoks - veislė? (na, atseit pavadinimas)
mirksiukas.gif

1.Ačiū labai- reikėjo spyrio į šikną, nes vis delsiau
2. Labai teisingai supratote- ne mokinė , o vunderkindė thumbup.gif biggrin.gif Toks ir anoks - tai pilnas rūšies pavadinimas. Rūšys gyvuoja gamtoje, tik tos pačios rūšies individai gali daugintis ir susilaukti vaisingų palikuonių. Veisles sukuria žmones kryžmindami rūšyje ir atrinkdami augalus su norimais požymiais tolimesniam dauginimui. Rūšies ternimą vartoja botanikai, o gėlininkai, norėdami sukonkretinti dar vartoja ir veislės terminą :pvz augalas gali priklausyti tai pačiai rūšiai, tačiau viena veislė bus violetiniais žiedais, kita- rausvais.
Gal dar lengviau bus jei pasakysiu daugiau nomenklatūros :yra didelė gegužraibinių šeima(lot. Orchidaceae)- liaudiškai mes jas vadiname orchidėjos, joje daug genčių, viena iš jų Dendrobium gentis, o toje gentyje n+k rūšių, kurių vieną yra Dendrobium nobile (liet. Kilnusis dendrobis)
Atsiprašau už lekciją. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 17 balandžio 2009 - 10:42
as saviskes gelytes siandien irgi lepinu vacation1.gif vacation4.gif kurios snuduriuija ismaudziau karstam duse, kitas nupurskiau, pamerkiau i trasas, gal prabus 4u.gif o ruzava deja turbut neisskleis man pumpuru, nes liko 1 nesudziuves pumpuras, jis toks prasiziojes siek tiek, bet nesiskleidzia verysad.gif o taip gaila, tokia man grazi jos spalva, nubyres pumpurai trauksiu is vazono, kazko ji man neaiski g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naujute: 17 balandžio 2009 - 10:56
Nu va, kiek idomiu cia pasiskaiciau. biggrin.gif Idomu kaika suzinoti apie auginamas gelytes wink.gif
Papildyta:
QUOTE(naujute @ 2009 04 17, 11:55)
as saviskes gelytes siandien irgi lepinu vacation1.gif  vacation4.gif  kurios snuduriuija ismaudziau karstam duse, kitas nupurskiau, pamerkiau i trasas, gal prabus  4u.gif o ruzava deja turbut neisskleis man pumpuru, nes liko 1 nesudziuves pumpuras, jis toks prasiziojes siek tiek, bet nesiskleidzia  verysad.gif o taip gaila, tokia man grazi jos spalva, nubyres pumpurai trauksiu is vazono, kazko ji man neaiski  g.gif

As tai sustaciau ant saulytes pasilepint, tas kurios apsipumpurave ax.gif Greiciau prasizydina man jos tada rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 17, 12:05)
As tai sustaciau ant saulytes pasilepint, tas kurios apsipumpurave ax.gif Greiciau prasizydina man jos tada rolleyes.gif

na nemanau, kad labai palepinsi tiesioginiais saules spinduliais, greiciau pakenksi, siulau patraukti nuo tiesioginiu spinduliu ir palepinti pvz kartsu dusu ir pastatyti sviesioje vietoje
Atsakyti
QUOTE(aneizza @ 2009 04 17, 12:08)
na nemanau, kad labai palepinsi tiesioginiais saules spinduliais, greiciau pakenksi, siulau patraukti nuo tiesioginiu spinduliu ir palepinti pvz kartsu dusu ir pastatyti sviesioje vietoje

Na jei nuo pat gyvavimo pradzois joms nepakenkiau sustatydama porai valandu ant saules, tai nemanau, kad ir dabar kazkas pasikeis, saule dar nekarsta. Vasara savaime suprantama, kad negalima tiesiogines saules.
Atsakyti