Įkraunama...
Įkraunama...

Ką ir po ko sakyti bažnyčioje?

Įgulos bažnyčios kunigas sakė, kad laikyti gali tas asmuo, pas kurį vaikas geriausiai jaučiasi, t.y. neverkia ir pan.

O man neaišku ką daryti su žvake ir skraiste: ją laikyti su savimi visą laiką?
Atsakyti
mes krikstysim savo dukryte Kernaves baznycioje, tai mum dave lankstinuka toki, su visa ceremonijos eiga thumbup.gif
Papildyta:
po aliejuko patepimu iteikiamas baltas drabuzis kriksto (krikstytojas kudikiui uzdeda tevu ar krikstateviu paruosta balta drabuzi). tada degancios zvakes iteikimas (krikstytojas iteikia kriksto tevams degancia zvake) sekmes susigaudant biggrin.gif ir linksmu ir graziu krikstynu 4u.gif
Atsakyti
Na mums tai viską sakė krikštą suteikęs kunigas - pradžioje paklausė,kokį sakramentą prašysime suteikti,tai jau savaime iškilo mums atsakymas,jog krikšto smile.gif O ir šiaip per visas apeigas pasakinėjo,kad "dabar sakysime "meldžiam Tave Viešpatie " ir pan.Buvo paprasta ,lengva ir gera. O ir žvakę uždegė irgi kunigas, laikėm ją visi kartu su krikšto tėveliais,apeigų pabaigoje žvakę kunigas užpūtė ir perdavė man,mamai, įpareigodamas ją išsaugoti iki pirmos Komunijos mergaitei...
Atsakyti
Mums irgi labai maloniai viska kunigas aiskino - ka daryt, ka sakyt, kokia prasme, kas ka simbolizuoja. Net po ceremonijos pats pasiule visiems prie sventoriaus su juo nusifotografuoti smile.gif
Atsakyti
sveikuciai paskaicius temele truputi apsiraminau, nes krikstynos jau sestadieni, o nieko nezinojau ka ir kaip reiks sakyti. aciu visoms kriksto ir ne tik mamytems. jaudinuos del kriksto apeigu ir bijau kad viskas eitu sklandziai, kad nereiktu kunigui bartis per apeigas. dar karta aciu. jus visos saunuoles. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(lina790325 @ 2009 06 22, 21:03)
sveikuciai paskaicius temele truputi apsiraminau, nes krikstynos jau sestadieni, o nieko nezinojau ka ir kaip reiks sakyti. aciu visoms kriksto ir ne tik mamytems. jaudinuos del kriksto apeigu ir bijau kad viskas eitu sklandziai, kad nereiktu kunigui bartis per apeigas. dar karta aciu. jus visos saunuoles. 4u.gif


niekas nesibars,nusiraminkit ir nebesijaudinkit mirksiukas.gif Gražios jums šventės 4u.gif
Atsakyti
o mes vaziuosim sia savaite dukros su kunigu supazindinti ax.gif (jis musu draugas) dukriukas jo dar nemate. Tada galesiu papasakoti ka daryt reikes. Pati krikstyjau pries 15 metu. Is foto matau kad skraiste ir zvake as laikau, o vaikiuka jo mama. Ka sakyti? kartojom paskui kuniga.
Atsakyti
Pasiskaiciau ir issigandau, rugpjucio 8 d, krikstinsim musu dukryte, svente bus dviguba, nes krikstysim ir mano brolio suneli. Kriksto tevai busim vieni kitu vaikam.
Mano mergina tikrai nepabus pas kuma ar kumina ant ranku, prasysis manes, berniukas dar nieko, jis ramesnis, tai jauciu gausis pekla, brrr va db tai ner siurpas perejo, kazi kaip mes ten viska atlaikysim... unsure.gif
Atsakyti
mes ir sian vaziuosime i baznycia -kunigas jau liepe pasirodyti, kazkokia duos programa- mes krikstysime rugpjucio 22 ..
Atsakyti
QUOTE(Flirta @ 2009 07 10, 18:42)
Pasiskaiciau ir issigandau, rugpjucio 8 d, krikstinsim musu dukryte, svente bus dviguba, nes krikstysim ir mano brolio suneli. Kriksto tevai busim vieni kitu vaikam.
Mano mergina tikrai nepabus pas kuma ar kumina ant ranku, prasysis manes, berniukas dar nieko, jis ramesnis, tai jauciu gausis pekla, brrr va db tai ner siurpas perejo, kazi kaip mes ten viska atlaikysim... unsure.gif


labai nesijaudink, smile.gif musu dukrytei metai ir 8 men krikstijom pries savaite ji jau gerai pazysta visus zmones ir spejo pereiti per visu rankas (tevu ir krikstateviu) kol vyko apeigos, kunigas nieko nesake tik kuomet pyle vandenuka jau padavem kriksto teveliaui.

beje idomus dalykas pries 2 savaites buvom krikstateviai ir mergyte liepe laikyti man ( kriksto mamai) o per musu dukrytes krikstynas jau kriksto teciui. (gal del to ir nelabai norejo buti pas ji, kriksto mama labiau patinka biggrin.gif )

abu kartus kunigai patys pasake kur ir kaip stoveti, o ka atsakyti gaunasi savaime, juk kai klause ar atsizadi piktosios dvasios nesakysi kad ne smile.gif
Atsakyti
mergaite laiko k.mama, berniuka- k.tetis. (saviske laikiau as, nes pas nieka nebuvo)Is pradziu atsizadesit visu negeroviu, po to Visu sventuju litanija (melskit uz mus) o paskui kaip iprastai. Amen, dekojame Dievui ir. t.t... Zvake laiko tas is kriksto tevu kuris nelaiko vaiko. Gale po vandens, ir galvos patepimo kunigui sakant zodzius "imk teve savo dukra (sunu) k. tevas paduoda vaika tevui, o sakant zodzius apie sviesa- mamai atiduodama zvake (siuo atveju dukra pati atidaviau vyrui, o k. tevas zvake man). Tiesa, pacioj pradzioj visi vaikui ant kaktos piesia kryziaus zenkla.
Ir dar: mamos nenustebkit kad kriksto liudijime bus mergautine pavarde. Viskas todel kad jei susikloscius kokioms nors aplinkybems vaikas pamestu gimines is motinos puses, jas butu galima atrasti pagal mergautine pavarde baznytiniuose metrikuose..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meletė: 27 liepos 2009 - 23:20
cia pasiskaicius jau viskas aiskiau ir paprasciau thumbup.gif
Atsakyti