Įkraunama...
Įkraunama...

Lopšinės

As dainuoju visko daug ir ivairaus - ne tik lopsines, bet ir liaudies dainas, ir ne tik. Viena is dazniausiu mano "lopsiniu" yra P. Beranze (A. Churgino vertimas) ir K. Smorigino "Pauksciai" smile.gif. Dar J. Brahmso lopsine su liet. tekstu:

vakarelis tamsus
saukia miego visus
mano kudiki jau
laikas migti ir tau
ir miegoti saldziai
ir sapnuoti graziai

svies auksine delcia
pro langeli slapcia
o palangej zemai
os tau vilnys ramiai
miega sodas tylu
oi uzmik ciucia liu

Dar daznai dainuoju rusiskai "Za peckoju pajot svierciok" - bene is filmo "Ilga kelione per kopas" smile.gif.
Atsakyti
QUOTE (delfinas @ 2004 02 24, 21:09)

Dar daznai dainuoju rusiskai "Za peckoju pajot svierciok" - bene is filmo "Ilga kelione per kopas" smile.gif.

Delfine , gal gali parasyti sios lopsines zodzius , man ji labai patinka , tik kad zodziu nepamenu sad.gif , o gal kas ir lietuviska varianta zinot ? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Perliukas: 24 vasario 2004 - 22:40
QUOTE (Perliukas @ 2004 02 24, 22:39)
QUOTE (delfinas @ 2004 02 24, 21:09)

Dar daznai dainuoju rusiskai "Za peckoju pajot svierciok" - bene is filmo "Ilga kelione per kopas" smile.gif.

Delfine , gal gali parasyti sios lopsines zodzius , man ji labai patinka , tik kad zodziu nepamenu sad.gif , o gal kas ir lietuviska varianta zinot ? g.gif

Lietuvisko varianto as zinau kazkokio vertimo viena posma:

menuo naktuze atvede
ziedus aukstybiu paskleide
pasaku skraiste uzmete
gijomis sapne apjuose
tylia lopsine tau dainuos
pasaku sali tu sapnuok

O rusiska teksta surasysiu lietuviskom raidem - atrodys idiotiskai, bet esme, manau, pagausi:

za peckoju pajot svierciok
ugamanis ne plac synok
von za aknom maroznaja
tiomnaja nocka zviozdnaja - 3 k.

ty spi a ja spaju tiebie
kak charaso tam na niebie
kak nas s taboju sieryj kot
v sankach na miesiac uvieziot - 3 k.

stoz koli nietu chliebuska
vzglian ka na cista niebuska
vidis mielkajut zviozdocki
miesiac plyviot na lodackie - 3 k.

nu atdachni chot kapielku
dam zalatuju sabielku
tolko usni skariej synok
neugamonyj moj svierciok - 3 k.

Va taip smile.gif.

Tiesa, kartais dar Pauliui padainuoju

aaa aaa zuikis vaika lingava
belinguodams uzsnuda
ziurke nosi nukunda

Jam labai juokinga buna smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfinas: 17 kovo 2004 - 02:18
Va ta lopsine apie zuiki ir ziurke taip pat dar is vaikystes atsimenu. Tik ji man tokia, kaip cia pasakius, truputi ziauri... wink.gif
As anksciau taip pat turejau dideli poreiki dainuoti lopsines savo mazyliui. Tik su dainavimu pas mane problema. Dar niekada gyvenime nieko nesu sudainavusi nenusidainuodama. Apie balso tembra ir t.t. - is viso nutylesiu. sad.gif
Dabar nebeleidzia mano vaikas man nieko dainuoti. Uzsidengia ausytes delnukais ir saukia:"Mama, ne, ne!". Teko pripirkti kruva kompaktiniu disku su lopsinemis. Va taip dabar ir migdomes...

Atsakyti
QUOTE (catina @ 2004 02 25, 07:34)
Va ta lopsine apie zuiki ir ziurke taip pat dar is vaikystes atsimenu. Tik ji man tokia, kaip cia pasakius, truputi ziauri... wink.gif

Man ji irgi tokia nelabai kokia, retai as ja ir dainuoju... Bet Paulius labai juokiasi, kai ja isgirsta, todel kartais prisiminusi ir padainuoju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfinas: 25 vasario 2004 - 07:51
Buvo gio tos lopsines (is fimo "Ilga kelione per kopas" ) lietuviskas variantas ir ne vienas. Bandau prisimnti, bet nieko neiseina. Vis tiek gausiu, nors ir kas atsitiks
Atsakyti

QUOTE (delfinas @ 2004 02 25, 01:39)


Tiesa, kartais dar Pauliui padainuoju

aaa aaa zuikis vaika lingava
belinguodams uzsnuda
ziurke nosi nukunda

Jam labai juokinga buna smile.gif.

Aciu labai ,eisiu mokytis zodziu, gal pades lengviau uzmigti. O ta " zuikis vaika lingava" as dainuodavau dukrai , tik iki siol negalejau prisiminti visos , aciu ,kad priminei . Beje as ja dainuoju siek tiek kitaip :


aa apa pa zuikis vaika lingava
aa apa pa belinguodams uzsnuda
aa apa pa nuo kreslelio nukrita
aa apa pa katins nosi nukanda smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Perliukas: 25 vasario 2004 - 10:51
O as dar nuo vaikystes prisimenu -spiat ustalyje igruski wink.gif
Nesvarbu, kad rusiskai, grazi melodija todel maziui ir patinka (ypac baju bayyy)
Atsakyti
"nuko" lopsines.. Cia Nukas - ant CD uzrasyta taip?
Noreciau ir as isigyt.. Kaip ten tas cd atrodo?
Atsakyti
Kiekviena vakara niuniuju savos kurybos lopsines vaikuciui. Ar jus pries miegeli ka nors padainuojate, kad nuramintu ir uzmigdytu lialiu? Tai lyg savotiskas ritualas, signalas - eiti miego.

Gal kokiu lopsiniu zinote, noreciau nauju ismokti?

PVZ.: liuli liuli katinelis guli, o katyte motinele marskinelius siuva..
Atsakyti
Vyras nupirko mums kompakta su lopsinemis kai maziukas dar buvo pilvelyje wub.gif . Nuo 7 nestumo menesio kiekviena vakra klausydavausi, pati dainavau. Po gimdymo kai grizom namo is ligonines (po savaites) uzdejau vakare si kompakta, maziukas kuo puikiausia atpazino lopsines rolleyes.gif wub.gif labai idemiai klause ziuredamas man i akys, paskui ramiai uzmigo rolleyes.gif 2.gif . Tarpkitko mane si muzika irgi labai ramina rolleyes.gif klausomes iki siol wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NEBE nesciuke: 17 kovo 2004 - 01:04
Geras. Gal isduosi, koks tai kompaktas?
Atsakyti