Įkraunama...
Įkraunama...

Lopšinės

perskaiciau, kad kai kurios mamytes vietoj pacios padainavusios savo mazyliam, "siulo" CD klausyti.... aisku kitiem vaikiukam gal graziau, bet cia jau kaip mes pacios pripratinsim dar ysciose nesiodamos ar auginant iki 1.5 metu. Bet niekada gyvenime neuzmirs vaikasankstyvoj vaikystej girdetos mamytes lopsines, kad gal ir ne tokiu islavintu balsu niuniuojant kaip per CD, bet daug mieliau ir su didelia didelia meile bei atsidavimui ......tai bent mano nuomone. As siandien dar tebegirdziu vaikystes vakarais mamos dainuojama lopsine. Ji paprasta zodziais bet visuomet budavo kitokia melodija. Tai priklausydavo kokia nuotaika mama ja dainuodavo: linksma, pavarkus, aptingus wink.gif, ar po asaros nubrtaukimo...
Atsakyti
Lopšines, gal tiksliau vieną lopšinę, mano vaikai tiesiog dievina. Kartais taip norėčiau "nusiplauti" nuo to vakarinio ritualo, bet mažiai pareikalauja savo..Na ir šiaip tie mano vaikai tokie netradiciniai, jie kaifuoja klausydami džiazo..
Atsakyti
QUOTE
Miki vaikuti brangus-sutemos gaubia laukus
Rimsta eriukai garde-tyla biteles sode
Menuo ikopes dangun zvelgia pro langa vidum
Sandu sapneli sapnuok-mik karalaiti miegok

Tu visas dziaugsmas namu-gera cia tau ir ramu
Sitiek zaislu kambary-sitiek saldainiu turi
Niekas tau ju nepalies-miki valdove pilies
Saldu sapneli sapnuok mik karalaiti miegok 

Man sita labai labai labai patinka thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperMama @ 2003 03 21, 08:51)
Mamos, ar Jūsų vaikučiai mėgsta klausytis muzikos? O kokios?
Mums labai patinka būtent tos dainos, kurių as klausiausi dazniausiai. Tai klasika - Mozartas, Bachas, Bethovenas, Caikovskis. Ne taip aš mėgstu klasiką, bet klausiausi jos būdama nėščia, nes labai daug skaičiau paie prenatalinį ugdymą.
Buna sedžiu prie kompo, o pati koki Vivaldi pasileidžiu. O jei norėjosi pašokti, tai uzleisdavau kokius "bumčikus" rusiškus.
Taip ir isėjo dabar, kad yra keli mėgstamiausi kūriniai - Čaikovskio "Spragtuko" (Overture Miniature; Valse de Fleurs; Plum Fairy) ir Ruki Vverh daina "Malen'kije devochki" (grynas bumcikas, bet mazajai patinka). Tiem kūriniams užgrojus, iš karto pradėda krykštauti.

Ir aišku patinka delfinų ir paukščių garsai. Tada guli labai tyliai, klausosi kaip delfinai tarpusavyje kalbasi ir pati bando "šnekėti" jų kalba. Labai panašiai išeina.  ;D
Gal dėl to vaikučiams ir patinka delfinai?

Dar turėjau vaiko verkimo ir juoko garsus. Tai kaip ją užvedą kiti vaikučiai. Pirmą kartą išgirdus kito vaiko verkimą pati labai graudžiai apsiverkė.  :'(

O gal žinai iš kur internete galima parsisiųsti klasikinės muzikos, delfinų ,,kalbos". Ar gal žinai kur įsigyti?
Atsakyti
sveikutes.

musu seimoje lopsines buvo yprastas dalykas. mama jas dainuodavo ir man ir mano sesei.. gal todel abi uzaugom dainininkes? blush2.gif o kai gime musu mazute sesyte pagrandukas tai jau ir as jai pries miegeli daineles dainuodavau. tai turejo tokia pacia mylimiausia apie pelyte ir kaciukus kurios tik viena posmeli teprisiminiau. tai dainuodavau dainuodavau.. rolleyes.gif galiausiai ismoko zodzius ir vietoj to kad uzmigtu... pati dainuot su manim pradedavo! doh.gif biggrin.gif
zodziu as manau kad jokie kompaktai neatstos tikro gyvo dainavimo.. ir vaikuciams tai tikrai labai patinka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(garbane @ 2006 01 07, 23:21)
sveikutes.

musu seimoje lopsines buvo yprastas dalykas. mama jas dainuodavo ir man ir mano sesei.. gal todel abi uzaugom dainininkes?  blush2.gif  o kai gime musu mazute sesyte pagrandukas tai jau ir as jai pries miegeli daineles dainuodavau. tai turejo tokia pacia mylimiausia apie pelyte ir kaciukus kurios tik viena posmeli teprisiminiau. tai dainuodavau dainuodavau..  rolleyes.gif galiausiai ismoko zodzius ir vietoj to kad uzmigtu... pati dainuot su manim pradedavo! doh.gif  biggrin.gif
zodziu as manau kad jokie kompaktai neatstos tikro gyvo dainavimo.. ir vaikuciams tai tikrai labai patinka  4u.gif

Pritariu, garbane. Mano sūnelis mielai reaguoja į mano dainavimą smile.gif .
Atsakyti
Aš tai tiesiog ramiai ir liūdnai padainuoju kokią linksmą dainą.
Ir užmiega rolleyes.gif .
Atsakyti
Mano dukrelei labai patinka " miki, vaikuti, brangus".
Ji kartais protestuoja, kai ta pacia lopsine dainuoju sunui, migdydama per pietus. Sako, jis dar mazas, mama, padainuok apie pupa...
Atsakyti
Mano dukros geriausia lopšinė: augo girioj ąžuolėlis biggrin.gif nuo mažens jai taip patikdavo šita daina, kad dar ir dabar kartais prieš miegą prašo padainuoti.Man pačiai šita daina graži.Dar dainuodavau savos kūrybos: jau akelės klapt klapt ir kojeles lapt lapt, akeles užmerkiam, kojeles ištiesiam ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(mamusiuka @ 2004 02 24, 17:33)
Lopsines mano 2 metu vyrioko silpnybe-sventas reikalas kiekviena vakara isklausyti butent mamytes dainuojama dainele wink.gif

Miki vaikuti brangus-sutemos gaubia laukus
Rimsta eriukai garde-tyla biteles sode
Menuo ikopes dangun zvelgia pro langa vidum
Sandu sapneli sapnuok-mik karalaiti miegok

Tu visas dziaugsmas namu-gera cia tau ir ramu
Sitiek zaislu kambary-sitiek saldainiu turi
Niekas tau ju nepalies-miki valdove pilies
Saldu sapneli sapnuok mik karalaiti miegok wub.gif

oi dėkui dėkui už šią lopšinę aciuks.gif
jau kuris laikas bandau prisiminti nuo mokyklos laikų užsilukusias nuotrupas ir niekaip schmoll.gif , galvoju reiktų čia paieškoti ir bingo bigsmile.gif radau thumbup.gif
oi dabar dainuosiu savo karalaičiui wub.gif
Atsakyti
Savo mazutei pries miega lopsiniu nedainiuoju, nes uzmiegam valgant, o jau tuomet tyliai tyliai i lovyte tongue.gif . Daineles dainuojam kai ka nors veikiam. Bet manau jai augant lopsiniu reikes pramokti.
Atsakyti
Gal kas turit Svirplys, rusišką variantą? ir ar lietuviško tik du stulpeliai? gal čia aš ne visą turiu g.gif g.gif

Svirplys
Krinta rasom nakties vėsa,
Skęsta sapnuos gamta visa.
Vien tik nenaudėlis svirplys
Svirpia sau užkrosnyje vis.
O-jo-jo-jo-jo, svirpia vis. 2k

Mielas drąsuoli, paklausyk:
Laikas nurimti vieną syk!
Tavo pašonėj, dievaži,
Miega vaikai, vaikai maži.
Laikas nurimti tau, svirply. 2k


Miki, vaikuti brangus
Miki, vaikuti brangus, sutemos gaubia laukus,
Rimsta ėriukai garde, tyla bitelės sode.
Mėnuo įkopęs dangun žvelgia pro langą vidun.
Šviesų sapnelį sapnuok, mik, karalaiti, miegok.
Miegok, miegok...

Viskas nutilo pily, skęsta ramiam snauduly,
Niekas nevaikšto čionai, nekrebžda pelės seniai.
Tuščia virtuvėj, rūsy, žmonės sumigo visi.
Nieko, brangus, nebijok, mik, karalaiti, miegok.
Miegok, miegok...

Tu visas džiaugsmas namų, gera čia tau ir ramu,
Šitiek žaislų kambary, šitiek saldainių turi.
Niekas tau jų nepalies, miki, valdove pilies,
Šviesų sapnelį sapnuok, mik, karalaiti, miegok.
Miegok, miegok...


Lylia lylia
Lylia lylia mažutyte (mažulėli)
Mano miela dukteryte (mielas sūnaitėli)
Mik, mažute, būk gerute, (-ti)
Auk didute, būk gerute (-ti)
Čiūčia liūlia mažutyte (mažulėli)
Mano miela dukteryte (mielas sūnaitėli)
Čia lopšely paguldyta (-as)
Apklostyta, apkamšyta (-as)
Čiūčia, čiūčia, tegul pučia,
Lylia lylia, tegul lyja...
Atsakyti