QUOTE(qwee @ 2009 06 01, 14:02)
Taip, apverciau likerto skale is kitos puses ir viskas gavosi
dar noriu isiaiskinti apie chi-kvadrata? Jis skaiciuoja, koks patikimumas to klausimo, ar duomenu? Ar reikia skaiciuoti kiekvienam klausimui? ir kaip aprasyti, ka jis parodo, tie skaiciai? sakykim, jei statistiskai nereiksmingas, tai gal isvis toks klausimas buvo blogas?
Chi kvadratas dazniausiai taikomas tada, kai skaicuojamas duomenu pasiskirstymas tam tikrose grupese pvz. berniuku ir mergaiciu rukymo daznumo palyginimas. Atliekama analize klausimo "kaip tu rukai" su atsakymu variantais: kasdien, daznai, retai, nerukau. Chi-kvadrato analize parodo, kaip pasiskirsto berniukai ir mergaites pagal rukymo daznumo grupes. Chi-kvadrato p reiksme (Sign) rodo, ar tai reiksmingi skirtumai, ar nereiksmingi, t.y. ar panasiai berniuku bei mergaiciu ruko, ar toks skirtumas nera nustatytas. Chi-kvadratas klausimo patikimumo neskaiciuoja, jis tik parodo duomenu pasiskirstyma pagal grupes ir ar jis yra patikimas. Ir dar, sis kriterijus nenaudojamas tada, jeigu eina kalba apie skale, nes klausimas turi tureti atsakymu variantus - kategorija.
Papildyta:
QUOTE(sottile @ 2009 06 02, 07:51)
Gal zinote ka reikia daryti norint palyginti skirtingu lyciu asmenu surinktus balus, kai vyru ir moteru skaicius nevienodas? Ar galima taikyti stjudento kriteriju ar vis del to reikia neparametrini, bet tada koki?
siek tiek papildysiu... koki kriteriju taikyti: Stjudento ar neparametrini - turi parodyti normaliskumo testas: jeigu imtis normalioji taikote t kriteriju, jeigu nenormalioji, tada viena is neparametriniu...