Įkraunama...
Įkraunama...

Kelių metukų leisite savo vaiką i 1-ą klasę?

QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 09:56)
Bet pažiūrėkit į situaciją ir iš kitos pusės. Tarkime, vaikas ateina į mokyklą mokėdamas skaityti ir skaito knygeles laisvai. Patenka į klasę, kur dauguma vaikų pradeda nuo "A-a-a- B-b-b-b"... Ir per pamokas pagrindinis klasės mokymąsis - sudėti žodžius "ma-ma ma-la"... Ką jam tarp tokių veikti? Skaityti po suolu Harį Poterį?

mano giminaitės mergytė pateko į klasę, kur didesnė dalis buvo skaitančių, kita dalis - arba vos vos jungiantys raideles, arba visai neskaitantys. Pasakojo, kad mokytoja lietuvių kalbos pamokėlėms vienąkart per savaitę, kai per dieną buvo dvi lietuvių, skėlė klasę per pusę. T.y., į pirmą pamoką eidavo skaitantys, į paskutinę - silpnesni, ar atv. Žodžiu, išeitis buvo rasta, gal mokytojai tik darbo daugiau.
Kitas atvejis - vienintelis skaitantis (kas praktiškai nerealu) arba vienas neskaitantis. Šiuo atveju sunkiausia būtų vaikui ir jo tėvams - ne tik skaityt išmokt, bet ir neatsilikt nuo klasės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ūla: 09 balandžio 2009 - 10:19
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 10:56)
Bet pažiūrėkit į situaciją ir iš kitos pusės. Tarkime, vaikas ateina į mokyklą mokėdamas skaityti ir skaito knygeles laisvai. Patenka į klasę, kur dauguma vaikų pradeda nuo "A-a-a- B-b-b-b"... Ir per pamokas pagrindinis klasės mokymąsis - sudėti žodžius "ma-ma ma-la"... Ką jam tarp tokių veikti? Skaityti po suolu Harį Poterį?

Bet kad tokių vaikų, kurie nemoka skaityt, nelabai gali būti unsure.gif jeigu visi privalomai eina į priešmokyklinę grupę, o joje moko raides pažinti, skaityti, rašyti... g.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, musu vyresnioji pradejo eiti i mokykla be vieno menesio buvo 7 metai, taciau pasibaisejau, kas darosi mokykloje, rugseji nieko susipazino, bendravo raides mokesi, spalio puse irgi, lapkriti pareina is mokyklos mama sako mes diktanta raseme, man vos ant katos akys neislipo, sakau ka toki, diktanta, po kiek laiko pareina sako, mama reikia mums tureti sasiuvini ir aprasyti knygas kurias perskaitome, o po to atsiskaityti papasakoti kas ten rasoma, o jetau galvoju pas mus tas buvo gal kokioje 3 - 4 klaseje, net nebepamenu, matemetika tai tik rugsejo pradzioje parase pagaliukus, o po to skaiciukus rase, o dabar jau ir as kai kuriu uzduociu nesuprantu. O del skaitymo tai yra dukros klaseje, kurie nepazista nei skaiciu nei raidziu, bet jiems yra spec. mokymas, nes pasirodo neprivaloma vesti i paruosiamasias klases, o dar geriau atejo dvi mamos i klase ir sako as turiu penkis vaikus ir neturiu laiko kada su jais uzsiimti, vos speju valgyti seimai padaryti, siaubas kazkoks doh.gif Jeigu tik galite leiskite nuo 7 metu vaika i mokykla suspes pabaigs ta mokykla, nes vaikui gali smegenys perkaisti verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(carvalho @ 2009 04 09, 11:18)
Bet kad tokių vaikų, kurie nemoka skaityt, nelabai gali būti unsure.gif jeigu visi privalomai eina į priešmokyklinę grupę, o joje moko raides pažinti, skaityti, rašyti...  g.gif


zinoma, kad yra smile.gif priesmokyklinej skaityti nemoko, tik raides pazinti. dazniausiai kas ateina mokantys tai juos namuose pamoko
Atsakyti
QUOTE(gutte86 @ 2009 04 09, 11:53)
zinoma, kad yra  smile.gif  priesmokyklinej skaityti nemoko, tik raides pazinti. dazniausiai kas ateina mokantys tai juos namuose pamoko

Netiesa. Tai didziąja dalimi priklauso nuo auklėtojų. Kaip ir sakiau, mano dukros grupėj moko net ne ikimokyklinukus, o dar mažesnius. Aš saviškės tikrai rimtai nemokiau skaityt, tik probėgom , jei kažko paklausdavo, pasidomėdavo, - daugiausia ji išmoko darželyje.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 12:04)
Netiesa. Tai didziąja dalimi priklauso nuo auklėtojų. Kaip ir sakiau, mano dukros grupėj moko net ne ikimokyklinukus, o dar mažesnius. Aš saviškės tikrai rimtai nemokiau skaityt, tik probėgom , jei kažko paklausdavo, pasidomėdavo, - daugiausia ji išmoko darželyje.


teko atlikinet praktika viename klaipedos darzeliu - 5-6metu vaiku grupeje kokie 8 mokejo savo varda parasyti ir kazkur keturi vaikai mokejo jungti raides.
priesmokyklinej siek tiek geresni reikalai, bet kad moketu normaliai skaityti - retas atvejis.
gal nuo darzelio priklauso...
Atsakyti
QUOTE(zaliaake25 @ 2009 04 09, 10:32)
Sveikos mamytes, musu vyresnioji pradejo eiti i mokykla be vieno menesio buvo 7 metai, taciau pasibaisejau, kas darosi mokykloje, rugseji nieko susipazino, bendravo raides mokesi, spalio puse irgi, lapkriti pareina is mokyklos mama sako mes diktanta raseme, man vos ant katos akys neislipo, sakau ka toki, diktanta, po kiek laiko pareina sako, mama reikia mums tureti sasiuvini ir aprasyti knygas kurias perskaitome, o po to atsiskaityti papasakoti kas ten rasoma, o jetau galvoju pas mus tas buvo gal kokioje 3 - 4 klaseje, net nebepamenu, matemetika tai tik rugsejo pradzioje parase pagaliukus, o po to skaiciukus rase, o dabar jau ir as kai kuriu uzduociu nesuprantu. O del skaitymo tai yra dukros klaseje, kurie nepazista nei skaiciu nei raidziu, bet jiems yra spec. mokymas, nes pasirodo neprivaloma vesti i paruosiamasias klases, o dar geriau atejo dvi mamos i klase ir sako as turiu penkis vaikus ir neturiu laiko kada su jais uzsiimti, vos speju valgyti seimai padaryti, siaubas kazkoks  doh.gif  Jeigu tik galite leiskite nuo 7 metu vaika i mokykla suspes pabaigs ta mokykla, nes vaikui gali smegenys perkaisti  verysad.gif


Nieko keisto tame nematau g.gif Juk knygutes buna ivairios, po sakinuka, paveiksliukai ir nebutina rasyti litaniju, tiesiog isvardinti pagrindinius veikejus, kas patiko kas nepatiko.

Beje pati budama 3 klasej skaiciau J. Baltusio "Parduotas vasaras", aisku is to skaitymo maza ka prisimenu, kartais prasydavau kad mama paskaitytu, net uzmigdavau. Esme tame, kad musu klase buvo stipriausia ir manau tai buvo grieztos bet teisingos mokytojos nuopelnas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(carvalho @ 2009 04 08, 16:59)
Mes saviškį leisim šiemet, kai jam bus 7.5, nors jau gerus metus ir skaito, ir rašo. Tikrai nemanau, kad jis neturės ką veikt pirmoj klasėj, yra gi visokių papildomų užduočių.


Jei klasėje bus daugiau silpnesnių - mokytoja orientuosis į juos, o stipresni liks nuošalyje. Duos papildomas užduotis, bet PATYS turės jas aiškintis, nes visas mokytojos dėmesys bus silpniesiems. Naudos gabiesiems - jokios.


QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 09:35)
*Na, gerai, tarkim tie vadovėliai parašyti pagal tą pačią patvirtintą programą. Tačiau kažkodėl jūsų sūnus pirmoj klasėj rašė pagaliukus, o Marijai vaikas rašė tekstus su nosinėmis raidėmis  blink.gif 

**Beje, aš skaičiau pirmokėlių mamų pasisakymus, taip pat turiu tokių savo aplinkoj. Teoriškai mokytojos pirmokams neturėtų uždavinėt namų darbų. Spėkit, ar to nebūna. Ir aš nekalbu apie kažkokius atsiliekančius vaikus. Užduotys yra skiriamos visai klasei....


* Negalima lyginti tėvų nuomonių, nežinant klasės gebėjimų. Gal vienoj klasėj vaikai atėjo mokėdami rašyti, skaityti, todėl jie greičiau praėjo pagaliukų dėliojimo etapus ir ėmėsi svarbesių užduočių.

** Neturi, bet kaip vaikams išlavinti ranką rašymui, kaip išmokyti elementarius matematinius veiksmus, raidžių rašymą g.gif Jei pamokų metu vaikas nespėja atlikti užduočių - jas turi atlikti namuose.

QUOTE(carvalho @ 2009 04 09, 10:09)
Dėl raidžių mokymosi pirmoje klasėje: maniškio paruošiamojoj grupėj visi mokosi rašyti, daro užduotėles. Tai kaip gali būti, kad į pirmą klasę nuėję jie vėl nuo pagaliukų paišymo pradeda?


ir mokykloje reikia pereiti pagaliukų dėliojimo etapą, palavinti motoriką mirksiukas.gif

QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 10:12)
Auklėtojos motyvai tokie, kad 6-mečiai dažnai nesugeba ilgiau išlaikyt dėmesio , susikaupt, silpnesni fiziškai, jų prastesnė motorika, jie greičiau pavargsta.... Tie vaikai gali skaityt nors ir dviem užsienio kalbom, rašyt spausdintinėm ir rašytinėm raidėm - šių dalykų tai nekeičia...


Kai leidau saviškį - irgi girdėjau tokius dalykus. Bet pamokų metu išsėdi ramiai, dėmesį sukaupia, užduotis atlieka. Galime remtis bendrais pasakymais, bet kiekvienas vaikas skirtingai reaguoja į situacijas mirksiukas.gif

QUOTE(carvalho @ 2009 04 09, 10:53)
Su palikinėjimu pas mus iki šiol tragedija doh.gif sakau, kad jei galva nebūtų pritvirtinta, tai ir tą kur nors paliktų  doh.gif kad ir vakar - be kepurės iš daržo grįžo. Kur dingo - nežinia doh.gif


Bet ir 8 klasėj gali būti išsiblaškęs mirksiukas.gif SM buvo užvesta tema apie suaugusiųjų žioplumą lotuliukas.gif Ne ką skiriasi nuo vaikų.

QUOTE(gutte86 @ 2009 04 09, 11:53)
zinoma, kad yra  smile.gif  priesmokyklinej skaityti nemoko, tik raides pazinti. dazniausiai kas ateina mokantys tai juos namuose pamoko


Nemokinau namuose, pats išmoko darželyje mirksiukas.gif Bet priešmokyklinę baigė tik 4 mokantys skaityti iš 24.
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2009 04 10, 09:04)
Bet ir 8 klasėj gali būti išsiblaškęs  mirksiukas.gif SM buvo užvesta tema apie suaugusiųjų žioplumą  lotuliukas.gif Ne ką skiriasi nuo vaikų.

Dėl to tai sutinku, bet bent jau saviškyje pastebiu teigiamus pokyčius per šitą pusmetį bigsmile.gif o pernai labai daug dvejonių dėl tos pirmos klasės buvo, kadangi ir aš, ir MB nuo 6 metų ėjom...
O Jūsų vaikas ėjo jau mokėdamas skaityti į pirmą klasę? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(carvalho @ 2009 04 10, 10:11)
Dėl to tai sutinku, bet bent jau saviškyje pastebiu teigiamus pokyčius per šitą pusmetį bigsmile.gif o pernai labai daug dvejonių dėl tos pirmos klasės buvo, kadangi ir aš, ir MB nuo 6 metų ėjom...
O Jūsų vaikas ėjo jau mokėdamas skaityti į pirmą klasę?  smile.gif


Taip ax.gif Bet namuose nemokiau, prieš kalėdas pateikė staigmeną - perskaitė trumpus žodžius iš vaikiškos knygos wub.gif Ir kaip sakoma "Nesustabdysi upės bėgimo" biggrin.gif Pats su užsidegimu skaitė, ko nesuprasdavo - prašydavo padėti. Po kelių mėnesių skaitė neskemenuodamas.
Atsakyti
manajam dar toli, bet jau pamastau. i mokykla planuoju leisti 6 metuku, o lapkricio pradzioje sueis 7. zinoma ziurint kaip seksis, jei matysiu kad anksti palauksiu metelius, nematau nieko blogo, kad pirmokelis 8 metuku bus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2009 04 10, 09:04)
Kai leidau saviškį - irgi girdėjau tokius dalykus. Bet pamokų metu išsėdi ramiai, dėmesį sukaupia, užduotis atlieka. Galime remtis bendrais pasakymais, bet kiekvienas vaikas skirtingai reaguoja į situacijas  mirksiukas.gif


Aš visiškai sutinku, kad kiekvienas vaikas skirtingai reaguoja į naują aplinką. Bet tame ir reikalas, kad ta aplinka nauja ir labai sunku prognozuot savo vaiko elgesį ir reakciją į tą dar nepatirtą aplinką. Aš net neįsivaizduoju, kaip sektųsi mano 6-metei mokykloje. Rizikuoti, kad ji gali likti antrais metais, nesiryžau. Žinoma, negalima atmest galimybės , kad ir išleidus 7 metų vaikas toli gražu nebus pirmūnas. Bet manau, kad prisitaikyt prie naujos aplinkos, žmonių, dienotvarkės jam jau bus lengviau - žodžiu, rizika, kad vaikui nesiseks jau mažesnė....
Bet iš principo aš nesu prieš tą tėvų sprendimą leist 6 - mečius. Kiekvienas žiūrim iš savos varpinės, esam su savom gyvenimiškom patirtim, mąstymu ir požiūriu į vaikų auklėjimą.... 4u.gif
Atsakyti