Įkraunama...
Įkraunama...

Kelių metukų leisite savo vaiką i 1-ą klasę?

QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 10:20)
Laikant jį kartu su mažiau gebančiais - jis nebeturės į ką lygiuotis... Įpras "važiuoti iš inercijos", ta prasme daryti tai, ką jau ir taip moka...

Aš būčiau už tai, kad atsižvelgti į kiekvieno vaiko individualius gebėjimus...

Negi vaikai kažkuo domisi ir kažko siekia vien todėl, kad į kažką lygiuotis? Mano dukros grupėj skaito kol kas tik ji viena. Ir tai jos nė kiek neatbaido nuo knygelių... Tokio idealus varianto, kad klasėj bus vienodo lygio vaikai tikrai nebus. Visada bus tų gabesnių ir mažiau gabių.... Į kokį kolektyvą paklius tavo vaikas tikrai nenumatysi. o jei jis "besilygiuodamas" iš paskutiniųjų į tuos gabesnius, praras bet kokį interesą mokytis? Gal jam tai taps lyg prievolė? O būnant su mažiau gabiais vėlgi savi minusai - gali tapt per daug paprasta ir nuobodu....
Nėra vieno "gero scenarijaus".... kaip bebūtų gaila...
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 10:30)
Negi vaikai kažkuo domisi ir kažko siekia vien todėl, kad į kažką lygiuotis?

O kas taip sako?
Ir ar niekada neteko girdėti posakio "užmigti ant laurų"? Kai nebėra į ką lygiuotis, nebėra ko siekti, nes ir taip esi geriausias (tarp žioplesnių)?
"Išsprendžiau 8 užduotis. Kodėl ne visas 10?" Bet, mama, aš ir taip išsprendžiau daugiausiai iš visos klasės"...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 09 balandžio 2009 - 09:36
[quote=carvalho,2009 04 09, 10:27]
Aš būčiau už tai, kad atsižvelgti į kiekvieno vaiko individualius gebėjimus... [/quote]
Dėl to tai pritariu: jeigu vaikas visiškai pasiruošęs eiti į mokyklą 6 metų, negalima jo neleisti. Bet man kažkaip maniškis dar toks žiopliukas truputį atrodė, net ir mokėdamas skaityti ir rašyti... Tas skaitymas ir rašymas nebūtinai parodo vaiko brandą, mano manymu.
[/quote]

Maniškė tai man irgi dar šiek tiek tokia vištelė atrodo... biggrin.gif nei ji apsigint moka, nei atsikirst. o kur dar tai, kad eidama į mokyklą turės viena namie būt pusę dienos.... o viena jei būt nenori nė už ką - gi nepradėsi dabar pratint užrakindamas ir palikdamas vieną vaiką namie... Tie su mokslu nesusiję , buitiniai dalykai nė kiek ne mažiau svarbūs...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brasa: 09 balandžio 2009 - 09:50
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 08:29)
Kiekvienas skaito, pagal savo sugebėjimus... Juk galima skaityti ir "Du gaidelius"...Pagrindinis dalykas čia yra įpratinti vaikus kažką apskritai skaityti...





Mano vaikas - pirmokas. Skaitoma knyga turi būti ne trumpesnė nei 50 psl. Taigi jūsų siūlomi "Du gaideliai" netinka smile.gif. Tiesiog sūnus papuolė į stiprią klasę, kur visi atėjo jau skaitantys. Spalio mėnesį tekstų dar nerašė, bet po Naujų metų - taip.
Tiesiog noriu pasakyt, kad skaitymas prieš mokylą nėra pprivalomas, tačiau tikrai netrukdo, kaip ir kiti išmokti dalykai smile.gif. Jei tai nėra išgaunama prievarta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ūla: 09 balandžio 2009 - 09:43
QUOTE(ūla @ 2009 04 09, 10:39)
Mano vaikas - pirmokas. Skaitoma knyga turi būti ne trumpesnė nei 50 psl. Taigi jūsų siūlomi "Du gaideliai" netinka  smile.gif. Tiesiog sūnus papuolė į stiprią klasę, kur visi atėjo jau skaitantys. Spalio mėnesį tekstų dar nerašė, bet po Naujų metų - taip.

O tai kokios problemos? Nesupranta, nespėja, nesusigaudo? Nemėgsta skaityti?

Mano vaikas, kaip dabar suprantu, irgi atėjo stiprią klasę, kur skaityt nemokėjo tik 2 vaikai... Bet knygų, storesnių nei 50 psl. skaitymas jam kažkaip jokių problemų nesudarė... g.gif
Atsakyti
Maniškė tai man irgi dar šiek tiek tokia vištelė atrodo... biggrin.gif nei ji apsigint moka, nei atsikirst. o kur dar tai, kad eidama į mokyklą turės viena namie būt pusę dienos.... o viena būt nenori nė už ką - gi nepradėsi dabar pratint užrakindamas ir palikdamas vieną vaiką namie... Tie su mokslu nesusiję , buitiniai dalykai nė kiek ne mažiau svarbūs...
[/quote]
Taigi va, pas mus panašiai drinks_cheers.gif ir per šitus metus, kuriuos praleidom, akivaizdi pažanga thumbup.gif jau ir šiukšles nebijo vienas išnešt, močiutės šunį pavedžiot, kai dar prieš pusmetį toks kūdikėlis atrodė smile.gif
Atsakyti
[/quote]
Taigi va, pas mus panašiai drinks_cheers.gif ir per šitus metus, kuriuos praleidom, akivaizdi pažanga thumbup.gif jau ir šiukšles nebijo vienas išnešt, močiutės šunį pavedžiot, kai dar prieš pusmetį toks kūdikėlis atrodė smile.gif
[/quote]

Tai va, ir aš tikiuos, kad pas mus situacija pasikeis... jau valandai galim palikt namie vieną, tai vis po truputį... O prieš metus vien užsiminus, kad tu truputį pabūk viena, tai tik akys išsipūsdavo, su nagais įsikabindavo į koją - kur tokią paliksi?
Atsakyti
QUOTE(carvalho @ 2009 04 09, 10:44)
Taigi va, pas mus panašiai  drinks_cheers.gif ir per šitus metus, kuriuos praleidom, akivaizdi pažanga  thumbup.gif jau ir šiukšles nebijo vienas išnešt, močiutės šunį pavedžiot, kai dar prieš pusmetį toks kūdikėlis atrodė smile.gif

Tai žinoma, kad tėvai geriausiai mato ir jaučia, ar vaikas jau subrendęs mokyklai ar dar ne...

Mano dičkiui tai būdavo tragedija su daiktų palikinėjimu... Kiek visokių šalikų, sporbačių, sąsiuvinių, češkių paliko - tai turbūt be skaičiaus... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 09 balandžio 2009 - 09:49
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 09:43)
O tai kokios problemos? Nesupranta, nespėja, nesusigaudo? Nemėgsta skaityti?

Mano vaikas, kaip dabar suprantu, irgi atėjo stiprią klasę, kur skaityt nemokėjo tik 2 vaikai... Bet knygų, storesnių nei 50 psl. skaitymas jam kažkaip jokių problemų nesudarė... g.gif

Manau, būtų buvę problemų, jei nebūtų išmokęs skaityt prieš mokyklą smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 10:49)
Tai žinoma, kad tėvai geriausiai mato ir jaučia, ar vaikas jau subrendęs mokyklai ar dar ne...

Mano dičkiui tai būdavo tragedija su daiktų palikinėjimu... Kiek visokių šalikų, sporbačių, sąsiuvinių, češkių paliko - tai turbūt be skaičiaus... doh.gif

Su palikinėjimu pas mus iki šiol tragedija doh.gif sakau, kad jei galva nebūtų pritvirtinta, tai ir tą kur nors paliktų doh.gif kad ir vakar - be kepurės iš daržo grįžo. Kur dingo - nežinia doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo carvalho: 09 balandžio 2009 - 09:56
QUOTE(ūla @ 2009 04 09, 10:52)
Manau, būtų buvę problemų, jei nebūtų išmokęs skaityt prieš mokyklą  smile.gif.

Bet pažiūrėkit į situaciją ir iš kitos pusės. Tarkime, vaikas ateina į mokyklą mokėdamas skaityti ir skaito knygeles laisvai. Patenka į klasę, kur dauguma vaikų pradeda nuo "A-a-a- B-b-b-b"... Ir per pamokas pagrindinis klasės mokymąsis - sudėti žodžius "ma-ma ma-la"... Ką jam tarp tokių veikti? Skaityti po suolu Harį Poterį?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 09 balandžio 2009 - 09:59
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 10:56)
Bet pažiūrėkit į situaciją ir iš kitos pusės. Tarkime, vaikas ateina į mokyklą mokėdamas skaityti ir skaito knygeles laisvai. Patenka į klasę, kur dauguma vaikų pradeda nuo "A-a-a- B-b-b-b"... Ir per pamokas pagrindinis klasės mokymąsis - sudėti žodžius "ma-ma ma-la"... Ką jam tarp tokių veikti? Skaityti po suolu Harį Poterį?

Čia jūs irgi teoriškai svarstot galimybę "kas būtų"? Vienas skaitantis vaikas klasėj šiais laikais tai jau iš fantastikos skyriaus. Pačiu pesimistiškiausiu variantu, skaitytų bent pusė klasės. Tai kaip jūs tą scenarijų įsivaizduojat - pusė klasės mokos raides, o kita - skaito po stalais rimtas knygas? Nesąmonė... Tikrai ir tie skaitantys turės ko veikt. Nebus taip, kad mokytoja užsiims išskirtinai su nemokančiais skaityt, o mokantys bus palikti likimo valiai...
Atsakyti