Įkraunama...
Įkraunama...

Kelių metukų leisite savo vaiką i 1-ą klasę?

QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 09:36)
Kažkaip nelabai suprantu apie kokius pliusus ir minusus kalbat... g.gif


Prieš vesdama vaiką į mokyklą 6 metų, ar nesvarstėt galimybės išvest 7m.? Aš vesiu 7 metų, bet svarsčiau galimybę išvest 6. Daugiau pliusų visgi sudėliojau ant 7 metų.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brasa: 09 balandžio 2009 - 08:41
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 09:35)
Na, gerai, tarkim tie vadovėliai parašyti pagal tą pačią patvirtintą programą. Tačiau kažkodėl jūsų sūnus pirmoj klasėj rašė pagaliukus, o Marijai vaikas rašė tekstus su nosinėmis raidėmis  blink.gif 

Visi pirmokai metų eigoje jau rašo "tekstus su nosinėm"... Nes lietuvių kalboje toks dalykas yra... Tik, atvirai kalbant, nemaniau, kad kažkam tokie tekstai yra toks didžiai tragiškas dalykas...Nes jie tikrai nesudėtingi... Nebent vaikas yra rusakalbis ir paprasčiausiai "negirdi" tų ilgųjų ir trumpųjų balsių biggrin.gif
Ir tai dar labiau patvirtina mano nuomonę, kad visgi čia pagrindinis dalykas yra vaiko gebėjimai...
Jai vaikas pakankamai gabus - jis sėkmingai gali eiti į mokyklą 6 metų...
Papildyta:
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 09:39)
Prieš vesdama vaiką į mokyklą 6 metų, ar nesvarstėt galimybės išvest 7m.? Aš vesiu 7 metų, bet svarsčiau galimybę išvest 6. Daugiau pliusų visgi sudėliojau ant 7 metų.....

Betgi kai darželyje vaikus kėlė į parengiamąją grupę, jau tuomet keletui vaikų nerekomendavo į ją eit, nes jie dar nebuvo pasiruošę jai... (kadangi parengiamojoje grupėje vaikai jau turi tą savo "mokinio krepšelį" antrus metus jie joje likti negali). O iš tos parengiamosios automatiškai - į mokyklą tapu tapu...
Tai kažkaip nieko ir nebesvarstėm... Tiesiog pasikliovėm darželio auklėtojų rekomendacijom, kad vaikas jau pasirengęs eit į paruošiamąją grupę... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 09 balandžio 2009 - 08:44
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 09:43)
Visi pirmokai metų eigoje jau rašo "tekstus su nosinėm"... Nes lietuvių kalboje toks dalykas yra... Tik, atvirai kalbant, nemaniau, kad kažkam tokie tekstai yra toks didžiai tragiškas dalykas...Nes jie tikrai nesudėtingi... Nebent vaikas yra rusakalbis ir paprasčiausiai "negirdi" tų ilgųjų ir trumpųjų balsių biggrin.gif
Ir tai dar labiau patvirtina mano nuomonę, kad visgi čia pagrindinis dalykas yra vaiko gebėjimai...
Jai vaikas pakankamai gabus - jis sėkmingai gali eiti į mokyklą 6 metų...


Aš kažkada pavarčiau savo mamos "atminimų sąsiuvinį" (ar kaip jis ten vadinosi). Tai ten 80% jos klasiokų, būdami 9-toj klasėj, vis dar "negirdėjo" tų ilgųjų ir nosinių. Tame 80% nebuvo nė vieno rusakalbio.... Žinoma, tai vyko kaimo mokykloje tarybiniais laikais. Tiesiog norėjau pasakyt, kad tai nėra "įgimtas" ir pastangų bei suvokimo nereikalaujantis dalykas. Jei tie 15 - mečiai nesugebėjo girdėt tų garsų, tai tikrai nėra super lengva 6-mečiui pirmokėliui.... Žinoma, nesakau, kad neįmanoma išmokyt to pirmoko, tačiau visgi nėra ir labai lengva....
Papildyta:
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 09:48)
Papildyta:

Betgi kai darželyje vaikus kėlė į parengiamąją grupę, jau tuomet keletui vaikų nerekomendavo į ją eit, nes jie dar nebuvo pasiruošę jai... (kadangi parengiamojoje grupėje vaikai jau turi tą savo "mokinio krepšelį" antrus metus jie joje likti negali). O iš tos parengiamosios automatiškai  - į mokyklą tapu tapu...
Tai kažkaip nieko ir nebesvarstėm... Tiesiog pasikliovėm darželio auklėtojų rekomendacijom, kad vaikas jau pasirengęs eit į paruošiamąją grupę... biggrin.gif


Matot, čia labai ir nuo auklėtojos priklauso. Mūsų auklėtoja šiuo klausimu yra gan kategoriška. Jos žodžiais tariant, nė vieno vaiko, net genealaus, net labiausiai subrendusio, ji nesiūlytų vest į mokyklą anksčiau nei jam priklauso.... Apie mano dukrą ji jau prieš metus sakė, kad ji pilnai pasirengusi mokyklai, tačiau vest nerekomendavo.... Taip , kad spręst liko patiems tėvams.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 09:53)
Aš kažkada pavarčiau savo mamos "atminimų sąsiuvinį" (ar kaip jis ten vadinosi). Tai ten 80% jos klasiokų, būdami 9-toj klasėj, vis dar "negirdėjo" tų ilgųjų ir nosinių. Tame 80% nebuvo nė vieno rusakalbio.... Žinoma, tai vyko kaimo mokykloje tarybiniais laikais. Tiesiog norėjau pasakyt, kad tai nėra "įgimtas" ir pastangų bei suvokimo nereikalaujantis dalykas. Jei tie 15 - mečiai nesugebėjo girdėt tų garsų, tai tikrai nėra super lengva 6-mečiui pirmokėliui.... Žinoma, nesakau, kad neįmanoma išmokyt to pirmoko, tačiau visgi nėra ir labai lengva....

Na jei jau gilintis į tą dalyką - 80% SM postų yra mažaraštiški... mirksiukas.gif
O didžioji dalis ilgųjų ir trumpųjų balsių rašybos grindžiama būtent klausa...
Nejaugi jūs, rašydama žodį, nosę raidę rašote tik todėl, kad žinote jog čia yra "vienaskaitos galininko" arba "daugiskaitos kilmininko" linksnis? biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 09:58)
Jos žodžiais tariant, nė vieno vaiko, net genealaus, net labiausiai subrendusio, ji nesiūlytų vest į mokyklą anksčiau nei jam priklauso....


Na ir kokie gi jos motyvai?
Kokia prasmė sprausti vaiką į rėmus, neleisti jo į mokyklą, net jai jis itin gabus, tik dėl kažkokio principo?
Čia gi vidutinybių ugdymas... Stabdyti vaiką, jei jis sugeba daugiau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 09 balandžio 2009 - 09:05
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 09:59)
Na jei jau gilintis į tą dalyką - 80% SM postų yra mažaraštiški... mirksiukas.gif
O didžioji dalis ilgųjų ir trumpųjų balsių rašyba grindžiama būtent klausa...
Nejaugi jūs, rašydama žodį, nosę raidę rašote tik todėl, kad žinote jog čia yra "vienaskaitos galininko linksnis"? biggrin.gif


Būtent. Tai jei tiek daug suaugusių žmonių per savo visą gyvenimą nesugeba išlavint tos klausos, kad girdėtų ir identifikuotų tuos garsus, ar tikrai lengva pirmokui per pusę metų tai išmokt? Ypač, jei jis atėjo į mokyklą net nemokėdamas skaityt? Jam dar paprastas raides reikės išmokti sujungti į žodžius....Todėl visgi manyčiau, kad vaikas, atėjęs į pirmą klasę, turėtų mokėti skaityti...
Atsakyti
Dėl raidžių mokymosi pirmoje klasėje: maniškio paruošiamojoj grupėj visi mokosi rašyti, daro užduotėles. Tai kaip gali būti, kad į pirmą klasę nuėję jie vėl nuo pagaliukų paišymo pradeda?
Tuo labiau, kad, kaip suprantu, priešmokyklinės grupės yra privalomos, reiškia nemokančių rašyti vaikų ten kaip ir neturėtų būti?
Aš manau, jei bus normali mokytoja pirmoje klasėje, vaikas tikrai nenuobodžiaus, nebus taip, kad neturės ką veikti.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 10:05)

Rimtai? Kiekvienąkart rašydama kažkokį žodį prisimenat taisykles? bigsmile.gif
Aš visada rašau tik iš klausos...
Atsakyti
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 10:01)
Papildyta:
Na ir kokie gi jos motyvai?
Kokia prasmė sprausti vaiką į rėmus, neleisti jo į mokyklą, net jai jis itin gabus, tik dėl kažkokio principo?
Čia gi vidutinybių ugdymas... Stabdyti vaiką, jei jis sugeba daugiau...


Žingeidaus ir gabaus vaiko tikrai nesustabdysi biggrin.gif Na, nepuolant į kraštutinumus, kad norintis skaityt vaikas pasodinamas prie teliko, kad netrukdytų su bereikalingais klausimais - tik tokiu atveju jis bus stabdomas... Kitu atveju - kad ir kur jis būtų, ar mokykloj, ar daržely, jis kasdien išmoks kažko naujo... Ar jūs manote, kad vaikai ugdomi tik mokykloje? Jie ugdomi ir daržely, ir namie.
Auklėtojos motyvai tokie, kad 6-mečiai dažnai nesugeba ilgiau išlaikyt dėmesio , susikaupt, silpnesni fiziškai, jų prastesnė motorika, jie greičiau pavargsta.... Tie vaikai gali skaityt nors ir dviem užsienio kalbom, rašyt spausdintinėm ir rašytinėm raidėm - šių dalykų tai nekeičia...
Papildyta:
QUOTE(Urartu @ 2009 04 09, 10:09)
Rimtai? Kiekvienąkart rašydama kažkokį žodį prisimenat taisykles? bigsmile.gif
Aš visada rašau tik iš klausos...

Turėjau omeny, kad aš irgi darau tai iš klausos. Bet jei nebūčiau savo laiku išmokus gramatinių taisyklių - dabar greičiausiai rašyčiau kaip tas 80%.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brasa: 09 balandžio 2009 - 09:14
QUOTE(carvalho @ 2009 04 09, 10:09)
Aš manau, jei bus normali mokytoja pirmoje klasėje, vaikas tikrai nenuobodžiaus, nebus taip, kad neturės ką veikti.

O jai pusė klasės vaikų bus su "pratęstom vaikystėm" arba paprasčiausiai labai negabūs ir turės sunkumų, besimokydami skaityti?
Mokytoja turės dirbti su jais... Nes visgi pirmokų pagrindinis tikslas ir yra - skaitymo įgūdžių įgijimas, o ne Hario Poterio nagrinėjimas... O jai jūsų vaikas skaito jau nuo penkerių... Ką jis veiks tuomet, kai mokytoja mokys kitus vaikus elementariausio skaitymo įgūdžių?... Stovės ant galvos, kad jūsiškis nenuobodžiautų?
Jai klasės darbas bus orientuotas į gabesniuosius - problemų turi mažiau gabūs...Todėl ir gimsta legendos apie "baisias užduotis ir diktantus su nosinėm pirmoje klasėje"... Jei orientuota į mažiau gabius - gabesnieji nuobodžiauja ir plepa, nes nelabai yra ką veikti...
O mokytoja - ne supermenas...O tik žmogus, kaip ir mes visos... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(carvalho @ 2009 04 09, 10:09)
Dėl raidžių mokymosi pirmoje klasėje: maniškio paruošiamojoj grupėj visi mokosi rašyti, daro užduotėles. Tai kaip gali būti, kad į pirmą klasę nuėję jie vėl nuo pagaliukų paišymo pradeda?
Tuo labiau, kad, kaip suprantu, priešmokyklinės grupės yra privalomos, reiškia nemokančių rašyti vaikų ten kaip ir neturėtų būti?
Aš manau, jei bus normali mokytoja pirmoje klasėje, vaikas tikrai nenuobodžiaus, nebus taip, kad neturės ką veikti.

Šitas dalykas mane irgi stebina, ypač kai matau, kad dar net nelankydami priešmokyklinės grupės vaikai yra mokomi ir rašyti, ir skaityti.... Bet gi tikrai yra nemažai tokių, kurie atėję į mokyklą net ne visas raides pažįsta....
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 10:12)
Žingeidaus ir gabaus vaiko tikrai nesustabdysi biggrin.gif

Laikant jį kartu su mažiau gebančiais - jis nebeturės į ką lygiuotis... Įpras "važiuoti iš inercijos", ta prasme daryti tai, ką jau ir taip moka...

Aš būčiau už tai, kad atsižvelgti į kiekvieno vaiko individualius gebėjimus...Ir jokio ten "laikymo iki 7 metų namie ar darželyje" tik dėl kažko negali būti... schmoll.gif

Papildyta:
QUOTE(Brasa @ 2009 04 09, 10:18)
Bet gi tikrai yra nemažai tokių, kurie atėję į mokyklą net ne visas raides pažįsta....


Dičkio klasėje buvo lygiai du: rusakalbis berniukas ir mergaitė, turinti disleksiją... Iš 24 vaikų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Urartu: 09 balandžio 2009 - 09:23
Aš būčiau už tai, kad atsižvelgti į kiekvieno vaiko individualius gebėjimus... [/quote]
Dėl to tai pritariu: jeigu vaikas visiškai pasiruošęs eiti į mokyklą 6 metų, negalima jo neleisti. Bet man kažkaip maniškis dar toks žiopliukas truputį atrodė, net ir mokėdamas skaityti ir rašyti... Tas skaitymas ir rašymas nebūtinai parodo vaiko brandą, mano manymu.
Atsakyti