Įkraunama...
Įkraunama...

Auksinis Ūsas

4u.gif Laba diena,

Noriu pasiteirauti ar kas augina ar zino daugiau apie kambarine gele Auksinis usas?
Gavau dovanu nuo mociutes kartu su knyga, kuri yra rusu kalba blush2.gif as labai prastai skaitau rusiskai, tad gal man jus padetumet daugiau suzinoti apie si augala.
Sako, kad ji gydo visokius auglius, kad daryti reikia kompresus ir t.t kad isnaikina ji viska..
Ar tiesa ar tik mitas?
Tiesa knyga yra V.N. Ogarkovo

Labai aciu

*******************************

Įkelsiu info apie šią gydomąją gėlę. Moderatorė Ambrozija.


Kalizija kvapioji (Callisia fragrans) - daugiametis žoli­nis augalas, skiriasi savo dydžiu - iki 2 m aukščio, patalpoje iki 1 m ir dviejų rūšių ūg­liais. Lapai stambūs, pailgai lancetiniai, pa­eiliui išsidėstę, 20-30 cm ilgio ir 5-6 cm pločio, iš viršaus bliz­gantys, tamsiai žali (pasitaiko ir margalapių formų). Nuo tie­siai augančių ūglių eina horizontalūs kito tipo ūgliai (ūsai, labai lengvai įsišaknija), pa­našūs į orines palaipas (tai stiebo atmainos). Ūsai turi neišsi­vysčiusius lapus ir užsibaigia jaunų lapų skrotelėmis. Žiedai smulkūs, surinkti į viršūninius, svyrančius žiedynus, su malo­niu hiacintų kvapu. Kambary auginamas augalas žydi labai retai. Augalo tėvynė Meksika.

user posted image

Auginama kalizija lengvai, tai labai nereiklus augalas. Mėgsta šviesą ir šilumą, bet nepakenčia tiesioginės saulės.
Šaknys mėgsta erdvę — juo aukštesnis ir stipresnis augalas, tuo didesnis turi būti vazonas. Drenažui tinka šviežių kiaušinių lukštų ir upės smėlio mišinys, sodinama į derlingą kompostą su 20-30 proc. rupaus smėlio. Geriausia auginti plačiuose keramikos vazonuose arba hidroponikoje.


Pavasarį ir vasarą laistoma dažnai, kad žemė neišdžiūtų, bet vanduo padėkliuke nestovėtų.
Žiemą rei­kia žemesnės temperatūros, bet ne žemesnės kaip 12° C, laistoma 2-3 kartus per savaitę. Daž­niausiai žiemą prasideda ramybės periodas, bet gerai laistomas augalas nenumeta lapų ir auga toliau. Puikiai peržiemoja kambaryje toliau nuo radiatorių, ant palangės per šalta.
Geriausiai jaučiasi ir greičiausiai auga karštą vasarą, kai temperatūra 25-27oC. Kalizijoms patinka, kai purškiama vandeniu, nors tai nebūtina. Jas reikia pririšti prie atramos, nes stiebas neišlaiko savo svorio ir šoninių ūglių.

user posted image

Dauginti nesunku šoniniais nariuotais ūgliais (įsišaknija vos palietę žemę) ir auginiais. Auginiai pamerkiami į vandenį ir įsišaknija per 1-2 savaitę. Juos galima sodinti ir tiesiai į purią drėgną žemę vazonėliuose, uždengti stiklainiu arba polietileno plėvele. Kasdien išvėdinama. Iš pradžių laikoma pavėsyje, paskui pusiau pavėsyje.

user posted image

I būdas - įsišaknijimas vandenyje. Šviežiai nupjautus au­ginius įdedama į vandenį taip, kad 3/4 stiebo būtų vandenyje. Šak­nis jie išleidžia po 7-10 dienų. Vertikalūs ūgliai su stambesnių lapų skrotele šaknis išleidžia ankščiau negu šoniniai. Šį proce­są galima pagreitinti įdedant augimo stimuliatorių epiną. Tuo atveju reikia 4 parų.

II būdas - šviežiai nupjauti auginiai sodinami į puodus su žemėmis, gerai apipurškiami, uždengiami polietileno mai­šeliais ir / arba plastiniais gaubteliais ir išstatomi į išsklaidytą šviesą 31 dienoms. Paskui nuimame polietileną ir 1 dieną pa­liekame silpnoje šviesoje, gausiai laistant augalus ir apipurškiant. Paskui augalus statome į įprastą šviesą gausiai laistyda­mi dar keletą dienų.

III būdas - šoninių horizontalių ūg­lių įsodinimas tiesiogiai nuo stiebo į žemę. Šį būdą galima panaudoti auginant auksinį ūsą šiltnamiuose arba lysvėse po plėvele. Pa­grindinį kiekvieno augalo stiebą pririšame arba pritvirtiname prie atramos, o šoniniai auga laisvai, pasiekia žemę ir įsišaknija. No­rint pagreitinti šį procesą, reikia ūglius iš­tiesti išilgai stelažo arba lysvės, nenupjauti jų nuo pagrindinio stiebo, bet užberti žemėmis. Po keleto dienų jie išleidžia šak­nis, ir tuomet galima nupjauti, persodinti į kitą vietą, jeigu ten per ankšta, arba palikti vietoje, kad susidarytų vienos veislės augalų grupės. Tuo tikslu pagrindiniai augalai sodinami toliau vienas nuo kito*.


Kadangi kalizija labai greit auga, ją galima auginti sode. Dauginama augi­niais nuo ūsų, kurie įstatomi į vandenį balandžio pradžioje. Mė­nesio pabaigoje pasirodo šaknys ir tada augalas sodinamas į atvirą dirvą. Žemė turi būti gerai patręšta: 1 kibirui sušutusio mėšlo reikia 0,5 kibiro pelenų ir 100 g superfosfato.
Per vasarą galima nuimti tris ūsų derlius, o rudenį nupjaunamas visas augalas ir kiekvienas jų užpilamas 2 litrais degtinės.

Remtąsi:
http://lt.netlog.com...inis_usas/forum


Daugiau info apie šį augalą:

http://www.rojaussod...nis.php?id=1447

l.rytas auksinis ūsas

http://www.valstieti...a/Auksinis-usas


Knygos apie auksinį ūsą:

Marija Milaš "Auksinis ūsas ir Indiškasis svogūnas"
A. Korodeckis "Auksinis ūsas prieš 100 ligų"
Ivan Neumyvakin "Auksinis ūsas: mitai ir realybė"
Olga Romanova "Indiškasis svogūnas, auksinis ūsas ir kiti gydomieji..."
V. Ogarkovas "Viskas apie Auksinį ūsą"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ambrozija: 27 rugsėjo 2009 - 13:35
O kaip ta gėlė atrodo, gal ir aš ją turiu g.gif
Atsakyti
Auksinis usas ??????????? blink.gif
Gal nuotraukyte g.gif
Atsakyti
aš irgi nesu girdėjusi, gal gali parašyti lotynišką pavadinimą?
Atsakyti
Kiek girdėjau tai jis iš alijošių giminės. Tikrasis pavadinimas kalizija. O žinant kad alijošius visokiariopas vaistas, tai tikėtina kad ir tas ūsas kažkuom padeda.
Atsakyti
Gal galima suzinoti kur galima butu ja isigyti?
Atsakyti
Gal jis turi svogūną kaip amarilis, tik lapai yra šviesesni, siauresni ir ilgesni?
Atsakyti
Įvesk nuorodą Google, išmeta kažkokią internetinį skelbimo puslapį. Ten ir mačiau, kad parduoda kažkas tą ūsą.
Atsakyti
Šiaip tai nesu mačiusi tos gėlės. Gal kas turit nuotrauką. Aš irgi susidomėjau biggrin.gif
Atsakyti
Tai visgi, kas tai per augalas.. nes internete nei kalizija, nei kalizia, kalisia, calisia nieko neduoda augališko..
Atsakyti
kai ką radau, deja, rusiškai
http://www.callisia.org/
Atsakyti
QUOTE(ida @ 2005 08 24, 10:04)
kai ką radau, deja, rusiškai
http://www.callisia.org/

Aha, paskaičiau. Pasirodo ji labiau tradeskacija, nei alijošius biggrin.gif . Bet kokiu atveju tame aprašyme nėra nieko apie auglius. Sakoma kad nuima skausmą ir gydo odos susirgimus, bei gelbsti nuo alkocholio ir nikotino priklausomybės. biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti