Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(inerga @ 2009 04 02, 16:57)
nieks neatsake..kas per tos musytes kur skraido aplink geles?ar jos kenksmingos ir kuo jas naikint?

yra pirkti tokios geltonos, lipniais klijais pateptos juostelės, gražiai įsmeigi į vazoną ir musytės anksčiau ar vėliau prilimpa - geltona spalva traukia jas kaip magnetas wink.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 02, 18:14)
Šisndien savo reanimatorių apžiūrėjau - nė krust  verysad.gif bet, vadinasi, laukti verta  cool.gif

verta verta thumbup.gif as dabar tiek prisigyriau, tai bijau,kad neprisidirbciau ko nors doh.gif mat savaitgali turesiu isvykti ir vesiuos turbut savo palata kartu biggrin.gif tad bijau,kad pasikeitusios salygos nepakenktu g.gif
Atsakyti
Bijau busišnekėti, bet paklausiu (iš smalsumo):
Ar dauginant monokotines orchidėjas pjaunant dalį augalo su orinėmis šaknimis, yra didelė tikimybė, kad likusi jo dalis su žeminėmis šaknimis po kiek laiko sėkmingai pražys? O kaip su naujų lapų augimu, juk bus pažeistas stiebas (nors ir užgijęs)? g.gif
Gal kas susidūrėt bent su kokiom žiniom apie tai g.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(evelinute999 @ 2009 04 02, 15:09)
paziurejau, kad mano gelytes saknys jau kaip ir lenda pro vazoonelio apacia, tai galvoju, gal reikia persodinti. bet persodinimo instukcijoje perskaiciau, kad reikia 2 cm. ipilti drenazo. geda klausti, bet kas tas drenazas blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif

Drenažas reikalingas vandens pertekliui nubėgti, kad šaknys neužmirktų.
Senukuose arba maximoj pasižiūrėk - turėtum rasti keramzito granulių pirkti. Kuo puikiausiai tiks drenažui. Kitas variantas - išrinkti vulkaninės uolienos gabaliukus iš extra substrato ir dugne sudėt. Kitas variantas - prisirinkt akmenukų ir juos nuplovus panaudot.

QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 02, 18:24)
Ar dauginant monokotines orchidėjas

O tu be keiksmažodžių negali? g.gif Šilingė ar Tina* tai gudrios, tikriausiai pasakys, o mums ką daryt? Eit enciklopedijoj kapstytis? Bet kuriuo atveju, ačiū už spyrį mirksiukas.gif
Atsakyti
o as kazkokiam forume skaiciau kad geles i SH drenaza ra kazka tokio sodina, kas cia per biesas??? blush2.gif aisku gal profes ir blondine palaikys, bet vistik isdrysau paklausti biggrin.gif
paryskinau teksta gal profesionalai atsakys 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naujute: 02 balandžio 2009 - 18:40
QUOTE(simre @ 2009 04 02, 19:30)
Drenažas reikalingas vandens pertekliui nubėgti, kad šaknys neužmirktų.
Senukuose arba maximoj pasižiūrėk - turėtum rasti keramzito granulių pirkti. Kuo puikiausiai tiks drenažui. Kitas variantas - išrinkti vulkaninės uolienos gabaliukus iš extra substrato ir dugne sudėt. Kitas variantas - prisirinkt akmenukų ir juos nuplovus panaudot.


Labai aciu uz tokia issamia informacija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 02, 18:33)
o as kazkokiam forume skaiciau kad geles i SH drenaza ra kazka tokio sodina, kas cia per biesas??? blush2.gif  aisku gal profes ir blondine palaikys, bet vistik isdrysau paklausti  biggrin.gif

Neturiu jokio supratimo... Man dar po šiai dienai mistika, ką reiškia "T žemė" - čia taip parašyta "Gėlių knygoj" - mano pirma rimtesnė knyga apie kambarines gėles.
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2009 04 02, 18:39)
Neturiu jokio supratimo... Man dar po šiai dienai mistika, ką reiškia "T žemė" - čia taip parašyta "Gėlių knygoj" - mano pirma rimtesnė knyga apie kambarines gėles.

simre, knygos gale arba kazkur pradzioje tikrai turetu buti nurodyra kas ta T zeme, na bent jau pas mane tai tikrai parasyta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2009 04 02, 19:39)
Neturiu jokio supratimo... Man dar po šiai dienai mistika, ką reiškia "T žemė" - čia taip parašyta "Gėlių knygoj" - mano pirma rimtesnė knyga apie kambarines gėles.

gal atsakys kas nors is zinovu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 02, 19:24)
Bijau busišnekėti, bet paklausiu (iš smalsumo):
Ar dauginant monokotines orchidėjas pjaunant dalį augalo su orinėmis šaknimis, yra didelė tikimybė, kad likusi jo dalis su žeminėmis šaknimis po kiek laiko sėkmingai pražys? O kaip su naujų lapų augimu, juk bus pažeistas stiebas (nors ir užgijęs)?  g.gif
Gal kas susidūrėt bent su kokiom žiniom apie tai  g.gif  unsure.gif

Monopodines šiaip jau tongue.gif
Toji apatinė dalis išleis atžalą - panašiai kaip falenopsiai su išpuvusiomis skrotelėmis elgiasi mirksiukas.gif Atėjus laikui, jaunasis augalas pražydės 4u.gif

QUOTE(naujute @ 2009 04 02, 19:33)
o as kazkokiam forume skaiciau kad geles i SH drenaza ra kazka tokio sodina, kas cia per biesas??? blush2.gif  aisku gal profes ir blondine palaikys, bet vistik isdrysau paklausti  biggrin.gif

SH vienu metu buvo ant bangos, kaip dabar karštas dušas lotuliukas.gif Jo principas - augalas (kuo būtiniausiai sveikomis šaknimis) sodinamas į indą su pūsto molio granulėmis, indo apačioje vanduo su spec. trąšomis... S/H reiškia semi-hydro, tai yra, pusiau vandenyje.
RS apie S/H
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2009 04 02, 19:30)
O tu be keiksmažodžių negali?  g.gif 

eee, aš kitaip nemokėjau, bet ir tai nežinau, ar teisingai parašiau blush2.gif ax.gif
na, tos monokotinės orchidėjos tai tokios kaip falenopsiai, vandos - jos auga po vieną, į aukštį, nesidaugina gumbais, skirtingai nuo orncidium ar kitų, kurios nežinau, kaip vadinasi (dipotinės, turbūt) doh.gif
Papildyta:
Ačiū, šilinge ax.gif 4u.gif
taip ir galvojau, kad monopodinės, bet mane suklaidino ta klasifikacija, kuri gal visai ne į temą pasimaišė
http://en.wikipedia.org/wiki/Ascocenda
doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mikuotuke: 02 balandžio 2009 - 18:46
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 02, 19:46)
eee, aš kitaip nemokėjau, bet ir tai nežinau, ar teisingai parašiau  blush2.gif  ax.gif
na, tos monokotinės orchidėjos tai tokios kaip falenopsiai, vandos - jos auga po vieną, į aukštį, nesidaugina gumbais, skirtingai nuo orncidium ar kitų, kurios nežinau, kaip vadinasi (dipotinės, turbūt)  doh.gif
Papildyta:
Ačiū, šilinge  ax.gif  4u.gif
taip ir galvojau, kad monopodinės, bet mane suklaidino ta klasifikacija, kuri gal visai ne į temą pasimaišė
http://en.wikipedia.org/wiki/Ascocenda
doh.gif  doh.gif  doh.gif

Nu tikrai ne į temą biggrin.gif Klasifikacija kalba apie augalo padėtį hierarchijoje, bet ne apie jo išvaizdą.
O tos ne monopodinės vadinasi simpodinėmis rolleyes.gif
Atsakyti