Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

dabar mano klausimas:
laikau kelias savo orches ant akvariumo dangcio padejus, joms ten lyg ir patinka, tik va pastebejau kad isemus plastikinius vazonus ir moliuniu, jie buna siltoki tokie, na nuo dangcio siluma kyla i virsu ir susildo vazonelius, nors tarp plastmasinio ir molinio yra oro tarpas, bet vistiek susyla. klausimas, ar galima taip laikyti geles?nebus pagundu saknim puti???
Atsakyti
QUOTE(inerga @ 2009 04 09, 14:07)
a,aisku,zinosiu,dekui 4u.gif

dar parodysiu savo tos pacios nelaimeles geles ziedus,cia jau ne liga,tik idomumo deliai pasiziureti, kokie mutave jie prasiskleide doh.gif  biggrin.gif

sitas normalus ziedelis,viskas jam gerai,labai grazus ir visas kita...
user posted image

o sitas,kazkoks keistas blink.gif  desinej pusej lapelis kaip ir su antru liezuveliu ar kuo ten tokiu (nemoku sandaros augalu blush2.gif )

user posted image

WOW!!!! Kokia nuostabi gele ir koks keistuolis tas kitas ziedelis blink.gif blink.gif blink.gif
Papildyta:
QUOTE(naujute @ 2009 04 09, 14:09)
dabar mano klausimas:
laikau kelias savo orches ant akvariumo dangcio padejus, joms ten lyg ir patinka, tik va pastebejau kad isemus plastikinius vazonus ir moliuniu, jie buna siltoki tokie, na nuo dangcio siluma kyla i virsu ir susildo vazonelius, nors tarp plastmasinio ir molinio yra oro tarpas, bet vistiek susyla. klausimas, ar galima taip laikyti geles?nebus pagundu saknim puti???

Net neisivaizduoju schmoll.gif Bet jei gelytes gerai jauciasi, tai gal ir gera ten joms rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 09, 14:06)
kada tas nesenai persodinau???ar ir anksciau tir lapai tokie buvo ar tik dabar pasidare? kas kiek laiko laistot???ar tresiat?
pagal saknies foto tai atrodo kad dziusta gele...

pries kokia savaite gal persodinau.uzvakar palaisciau(mirkiau kokia 10 min) buvo ir anksciau tokie lapai,nes jau du pasalinau dar pries persodinima (nes visai sudziuvo,pagelto jie-galvojau gal nuo senatves)netresiau as jos dar.kas antra diena purskiu pavirsiu substrato ir lapus apipurskiu,o laistau tai kas 1-2 savaites
Atsakyti
QUOTE(inerga @ 2009 04 09, 14:12)
pries kokia savaite gal persodinau.uzvakar palaisciau(mirkiau kokia 10 min) buvo ir anksciau tokie lapai,nes jau du pasalinau dar pries persodinima (nes visai sudziuvo,pagelto jie-galvojau gal nuo senatves)netresiau as jos dar.kas antra diena purskiu pavirsiu substrato ir lapus apipurskiu,o laistau tai kas 1-2 savaites

manau per retai kas 2 sav. reikia ziureti pagal saknis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 09, 14:09)
dabar mano klausimas:
laikau kelias savo orches ant akvariumo dangcio padejus, joms ten lyg ir patinka, tik va pastebejau kad isemus plastikinius vazonus ir moliuniu, jie buna siltoki tokie

jei as buciau orchideja, doh.gif lotuliukas.gif man atrodo,kad man patiktu siluma tokia smile.gif bet is tkro,tai nezinau kaip joms...

QUOTE(Lorute @ 2009 04 09, 14:11)
WOW!!!! Kokia nuostabi gele ir koks keistuolis tas kitas ziedelis blink.gif  blink.gif  blink.gif


dekui 4u.gif man taip pat labai grazi jos spalva,todel ir labai gaila prarast ja.as ja is nukainotu pirkau,tai gal todel ji taip nenoriai auga.nors matosi,kad kitos akutes aktyveja,plius tas naujas lapelis vietoj nestovi.gal gi isgyvens rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(inerga @ 2009 04 09, 14:12)
pries kokia savaite gal persodinau.uzvakar palaisciau(mirkiau kokia 10 min) buvo ir anksciau tokie lapai,nes jau du pasalinau dar pries persodinima (nes visai sudziuvo,pagelto jie-galvojau gal nuo senatves)netresiau as jos dar.kas antra diena purskiu pavirsiu substrato ir lapus apipurskiu,o laistau tai kas 1-2 savaites

viska gerai darot thumbup.gif jeigu lapai ir anksciau tokie buvo, tada belieka TIK laukti, nes susirauksleje lapai kita karta jau ir nebeisilygina, laukti nauju lapuku tik. jeigu saknys TIKRAI sveikos, nieko kito padeti augalui negalima, na nebent dar koki karsta dusiuka padaryti kai isdzius laistytas substratas, kito patarimo nesugalvoju... lapai dar gelsta nuo saknu puvimo, arba ju nebuvimo, bet jeigu pries savaite persodinot, negali taip greitai saknys "dingti"
o purksti tai galit ir kasdien, orchem patinka oro dregnumas, tiesiog padarykit dulksna ant lapu ir substrato pavirsiaus, purskit ryte, kad spetu iki vakaro pradziuti wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo naujute: 09 balandžio 2009 - 13:22
QUOTE(inerga @ 2009 04 09, 13:56)
kazkas mano geles lapams darosi jie vysta kazkaip unsure.gif  bet as juos ir drekinu pakankamai.
su saknim viskas gerai,nes ja persodinus esu neseniai,tik neskaitant sios virsuj-ji tokia sudziuvusi,bet as jos nukirpt negaliu,nes ji ilga yra ir galas jos geras,nesupuves,tai ka daryt?ar nekreipt demesio i ta sakni?
kazkaip jai negerai pas mane,nes jau 2 lapus pasalinau jai,nes nudziuvo verysad.gif tuoj visai be lapu liks unsure.gif

Lapai rodo drėgmės stygių. Gal labai karšta patalpoje, tada laistymo gali būti ir per maža g.gif Taisyklė tokia - kuo šilčiau, tuo daugiau drėgmės augalui reikia. Šaknies neliesti, jei galas geras smile.gif Sudžiūvęs apsauginis sluoksnis, o po juo esanti pati šaknis gyvybinga ir savo funkciją atlieka 4u.gif

QUOTE(inerga @ 2009 04 09, 14:07)
a,aisku,zinosiu,dekui 4u.gif

dar parodysiu savo tos pacios nelaimeles geles ziedus,cia jau ne liga,tik idomumo deliai pasiziureti, kokie mutave jie prasiskleide doh.gif  biggrin.gif

sitas normalus ziedelis,viskas jam gerai,labai grazus ir visas kita...
o sitas,kazkoks keistas blink.gif  desinej pusej lapelis kaip ir su antru liezuveliu ar kuo ten tokiu (nemoku sandaros augalu blush2.gif )

Žiedas tiesiog turi peloric formos požymių bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(naujute @ 2009 04 09, 14:09)
dabar mano klausimas:
laikau kelias savo orches ant akvariumo dangcio padejus, joms ten lyg ir patinka, tik va pastebejau kad isemus plastikinius vazonus ir moliuniu, jie buna siltoki tokie, na nuo dangcio siluma kyla i virsu ir susildo vazonelius, nors tarp plastmasinio ir molinio yra oro tarpas, bet vistiek susyla. klausimas, ar galima taip laikyti geles?nebus pagundu saknim puti???

šilinge, gal pakomentuosi??? mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 09, 14:16)
manau per retai kas 2 sav. reikia ziureti pagal saknis smile.gif

kad nesimato saknu smile.gif na,bandysiu dazniau
aciu visoms uz atsakymus,gal tikrai per mazai dregmes jai,nes kambary silta tikrai.
aciu 4u.gif 4u.gif 4u.gif bandysiu dusa dar kuria diena smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo inerga: 09 balandžio 2009 - 13:29
QUOTE(naujute @ 2009 04 09, 14:23)
šilinge, gal pakomentuosi??? mirksiukas.gif  4u.gif

Jau sakiau, kad šiluma turi atitikti su drėgme. Kitas klausimas, kiek tas šiltoka g.gif Gal iki 30 laipsnių neužkaista rolleyes.gif o jei kokie 25, tai nieko baisaus, tik tokiu atveju nedžiovinti. Ir - kiek ten šviesos būna g.gif Reikšmingas parametras taip pat 4u.gif

Nors aš labiau pergyvenčiau, jei būtų šalta tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 09, 14:20)

Žiedas tiesiog turi peloric formos požymių  bigsmile.gif

Vat norejau parodyt ta peloric tipo ziedeli, atrodo ten ziedelis uzsimane buti peloric, tik jam ne visai pavyko biggrin.gif Va cia mano peloric:

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Lorute @ 2009 04 09, 11:43)
Gal skersvejo gavo?



niu tu velnias galejo but blink.gif siaip as visada vedindavau ta kambary, nors ir salia gelyte stovejo, niekad nieko nebuvo, bet si karta langas buvo atidarytas kitam kambary, o as norejau keleta rubu padziaut, tai trumpam atidariau dar ir balkone duris doh.gif

niu bet ka dabar daryt verysad.gif negi ir numes dabar visus pumpuriukus? verysad.gif
QUOTE(Uogienė @ 2009 04 09, 11:43)
Gal skersvejo pagavo? o gal staigus temperatruru skirtumas? gal per nakti prie atviro lango pastovejo? ar pumpuras sudziuves nukrito ar normalus? jeinu nesudziuves, tai vyras kaltas, jeigu sudziuves, tai gal irgi kalte jo, jeigu langa pravira paliko  biggrin.gif zodziu vargsai vyrai  lotuliukas.gif




normalus pumpurelis, nesudziuves nukrito verysad.gif niu tai kad vyras neprisipazista lotuliukas.gif sake nesiliete prie tos geles doh.gif
nors sunku juo patiket, pamenu kaip rengesi ir net numetes jis man ja ant zemes buvo pries kokia puse metu blink.gif , tipo megztinis jam uzkliuvo doh.gif
jei nebuciau pastebejus, kad substrato truksta, tai nebuciau net suzinojus apie jo tokius darbus gun_bandana.gif

net katinu ar vaiku namie nereik turet, atsiranda vis tiek kas geles nuo palangiu meto blink.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo marimacho: 09 balandžio 2009 - 14:11