Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(Lorute @ 2009 04 02, 12:23)
Visose maximose iki velyku falenopsiai 15,99


Siandien buvau akropolio maximoje, tai joje 19.99 g.gif
Atsakyti
QUOTE(pupute @ 2009 04 02, 11:28)
mhm domina kur kaune rasti visu reikiamu dalykeliu  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif

rasi tikrai XXX maximose, o vazoneliu dar ir megos senukuose maciau TIKRAI smile.gif

QUOTE(bellezza @ 2009 04 02, 13:17)
Siandien buvau akropolio maximoje, tai joje 19.99  g.gif

kasoje ismustu su nuolaida mirksiukas.gif
Atsakyti
Mergaites, pries kelis menesius pirkta baltaja persodinau, nes perzydejo. Ziedakoti nukirpau iki artimiausios nezydejusios akutes. Per kiek mazdaug laiko isaugs is jos kas nors? biggrin.gif

O pries savaite neatsilaikiau groziui ir uz 16 Lt nusipirkau raiba violetine, su daug pumpuru wub.gif

Beje, permatomu vazoneliu (plastmasiniu) pirkau "senukuose" - 3 Lt nesiekia kaina. Zeme pirkau irgi ten ("orchidejoms") , bet gal netinka - nes saknys parudavo vietomis g.gif
Atsakyti
Ta zeme is senuku visiskai netinka, iskart puva smile.gif
Atsakyti
niu kiek cia niuansu ir jus viska zinot doh.gif doh.gif gerai kad esat biggrin.gif
Atsakyti
sveikos smile.gif su graziu pavasariu visas bigsmile.gif uzkrete tas geras oras,kad vakar tokia darbinga diena pasitaike tai ir mirkiau ir karpiau ir persodinejau savo orchidejas smile.gif su viena orche problemu buvo,kai as ja nusipirkau ji man pradejo kazkaip negraziai augt,ta prasme vyst gal,nukrito pumpurai,lapai pradejo gelsti,tai vis sprendziau klausima ar nukirpt jos ziedkoti ir gaivint kaip nors,nes saknu nedaug buvo, ar laukt gal kas pasikeis,bet tai istraukiau as ja is vazono,saknys geros lyg ir,tik kad ju nedaug,tai tik lapus nukirpau (tris net doh.gif ) pamirkiau silpnam fungicido tirpale (kazkur skaiciau lyg,kad neputu saknys) ir nudziovinus bandziau sodint.kadangi as dar tik pradedancioji sioj sriti,tai is seniau turbut bloga orchidejoms substrata nusipirkau per nezinojima doh.gif nes jame buvo zieves ir dar plius durpiu,tai zaidziau as ten atrinkinedama tas zieves,smulkinau jas ir vien i zieves pasodinau ta ligone.tikiuosi gal prigis ji man,nebevys daugiau rolleyes.gif

stai jos nuotrauka,labai man jos spalva grazi,tai gaila butu prarast ja
isskleide ji 4 ziedus,o visi kiti pumpurai nukrito verysad.gif ir lapai jau tik trys liko.kad tik isgyventu

user posted image

as pastebejau kad pradejo musytes ant kitu geliu skraidyt.ka daryt?kaip naikint?jos kenkia?
gal pamenat kaip buvai idejus vienos orches lapus,kad karputes ant ju atsirado ir kazkuri is jusu pataret fungicidu vilgyti..as taip ir darau,bet jie nenyksta unsure.gif bet ir nedaugeja ju.o plius ta gele man atrodo keiki leidzia (tikiuosi) baisu,kad ir jis neuzsikrestu..na,bus matyt kaip bus,labai letai jis lenda,tai neaisku ar saka ar keikis.
sudejau geles ant pietines palanges siandien dienai,tai pumpurai beveik apyse sprogsta bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo inerga: 02 balandžio 2009 - 13:23
QUOTE(naujute @ 2009 04 01, 14:17)
reikalingas nakties ir dienos temperaturu skirtumas, is kabineto reikia nesti i lauka kai siek tiek atsils ar i balkona koki  g.gif naturaliai susidaro vasara tie skirtumai, tada turetu sulaukti ir ziedeliu  mirksiukas.gif

sakykit, koks tas temperatūrų skirtumas turėtų būt, kad falenopsis pradėtų žydėt? o tai jau du metai stovi. Šaknys gražiausios, lapų daug ir didelių prisiaugino, o žiedų liezuvis.gif
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2009 04 02, 15:28)
sakykit, koks tas temperatūrų skirtumas turėtų būt, kad falenopsis pradėtų žydėt? o tai jau du metai stovi. Šaknys gražiausios, lapų daug ir didelių prisiaugino, o žiedų liezuvis.gif

Mazdaug 5 laispniai mirksiukas.gif
Atsakyti
vis bandau surasti, ar čia ne kokia zaraza mano gražiausiam phaleonopsiui, nieko neradu išskyrus, kad čia grybelis, kaip iš pradžių man ir atrodė (parsinešiau šitą gėlytę žiaaauriai perlaistytą, tai nenuostabu...)

gal galit jūs padėti, pasakyti, ar nebus čia kas blogesnio už grybą?

http://public.fotki....gantis-lapelis/

Lyg toliau nesiplečia juodos mažos dėmelės lapo vidury, bet neramina mane tokie lyg apdžiūvę-susitraukę lapų krašteliai ir tai, kad lapas susisukęs (kiek pamenu lyg taip susisukęs nebuvo, kai pirkau) ir tamsesnis už kitus... schmoll.gif

visi kiti lapeliai sveiki, gal man rėžt šitą lapą lauk dėl visa ko, kad kitų neužkrėstų?

Atsakyti
QUOTE(inerga @ 2009 04 02, 14:15)
sveikos smile.gif  su graziu pavasariu visas bigsmile.gif  uzkrete tas geras oras,kad vakar tokia darbinga diena pasitaike tai ir mirkiau ir karpiau ir persodinejau savo orchidejas smile.gif  su viena orche problemu buvo,kai as ja nusipirkau ji man pradejo kazkaip negraziai augt,ta prasme vyst gal,nukrito pumpurai,lapai pradejo gelsti,tai vis sprendziau klausima ar nukirpt jos ziedkoti ir gaivint kaip nors,nes saknu nedaug buvo, ar laukt gal kas pasikeis,bet tai istraukiau as ja is vazono,saknys geros lyg ir,tik kad ju nedaug,tai tik lapus nukirpau (tris net doh.gif ) pamirkiau silpnam fungicido tirpale (kazkur skaiciau lyg,kad neputu saknys) ir nudziovinus bandziau sodint.kadangi as dar tik pradedancioji sioj sriti,tai is seniau turbut bloga orchidejoms substrata nusipirkau per nezinojima doh.gif  nes jame buvo zieves ir dar plius durpiu,tai zaidziau as ten atrinkinedama tas zieves,smulkinau jas ir vien i zieves pasodinau ta ligone.tikiuosi gal prigis ji man,nebevys daugiau rolleyes.gif

stai jos nuotrauka,labai man jos spalva grazi,tai gaila butu prarast ja
isskleide ji 4 ziedus,o visi kiti pumpurai nukrito verysad.gif ir lapai jau tik trys liko.kad tik isgyventu

user posted image


Labai grazi gelyte wub.gif
Siaip as irgi pirmaja kai gavau dovanu, tai visi pumpurai nukrito isskyrus viena, teko du lapus nukirpti, vargse pasalusi buvo doh.gif Istraukiau ja is vazono, bet saknys buvo sveikos, tai vel atgal sukisau. Dabar ji isskleide ta paskutini pumpureli ir ziuriu kad is ziedstiebio akutes kazka naujo leidzia, panasu kad vel pumpureli rolleyes.gif Ir tau patarciau stebet kaip gelytei seksis gyventi toliau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 04 02, 15:36)
visi kiti lapeliai sveiki, gal man rėžt šitą lapą lauk dėl visa ko, kad kitų neužkrėstų?

as ne zinove,todel gal nereaguok i mano zinute..bet as kai paranojike tokia,tai pjauciau lauk ta lapa doh.gif mano pacios viena orche kazkokie velniai uzpuole ir nenyksta,kad butu tik ant vieno lapo,tai pjauciau lauk,bet kad visi lapai tom karputem apeje tai kaip ir laukiu kas bus smile.gif

QUOTE(Lorute @ 2009 04 02, 15:36)
Labai grazi gelyte wub.gif
Ir tau patarciau stebet kaip gelytei seksis gyventi toliau mirksiukas.gif

dekui 4u.gif
vat pas mane lygiai ta pati situacija.ir lyg taip pat kazka leidzia,na,lauksiu,ziuresiu kas bus smile.gif
Atsakyti
paziurejau, kad mano gelytes saknys jau kaip ir lenda pro vazoonelio apacia, tai galvoju, gal reikia persodinti. bet persodinimo instukcijoje perskaiciau, kad reikia 2 cm. ipilti drenazo. geda klausti, bet kas tas drenazas blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti