Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Gal kas galite patarti, ar reikia zydinciai daryti dusus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(dreamere @ 2009 04 07, 12:30)
Nieks nieko negali patarti? unsure.gif Gal as kazka ne taip darau ....


gal turi nuotraukyciu?
Papildyta:
QUOTE(Hottea @ 2009 04 07, 12:30)
Gal kas galite patarti, ar reikia zydinciai daryti dusus? g.gif

as zydinciai nedarau, nebent labai retai, kad druskos prasiplautu. Prie zydinciu nelendu, kad ko nepridirbciau rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(Susiena @ 2009 04 07, 09:31)
O ką, mano vietoje, darytumėt Jūs?  blush2.gif Kažkaip visgi gaila mest dar gyvą augalėlį...  verysad.gif Pabandyčiau dar ką nors su juo daryt, tik - ką? g.gif


Na, as daryciau taip:
nusiraminciau, nes greiciausiai is to mazyliuko nieko nebus.
Bet as nebuciau as ir vistiek bandyciau gelbeti blush2.gif padaryciau mini reanimatoriu (pasodinciau ant vos dregnu kiminu ir i maziuka vazoniuka, viska i maiseli) vedinciau, ziureciau, kad nekeptu ant saule, stebeciau, kad nebutu slapias ir kad neperdziutu ax.gif o gal ivyktu stebuklas bigsmile.gif
Atsakyti
atsiprasau jei pasikartoju - bet kaip jus laistot gelytes?
is pradziu as liejau i vazona. o paskui isgirdau kad reikia ipilt i lekstute ir pastatyt ant jos vazona.
ir taip ir kitaip buvo gerai.
o kaip pataria profesionalai? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Uogienė @ 2009 04 07, 12:21)
Dabar susipainiojau  g.gif
tai nesupratau, miltonija=miltanopsis? Taip skaitau RSF  g.gif o kodel man atrode, kad cia ne tas pats ir net prieziura skiriasi?  biggrin.gif
oj zodziu, jau radau paaiskinima, kad visgi skirais  doh.gif

Skiriasi jie ten kažkuo. Bet kuo daugiau aš skaitau, tuo labiau painiojuosi. doh.gif

QUOTE(Uogienė @ 2009 04 07, 12:36)
Na, as daryciau taip:
1. nusiraminciau, nes greiciausiai is to mazyliuko nieko nebus.
2. padaryciau mini reanimatoriu (pasodinciau ant vos dregnu kiminu ir i maziuka vazoniuka, viska i maiseli) vedinciau, ziureciau, kad nekeptu ant saule, stebeciau, kad nebutu slapias ir kad neperdziutu  ax.gif o gal ivyktu stebuklas  bigsmile.gif

1. user posted image
2. Turit omeny tik į kiminus, ar dar ir substrato įdėt, o ant viršaus kiminai, o tada tupdyt augaliuką? O jei į kokį užsukamą stiklainiuką? Ant dugno - padrėkintų kimimų, tupdau augaliuką, o dangtelį užsuku, kai vėdinu - atsuku..? g.gif
P.S. Dar prie viso šito "labai gelbėja", kad šildymą jau išjungė...user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Susiena: 07 balandžio 2009 - 12:49
Aš savo reanimacijos palatą šildau su staline lempa.....
Ir nežinau, ar tai labai blogai, bet reanimuoju be kiminų, o ant agrovermikulito ir viena šaknelė jau pasirodė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pookelis: 07 balandžio 2009 - 12:56
QUOTE(olialiaa @ 2009 04 07, 12:46)
atsiprasau jei pasikartoju - bet kaip jus laistot gelytes?
is pradziu as liejau i vazona. o paskui isgirdau kad reikia ipilt i lekstute ir pastatyt ant jos vazona.
ir taip ir kitaip buvo gerai.
o kaip pataria profesionalai?  4u.gif


as ne profesionale, bet galiu pasidalinti kaip as laistau:
i lekstute ipilti - tai cia tas pats, kas nieko. Lekstute turi buti visada sausa. reiktu kokio kibirelio, gilesnio dubenelio, ipilti geriausia nusistovejusio, arba virinto, arba lietaus vandens (kai kas distiliuota naudoja) ir su visu vazoneliu merkti i ta vandeni. Vanduo turi apsemti beveik iki pat virsaus (tuo metu reikia stebeti, kad substratas nebegtu lauk is vazonelio). Vandens temperatura kambario arba kiek daugiau. Palaikau pusvalanduka. Nuvarvinu gerai. Po laistymo nestatau prie atviro lango, saugau nuo skersvejo. Dar po kurio laiko nupilu nubegusi vandenuka is po vazonelio, jei ne visas buvo nuvarvejes.
QUOTE(Susiena @ 2009 04 07, 12:48)
Skiriasi jie ten kažkuo. Bet kuo daugiau aš skaitau, tuo labiau painiojuosi. doh.gif
1. user posted image
2. Turit omeny tik į kiminus, ar dar ir substrato įdėt, o ant viršaus kiminai, o tada tupdyt augaliuką? O jei į kokį užsukamą stiklainiuką? Ant dugno padrėkintų kimimų, tipdau augaliuką, o dangtelį užsuku, kai vėdinu - atsuku..?
P.S. Dar prie viso šito "labai gelbėja", kad šildymą jau išjungė...user posted image

Stiklainiukas gal ir tiktu, bet tuomet gal dangtelio nereikia, kad oro gautu g.gif butu gerai, jeigu augaliukas nebutu padetas ant slapiu kiminu. nes nebus oro cirkuliacijos, dregme uzsilaikys ir gali pradeti pelyti, kad neisimestu ir puvinys koks... reikia eksperimentuoti rolleyes.gif
Atsakyti
[quote=Uogienė,2009 04 07, 12:56]
as ne profesionale, bet galiu pasidalinti kaip as laistau:
i lekstute ipilti - tai cia tas pats, kas nieko. Lekstute turi buti visada sausa. reiktu kokio kibirelio, gilesnio dubenelio, ipilti geriausia nusistovejusio, arba virinto, arba lietaus vandens (kai kas distiliuota naudoja) ir su visu vazoneliu merkti i ta vandeni. Vanduo turi apsemti beveik iki pat virsaus (tuo metu reikia stebeti, kad substratas nebegtu lauk is vazonelio). Vandens temperatura kambario arba kiek daugiau. Palaikau pusvalanduka. Nuvarvinu gerai. Po laistymo nestatau prie atviro lango, saugau nuo skersvejo. Dar po kurio laiko nupilu nubegusi vandenuka is po vazonelio, jei ne visas buvo nuvarvejes.


aisku. aciu.
o nuo skersveju ir as saugau. kaip sakoma kad gyvunai panasu i seimininkus, tai pas mane gelyte tokia kaip as wink.gif pati nemegstu skersveju ir pan smile.gif
o ant saules irgi nestatau. toliau nuo lango, bet kur pakankamai sviesu
Atsakyti
Na ką, pareisiu namo ir tupdau augaliuką aš ant papurkštų vandenuku kiminų į kokį stiklainiuką ir laukiu... ko nors...user posted image
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 08:04)
Labas rytas smile.gif
norejau pasiteirauti ar galima dazniau nei karta per savaite lieti orchidejas, nes nesuvokiu kodel, bet pas mane EXTRA substrate saknys pilkos pasidaro po 3 dienu....
ir dar kaip jus gaivinate orines saknis, nes pas mane jos tokios pilkos susiraukslejusios  doh.gif  nezinau ko griebtis  g.gif

Pas mane irgi budavo sausas substratas jau po keliu dienu, bet paskui mazesnius zieves gabalelius ikisau i likusius tarpus ir dabar saknys isdziuna tik po savaites ar ilgiau.
Papildyta:
QUOTE(Hottea @ 2009 04 07, 12:30)
Gal kas galite patarti, ar reikia zydinciai daryti dusus? g.gif

As darau ir atrodo joms patinka. Augina naujas saknele bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pandora @ 2009 04 07, 14:44)
Pas mane irgi budavo sausas substratas jau po keliu dienu, bet paskui mazesnius zieves gabalelius ikisau i likusius tarpus ir dabar saknys isdziuna tik po savaites ar ilgiau.
Papildyta:

As darau ir atrodo joms patinka. Augina naujas saknele  bigsmile.gif

dusa darai ir zydincioms? g.gif
Atsakyti
Aš irgi darau, tik nepilu ant žiedų. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 13:58)
dusa darai ir zydincioms? g.gif

Taip, darau. Tiesa sakant pirma karta perskaicau, kad zydincioms jis nedaromas g.gif Vandens nepilu ant ziedu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pandora: 07 balandžio 2009 - 14:06