Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

Merginos, reikia Jūsų pagalbos. unsure.gif Nesutariu aš su savo Miltonia. verysad.gif
Pasakoju:
Gavau dovanų 2008 m. sausį žydinčią:
user posted image
user posted image
Žiedai taip ir neišsiskleidė.
Nusipirkau tokio substrato iš Orchidejos.lt :Substratas OS epifitinėms orchidėjoms (smulkus) ir persodinau.
user posted image
user posted image
Išstovėjo jinai be jokių gyvybės ženklų, tokia kažkokia palūžus apvytus pusę metų. Vasarai neapsikentus ją išnešiau į balkoną, pastačiau pavėsy, jinai ten prabuvo iki rudens.
user posted image
Rudeniop netikėtai aptikau tarp jos lapukų kyšančias vaikiuko "ausis". truputėlį matosi:
user posted image
Taigi žiemai dėl to vaikiuko vėl įnešiau į vidų, nors jau buvo mintis mest ją lauk, nes niekas su ja nebesidaro. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Susiena: 07 balandžio 2009 - 09:06
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 08:50)
kai jus liejate po dusu geles, tai tiesiog atsukat karsta vandeni (ar rugnas jis turi buti) pakisat gelyte laikot kol perbega vanduo kiaurai vazona ir viskas?


jeigu cia kreipimasis i mane "jus" tai prasau vienaskaita blush2.gif
nezinau kaip kitos, bet as siltuoju sezonu (jau pradejau) palepinu gelytes siltu dusu. Jeigu noriu tik palepinti, tuomet sveikus (!) augaliukus numaudau po silta srovele - lieju is virsaus per lapus, substrata keleta sekundziu. Paskui leidziu nusivarveti, nusausinu skrotele, kazkiek palaikau dar siltoje vonioje ir grazinu i vieta.
Jeigu turiu kokia uzsispyrusia grazuole, tuomet darau karsta dusa (tik tokiu atveju, jei isitikinusi, kad nera puvinio) karstas, tai gal kokia 40-45 laipsniai, nematavau, su ranka nustatau. Viska ta pati, tik ilgiau vonioje palaikau po proceduros.
Reanimuojamam augaliukui, kai jau nudziuvo zaizdos irgi darydavau, darydavau karsta, tai labai greita reakcija buvo - priaugino saknyciu, sparciai sveiksta 4u.gif bet reikia viska daryti su saiku, tai nera panaceja ir ne visiems orchidukams tinka smile.gif
Atsakyti
Susiena, jei miltonija dar nenumirė pas tave, vadinasi, priežiūra teisinga. Palauk kantriai, kol vaikutis užaugs, jis turėtų padovanoti tau žiedų. Kadangi miltonijos šilumamėgės, tai parnešta pas tave šaltuoju metų laiku, galėjo ir neišskleisti pumpurų g.gif viskas gerai, manau, tik dar kantrybės turėk mirksiukas.gif
(jei neturėsi kantrybės, tik nemesk gėlės, geriau man parašyk, aš prieglaudą turiu)
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Toliau...
Per žiemą jos (motinos) vienas po kito pradėjo gelsti lapai, kol vakar galutinai du paskutinieji buvo mano nupešti, nes ir pati "bulvelė" patapus kažkokia sudžiuvus ir raudonai-geltona, vienu žodžiu - negyva. verysad.gif
user posted image
user posted image
Šaknų nerasta. schmoll.gif Apipjausčiau aš tą likusį "kakliuką", vaikelis prikibęs prie jo, lyg ir matosi dar vaikiukų užuomazgų:
user posted image
user posted image
user posted image
Va, ir guli dabar tas vaikelis nuo vakar vakaro ant stalo, apcinamonintas visas, ir nebežinau, ką toliau su juo bedaryt? g.gif Ar kišt į kokį reanimatorių, ar sodint iš naujo ant to substrato... Patarkit, gal dar išgyventų kaip nors Miltonia...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Susiena: 07 balandžio 2009 - 09:09
Viskas, nebežinau ką patarti doh.gif aš jį pasodinčiau, apdėčiau kiminais ir gal dar šaknų išleistų g.gif
Atsakyti
Ech...as buciau nelietus geriau, nes savarankiskai maziukas nemanau, kad gyvens verysad.gif o seni stiebai daznai buna nuo senatves nelabai kokios isvaizdos, bet jie maitina vaikelius. Aisku, jeigu akivaizdus puvinys, tuomet gal ir reiktu operuoti, bet cia man atrodo, kad nepuvinys buvo unsure.gif
Dabar uzsiciklinau ir noriu vel bandyti su miltonija draugayste doh.gif
tik man didziausia problema atskirti miltonija nuo miltonopsio, nes prieziura ju skiriasi g.gif
P.S. iki galo buvau neperskaiciusi, jei cia paskutiniai lapeliai liko tokie, ziuriu ir juodumai itartini, gal ir nupuvo verysad.gif dabar uzsikabliavau su miltonija doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uogienė: 07 balandžio 2009 - 09:17
QUOTE(skm @ 2009 04 07, 08:42)
kaip negalima lieti per viršų?  g.gif Tik taip ir reikia laistyti mirksiukas.gif
Krissti_, kai jau šaknys pilkos ir substratas isdziuves, liekite gausiai, tol kol šaknys bus ryškiai žalios ir nei vienos pilkos vietelės nesimatys ir žievė visa bus gerai sudrėkus, nepagailėkite. Nesijaudinkite dėl orų tarpų, jie bus užpildyti naujomis šaknimis ir nepamirškite, kad phalaenopsio šaknims oras tik į naudą !


o as kazkaip nuo pradziu visada tik pamirkau vazoneli, niekada nelieju per virsu, nes taip ne karta man patare paradvimo vietose ir siaip su kuo pasneki daug kas taip daro g.gif tikiuosi cia nera blogai? nes atrodo ne viena orche nesiskundzia bigsmile.gif
Atsakyti
Nesupratau as skm pasakymo blush2.gif
as mirkau, per virsu tik dusa darau ax.gif
Atsakyti
O ką, mano vietoje, darytumėt Jūs? blush2.gif Kažkaip visgi gaila mest dar gyvą augalėlį... verysad.gif Pabandyčiau dar ką nors su juo daryt, tik - ką? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Susiena @ 2009 04 07, 10:31)
O ką, mano vietoje, darytumėt Jūs?  blush2.gif Kažkaip visgi gaila mest dar gyvą augalėlį...  verysad.gif Pabandyčiau dar ką nors su juo daryt, tik - ką? g.gif

Man širdis neleistų mesti lauk schmoll.gif verysad.gif
badyk nueiti į http://www.rojaussod...i...p;sk=t&sd=a
pasiskaitinėk, jei nepadės, prisiregistruok, parodyk tokią situaciją, paklausk, ką daryti g.gif
Atsakyti
Dabar susipainiojau g.gif
tai nesupratau, miltonija=miltanopsis? Taip skaitau RSF g.gif o kodel man atrode, kad cia ne tas pats ir net prieziura skiriasi? biggrin.gif
oj zodziu, jau radau paaiskinima, kad visgi skirais doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uogienė: 07 balandžio 2009 - 12:30
QUOTE(dreamere @ 2009 04 06, 15:18)
As jau beveik baigiu prarast vilti kad man pavyks atgaivint ir augint savo phalenopsi  verysad.gif  doh.gif  Gal atsimenat, po persodinimo neuzilgo vienas lapas geles pradejo gelst, o ir saknu sveiku paziurejau nebuvo, tai praeita sav.dejau i reanimatoriu (dregni kiminai uzdarame maiselyje, po lempa beveik, apie 22-25laipsniai temperaturos, porai valandu kasdien isimu pravedint ir apipurkst), bet turbut netinka jai tas reanimatorius ar kas yra nes jau ir kitas lapas pradejo gelst  doh.gif Net nzn ka daryti...


Nieks nieko negali patarti? unsure.gif Gal as kazka ne taip darau ....
Atsakyti