Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

As pakraupus del tokio pasityciojimo is gelyciu blink.gif
Esu isitikinus 100 proc. kad tik gavus dovanu arba nusipirkus gelyte visgi reiktu traukti ir ziureti saknis. Nes jeigu kokia bent menkiausia beda vazonelyje, tai ziedukai kaipmat nukris... geriau jau rizikuoju ir zydincia persodinu (dar nei viena nenumete ziedu del persodinimo).
Turiu keleta ligoniukiu - mano mamos gautos dovanos. Ji jomis dziaugesi, bet nedriso persodinti... ir stai jos pas mane gaivinamos... jau gerokai atsigavo, is reanimacijos i palata perkeltos lotuliukas.gif
Kad ir kaip graziai atrodo saknys per vazoneli, beveik visada viduje randu papuvusiu.
Pries beveik 2 savaites padovanojau 2 orchytes, tai zyziu vis, kada sodinsim blush2.gif jau turbut uzknisau drauges lotuliukas.gif
Papildyta:
Gal zinote, kaip atskirti cimbidiumas koks bus: svyrantis, ar ne, smulkiaziedis ar ne ax.gif reikia ziureti i kera ir bulviu dydi? Ar kurioje vietoje senas ziedstiebis? ar dar ka nors? Nes bazeje nusipirkau krumeli ir neturiu supratimo koks jis bus ax.gif maciau viduje mazyyyyciu zieduku padziuvusiu, bet tokie mazuciai, kad nesitiki, kad cimbuko gali buti smile.gif nors prazydinti as beveik nesitikiu - nepasiekiau dar toki lygi blush2.gif
Atsakyti
Labas rytas smile.gif
norejau pasiteirauti ar galima dazniau nei karta per savaite lieti orchidejas, nes nesuvokiu kodel, bet pas mane EXTRA substrate saknys pilkos pasidaro po 3 dienu....
ir dar kaip jus gaivinate orines saknis, nes pas mane jos tokios pilkos susiraukslejusios doh.gif nezinau ko griebtis g.gif
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 08:04)
Labas rytas smile.gif
norejau pasiteirauti ar galima dazniau nei karta per savaite lieti orchidejas, nes nesuvokiu kodel, bet pas mane EXTRA substrate saknys pilkos pasidaro po 3 dienu....
ir dar kaip jus gaivinate orines saknis, nes pas mane jos tokios pilkos susiraukslejusios  doh.gif  nezinau ko griebtis  g.gif


Man atrodo, kad jau buvo kalbeta, jog nereikia prisiristi prie isankstinio suplanuoto grafiko kas kiek laistyti ax.gif Jeigu as isitikinus, kad substratas isdziuvo ne tik prie vazonelio krastu, bet ir is vidaus, tai arba laistau nelaukdama savaites, arba tiesiog papurskalioju dazniau. Dar priklauso nuo to, ar smulkintas extra, ar daug oro tarpu. Jeigu extra nesmulkintas, oro tarpu daug, tai visai realu kad po 3 dienu jau sausa smile.gif ikisk piestuka atsargiai ir patikrink kiek dregmes ten viduje ax.gif
orines saknis purskiu, ir dregnais kiminais uzdengiu, bet ne visos mano kiminuotos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 08:04)
Labas rytas smile.gif
norejau pasiteirauti ar galima dazniau nei karta per savaite lieti orchidejas, nes nesuvokiu kodel, bet pas mane EXTRA substrate saknys pilkos pasidaro po 3 dienu....
ir dar kaip jus gaivinate orines saknis, nes pas mane jos tokios pilkos susiraukslejusios  doh.gif  nezinau ko griebtis  g.gif

turbut pries sodinima neismirkei substrato? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Uogienė @ 2009 04 07, 07:19)
As pakraupus del tokio pasityciojimo is gelyciu  blink.gif
Esu isitikinus 100 proc. kad tik gavus dovanu arba nusipirkus gelyte visgi reiktu traukti ir ziureti saknis. Nes jeigu kokia bent menkiausia beda vazonelyje, tai ziedukai kaipmat nukris... geriau jau rizikuoju ir zydincia persodinu (dar nei viena nenumete ziedu del persodinimo).
Turiu keleta ligoniukiu - mano mamos gautos dovanos. Ji jomis dziaugesi, bet nedriso persodinti... ir stai jos pas mane gaivinamos... jau gerokai atsigavo, is reanimacijos i palata perkeltos  lotuliukas.gif
Kad ir kaip graziai atrodo saknys per vazoneli, beveik visada viduje randu papuvusiu.
Pries beveik 2 savaites padovanojau 2 orchytes, tai zyziu vis, kada sodinsim  blush2.gif jau turbut uzknisau drauges  lotuliukas.gif
Papildyta:
Gal zinote, kaip atskirti cimbidiumas koks bus: svyrantis, ar ne, smulkiaziedis ar ne  ax.gif reikia ziureti i kera ir bulviu dydi? Ar kurioje vietoje senas ziedstiebis? ar dar ka nors? Nes bazeje nusipirkau krumeli ir neturiu supratimo koks jis bus  ax.gif maciau viduje mazyyyyciu zieduku padziuvusiu, bet tokie mazuciai, kad nesitiki, kad cimbuko gali buti  smile.gif nors prazydinti as beveik nesitikiu - nepasiekiau dar toki lygi  blush2.gif

o tai kam pirkai,jei nesitiki prazydinti? biggrin.gif auginsi del lapu? man tai tie lapai negrazus cimbidziu schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo axara: 07 balandžio 2009 - 08:22
QUOTE(Uogienė @ 2009 04 07, 09:16)
Man atrodo, kad jau buvo kalbeta, jog nereikia prisiristi prie isankstinio suplanuoto grafiko kas kiek laistyti  ax.gif Jeigu as isitikinus, kad substratas isdziuvo ne tik prie vazonelio krastu, bet ir is vidaus, tai arba laistau nelaukdama savaites, arba tiesiog papurskalioju dazniau. Dar priklauso nuo to, ar smulkintas extra, ar daug oro tarpu. Jeigu extra nesmulkintas, oro tarpu daug, tai visai realu kad po 3 dienu jau sausa  smile.gif ikisk piestuka atsargiai ir patikrink kiek dregmes ten viduje  ax.gif
orines saknis purskiu, ir dregnais kiminais uzdengiu, bet ne visos mano kiminuotos  smile.gif


na kiminu maciau kad orchidejos.lt neturi, tai MB vakar per ebay uzsake gal tikiuosi neuzilgo gausiu. o tarpai kai kuriose tikrai nemazi nes dar pirmas kai persodinau tai buvau totaliai "zalia" ir nesmulkinau substrato. o dabar manau jei vel padaryciau viska is naujo negerai gelytei dazni persodinimai butu.zodziu visai as jau pasimeciau....
QUOTE(axara @ 2009 04 07, 09:21)
turbut pries sodinima neismirkei substrato?  g.gif

tikrai ne doh.gif ir net nezinojau kad taip reikia.... ot blondine tikra esu, nes tikrai nemaciau instrukcijoje kad mirkyti reikia....
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 08:25)
na kiminu maciau kad orchidejos.lt neturi, tai MB vakar per ebay uzsake gal tikiuosi neuzilgo gausiu. o tarpai kai kuriose tikrai nemazi nes dar pirmas kai persodinau tai buvau totaliai "zalia" ir nesmulkinau substrato. o dabar manau jei vel padaryciau viska is naujo negerai gelytei dazni persodinimai butu.zodziu visai as jau pasimeciau....

tikrai ne  doh.gif  ir net nezinojau kad taip reikia.... ot blondine tikra esu, nes tikrai nemaciau instrukcijoje kad mirkyti reikia....

na jo ten neparasyta, bet merginos cia rase apie ta mirkima, tiesa tas substratas labai jau stambus, ar tu ji smulkinai?nes as galvoju kaip reikes daryti g.gif negi tokiais gabalais ir kisti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(axara @ 2009 04 07, 09:31)
na jo ten neparasyta, bet merginos cia rase apie ta mirkima, tiesa tas substratas labai jau stambus, ar tu ji smulkinai?nes as galvoju kaip reikes daryti  g.gif  negi tokiais gabalais ir kisti  schmoll.gif

na matai kiek jau pirkau to substrato tai kiekvienam vazonelyjejis ksirtingas, nevisada toks stambus buna. tai ka man patartum is naujo visas persodinti susmulkinant substrata ir ji pamirkant??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(axara @ 2009 04 07, 08:21)
o tai kam pirkai,jei nesitiki prazydinti?  biggrin.gif  auginsi del lapu? man tai tie lapai negrazus cimbidziu  schmoll.gif


Tyliai tyliai gali isduoti, kad mazyyyyte vilti turiu topsecret.gif , gal pavyktu prazydinti ne po metu, tai gal po dvieju rolleyes.gif
o lapai cimbidziu man grazus rolleyes.gif o va "kambriju" tai neeee blush2.gif
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 08:25)
o dabar manau jei vel padaryciau viska is naujo negerai gelytei dazni persodinimai butu.zodziu visai as jau pasimeciau....

tikrai ne  doh.gif  ir net nezinojau kad taip reikia.... ot blondine tikra esu, nes tikrai nemaciau instrukcijoje kad mirkyti reikia....

Nieko nedaryk, jei tik del oro tarpu, tai palik kaip yra. Manau, nieko baisaus, jei tie oro tarpai dideli, tiesiog dazniau reikes laistyti smile.gif
As nemirkydavau substrato niekada pries persodinant, tiesiog purskaliodavau pradzioje, kol viduje zaizdos uzsitraukdavo. Kartais nupirktas extra jau buna dregnokas, matyt priklausomai kur laikytas buvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uogienė: 07 balandžio 2009 - 08:40
QUOTE(Uogienė @ 2009 04 07, 09:36)
Tyliai tyliai gali isduoti, kad mazyyyyte vilti turiu  topsecret.gif , gal pavyktu prazydinti ne po metu, tai gal po dvieju  rolleyes.gif
Manau, nieko baisaus, jei tie oro tarpai dideli, tiesiog dazniau reikes laistyti  smile.gif
As nemirkydavau substrato niekada pries persodinant, tiesiog purskaliodavau pradzioje, kol viduje zaizdos uzsitraukdavo. Kartais nupirktas extra jau buna dregnokas, matyt priklausomai kur laikytas buvo.

jo jo jis buvo visada dregnas toks, aiskumetis tuomet reikes dazniau laistyti smile.gif bet tai jei puskalioti tai gausis kaip ir laistymas is virsaus (o juk sakoma negalima lieti per virsu) rolleyes.gif

aciu JUMS MIELOSIOS uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 09:40)
jo jo jis buvo visada dregnas toks, aiskumetis tuomet reikes dazniau laistyti smile.gif bet tai jei puskalioti tai gausis kaip ir laistymas is virsaus (o juk sakoma negalima lieti per virsu) rolleyes.gif

aciu JUMS MIELOSIOS uz patarimus  4u.gif



kaip negalima lieti per viršų? g.gif Tik taip ir reikia laistyti mirksiukas.gif


Krissti_, kai jau šaknys pilkos ir substratas isdziuves, liekite gausiai, tol kol šaknys bus ryškiai žalios ir nei vienos pilkos vietelės nesimatys ir žievė visa bus gerai sudrėkus, nepagailėkite. Nesijaudinkite dėl orų tarpų, jie bus užpildyti naujomis šaknimis ir nepamirškite, kad phalaenopsio šaknims oras tik į naudą !
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skm: 07 balandžio 2009 - 08:48
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 07, 08:40)
jo jo jis buvo visada dregnas toks, aiskumetis tuomet reikes dazniau laistyti smile.gif bet tai jei puskalioti tai gausis kaip ir laistymas is virsaus (o juk sakoma negalima lieti per virsu) rolleyes.gif

aciu JUMS MIELOSIOS uz patarimus  4u.gif


Is virsaus lieti "negalima" del to, kad nepaliktum vandens skroteleje ir per virsu liedama neimirkysi gerai substrato.
O kaip tuomet su siltais/karstais dusais? mirksiukas.gif
Purskalioju jau trecius metus ir nieko kol kas nenutiko bigsmile.gif ir dusus darau, tik skrotele nusausinu ir tai ne visada blush2.gif purskaliok drasiai, aisku jei nera kokio pazeidimo ant lapu, skroteles ir pan. Jei tik saknis karpei. Tik nereikia tokiais kiekiais, kad kaip dusas gautusi biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Uogienė: 07 balandžio 2009 - 08:44
QUOTE(Uogienė @ 2009 04 07, 09:44)
Is virsaus lieti "negalima" del to, kad nepaliktum vandens skroteleje ir per virsu liedama neimirkysi gerai substrato.
O kaip tuomet su siltais/karstais dusais?  mirksiukas.gif
Purskalioju jau trecius metus ir nieko kol kas nenutiko  bigsmile.gif ir dusus darau, tik skrotele nusausinu ir tai ne visada  blush2.gif purskaliok drasiai, aisku jei nera kokio pazeidimo ant lapu, skroteles ir pan. Jei tik saknis karpei. Tik nereikia tokiais kiekiais, kad kaip dusas gautusi  biggrin.gif

kai jus liejate po dusu geles, tai tiesiog atsukat karsta vandeni (ar rugnas jis turi buti) pakisat gelyte laikot kol perbega vanduo kiaurai vazona ir viskas?
Atsakyti