Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 05, 18:13)
Manau, kuo skubiau persodink į smulkų substratą kaip falenopsių, tik smulkesnį (gal pati pasidarbuok peiliu ar kuo), į permatomą vazoną sodink, o kad nuo saulutės nenukentėtų, dar į kitą gali įdėti, jei nori. Tokiam substrate ir vazone bus lengva kontroliuoti drėgmę, bent man tai labai patogu, kol kas laikosi.Ir patarčiau nedelsti  unsure.gif  verysad.gif


Mano miltionospis tokį patį bajerį padarė - nuvytino greituoju būdu visus žiedus ir dar užlenkė du žiedkočius su pumpurais didžiausias doh.gif nervai nelaiko. Apžiūrėjau šaknis - normalios. Nežinau, ar ir šiuo atveju persodinimas padės. Manau, kad šitos gėlės šiaip geros ožkos yra, matyt, pernešimas per lauką ar dar koks biesas pakenkė. Saviškę laikysiu ir jeigu ožiuosis, galės konteinerį papuošti biggrin.gif

Net nežinau ką patarti dėl jų. enciklopedijoje rašo tik tai, kad nuolatinė drėgmė būtina, geras oro judėjimas, kažkokios ypatingos temperatūros nereikalauja, negalima tiesioginės saulės šviesos ir viskas. Jokios užuominos apie tai, kaip ožius gydyti g.gif
Atsakyti
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 04 05, 20:08)
Mano miltionospis tokį patį bajerį padarė - nuvytino greituoju būdu visus žiedus ir dar užlenkė du žiedkočius su pumpurais didžiausias  doh.gif  nervai nelaiko. Apžiūrėjau šaknis - normalios. Nežinau, ar ir šiuo atveju persodinimas padės. Manau, kad šitos gėlės šiaip geros ožkos yra, matyt, pernešimas per lauką ar dar koks biesas pakenkė. Saviškę laikysiu ir jeigu ožiuosis, galės konteinerį papuošti  biggrin.gif

Net nežinau ką patarti dėl jų. enciklopedijoje rašo tik tai, kad nuolatinė drėgmė būtina, geras oro judėjimas, kažkokios ypatingos temperatūros nereikalauja, negalima tiesioginės saulės šviesos ir viskas. Jokios užuominos apie tai, kaip ožius gydyti  g.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif jei turi vonią su langu, nešk ją ten mirksiukas.gif manau, jei persodintum taip, kad galėtum stebėti drėgmę, tai viskas būtų ok - pastatei, kartas nuo karto papurškei, palaistei ir nekreipk dėmesio smarkiai - visi ožiai išlakstys lotuliukas.gif ir tegu stovi sau mirksiukas.gif
dėl žiedų kritimo - gal ta kelionė iki namų nepatiko princesei tongue.gif teks gumbus auginti ateity ir leisti iš jų žiedus ax.gif
Atsakyti
Sveikos, merginos smile.gif Na ir fantastiškas oras šiandien buvo bigsmile.gif Bet vis tiek dieną reikia užbaigti blo - gai doh.gif
Tai va, buvau išvažiavusi kelioms dienoms ir savo leisgyvį falenopsį, kurį prieš savaitę pirkau nukainotą, daviau mamai pasaugoti. Ir ką jūs manot, grįžtu aš, ogi žiūriu, padėtas ant pietinės palangės, saulė kepina, termometras šalia orchės rodo kokius +30*C mad.gif Lapai nusipirkus buvo minkšti, o dabar juos galima kaip kokį popierių lankstyti kaip tik nori. doh.gif Orchytė turėjo vieną sveiką šaknį (įtariu, kad dabar jau ir tos nebeliko) ir vis dar turi vieną orinę, buvo įsodinta į substratą ir šiek tiek apdengta kiminais. Nudegimo žymių jokių nesimato.
Kaip manote, ar man ją traukt lauk ir kišt į reanimatorių? O gal atsigaus, jei patrauksiu ją nuo tos palangės-keptuvės? g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Indraja @ 2009 04 05, 20:39)
Sveikos, merginos smile.gif Na ir fantastiškas oras šiandien buvo  bigsmile.gif  Bet vis tiek dieną reikia užbaigti blo - gai  doh.gif
Tai va, buvau išvažiavusi kelioms dienoms ir savo leisgyvį falenopsį, kurį prieš savaitę pirkau nukainotą, daviau mamai pasaugoti. Ir ką jūs manot, grįžtu aš, ogi žiūriu, padėtas ant pietinės palangės, saulė kepina, termometras šalia orchės rodo kokius +30*C  mad.gif Lapai nusipirkus buvo minkšti, o dabar juos galima kaip kokį popierių lankstyti kaip tik nori.  doh.gif Orchytė turėjo vieną sveiką šaknį (įtariu, kad dabar jau ir tos nebeliko) ir vis dar turi vieną orinę, buvo įsodinta į substratą ir šiek tiek apdengta kiminais. Nudegimo žymių jokių nesimato.
Kaip manote, ar man ją traukt lauk ir kišt į reanimatorių? O gal atsigaus, jei patrauksiu ją nuo tos palangės-keptuvės?  g.gif

Dar vis turi orinę šaknį? Tada pakišk augalą po drungnu, maloniu dušu, paprausk, į reanimatorių nereikia dėti, nes lapai ir be jo užaugs, manau. Laikyk kitas dienas pakankamai šiltai, rytais purkšk, šaknytę drėkink, bet jau saugok nuo saulytės unsure.gif manau, pamažu atsigaus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 05, 19:49)
Dar vis turi orinę šaknį? Tada pakišk augalą po drungnu, maloniu dušu, paprausk, į reanimatorių nereikia dėti, nes lapai ir be jo užaugs, manau. Laikyk kitas dienas pakankamai šiltai, rytais purkšk, šaknytę drėkink, bet jau saugok nuo saulytės  unsure.gif manau, pamažu atsigaus  mirksiukas.gif


Taip, viena orinė vis dar sveika smile.gif
Labai ačiū už pagalbą 4u.gif 4u.gif Bėgu maudyti gėlytę ir tikiuosi, kad atsigaus bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Indraja @ 2009 04 05, 20:54)
Taip, viena orinė vis dar sveika smile.gif
Labai ačiū už pagalbą  4u.gif  4u.gif  Bėgu maudyti gėlytę ir tikiuosi, kad atsigaus  bigsmile.gif

Smarkiai nesitikėk, kad iškart atsigaus, prireikti gali ilgesnio laiko, bet vis palepink drėgme (aišku, kas per daug, tas nesveika) ir pamažu pamažu.... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 05, 19:56)
Smarkiai nesitikėk, kad iškart atsigaus, prireikti gali ilgesnio laiko, bet vis palepink drėgme (aišku, kas per daug, tas nesveika) ir pamažu pamažu....  ax.gif


Na va, nukirpau jos vienintelę šaknį, beliko tik orinė. Dabar gėlytė po dušo, palauksiu kol apdžius ir dėsiu ant substrato, švelniai užklosiu kiminais.
Pikčiausia, kad mama, "iškepusi" orchidėją, pasakė tiktai "Bet juk vis tiek ji mirs, tai koks skirtumas, kur pastatyta" gun_bandana.gif bash.gif censored2.gif
Atsakyti
QUOTE(*Indraja @ 2009 04 05, 21:12)
Na va, nukirpau jos vienintelę šaknį, beliko tik orinė. Dabar gėlytė po dušo, palauksiu kol apdžius ir dėsiu ant substrato, švelniai užklosiu kiminais.
Pikčiausia, kad mama, "iškepusi" orchidėją, pasakė tiktai "Bet juk vis tiek ji mirs, tai koks skirtumas, kur pastatyta"  gun_bandana.gif  bash.gif  censored2.gif

(off topic - tos mamos doh.gif jei manoji kur netoli gyventų, nė už ką negautų nė vienos gėlės, nes jos pas ją vandeny gyvena beveik schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif )
kiminai ant tos šaknytės tai gerai, tik aišku, kasdien kilnok, vėdink juos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 05, 20:18)
(off topic - tos mamos  doh.gif  jei manoji kur netoli gyventų, nė už ką negautų nė vienos gėlės, nes jos pas ją vandeny gyvena beveik  schmoll.gif  schmoll.gif  schmoll.gif  )
kiminai ant tos šaknytės tai gerai, tik aišku, kasdien kilnok, vėdink juos  mirksiukas.gif


Būtinai vėdinsiu ir darysiu absoliučiai viską, kad tik ją atstatyčiau bent jau iki tos formos, kokia ji buvo nukainota doh.gif
Skaudžiai pasimokiau - jokių gėlių mamai triniti.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Indraja: 05 balandžio 2009 - 20:24
As siandien vizdelto istraukiau paskutine pirkta tamsia bordo gelyte is vazoniko ir apsalau ohmy.gif blink.gif Saknu praktiskai nulis,apmuturiuota kazkokia kempine,saknys ispuve,siaubas...Gerai kad is po koto matau orines saknis leidzia rolleyes.gif ir tai jau + ,o jau ziedu,o jau ziedstiebis kiek is akuciu gyvybes leidzia...o va saknys buvo ziaurios.Tai dabar apkarpiau,pacinamoninau ir i vazonika.Tai dabar klausimas:kiek laiko jos neliet?Man tas nelaistymas kazkas ziauraus,jug pasodinam tai i sausa substrakta... g.gif
Atsakyti
Sunku pasakyti del liejimo. Palaikyk kazkiek sausai, kad zaizdos uzdziutu, kartu stebek ar nevysta lapai. Jei vysta - reanimatorius.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 04 05, 23:34)
Sunku pasakyti del liejimo. Palaikyk kazkiek sausai, kad zaizdos uzdziutu, kartu stebek ar nevysta lapai. Jei vysta - reanimatorius.

Aisku...teks stebet kaip ji jausis toliau unsure.gif dekui uz info 4u.gif
Atsakyti