Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(Mademoisellee @ 2009 04 03, 21:40)
Persodinau siandien savo phaleonopsi, tik neramu ar viska gerai padariau... lyg ir sakneliu per mazai priglaudziau prie vazono krastu ar cia labai blogai? O gal saknys pacios susiras sviesa ir islys prie vazono sono?

user posted image

Padekit man naujokei, gal zinot kas cia per anomalija ant ziedstiebio? Jau nuo spalio menesio auga tie lapiukai, is pradziu buvo is vieno ir is kito lapeliu sono sukrovus po zieda. Pries tai augo lapas ir sakele, bet pasirodzius siems lapeliams sustojo augti  g.gif 

user posted image

user posted image

taigi cia vaikiuka gelyte uzsiaugino thumbup.gif dabar reikia tik sulaukti saknyciu, jei dar neturi, nes nuotraukoj nesimato ir galesit sodinti mirksiukas.gif turesit dar 1 orchideja wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 03, 21:42)
Čia ne anomalija, o keikis - falenopsio vaikutis  thumbup.gif  Išleis šaknytes, galėsi pasodinti atskirai  mirksiukas.gif




QUOTE(agnir @ 2009 04 03, 21:45)
taigi cia vaikiuka gelyte uzsiaugino thumbup.gif dabar reikia tik sulaukti saknyciu, jei dar neturi, nes nuotraukoj nesimato ir galesit sodinti mirksiukas.gif  turesit dar 1 orchideja wub.gif


Vajeeezau, tikrai netikejau, kad cia keikis yahoo.gif Galvojau, kad jie auga tik prie lapu, o cia pasirodo ant stiebo rolleyes.gif Aciu merginos 4u.gif

Sakneliu dar neturi ir kiek apziurejau kol kas nesiruosia turet. Bet kiek as suprantu tai cia auga 2 vaikuciai ar ne? O nepakenks dabar mano orchei persodinimas, juk ir vaikucius augina ir ant kito ziedstiebio dar ir nauja sakute su pumpuriukais (persodinti butinai reikejo, bet jei buciau zinojus, kad vaikuti augina buciau palaukus)? O kokia turetu buti tolesne prieziura, kad vaikiukas gerai augtu?
Papildyta:
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 03, 21:42)

O šaknų niekur glausti nereikia, susiras pačios, kaip patogu  biggrin.gif


Aciu Šilinge 4u.gif Jau galvojau, kad pirmas blynas bus prisviles, bet dabar ramu cool.gif
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2009 04 03, 21:14)
Nepanikuok - dėjau ir tikrai šviežutėlį, kaip ir tu. Tiesa, nedėjau plikų šaknų tiesiai ant mėšlo - užpyliau ploną sluoksnelį subtrato, tada jau augalą. Nežinau, ar nudegė ten viduj kas, ar ne, tik galiu pasakyti, kad pirmieji du persodinti tikrai auga - matosi kuo aiškaiusiai nauji auginukai. Vienas iš persodintų buvo likės tik su keletu šaknų, nes kitos supuvusios, bet kad mirt tikrai nesiruošia. Kada tiksliai persodinau nepasakysiu, bet tada dar buvo šalta ir sniego daug - man atrodo, kad sodinau gerokai po to, kai tu savo combidį jau turėjai ir mums rodei - buvai įkelus nuotraukas su persprogusiu vazonu. Jokiu būdu nesakau, kad aš gerai padariau, nes ir man pačiai buvo kilę daug abejonių dėl mėšlo naudojimo. Bet padariau, kaip padariau ir rodos nieko blogo nevyksta. Nebet galima galvot, kad jei mėšlas būtų buvęs apdorotas kaip nors, tai mano cimbidžiai gerokai sparčiau augtų, geresnius rezultatus matyčiau.



Atsimenu, kada tu sodinai. Tai ir klausiu, įdomu buvo kaip tu darei. nu dabar jau manau nebetrauksiu lauk. Labai tikiuosi, kad ten nesudeginsiu nieko ir augs kaip pas tave ugliukai kada nors.

Modmosele, koks fainas keikiukas užaugo. O tu išsigandai. Kaip tik super - turėsi dvi orchytes iš vienos wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lietuva: 03 balandžio 2009 - 21:39
QUOTE(Lietuva @ 2009 04 03, 22:37)
Atsimenu, kada tu sodinai. Tai ir klausiu, įdomu buvo kaip tu darei.  nu dabar jau manau nebetrauksiu lauk. Labai tikiuosi, kad ten nesudeginsiu nieko ir augs kaip pas tave ugliukai kada nors.

Modmosele, koks fainas keikiukas užaugo. O tu išsigandai. Kaip tik super - turėsi dvi orchytes iš vienos  wub.gif

lietuva, as kiek esu skaicius RS foruma, tai ten daug kas i sviezia kisa, tik kai jau minejo merginos dazniau perlieja substrata kad druskos issiplautu, manau neverta nervuotis, viskas bus gerai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Lietuva @ 2009 04 03, 22:37)

Modmosele, koks fainas keikiukas užaugo. O tu išsigandai. Kaip tik super - turėsi dvi orchytes iš vienos  wub.gif


Na, netikejau, kad ten gali buti keikis. blush2.gif Be kai merginos mane paprotino dabar labai dziaugiuosi thumbup.gif Kiek esu maciusi tai tik prie lapu, o ne ant stiebo. Galvojau, jog mano orchei augimo ciklas susigadino ar kazkas pan., kad vietoj to, kad augintu naujai isleista lapiuka tai pradejo lapus ant stiebo augint doh.gif O ar tiesa, kad orchidejos keikius pradeda augint tuomet, kai buna prasta ju prieziura? Kad jos tokiu budu nori palikti palikuoni po saves? Kazkur teko skaityti.... O maniske kaip tik ir pradejo vaikiuka auginti kai seimininke skyre jai labai mazai demesio. Daugelis supudo orchidejas, o as galvojau jei jau maniske nudzius tai tik nuo vandens trukumo blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mademoisellee @ 2009 04 04, 09:29)
Na, netikejau, kad ten gali buti keikis.  blush2.gif  Be kai merginos mane paprotino dabar labai dziaugiuosi  thumbup.gif Kiek esu maciusi tai tik prie lapu, o ne ant stiebo. Galvojau, jog mano orchei augimo ciklas susigadino ar kazkas pan., kad vietoj to, kad augintu naujai isleista lapiuka tai pradejo lapus ant stiebo augint  doh.gif  O ar tiesa, kad orchidejos keikius pradeda augint tuomet, kai buna prasta ju prieziura? Kad jos tokiu budu nori palikti palikuoni po saves? Kazkur teko skaityti.... O maniske kaip tik ir pradejo vaikiuka auginti kai seimininke skyre jai labai mazai demesio. Daugelis supudo orchidejas, o as galvojau jei jau maniske nudzius tai tik nuo vandens trukumo  blush2.gif

kartais ir taip buna, kad merdidamos geles keikius veda, bet kartais tai visai gerai auga ir bujoja ir po keikio atsiradimo 4u.gif reikia stebeti gelyte mirksiukas.gif
Atsakyti
Stai koks vaizdelis isemus midi orchyte is vazonelio persodinimui, kaip galima tek kiminu prikisti doh.gif ir pasirodo gelyte kaip atrodo persodinta i EXTRA substrata, tikiuosi jai jame patiks, nes saknys grazios sakyciau kai tokioje dregmeje buvusios.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Krissti_: 04 balandžio 2009 - 09:36
Nužydėjo oncidium, likusį žiedstiebį nukirpti ar palikti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(s!ma @ 2009 04 04, 11:09)
Nužydėjo oncidium, likusį žiedstiebį nukirpti ar palikti?  4u.gif

Kirpk ramiai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Krissti_ @ 2009 04 04, 10:35)
Stai koks vaizdelis isemus midi orchyte is vazonelio persodinimui, kaip galima tek kiminu prikisti  doh.gif  ir pasirodo gelyte kaip atrodo persodinta i EXTRA substrata, tikiuosi jai jame patiks, nes saknys grazios sakyciau kai tokioje dregmeje buvusios.

puikiai pasidarbavai, dabar gelyte tikrai atsidekos wub.gif o su tais kiminais tai jo... doh.gif is mano 5 persodinetu gelyciu 3-jose irgi toks kiminynas buvo
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 04, 12:11)
Kirpk ramiai  mirksiukas.gif


O gal esi bandziusi palikti ziedakoti? Kuriuo atveju greiciau sulaukciau pumpuru? bigsmile.gif
Atsakyti
As gavau dovanu viena phalaenopsi, baltaziedi didziuli, pasodintas vien i kiminus, jokio kito substrato nera blink.gif doh.gif Ka patarsite? Skubiai persodinti ar kol kas nejudint ir stebet gelyte? Siuometu zydi, nesinoretu jai pankenkti nei vienu nei kitu atveju huh.gif
Atsakyti