Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(evelinute999 @ 2009 04 03, 17:55)
o dar gali buti vazonas siek tiek didesnis, nes nusipirkau viena vazona, kuris gerokai per didelis, tada nuvaziavai nusipirkti kita, tai ir tas didokas, nes saknys nesiglaudzia i sieneles. ka dabar daryti, pirkti trecia vazona, kuri ir vel neaisku ar atitaikysiu doh.gif

Kam kitas? Į tą, kuriame augo gėlė persodink, svarbu, substratą pakeisi mirksiukas.gif manau, gėlė geriausiai savo vazone jausis tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 03, 14:56)
Sodindama į substratą extra, tiesiog tuos baltus uolienos gabaliukus sudedu apačioj  rolleyes.gif  Šiaip tai drenažo yra pirkti tiek senukuose, tiek maximose  mirksiukas.gif  net ir vadinasi drenažas gėlėms, būna smulkesnis arba stambesnis, pūsto molio granulės (keramzitas) 4u.gif


Nusipirkau ir as siandien extra substrata, tuomet ir supratau su kuo turi buti drenazas kai pamaciau tuos akmenukus maiselyje smile.gif Tai bus visiskai kitoks substratas negu mano phaleonopsis augo iki siol ir mano pirmas orchidejos persodinimas apskritai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 03, 19:05)
Kam kitas? Į tą, kuriame augo gėlė persodink, svarbu, substratą pakeisi  mirksiukas.gif manau, gėlė geriausiai savo vazone jausis  tongue.gif


kad to jau nebera blush2.gif niekaip geles is jo iskrapstyti negalejau, tai peilio pagalba teko ja vaduoti, supjausciau blush2.gif o reikia visa sena substrata is saknu iskrapstyti, kad tik saknis liktu? nepykit uz tiek klausimu, nes as visiskai nieko tame reikale nesusigaudau 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(agnir @ 2009 04 03, 18:53)
normalios trasos mirksiukas.gif mano gelytes Substral buteliuka jau istustino bigsmile.gif dabar del ivairumo nusipirkau naturaliu Guano trasu, tik jos baisiai smirda doh.gif  apie anas tai nieko nezinau g.gif Ziurekit kokia sudetis...
Del kiminu... o ka Panevezyje nera maksimose?


nea, nera schmoll.gif tai tada gerai pataikiau pirkdama thumbup.gif o anas, jei bus nekokios, ismesiu, nedaug kainavo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(evelinute999 @ 2009 04 03, 19:25)
kad to jau nebera blush2.gif niekaip geles is jo iskrapstyti negalejau, tai peilio pagalba teko ja vaduoti, supjausciau blush2.gif o reikia visa sena substrata is saknu iskrapstyti, kad tik saknis liktu? nepykit uz tiek klausimu, nes as visiskai nieko tame reikale nesusigaudau 4u.gif
Papildyta:
nea, nera  schmoll.gif tai tada gerai pataikiau pirkdama thumbup.gif o anas, jei bus nekokios, ismesiu, nedaug kainavo ax.gif

Kiek įmanoma, pašalinti visą substratą, bet jei jo gabaliukai tikrai prilipę prie šaknų, tada nedraskyk, nes šaknis pažeisi, sodink ir tiek. Tada į kiek didesnį sodink mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 04 03, 19:26)
Kiek įmanoma, pašalinti visą substratą, bet jei jo gabaliukai tikrai prilipę prie šaknų, tada nedraskyk, nes šaknis pažeisi, sodink ir tiek. Tada į kiek didesnį sodink  mirksiukas.gif


labai tau aciu uz visa informacija aciuks.gif
Atsakyti
Mergaitės, aš grįžtu prie to reikalo su arklio mėšlu ir Cymbidžių.

Kaip žinia, jie dievina šią trąšą. Užkrėčiau (jau gal prieš savaitę) aš į vazono dugną ir laiminga sau buvau, kol man viena moterytė neparašė į až, kad arklio mėšlas šviežias gali nudeginti augalo šaknis. Nors tai nėra karvės ar paukščių, kuris iš viso stiprus labai, čia švelniausias iš visų tų š...., bet visgi, negalim taip dėti, reikia kažkokiu verdančių vandeniu nupilinėti,a r tai laikyti kokias 2 savaites ir pan. tik tada dėti.

Žodžiu drebu dabar, kad per tą nroą padėti savo Cybidžiui, nesudeginčiau dabar jo šaknų. Nes š... pririnkau tikrai šviežio iš aptvaro. Arkliukas šalia pastovėjo, kol rinkau doh.gif

Dabar jau kaip sakoma - bus kas bus. Bet aš net nežinojau tokio dalyko, kad negalim adėti, reikia ten nupilinėti vandeniu ir pan.

Kas nros kas dėjo š... Cybidžiams, kaip jūs elgėtės. nejau aš viena taip išsidūriau?
Atsakyti
QUOTE(evelinute999 @ 2009 04 03, 19:25)
nea, nera  schmoll.gif tai tada gerai pataikiau pirkdama thumbup.gif o anas, jei bus nekokios, ismesiu, nedaug kainavo ax.gif

kam mesti ax.gif isbandyk, gal geros mirksiukas.gif o galiausiai galima kitas zydincias geles palaistyti. As tuo trasuotu vandeniuku kur mirkau orchidejas po to kitas geles palaistau ir visos puikiai auga
Papildyta:
QUOTE(Lietuva @ 2009 04 03, 19:53)
Mergaitės, aš grįžtu prie to reikalo su arklio mėšlu ir Cymbidžių.

Kaip žinia, jie dievina šią trąšą. Užkrėčiau (jau gal prieš savaitę) aš į vazono dugną ir laiminga sau buvau, kol man viena moterytė neparašė į až, kad arklio mėšlas šviežias gali nudeginti augalo šaknis. Nors tai nėra karvės ar paukščių, kuris iš viso stiprus labai, čia švelniausias iš visų tų š...., bet visgi, negalim taip dėti, reikia kažkokiu verdančių vandeniu nupilinėti,a r tai laikyti kokias 2 savaites ir pan. tik tada dėti.

Žodžiu drebu dabar, kad per tą nroą padėti savo Cybidžiui, nesudeginčiau dabar jo šaknų. Nes š... pririnkau tikrai šviežio iš aptvaro. Arkliukas šalia pastovėjo, kol rinkau  doh.gif

Dabar jau kaip sakoma - bus kas bus. Bet aš net nežinojau tokio dalyko, kad negalim adėti, reikia ten nupilinėti vandeniu ir pan.

Kas nros kas dėjo š... Cybidžiams, kaip jūs elgėtės. nejau aš viena taip išsidūriau?


as pernai kai sodinau savo cimbidi tai sito s.... neturejau. Siemet kai baigs zydeti persodinsiu. To gero daikto turiu mirksiukas.gif kiek zinau jis yra geriau gerokai pastovejes, butent del to, kad nenudegintu saknu
Atsakyti
QUOTE(Lietuva @ 2009 04 03, 18:53)
Mergaitės, aš grįžtu prie to reikalo su arklio mėšlu ir Cymbidžių.

Kas nros kas dėjo š... Cybidžiams, kaip jūs elgėtės. nejau aš viena taip išsidūriau?

Nepanikuok - dėjau ir tikrai šviežutėlį, kaip ir tu. Tiesa, nedėjau plikų šaknų tiesiai ant mėšlo - užpyliau ploną sluoksnelį subtrato, tada jau augalą. Nežinau, ar nudegė ten viduj kas, ar ne, tik galiu pasakyti, kad pirmieji du persodinti tikrai auga - matosi kuo aiškaiusiai nauji auginukai. Vienas iš persodintų buvo likės tik su keletu šaknų, nes kitos supuvusios, bet kad mirt tikrai nesiruošia. Kada tiksliai persodinau nepasakysiu, bet tada dar buvo šalta ir sniego daug - man atrodo, kad sodinau gerokai po to, kai tu savo combidį jau turėjai ir mums rodei - buvai įkelus nuotraukas su persprogusiu vazonu. Jokiu būdu nesakau, kad aš gerai padariau, nes ir man pačiai buvo kilę daug abejonių dėl mėšlo naudojimo. Bet padariau, kaip padariau ir rodos nieko blogo nevyksta. Nebet galima galvot, kad jei mėšlas būtų buvęs apdorotas kaip nors, tai mano cimbidžiai gerokai sparčiau augtų, geresnius rezultatus matyčiau.
Atsakyti
Simre, dar padėk - ar smulkinti mėšlą, dedant į vazoną, ar dėti visą gabaliuką nesmulkintą, užberti žemėmis, tada cimbidį? g.gif
Atsakyti
QUOTE(simre @ 2009 04 03, 20:14)
Nepanikuok - dėjau ir tikrai šviežutėlį, kaip ir tu. Tiesa, nedėjau plikų šaknų tiesiai ant mėšlo - užpyliau ploną sluoksnelį subtrato, tada jau augalą. Nežinau, ar nudegė ten viduj kas, ar ne, tik galiu pasakyti, kad pirmieji du persodinti tikrai auga - matosi kuo aiškaiusiai nauji auginukai. Vienas iš persodintų buvo likės tik su keletu šaknų, nes kitos supuvusios, bet kad mirt tikrai nesiruošia. Kada tiksliai persodinau nepasakysiu, bet tada dar buvo šalta ir sniego daug - man atrodo, kad sodinau gerokai po to, kai tu savo combidį jau turėjai ir mums rodei - buvai įkelus nuotraukas su persprogusiu vazonu. Jokiu būdu nesakau, kad aš gerai padariau, nes ir man pačiai buvo kilę daug abejonių dėl mėšlo naudojimo. Bet padariau, kaip padariau ir rodos nieko blogo nevyksta. Nebet galima galvot, kad jei mėšlas būtų buvęs apdorotas kaip nors, tai mano cimbidžiai gerokai sparčiau augtų, geresnius rezultatus matyčiau.

Manau viska gerai padarei mirksiukas.gif
Ir dar mesla idet galima tik pavasari, kad iki rudens issieikvotu. Smulkinti nereikia, tik nereiktu per daug prikrauti
Jei mėšlas yra "šviežias" - reikia daznai perlieti vandeniu, kad nesusikauptų kritinė druskų koncentracija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agnir: 03 balandžio 2009 - 19:32
Persodinau siandien savo phaleonopsi, tik neramu ar viska gerai padariau... lyg ir sakneliu per mazai priglaudziau prie vazono krastu ar cia labai blogai? O gal saknys pacios susiras sviesa ir islys prie vazono sono?

user posted image

Padekit man naujokei, gal zinot kas cia per anomalija ant ziedstiebio? Jau nuo spalio menesio auga tie lapiukai, is pradziu buvo is vieno ir is kito lapeliu sono sukrovus po zieda. Pries tai augo lapas ir sakele, bet pasirodzius siems lapeliams sustojo augti g.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Mademoisellee @ 2009 04 03, 21:40)
Persodinau siandien savo phaleonopsi, tik neramu ar viska gerai padariau... lyg ir sakneliu per mazai priglaudziau prie vazono krastu ar cia labai blogai? O gal saknys pacios susiras sviesa ir islys prie vazono sono?

Padekit man naujokei, gal zinot kas cia per anomalija ant ziedstiebio? Jau nuo spalio menesio auga tie lapiukai, is pradziu buvo is vieno ir is kito lapeliu sono sukrovus po zieda. Pries tai augo lapas ir sakele, bet pasirodzius siems lapeliams sustojo augti  g.gif 

Čia ne anomalija, o keikis - falenopsio vaikutis thumbup.gif Išleis šaknytes, galėsi pasodinti atskirai mirksiukas.gif

O šaknų niekur glausti nereikia, susiras pačios, kaip patogu biggrin.gif
Atsakyti