Įkraunama...
Įkraunama...

Medaus tortas

Medutis perteptas grietinele ir svieziom braskem ax.gif Vaziuosim i svecius ir sugalvojau vaikams padaryto torta - boruze,na bet nesagavo ji man verysad.gif norejau kad butu raudona,ir ko tik nedariau ir raudonu dazu dejau ir braskiniu ir vysniavu ir vistiek ji man gavosi ruzava doh.gif Dengiau saldainiu mase,galva is meducio laksteliu trupiniu ir grietineles,galva ir "ragus" pritvirtinau ant mediniu pagaliuku ax.gif
I padekliuka neziurekit tuoj perkelsiu i dezute ant serveteles supakuosiu ir isvaziuos blush2.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
pasakykit, ką ne taip padariau su pertepimu? gavosi medutis perteptas saldžiu sviestu doh.gif Grietinėlę gavau tik 35% panevėžio pieno, laikiau šaldytuve, pakankamai šalta atrodo buvo. plakiau 5 min, nes laukiau kol pasieks tą reikalingą standumą, bet kažkodėl man ėmės skysčio tokio balkšvo rastis ir kuo toliau tuo daugiau verysad.gif gal del to, kad riebumas mažesnis? kaip apmaudu, lakštai tokie skanūs gavos, tai ir valgom pertepimą nukrapštę.
Atsakyti
taip iseina,kad tu ja perplakei ir isejo tau sviestas,saules pieno labai greit susiplaka,as ja plaku visai trumpai,jei truksta standumo,tai idedu grietineles standiklio mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLKA999 @ 2009 06 20, 20:26)
taip iseina,kad tu ja perplakei ir isejo tau sviestas,saules pieno labai greit susiplaka,as ja plaku visai trumpai,jei truksta standumo,tai idedu grietineles standiklio mirksiukas.gif


reiks ir man tokį dalyką nusipirkt. kaži kiek jo dėti reikia? O aš plakiau ir žiūrėjau,kad iš bliūdo neiškristų (kaip parašyta buvo). Nu ir tikrai jau nebeiškrito lotuliukas.gif Bet kaip žinot kur jau ta riba, kada nebereikia plakti? Kaip suprantu kiekvienos firmos grietinėlė skirtingai plakasi g.gif O gal citrinos sultys ją sutraukė? Dėjau ant 1l maždaug šaukštą?
Atsakyti
QUOTE(persikiuks @ 2009 06 21, 11:26)
reiks ir man tokį dalyką nusipirkt. kaži kiek jo dėti reikia? O aš plakiau ir žiūrėjau,kad iš bliūdo neiškristų (kaip parašyta buvo). Nu ir tikrai jau nebeiškrito  lotuliukas.gif  Bet kaip žinot kur jau ta riba, kada nebereikia plakti? Kaip suprantu kiekvienos firmos grietinėlė skirtingai plakasi g.gif  O gal citrinos sultys ją sutraukė? Dėjau ant 1l maždaug šaukštą?

valgomą blink.gif maksimum arbatinį šaukštelį doh.gif
Atsakyti
Noriu paklaust mergaičių ar dedat deginto cukraus i medutį? Man jon neišeina deginto įdėt, nes jis sustingsta, tai užpilu truputėliu vandens ir palaukiu kol ištirps biggrin.gif Gal patarsit, kaip Jūs dedate? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vusia @ 2009 06 21, 17:19)
Noriu paklaust mergaičių ar dedat deginto cukraus i medutį? Man jon neišeina deginto įdėt, nes jis sustingsta, tai užpilu truputėliu vandens ir palaukiu kol ištirps biggrin.gif  Gal patarsit, kaip Jūs dedate? smile.gif


Medučio nekepiau dar, bet degintą cukrų naudoju meduoliui, kad būtų tamsesnis. Tai sausą cukrų lydau maišant kol jis smarkiai paruduoja ir užputoja, tada labai atsargiai (pasitaukus toliau, kad nenudegtum veido ar rankų, nes pradeda spirgėti ir yra karštesnis už verdantį vandenį)) įpilu būtinai labai karšto ar verdančio vandens į cukrų ir išmaišau ir išjungiu. Gaunasi skysta, nesukietėjanti karamelė. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(persikiuks @ 2009 06 21, 11:26)
reiks ir man tokį dalyką nusipirkt. kaži kiek jo dėti reikia? O aš plakiau ir žiūrėjau,kad iš bliūdo neiškristų (kaip parašyta buvo). Nu ir tikrai jau nebeiškrito  lotuliukas.gif  Bet kaip žinot kur jau ta riba, kada nebereikia plakti? Kaip suprantu kiekvienos firmos grietinėlė skirtingai plakasi g.gif  O gal citrinos sultys ją sutraukė? Dėjau ant 1l maždaug šaukštą?



QUOTE(Olesta @ 2009 06 21, 15:43)
valgomą blink.gif maksimum arbatinį šaukštelį doh.gif

Jei jau iš indo neškrito, tai ir buvo pilnai išsiplakusi. Toliau plakdama pradėjai mušti sviestą. lotuliukas.gif Standiklis padeda tik tapti standesnei neperplaktai grietinėlei. O jei jau išsiskyrė pasukos, tai jis nepadės. Kiek skaičiau šitoje rodos temoje, tai buvo rašyta, kad Į Medučiui skirtą grietinėlę nereikia dėti jokių standinančių priemonių. Į kitų tortų pertepimus dedu standumui palaikyti, ypač vasarą, želatiną. Nes grietinėlės standiklis , jei tortą suvartoji per dieną, dar išlaiko ją standžią, o kitą dieną jau priduoda kekokį prieskonį ir nelabai veikia (suskystėja).
Citrinos sultys neturėjo sutraukti, jei jas pylei jau paplakusi grietinėlę ir po truputį. Ji galėjo gautis tik rūgštesnė.
Man geriausia Žemaitijos ir Panevėžio grietinėlė buvo. Dabar perku pilstomą iš kokių 5 litrų tetrapako, rodos pieno žvaigždžių. Apie Saulės pieno, SM skaičiau nekokius atsiliepimus, todėl nenaudojau.
Atsakyti
Medučio pertepimui nebūti grietinėlę išplakti labai standžiai, jeigu dar ranka neįgudus tai geriau jau "nedaplakti" negu perplakti smile.gif Pertepime beveik nesijaučia ar grietinėlė preiš tai buvo labai standžiai išplakta ar ne. Visai kas kita yra puošyba... ax.gif
Atsakyti
Stai mano medutis,blyneliai pagal Cipsiuka,pertepimui plakta grietinele maisyta su grietine 30%,aisku cukrus ir rukstele taip pat,sluoksniuota su zele ir ananasu gabaliukais,puosta trupiniais ir mashrow gelytemis ax.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Letune @ 2009 06 21, 18:31)
Medučio nekepiau dar, bet degintą cukrų naudoju meduoliui, kad būtų tamsesnis. Tai sausą cukrų lydau maišant kol jis smarkiai paruduoja ir užputoja, tada labai atsargiai (pasitaukus toliau, kad nenudegtum veido ar rankų, nes pradeda spirgėti ir yra karštesnis už verdantį vandenį)) įpilu būtinai labai karšto ar verdančio vandens į cukrų ir išmaišau ir išjungiu. Gaunasi skysta, nesukietėjanti karamelė.  biggrin.gif


Ačiū, tai reiškias teisingai darau biggrin.gif Aš kartais įdedu deginto cukraus i medutį, kai jis labai jau baltas būna, matyt nuo medaus spalva irgi priklauso g.gif
Papildyta:
QUOTE(Vaidosee @ 2009 06 21, 20:42)
Stai mano medutis,blyneliai pagal Cipsiuka,pertepimui plakta grietinele maisyta su grietine 30%,aisku cukrus ir rukstele taip pat,sluoksniuota su zele ir ananasu gabaliukais,puosta trupiniais ir mashrow gelytemis  ax.gif
user posted image


Labai skaniai atrodo 4u.gif
Atsakyti

Nu, kaip jus taip graziai aplipdot tais trupiniais sonus ?

Kodel man neiseina? schmoll.gif
Atsakyti