Įkraunama...
Įkraunama...

Medaus tortas

QUOTE(rasyte_ @ 2009 04 01, 13:17)
Kepiau jau triskartus si torta, bet visada is tos normos darydavau du, o dabar reikia mazdaug 2.5 kg-3 kg torto. Kazi ar is tos normos gautusi toks vienas g.gif

tikrai gausis,tik daryk didesnio skersmens paplotelius.
Atsakyti
Labas rytas,
Kepu sita torta gal 4-5 karta. Va ir uzvkar prikepiau lakstu savaitgaliniams 2 tortams. Ir anoj, ar dar uzpraeitoj temoj skaiciau, kad ipylus soda turi suputot. Galvojau gal mazia ikaitinu mase. Dabar uzkaitinau smarkiau, nu neputoja man unsure.gif Kazi ka duoda tas suputojimas? Idomu g.gif Nes atrodo gaunas viskas po to smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Muske @ 2009 04 02, 07:36)
Labas rytas,
Kepu sita torta gal 4-5 karta. Va ir uzvkar prikepiau lakstu savaitgaliniams 2 tortams. Ir anoj, ar dar uzpraeitoj temoj skaiciau, kad ipylus soda turi suputot. Galvojau gal mazia ikaitinu mase. Dabar uzkaitinau smarkiau, nu neputoja man  unsure.gif Kazi ka duoda tas suputojimas? Idomu  g.gif Nes atrodo gaunas viskas po to smile.gif

kiek dariau, tai tešla visada suputojo, išskyrus vieną kartą kai jau nukaitusi tešlą per vaiko verkimą prisiminiau neįdėjusi sodos apskritai, va tada gavosi ne tokia tešla ir ne tokie lakštai, kaip guminiai, o iškepę buvo kieti. Tešlos tūris pakinta, jos padaugėja - toks apibūdinimas gal labiau būtų aiškus nei tas putojimas, jinai neputoja taip kaip alus ar ta pati soda, tiesiog supylus tą putojančią sodą, maišant tešlą tuoj ir matai, kaip jinai šviesėja ir pučiasi, purėja...man regis viskas gerai pas Jus gamyboje mirksiukas.gif
Atsakyti
Kepiau vakar lakstus su kondensuotu pienu,tai lakstai gavosi labai skanus,tik ne tokie rudi,kaip is medaus,bet nesvarbu.Svarbu,kad viskas gerai isejo.Aciu merginoms uz informacija. 4u.gif
Atsakyti
na as taip pat pasidalinsiu kaip man sekesi pirmasis medutis, gaila tik neturejau galimybes nufotografuoti: dariau is pilnos Cipsiuko normos, bet isejo 9 nedideli lakstai, na 17 cm skersmes, cia jau apipjauscius su lekstele; bedarnat teslos mase, speju kad perkaitinau nes kazkaip tai atradau maeje tokiu gumuliuku, ar gali buti kad nuo kiausiniu g.gif nes per karsti garai buvo; cukru meginau kristalizuoti 1 karta, bet jau taip susukristalizavo kad neistirpo sukieteje gabaliukai maseje tai isemiau ir pyliau parasta cukru:) nebuvo kur trauktis-taigi kaip ir pagrinde tiek buvo nepataikymu blush2.gif po to dariau krema tik su Mu grietinele pirkau 6 vnt. po 250 ml. gavosi dvigubai, teko suserti ir suniukui kai ka lotuliukas.gif grietinele buvo atsaldyta bet plakiau bene pusvalandi kad pasiketi toki vaizda kaip pas Cipsiuka, bet gero standumo nepaiskeiua tai tepiau lakstus ir dar i krema iberiau zele paruostos vysnines ir puoliau tepti doh.gif dirbo rankos, burna, akys, medinis saukstas ir rezultate suteptas, valio doh.gif sutepiau sestadieni, lakstus kepiau penktadieni o svecus vaisinau pirmadieni - kas valge sake skonis panaus kaip napaleono, aciu die kad jis neatsidure siuksledezei kaip mascarpone blush2.gif negaliu sakyti kad nesigavo bet noreciua sulaukti pastabu ka netaip dariau, kas sekantis kartelis butu linksmesnis ji begaminat ax.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2009 04 02, 12:01)
na as taip pat pasidalinsiu kaip man sekesi pirmasis medutis, gaila tik neturejau galimybes nufotografuoti: dariau is pilnos Cipsiuko normos, bet isejo 9 nedideli lakstai, na 17 cm skersmes, cia jau apipjauscius su lekstele; bedarnat teslos mase, speju kad perkaitinau nes kazkaip tai atradau maeje tokiu gumuliuku, ar gali buti kad nuo kiausiniu g.gif nes per karsti garai buvo; cukru meginau kristalizuoti 1 karta, bet jau taip susukristalizavo kad neistirpo sukieteje gabaliukai maseje tai isemiau ir pyliau parasta cukru:) nebuvo kur trauktis-taigi kaip ir pagrinde tiek buvo nepataikymu blush2.gif po to dariau krema tik su Mu grietinele pirkau 6 vnt. po 250 ml. gavosi dvigubai, teko suserti ir suniukui kai ka lotuliukas.gif grietinele buvo atsaldyta bet plakiau bene pusvalandi kad pasiketi toki vaizda kaip pas Cipsiuka, bet gero standumo nepaiskeiua tai tepiau lakstus ir dar i krema iberiau zele paruostos vysnines ir puoliau tepti doh.gif dirbo rankos, burna, akys, medinis saukstas ir rezultate suteptas, valio doh.gif sutepiau sestadieni, lakstus kepiau penktadieni o svecus vaisinau pirmadieni - kas valge sake skonis panaus kaip napaleono, aciu die kad jis neatsidure siuksledezei kaip mascarpone  blush2.gif negaliu sakyti kad nesigavo bet noreciua sulaukti pastabu ka netaip dariau, kas sekantis kartelis butu linksmesnis ji begaminat ax.gif


pirma karta kai as gaminau tai irgi gavosi panasiau i napaleona, visi taip ir sake, toks sausas jis buvo, trapus, bet ne minkstas..antas bandymas jau geresnis buvo, bet lakstai vistike tokio kietumo kaip susainiai gavosi, bet jau pjovesi minkstai ir skonis ne napaleono...dabar bandysiu velykoms kepti, ziuresim kas gausis..
Atsakyti
Ateinu,dar paklausti,o kaip su pertepimu,jus darote,rasote,kad citrinos zieveliu dedate,o gal as ne taip supratau blush2.gif ,ir dar kai citrinu sulciu pylame i greitinele,gal labai suskisteja,gal geriau deti citrinos rugsties,parasykite .Lauksiu atsakymo. blush2.gif
Atsakyti
Dukrele, as niekada nededu zieveliu, neskanu man. O del citrinos, tai visad dedu rugstele. Esu pylusi ir sulciu, bet gal tik pora saukstu, tai neisskydo, bet man patikimiau rugstele 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2009 04 02, 12:01)
na as taip pat pasidalinsiu kaip man sekesi pirmasis medutis, gaila tik neturejau galimybes nufotografuoti: dariau is pilnos Cipsiuko normos, bet isejo 9 nedideli lakstai, na 17 cm skersmes, cia jau apipjauscius su lekstele; bedarnat teslos mase, speju kad perkaitinau nes kazkaip tai atradau maeje tokiu gumuliuku, ar gali buti kad nuo kiausiniu g.gif nes per karsti garai buvo; cukru meginau kristalizuoti 1 karta, bet jau taip susukristalizavo kad neistirpo sukieteje gabaliukai maseje tai isemiau ir pyliau parasta cukru:) nebuvo kur trauktis-taigi kaip ir pagrinde tiek buvo nepataikymu blush2.gif po to dariau krema tik su Mu grietinele pirkau 6 vnt. po 250 ml. gavosi dvigubai, teko suserti ir suniukui kai ka lotuliukas.gif grietinele buvo atsaldyta bet plakiau bene pusvalandi kad pasiketi toki vaizda kaip pas Cipsiuka, bet gero standumo nepaiskeiua tai tepiau lakstus ir dar i krema iberiau zele paruostos vysnines ir puoliau tepti doh.gif dirbo rankos, burna, akys, medinis saukstas ir rezultate suteptas, valio doh.gif sutepiau sestadieni, lakstus kepiau penktadieni o svecus vaisinau pirmadieni - kas valge sake skonis panaus kaip napaleono, aciu die kad jis neatsidure siuksledezei kaip mascarpone  blush2.gif negaliu sakyti kad nesigavo bet noreciua sulaukti pastabu ka netaip dariau, kas sekantis kartelis butu linksmesnis ji begaminat ax.gif

O man is trecdalio normos gavosi 6 lakstai+trupiniam lakstas(tortas buvo 20cm skersmens).O kiausini as visada dedu i mase nukelus nuo garu voneles.Ir viskas gaunasi thumbup.gif
Atsakyti
Dar su klausimu ateinu,o jeigu pertepimui naudociau grietinele su grietine,be zalatino,ar gerai gautusi?
Atsakyti
QUOTE(dukrele @ 2009 04 02, 16:10)
Dar su klausimu ateinu,o jeigu pertepimui naudociau grietinele su grietine,be zalatino,ar gerai gautusi?


Turėtų gerai gautis, nes tas kremas kur su želatina, tai iš tiesų originaliam recepte jis daromas be želatinos - čia tik aš susigalvojau želatinos dėt, nes man patinka standesni kremo sluoksneliai ax.gif Skaityk čia originalą, o čia tas pats receptas lietuviškai, tik kremą aš su želatina tuomet dariau pagal tas pačias proporcijas ax.gif
Atsakyti
aš dėjau be želatinos ir atsakingai pareiškiu, kad ir gerai ir skanu mirksiukas.gif tik išplakti reikia atskirai ir paskui atsargiai mases sujungti, labai skanu thumbup.gif
Atsakyti