Įkraunama...
Įkraunama...

Medaus tortas

QUOTE(eiwile @ 2009 05 22, 21:23)
Labas vakaras,kepiau siandien medaus torto lakstelius pagal Cipciuko recepta .
Na gavosi viskas gerai,dejau vietoj medaus kondensuota piena,ir tik 1 litra miltu,gavosi minkstute tesla  thumbup.gif  thumbup.gif Is visos mases man gavosi tik 5 laksteliai  ax.gif Iskociojau lb plonai (2mm) storio,kepdami pasipute  ax.gif Kadangi tesla ausdama kieteja,tai as ja laikiau ant to pacio puodo kur vire vanduo su indu ir ji neatsalo ir nesukietejo  thumbup.gif Laksteliai gavosi minkstuciai ir lb skanus,dar paidariau teslos ir iskepiau meduoliuku  ax.gif Man si tesla labai patiko,kad ir kaip plonai iskociota ja lengva perkelti i blekute  thumbup.gif

Dabar man iskilo toks klausimas,
kiek reikia i grietinele deti cukraus?
ir kiek citrinos rugsteles?

ant 450 gr grietineles as dedu 100gr cukraus,o citrinos rugsties pagal skoni,puse arbatinio saukstuko dek drasiai.
Atsakyti
QUOTE(JOLKA999 @ 2009 05 23, 08:04)
ant 450 gr grietineles as dedu 100gr cukraus,o citrinos rugsties pagal skoni,puse arbatinio saukstuko dek drasiai.


Aciu,jei laksteliai nesudziu arba vyras jei nesuvalgys tai tortuka darysiu tevo dienai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(eiwile @ 2009 05 23, 13:33)
Aciu,jei laksteliai nesudziu arba vyras jei nesuvalgys tai tortuka darysiu tevo dienai  ax.gif

laugh.gif
aš šiandien po trobą siautėju mad.gif gerai, kad vyras į darbą nuo ankstaus ryto dingo.. taigi vakar vakare neprisiprašiau, kad nueitų į pardę visokių "aksesuarų" tortui, pati pėdinau... parsinešiau porą apelsinų, porą plytelių šokolado. Ir supranti, šįryt jis į darbą, aš į virtuvę - ir NĖRA mano vakarykščio pirkinio. "Išgaravo" doh.gif .. o per lietų ir vėją dabar su mažais vaikais į parduotuvę eiti tai tik ligos ieškot. doh.gif
oi su vėjeliu jis man grįžęs lėks, oi su vėjeliu laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 05 23, 12:53)
laugh.gif
aš šiandien po trobą siautėju mad.gif gerai, kad vyras į darbą nuo ankstaus ryto dingo.. taigi vakar vakare neprisiprašiau, kad nueitų į pardę visokių "aksesuarų" tortui, pati pėdinau... parsinešiau porą apelsinų, porą plytelių šokolado. Ir supranti, šįryt jis į darbą, aš į virtuvę - ir NĖRA mano vakarykščio pirkinio. "Išgaravo"  doh.gif .. o per lietų ir vėją dabar su mažais vaikais į parduotuvę eiti tai tik ligos ieškot.  doh.gif
oi su vėjeliu jis man grįžęs lėks, oi su vėjeliu laugh.gif


Mano vyras irgi vakar pasivoge pora laksteliu ziuriu jau valgo prie kavos ir sako mmm kaip skanu net burnoje tirpsta doh.gif
Maniskis irgi siandien leks su vejeliu i maksima,dabr 25 procentai nuolaida sokoladui,medaus turiu bandysiu mokintis sokoladines geles daryti rolleyes.gif
Atsakyti
pagal skoni dejau citrinos rugsteles ir cukraus,ne staip ir recepte parasyta mirksiukas.gif
Laukia mano medutis kelkiones siandien ,trys valanadas doh.gif tikiuosi neistes unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EgluteN: 23 gegužės 2009 - 12:55
kažkaip seniai bebuvo nuotraukyčių tai paįvairinimui rodau savo medutį (tiksliau ne savo - užsakymui dariau blush2.gif )
user posted image
Atsakyti
issikepiau ir as meduti ,tik grietineles su ziburiu ieskojau doh.gif ,eisiu pertepti ax.gif
Atsakyti
uzniukas,o kokia mase dengei meduti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dai'na @ 2009 05 23, 20:29)
uzniukas,o kokia mase dengei meduti? g.gif


Meian dengimo mase, labai puikiai pasidengia ir laiko thumbup.gif, tik gal per plonai iškočioju nes šonai persišviečia doh.gif gelės iš balto šokolado, dažytos tongue.gif
Atsakyti
Ateinu pasidalinti savo "Medučio" receptu 4u.gif

0,5 l. medaus (naudoju puse dirbtinio, puse naturalaus, arba tik naturalų)
200 g. sviesto
1 st. cukraus
1 v.š. sodos
po 0,5 a.š. prieskonių (gvazdikėliai, muskato r. cinamonas)
3 kiaušiniai
miltų (nežinau kiek, na kad tešla nebeliptų prie rankų ir būtų maloni kočiojumui)

Pertepimas:
(visada naudoju grietine 30 % riebumo, bet pastaruoju metu darau 50:50 grietinė ir grietinėlė)

1 l. grietinės 30 % riebumo
500 g. grietinėlės.
Cukraus (pagal skonį)
rūgštelės (pagal skonį)



Medų, cukrų sviestą sudedame i puodą (pas mane 3 l.) Ir kaitiname ant ugnies kol užverda. Įdedame prieskonius ir masę verdame 5-10 minučių. Išjungiam ugnį ir idedame soda tiesiai i medaus masę, ji SUPŪTOJA labai smarkiai!!!! ir padidėja beveik dvigubai. Karts nuo karto pamaišant paliekam atvėsti (~30 min).

Išplakame kiaušinius mikseriu ir įmaišome į pravėsusią medaus masę. Dedame miltus, maišome, kai pasidaro sunku, pasiraitojam rankoves ir minkom ax.gif

Iš šios normos gaunasi apie 8 lakštus (jei plonesni ir daugiau) 30 cm skersmens.


Atskitai plaku grietine, kol ji pasidaro labai tiršta (plakti reikia nuobodžiai ilgai) ir išplaku grietinėlę. Tada abi sumaišau ir pertepu tortą.

user posted image

user posted image

pjūvio neturiu, nes iskeliavo pas draugę į gimtadienį 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo akvadigi: 26 gegužės 2009 - 13:32
QUOTE(akvadigi @ 2009 05 26, 15:31)
pjūvio neturiu, nes iskeliavo pas draugę į gimtadienį  4u.gif

kiek šitas tortas gali sverti gatavas? kaip tokį ir pervežti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 05 26, 20:07)
kiek šitas tortas gali sverti gatavas? kaip tokį ir pervežti  unsure.gif



daugiau nei 3 kg. ax.gif veziau ant ranku, nes dezes neradau blush2.gif MB vairavo...
Atsakyti