Įkraunama...
Įkraunama...

Medaus tortas

o as norejau paklaust ka as ne taip dariau,nes pas mane blynuose jautesi tokie gabaleliai,gal ten buvo kiausinis sutrauktas ir neissimaise,o taip skanus gavos kaip pirma kart is vis torta darau.galiu ir nuotraukyte ikelt,bet tortukas bus be papuosimo,nes nespejau papuost kaip norejo seimyna isbandyt ka as cia tokio skaunaus padariau.Truputi neisvaizdus,bet uztat skanususer posted image]My Webpage[/URL]
user posted image

Atsakyti
Taip džiaugiuosi, kad moku vieną tortą iškepti ir tokį skanų, kad kitų net nebandau thumbup.gif blush2.gif
Pasidariau trafaretą, labai gražiai gaunasi. Tik pasakykit, kaip tuos šonus gražiai apibarstyti? Nu kažkaip nesigauna man unsure.gif
Aš lakštus dedu ant išardytos formos dugno. Tas dugnas 1 cm didesnis nei lakštai. Kai aptepu visą, tada apibarstau viršų. O kaip šonus? Na, paimu aš į ranką, suku tortą, o su kita ranka barstau trupinius. Bet kai iš šono pili, tai jie nukrenta į ant formos dugno ir tiek. O torto paversti šonu negaliu, slysta smile.gif dar nulėks smile.gif

Nu žodžiu, jei ne tie šonai, tai būtų super ax.gif
Atsakyti
QUOTE(eda9 @ 2009 05 05, 11:37)
Taip džiaugiuosi, kad moku vieną tortą iškepti ir tokį skanų, kad kitų net nebandau  thumbup.gif  blush2.gif
Pasidariau trafaretą, labai gražiai gaunasi. Tik pasakykit, kaip tuos šonus gražiai apibarstyti? Nu kažkaip nesigauna man unsure.gif
Aš lakštus dedu ant išardytos formos dugno. Tas dugnas 1 cm didesnis nei lakštai. Kai aptepu visą, tada apibarstau viršų. O kaip šonus? Na, paimu aš į ranką, suku tortą, o su kita ranka barstau trupinius. Bet kai iš šono pili, tai jie nukrenta į ant formos dugno ir tiek. O torto paversti šonu negaliu, slysta smile.gif dar nulėks  smile.gif

Nu žodžiu, jei ne tie šonai, tai būtų super ax.gif

tu tuos trupinukus ne berk, o glausk prie sonu. prilimpa kuo puikiausiai wink.gif pasemi sauja trupinuku ir glaudi ...
Atsakyti
QUOTE(vassara @ 2009 05 05, 11:57)
tu tuos trupinukus ne berk, o glausk prie sonu. prilimpa kuo puikiausiai wink.gif pasemi sauja trupinuku ir glaudi ...


Ir taip dariau. Labai daug susigadina, nes dalis sušlampa nuo grietinėlės. Nu padengiu aš tuos šonus, bet neatrodo taip gražiai kaip viršus.
Atsakyti
Sveikutės medučių kepėjėlės 4u.gif
Šį savaitgalį ir aš dariau medaus tortą pagal Cipciuko receptą - gavosi tikrai labai skanus, ir nesunku pagaminti aciuks.gif Įdedu nuotraukytes, tik labai nepeikit, nes tai mano pirmasis tortas, ir daryta iš pusės porcijos.
Tik man iškilo vienas klausimas - kai sudėjau užgesintą sodą, tešloje lyg ir padaugėjo burbuliukų. Pridėjus miltų tešla puikiai kočiojosi. Kočiojau plonai, tik mano kočėlas labiau parodai tinkamas, nei kočiojimui, tai lakštai šiek tiek banguoti blush2.gif
Lakštai kepė labai greitai - bet praktiškai nei kiek nepakilo - kokio plonumo iškočiojau, tai tokio plonumo + 0,5-1 mm buvo ir iškepę. Tik ištraukus iš orkaitės, labai gerai pjovėsi apskritimai, po to tapo labai traškūs - net paspaust nelabai ėjo, kad grietinėlė pasiskirstytų.
Todėl nesuprantu, ar su soda nesigavo, ar perkepiau lakštus, ar taip ir turėjo būt g.gif

user posted image

user posted image

Atsakyti
Gal galėtumėt patarti, kur yra pirkti torto puošimo trafaretai? Niekada neteko matyti PC. O gal tai siūloma specializuotose parduotuvėse? unsure.gif

QUOTE(Gytr @ 2009 03 30, 22:49)
O tuos likusius lakštus, kurių nekilo ranka išmesti, MB nukniaukė ir išsinešė į darbą (būčiau žinojusi, nebūčiau leidusi blush2.gif Gėda  lotuliukas.gif ). Sakė, darbe vyrukai per pietus prie arbatos pasičepsėdami sukramsnojo tuos mano nevykusius paplotėlius blush2.gif O MB man net pasigyrė, kad jo šiandien rėmuo nekankino  lotuliukas.gif Soda suveikė kaip Rennie biggrin.gif

kaip man patinka tokios nuoširdžios istorijos wub.gif

QUOTE(kvanksht @ 2009 04 10, 10:10)
Dariau vakar tešlą medučiui ir atsitiko man toks įdomus dalykas. Pripyliau puoda vandens, įstačiau bliudą, nu viską ten maišiau, kaitinau ir dabar neišsiima bliudas iš puodo, galvojau atauš viskas tada išsiims, bet ne, susidarė kažkoks vakuumas gal, bandžiau peilį užkišti, nu bet nei per kur. Nejaugi teks atsisveikinti su bliūdu ir puodu? Medutį gaminu jau trečią kart, pirmus kartus taip nebuvo.

hihihi.gif pasitaiko...

QUOTE(eda9 @ 2009 05 05, 15:14)
Ir taip dariau. Labai daug susigadina, nes dalis sušlampa nuo grietinėlės. Nu padengiu aš tuos šonus, bet neatrodo taip gražiai kaip viršus.

tai netgi pirktinių tortų (suprask, labiau atidirbę "know how") šonai būna tokie "pašiurpę".

Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2009 05 05, 14:24)
Gal galėtumėt patarti, kur yra pirkti torto puošimo trafaretai? Niekada neteko matyti PC. O gal tai siūloma specializuotose parduotuvėse?  unsure.gif


Arevitos įranga prekiauja, o šiaip tai daugelis pasidaro "savos gamybos" tongue.gif
Atsakyti
Turiu pasiulima kaip medučio sonus galima apibarstyti lygiai. Pvz sutepus torta, dar neaptepus virsuas aptepti sonus, tada meduti pakelti ir paversti sonu i virsu, ir visus sonus apibarstyti trupuiniais. manau tada turetu graziai apsibarstyti? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Domi95 @ 2009 05 05, 19:16)
Turiu pasiulima kaip medučio sonus galima apibarstyti lygiai. Pvz sutepus torta, dar neaptepus virsuas aptepti sonus, tada meduti pakelti ir paversti sonu  i virsu,  ir visus sonus apibarstyti trupuiniais. manau tada turetu graziai apsibarstyti?  rolleyes.gif


nu pas mane asmeniskai medutis pradzioj nebuna standus, o toks liulantis, ypac jei didelis smile.gif Tai as negaleciau jo paversti ant sono smile.gif Tiesiog imu trupinukus i sauja, ir lipdau smile.gif kazkaip niekada nekildavo problemu, lipdau lipdau ir aplipdau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Povila$ @ 2009 05 05, 18:14)
Arevitos įranga prekiauja, o šiaip tai daugelis pasidaro "savos gamybos" tongue.gif

aha, savos gamybos tai būtų gerai.. bet kaip pradėti tokiam coconut kaip aš hihihi.gif tas pirmasis know how man dar labai svarbus. Reiks areviton kulniuot pasidairyt... ačiū.

QUOTE(Domi95 @ 2009 05 05, 19:16)
Turiu pasiulima kaip medučio sonus galima apibarstyti lygiai. Pvz sutepus torta, dar neaptepus virsuas aptepti sonus, tada meduti pakelti ir paversti sonu  i virsu,  ir visus sonus apibarstyti trupuiniais. manau tada turetu graziai apsibarstyti?  rolleyes.gif

manai ar darai taip? įsivaizduoju, kad neturėtų veikti šitas būdas, nes tortas gi ne ratas koks, nepaversi ant šono, nebent kokį morenginį...

ploviau vakar indus, o mintys vis apie šį tortą sukosi..
ir šovė mintis: kai tikrų biskvitinių trupinių pritrūksta tortui apibarstyt, ar tik nebarsto maltais džiuvėsėliais iš pakučių? baisiai panašūs gi jie..
aš perku medaus tortą Zanavykų turguje, tik iš vienos moteriškės. Mano mamai tai šis tortas pats pats wub.gif man irgi nieko. Ir šonai tikrai ne visada būna idealiai nutrupiniuoti, matosi pirštelių paspaudimai.
Papildyta:
O kaip Jūs mokat nutaikyti lygius sluoksnius grietinėlės? Juk ypač matosi "brokas" tada, kai tortas perpjaunamas per pusę. Vienas šonas gali būti daugiau gavęs pertepimo už kitą.. ax.gif

reiks gulsčiuko ieškotis hihihi.gif gal būna konditerinių gulsčiukų? rolleyes.gif
Atsakyti
Del gulščiuko tai susijuokiau... thumbup.gif hihihi.gif
Bet mintis gal nebloga visai lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Daivve @ 2009 05 06, 11:23)
Del gulščiuko tai susijuokiau...  thumbup.gif 
Bet mintis gal nebloga visai  lotuliukas.gif

ane.. mano vyras ištisai su gulsčiuku darbe vaikšto, tikrina "ar lygu".. tai va, aš jau su juo vieną dešimtį metų prastūmus, panašėju rolleyes.gif

tai kaip ten nustatyt, kad būtų sluoksniai lygūs per visą plotį? Ar čia tik ranka atmušama ir akis?
Atsakyti