Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(uoga3 @ 2008 07 06, 14:54)
Isroviau vakar viena dideli pomidora. schmoll.gif  Nuzydedavo, o pomidoru nemezge. Pasirodo didziausias skruzdelynas siltnamyje buvo  doh.gif  Iskasiau turbut tris kibirus su zemem ir visom skruzdelem doh.gif  doh.gif  doh.gif  Ir nuodu  nesinori pilti, kad paskui patiems nereiketu valgyti. Kaip tas slykstynes isnaikinti, ziema net inama bande lysti pro pamatus.  frusty.gif

Pas mane tai name skruzdėlių problema. Į pamatą įsikėlė gyvent doh.gif Praeitą vasarą visokių priemonių išbandžiau. Tai vis tiek chemijos prireikė-metox miltukai tepadėjo. Šiemet jau ramiai gyvenu. O šiltnamy tai gali bandyt pelenais apibert, supuvusią citriną dėt.

Esu girdėjusi,kad pomidorus apsaugo nuo ligų varinė vielutė perdurta per stiebą. Prašiau vyro, kad suveiktų tokios. Ko nepabandžius.
Atsakyti
QUOTE(Shliopke @ 2008 07 07, 12:50)
blink.gif  nu cia dabar kas per komedijos,kada cia tau gabalai krito blink.gif
As kai ziniu neklausau,nes tam laiko neturiu,tai ir nieko nezinau,kokie kur ledo gabalai krenta doh.gif

Pomidorus rekomenduotina purkst nuo maro,kai tik pasodini ir kai jie dar tik ziedus sumezga ir dar jokiu maro pozymiu nera,tada iskart pristabdomas kelias marui,bet kai purskaima po laiko,tada niekas nebepadeda doh.gif ,praeitais metais man tas buvo,ne tik lapai,bet ir pomidorai pradejo put doh.gif

Ledo gabalai,tai tikrai krito cia kaune,dar tokiu nebuvo teke matyti g.gif .Ir audra dar buvo,sugebejo musu kamina isversti,ne vienam siltnami nunese ,arba sudraske visa plevele doh.gif
Atsakyti
4u.gif Sveikutės, pasiskaičiau apie taspomidorų ligas ir baisu pasidarė. Pas mane dar gražiai auga, bet kaip suprantu gali bet kada užpulti. Laisčiau tokiu pasidarytu skysčiu - kalio chlorido degtukų dežutė ir 40 lašų jodo kibirui - čia, kad ligos nepultų. Nežinau ar tas padėjo ar šiaip dar neužpuolė. Buvo keturi pomidorai tokie mažučiai, kai palaisčiau atsigavo jau visai nemaži. g.gif Reikia du kartus per sezoną laistyt - pabandysiu bus matyt.
Atsakyti
QUOTE(Shliopke @ 2008 06 25, 13:06)
Nu as su savo patirtim pasidalinsiu truputuka blush2.gif
Ziuriu jus cia vis mulciuojat,as nei mulciuoju ju nei ka,praeitais metais laisciau su dilgyniu raugu,o siemet laisciau su tokiom organinem trasom,sauktas 10lt,ten visokie mikroelementai paprikai ir pomidorams.
Tai kai pasodinau,buvo tokie nelabai grazus,bet palaiscius atsigavo,zali lapai kyla,ziedus krauna(tfu tfu),as pati siemet is seklu issiauginau,visokiu rusiu ir auksatugiu ir jaucio sirdziu ir geltonu ir net tigriniu,bet jie patys nepakeite aplinkos,isflensavau juos tam paciam siltnamy ir paskui isretinau,tai purskiau nuo maro ir nuo amaru.Kas cia sake,kad tik naturalio trasom,bet purskaima kai vaisiu dar nera,kai tik apsodinti,taip kad norint savu pomidoru,kad niekas nesugriauztu,tai reikia purkst mirksiukas.gif
Ir nugenejo vyriokas mano visu pomidorus,dabar taip graziai keliasi..

O APIPURKŠTI gal ir gerai,o kuom purškiai?

va dar toks straipsniukas
visų augalų ligų didžiausią dalį (per 80 proc.) sudaro grybelinės ligos. Laiku apsaugoję savo daržoves nuo ligas sukeliančio grybelio sulauksite gausaus derliaus.

Grybeliai lengvai patenka į nusilpusių augalų audinius. Pastebėję, kad ant augalų atsirado grybelinės ligos požymių, skubiai nuskinkite pažeistus lapus ir naudokite biologinius preparatus, į kurių sudėtį įeina lecitinas.

Ypač dažnai grybelinės ligos pažeidžia anksti sėjamų ir ilgai dygstančių daržovių rūšis, pvz., žirnių, agurkų, morkų ir petražolių sėklas bei jaunus daigelius. Sėklas reikia beicuoti, mirkyti įvairiuose augalų nuoviruose ir ištraukose ar specializuotose parduotuvėse nusipirktuose milteliuose sėkloms beicuoti.

Tinka vaistinio valerijono žiedų tirpalas ir ramunėlių ištrauka. Su valerijono tirpalu rekomenduojama beicuoti visus svogūninius augalus, bulves, salierus, pomidorus. 1 ar 2 arbatinius valerijono žiedų ekstrakto šaukštelius įpilkite į 1 l vandens ir kartkartėmis pamaišydami laikykite parą. Tirpale sėklas laikyti rekomenduojama apie 15 min., po to nusausinti ir pasėti. Ramunėlių ištrauka beicuojamos salotų, pupelių, žirnių, įvairių rūšių kopūstų, ridikų ir ridikėlių sėklos. 2 šaukštelius ramunėlių žiedų užpilkite 2 l vandens, palaikykite 2 paras, kartais pamaišykite. Sėklas 15 min. pamirkykite, nusausinkite ir pasėkite.

Galima pasiruošti organinių trąšų. Pvz., svogūnų ir česnakų ištrauka neleis plisti grybeliams. Tokiam antpilui paruošti imkite 500 g svogūnų ir česnakų, užpilkite juos 10 l vandens ir kurį laiką palikite, kad prisitrauktų. Po to paruoštą ištrauką praskieskite 10 dalių vandens ir palaistykite dirvą. Veiksminga priemonė nuo grybelinių ligų yra dirvinių asiūklių nuoviras.

Norint išsaugoti sveikus augalus, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti. Nepatartina pertręšti azoto trąšomis, nes nuo jo pertekliaus augalų audinių sienelės tampa porėtos, o tai leidžia grybelio sporoms lengvai patekti į augalo audinius.

Jei laikotės sėjomainos rekomendacijų, išvengsite labai pavojingos, tam tikrai daržovių rūšiai kenksmingos, ligos - kryžmažiedžių šaknų gumbo.

Jei netaupote vietos ir daržoves nesusodinote pernelyg tankiai, tai po lietaus ar laistymo greičiau išdžiūva lapai ir nesusidaro palankios sąlygos ligai plisti.

Laistant reikia stengtis nesudrėkinti lapų, stiebų, žiedų ar vaisių. Geriausias laikas - pavakarys, vanduo turi būti drungnas.

Kartą per mėnesį daržovių daigus nupurkškite augalų nuovirais.

Jei norite, kad dirva išliktų kuo ilgiau drėgna, tarpus tarp daržovių būtinai mulčiuokite smulkintais lapais, nupjauta žole ar šiaudais.

Vietoj daug azoto turinčių trąšų naudokite kalio trąšas, augalams gali būti naudingas žaliosios piktžolių masės antpilas.

Dirvinių asiūklių nuoviras

turi daug silicio rūgšties. Jis stiprina augalų audinius, todėl grybelio sporoms sunku prasiskverbti. 1 kg šviežių arba 150 g džiovintų asiūklių užpilkite 10 l vandens ir palaikykite parą. Po to antpilą pavirkite pusę valandos. Nuovirą atvėsinkite ir sumaišykite su 5 dalimis vandens. Nupurkškite augalus.

Labiausiai paplitusios ligos ir profilaktika


* Tikroji miltligė - viršutinė lapų pusė apsitraukia balkšvai pilkomis apnašomis. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus, agurkus, ridikėlius, pomidorus. Profilaktika - beicuokite sėklas, sodinkite dideliu atstumu, daigus purkškite dirvinio asiūklio nuoviru.

* Netikroji miltligė - apatinė lapų pusė apsitraukia balkšvai pilkomis apnašomis, o viršutinėje pusėje atsiranda gelsvų dėmių. Pažeidžia kopūstus, žirnius, špinatus, svogūnus, salotas, bulves, agurkus, cukinijas, runkelius, lapinius runkelius - beicuokite sėklas, nupurkškite dirvinio asiūklio nuoviru.

* Rūdys - viršutinėje lapų pusėje atsiranda rudai oranžinių dėmių, apatinėje - susidaro geltonai oranžinės pūslelės. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus - beicuokite sėklas, laistydami stenkitės nesudrėkinti lapų, nupurkškite dirvinio asiūklio nuoviru, česnako antpilu.

* Kekerinis puvinys - ant lapų ir stiebų atsiranda rudų dėmių, o po to pasidengia pilkšvu pelėsiu ir supūva. Pažeidžia pupeles, žirnius, salotas, agurkus, pomidorus, cukinijas, svogūnus - tarp augalų turi būti dideli tarpai, saikingai tręškite, nupurkškite dirvinių asiūklio nuoviru.

* Lapų dėmėtligė - ant lapų, vaisių ir šaknų atsiranda rudų dėmių. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus, agurkus, runkelius, pomidorus - beicuokite sėklas, augalų nesodinkite arti vienas kito, daigus nupurkškite dirvinių asiūklių nuoviru.

* Fitoftorozė - iš pradžių rudos dėmės ant lapų, o po to - ant stiebų ir vaisių. Pažeidžia bulves, pomidorus - nupurkškite česnakų ar svogūnų antpilu arba dirvinių asiūklių nuoviru, apiberkite akmens miltais, pomidorus nupurkškite neriebiu pienu.

* Fuzarinis vytulys ir puvinys - augalai nuvysta, sunyksta, supūva stiebų pagrindas arba šaknys. Pažeidžia pomidorus, agurkus, cukinijas, žirnius, svogūnus, ridikus, ridikėlius - ligos pernešėjus (nematodus) baidykite medetkomis ir serenčiais.

* Verticilinis vytulys - augalai nuvysta ir sunyksta. Pažeidžia agurkus, cukinijas, saldžiąsias paprikas, baklažanus, pomidorus, ridikus, ridikėlius - tręškite nedaug azoto turinčiomis trąšomis, patręškite kalciu.

* Kryžmažiedžių šaknų gumbas - ant šaknų susiformuoja išaugos, augalai nebeauga. Pažeidžia kopūstus, ridikėlius, ridikus - keiskite auginimo vietą, į sodinimo vietą berkite jūros dumblių klinčių, laistykite dirvinių asiūklių nuoviru.

* Septoriozė - daigų ir jaunų augalų šaknys bei stiebai pajuoduoja ir sunyksta. Pažeidžia kopūstus, agurkus, cukinijas, pomidorus, salotas, morkas - beicuokite sėklas, netankiai susodinkite.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *GREISI*: 08 liepos 2008 - 14:24
QUOTE(*GREISI* @ 2008 07 08, 14:22)
O APIPURKŠTI gal ir gerai,o kuom purškiai?


Nuo amaru purskiau Actara,o nuo maro ar tai Perceive vadinasi,kazkas panasaus ax.gif
Atsakyti
Ir Sodo spalvose minėjo, kad pomidorus purkšti kas dvi savaites asiūklių nuoviru nuo grybelinių ligų g.gif
O su chemija tai tikrai nevarysiu-juk patys valgysim. Niekaip nesuprantu,kas ją naudojat valgomiems dalykams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo crocus: 08 liepos 2008 - 17:33
QUOTE(crocus @ 2008 07 08, 18:32)
Ir Sodo spalvose minėjo, kad pomidorus purkšti kas dvi savaites asiūklių nuoviru nuo grybelinių ligų g.gif
O su chemija tai tikrai nevarysiu-juk patys valgysim. Niekaip nesuprantu,kas ją naudojat valgomiems dalykams.

O tai asiukliu nuoviru kai purski,tai ir pacius pomidorus?as niekada nepurskus,tai nezinau kaip cia g.gif kazkas dar boru kazkaip purskia.........Pvz mano uosviai pomidorus augina visa gyvenima,jiems dabar jau nemazai metu.O nebuvo taip ,kad derliaus neturetu.Tiesa jie niekada nepurskia,nei pries nei po...laisto bele kaip ir lapams kliuva ir nieko,nezinau kame cia stebuklas.Neziuri jokiu ligu,ar vabalu .Uosviene megsta sakyt,kad kuo maziau ziuresi ,tuo geresnis derlius bus doh.gif
Atsakyti
Kaime pas mamą taip pat auginam be jokių purškimų ir tręšia srutų raugalu ir biohumusu. Būna kad ir lapai raitosi, ir pomidorai pūna. Bet kad visada būna perteklius. Jau kiekvienais metais sakau , kad nesodintų tiek, bet kas klausys.

O purkšti manau reiktų viską, kažkaip neužakcentavo g.gif
Atsakyti
Sakes... Mano rotveileris isisuko i siltnami vakar doh.gif Isrause urvus pomidoruose doh.gif doh.gif Rupuze i agurkus nors neilindo, turbut snuki lapai subade. Siaubiakas vakar uzkasinejau israustus, eisiu paziuret kas siandien darosi gal nesuvyto. g.gif
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2008 07 08, 17:32)
Ir Sodo spalvose minėjo, kad pomidorus purkšti kas dvi savaites asiūklių nuoviru nuo grybelinių ligų g.gif
O su chemija tai tikrai nevarysiu-juk patys valgysim. Niekaip nesuprantu,kas ją naudojat valgomiems dalykams.

nu joo...kiekvieno teise rinktis..Taip,patys valgom,bet kai perki pardej viska,darzoves,vaisius,ar zinai kuo jie ten purksti,gal ten vien chemija doh.gif
O purskaima yra kai dar zydi,o ne kai sumezga vaisius,tai yra minimalistine chemija,kaimyne purskia visokiais nuovirais ir pomidorai kaip po karo-maras,vabalai ir viskas,kad neapsikentusi purske tuo,kuo as tai atsigavo biskiuka..praeitais metais praktsikai niekuo nepurskaiu,tai maras suede pomodorus,agurkus,pomidoru puse supuvo nuo demiu doh.gif ,gaila laiko ir darbo unsure.gif
Bet cia ir nuo rusies priklauso ir nuo gal daug ko unsure.gif
O as laukiu savo tigriniu pomidoru vaisiu,prisinere tokiu grazuliu,margi,niekada tokiu neturejau,bus meno sedevras biggrin.gif

Sveikos pomidorcikes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Shliopke @ 2008 07 09, 12:44)
nu joo...kiekvieno teise rinktis..Taip,patys valgom,bet kai perki pardej viska,darzoves,vaisius,ar zinai kuo jie ten purksti,gal ten vien chemija doh.gif
O purskaima yra kai dar zydi,o ne kai sumezga vaisius,tai yra minimalistine chemija,kaimyne purskia visokiais nuovirais ir pomidorai kaip po karo-maras,vabalai ir viskas,kad neapsikentusi purske tuo,kuo as tai atsigavo biskiuka..praeitais metais praktsikai niekuo nepurskaiu,tai maras suede pomodorus,agurkus,pomidoru puse supuvo nuo demiu doh.gif ,gaila laiko ir darbo unsure.gif
Bet cia ir nuo rusies priklauso ir nuo gal daug ko unsure.gif
O as laukiu savo tigriniu pomidoru vaisiu,prisinere tokiu grazuliu,margi,niekada tokiu neturejau,bus meno sedevras biggrin.gif

Sveikos pomidorcikes 4u.gif

Daržininkės ar jums neatrodo,kad kažkaip tų čia temų daug,galetų būti viskas vienoje doh.gif .Bent jau šiltnamis,pomidorai,noriu savo daržovių doh.gif
Atsakyti
o mano pomidorus uzpuole maras, teko ir purksti, ked ir kaip to nenorejau. Daugiau nebepurksiu nes jau nokti pradejo, kekes dideles, gal spesiu kiek uzsimarinuoti, gal nesupus visi.
user posted image
user posted image
Sati koki derliu jau nuskyniau
user posted image
Papildyta:
Siemet pabandziau ir vazoninius pomidorus auginti ir visai patiko, ju labai daug, bet tik tiek kad maziukai, sakiau auginsiu ir per ziema pora vazonu nat palanges. Stai kokie jie pas mane siltnamyje
user posted image
user posted image
Atsakyti