Įkraunama...
Įkraunama...

Kokio vardo neduotumėt savo vaikui?

Siais laikais duodant varda reikia galvoti, kad isvertus i kita kalba jie nereikstu ko nors juokingo ar nepadoraus. Ne karta girdejau, kad Sigoms (Sigitoms) geriau nesirodyti Estijoje, nes Siga estiskai reiskia "kiaule", o Birutems geriau nevykti i Prancuzija, nes prancuzams toks vardas asocijuojasi su vyrisku organu doh.gif
Va ir si savaitgali spaudoje buvo straipsnis apie Linda, kuri labai dziaugiasi, kad tevai jai dave toki varda, nes dabar ji dirba Ispanijoje, kur toks vardas reiskia "grazi'. Visai ne kas butu buve, jei tevai ja butu mociutes pageidavimu pavadine Gitana (atsiprasau mamosGitanos, tiesiog cituoju spauda), nes tai ispaniskai reiskia "cigone"...
O pas mus tiek Sigita, tiek Birute, tiek Gitana visai populiarus ir ausiai priimtini vardai... g.gif
Atsakyti
Tai būt Ispanijoj „čigone“ visai normalu, ale va būt „višta“ (Galina) biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Spyrga @ 2005 10 17, 15:23)
o Birutems geriau nevykti i Prancuzija, nes prancuzams toks vardas asocijuojasi su vyrisku organu  doh.gif


Vai, o kaip? blink.gif Niekada negirdėjau versijos su Birute, o va "Bitės" tinklas ir "šaltųjų" lietuvių šokiai a la "Bitute pilkoji" tai tikrai isterišką juoką kelia biggrin.gif ax.gif
Atsakyti
neduociau tikrai labai daug vardu, bet tikiuosi uzteks man ir tu graziu, kad tik tiek vaiku butu biggrin.gif
bonifacijus, andzelmas, mykolas, .....
Atsakyti
Man asmeniskai tai duoti varda Kazys mazam vaikui yra siaubinga. Maziuli sauki - Kaziuk Kaziuk. Na nezinau. Pazistu viena mergina, kuri toki varda saviskiui ir dave. Taip pat siaubingi vardukai yra - Steikintas (kaip steikas), Honorijus, Butigeidas ir dar 100 -tai tik pazvelgus i kalendoriu. cry.gif
Atsakyti
QUOTE(Mega @ 2005 09 07, 11:56)
Na tikrai neduočiau savo vaikui vardo Albinas, tai kas, kad jis prasmingas ar pan. Man  nepatinka, kai vaikų vardai būna tokie kaip: Jonukas, Petriukas, o visai neseniai sužinojau, kad dukros grupėje yra Pranciškus  doh.gif  doh.gif  doh.gif .
Aišku, dėl skonio nesiginčyjama  tongue.gif

o man tokie labai gražu blush2.gif
Atsakyti
[quote=Spyrga,2005 10 17, 14:23]
Siais laikais duodant varda reikia galvoti, kad isvertus i kita kalba jie nereikstu ko nors juokingo ar nepadoraus. Ne karta girdejau, kad Sigoms (Sigitoms) geriau nesirodyti Estijoje, nes Siga estiskai reiskia "kiaule", o Birutems geriau nevykti i Prancuzija, nes prancuzams toks vardas asocijuojasi su vyrisku organu doh.gif
Va ir si savaitgali spaudoje buvo straipsnis apie Linda, kuri labai dziaugiasi, kad tevai jai dave toki varda, nes dabar ji dirba Ispanijoje, kur toks vardas reiskia "grazi'. Visai ne kas butu buve, jei tevai ja butu mociutes pageidavimu pavadine Gitana (atsiprasau mamosGitanos, tiesiog cituoju spauda), nes tai ispaniskai reiskia "cigone"...
O pas mus tiek Sigita, tiek Birute, tiek Gitana visai populiarus ir ausiai priimtini vardai... g.gif
[/qu
O Vokietijoj daznas vardas SVENJA-pacios zinot,ka tai reiskia rusu kalboje...
Atsakyti
KSAVERA,KORNELIJA,ANDZELMAS,ALOYZAS,KAZIMIERAS... SIAUBAS KAZKOKS!!! doh.gif
Atsakyti
Radau kažkur- Bangpūtis doh.gif
Atsakyti
Mes visai neseniai rinkom vardą sūnui, tai toookių matėm doh.gif
Nežinau kaip jūs, bet aš savo vaikui tikrai nedėčiau tokių vardų kaip Bronius (sorry, tetuk) smile.gif arba Nikodemas (nepyk, seneli) smile.gif O apie vardą Telesforas tai iš vis patyliu (gerai, kad giminėj tokių nėra), nors teta sakė kad čia senovinis vardas, gan populiarus vyresnėje kartoje... unsure.gif
Atsakyti
Į kalendorių geriau nežiūrėti, nes ten ne vien vardai, o kažkokie išradimai surašyti doh.gif Aš nesuprantu tėvų, kurie berniukams duoda mažybinius vardus: Jaunutis (na, galima vadint Jauniumi), Sigutis (bus Sigis), bet žinau Gerutį, kuris, vyras iš stuomens ir iš liemens visą gyvenimą Gerutis biggrin.gif
Dukrai neduočiau vardo nelietuviška galūne: Neli, Melani, Keli... doh.gif
Taip pat vardo, kurį reikia kartoti po kelis kartus, kad suprastum, pvz. Lela, jau paprasčiau Ela...
Na, ir mažieji Rapoliukai, kas dabar gana populiaru, man schmoll.gif tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgyte: 09 lapkričio 2005 - 09:44
O aš berniukui tikrai niekada neduočiau Martynas, kad po to nedainuotų "Ne tau Martynai mėlynas dangus"arba kad ir Marčius - taigi labai kaimietiškai skamba, įsiklausykit, dar Raimondas ("Raimundėlis durnelis, balvonas"), mergaitei Zita, Gitana (kad ir kaip gražiai skamba, bet reiškia čigonė) ir dar daug visokių variantų...
Atsakyti