Įkraunama...
Įkraunama...

Pačių užauginti prieskoniai ir dar kai kas

auginu bazilikus, su jais jokiu bedu.
petrazoles ziemai kelias parsitempiu is darzo irgi jokiu bedu.
auginau rozmarina, labai patiko bet kazkoks grybas uzpuole ir kad ir kaip gelbejau naturaliom priemonem (chemijos nenorejau), bet neisgelbejau. kazkur ieskosiu naujo pirkti, nes labai patiko kvapas i ivairius makaroninius patiekalus ar pamarinuoti kokia mesyte. dar per oliverio laida ziurejau su druska ji istrina, atrode labai skaniai, bet pati nebespejau pabandyti.
na ir lauramedi neseniai isigijau, vasarai iskeltas i darza, ziemai -parsitempsiu i namus. reiktu jau ji nugeneti, bet niekur nerandu info (labai ir neieskau, bus turbut bandymu keliu), nei kada geneti nei kaip.
Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2009 08 20, 09:28)
auginu bazilikus, su jais jokiu bedu.
petrazoles ziemai kelias parsitempiu is darzo irgi jokiu bedu.
auginau rozmarina, labai patiko bet kazkoks grybas uzpuole ir kad ir kaip gelbejau naturaliom priemonem (chemijos nenorejau), bet neisgelbejau. kazkur ieskosiu naujo pirkti, nes labai patiko kvapas i ivairius makaroninius patiekalus ar pamarinuoti kokia mesyte. dar per oliverio laida ziurejau su druska ji istrina, atrode labai skaniai, bet pati nebespejau pabandyti.
na ir lauramedi neseniai isigijau, vasarai iskeltas i darza, ziemai -parsitempsiu i namus. reiktu jau ji nugeneti, bet niekur nerandu info (labai ir neieskau, bus turbut bandymu keliu), nei kada geneti nei kaip.


Siaip tom zolelem susidomejau pradejus gaminti pagal Oliveri thumbup.gif ir labai dziaugiuosi, kad galima sveikai pasiskaninti maista biggrin.gif
Pernai ir as bazilika auginau (drauge is darzo dave, i vazoneli persodinau) labai viskas thumbup.gif buvo, bet augo jis tik iki gruodzio 5d (kaip keista per mano gimtadieni eme ir numiro... verysad.gif ) tai ir nesupratau kas ne taip g.gif kiek laiko pas tave bazilikai namie auga? Gal cia sezoniniai? blush2.gif
Dar norejau pasiklausti ar galima rozmarinus is seklu sodinti? Is kur tu ju gauni pasisodinti? ax.gif
Del rozmarino, tai labai geras aromatas, galima ant bulviu pabarstyti ir i orkaite thumbup.gif
Dar labai noreciau pankolio pasisodinti.... rolleyes.gif
Atsakyti
Seniau ir aš auginau kelis prieskoniukus, bet po to peraugo ir sudžiuvo, nes pasiūla gerokai viršijo paklausą, deja sad.gif Tada dar jūrų kiaulių nelaikėm, man atrodo, nes jos mielai tą gausią pasiūlą būtų sudorojusios, manau biggrin.gif Anyway, vis sakau, kad reiks vėl pradėt augint.. Nusipirkau sėklyčių visokiausių, kelis gražius mažiukus vazonaičius, bet niekaip neprisiruošiu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brooke: 20 rugpjūčio 2009 - 23:00
Esu auginusi baziliką ir mairūną, bet abu nunyko. Vis dar turiu rozmariną, bet ne tiek dėl prieskoninių savybių, kiek dėl grožio. Gražios, lyg spygliuotos, šakelės. Brolienė neseniai davė kelias šakeles baziliko, tai kad nenuvystų iki naudojimo įmerkiau į vandenį, po kelių dienų, žiū, kad jau šaknis išleidusios biggrin.gif , reiks kišti į žemę. Ir sėt nereikia.
Labai skaniai kvepia citrininis bazilikas wub.gif , melisa, mėta.
O pankolis labai aukštas. smile.gif
Atsakyti
Sveikutes, žolelių augintojos smile.gif

Per vasarą balkone auginu čiobrelį, šalaviją, melisą, mairūną, baziliką, salierą, petražoles. Daigelius pirkausi Kalvarijų turguj, nes su sėjimo rezultatais jau keletą metų nebuvau patenkinta, gal ant blogų sėklų pakliūdavau g.gif
Klausimas man iškilo kaip man ant palangės daugiametėms žolelėms padėt peržiemot? Suprantu kad naturaliai gamtoj, darže jos per žiemą pailsi, bet bute neturiu sąlygų leist jom pailsėt, nes per šilta būtų.
Ką galit patart šiuo klausimu?

Labai dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2009 08 21, 07:53)
Esu auginusi baziliką ir mairūną, bet abu nunyko. Vis dar turiu rozmariną, bet ne tiek dėl prieskoninių savybių, kiek dėl grožio. Gražios, lyg spygliuotos, šakelės. Brolienė neseniai davė kelias šakeles baziliko, tai kad nenuvystų iki naudojimo įmerkiau į vandenį, po kelių dienų, žiū, kad jau šaknis išleidusios biggrin.gif , reiks kišti į žemę. Ir sėt nereikia.
Labai skaniai kvepia citrininis bazilikas wub.gif , melisa, mėta.
O pankolis labai aukštas.  smile.gif


Tai nusipirkti rozmarina is parduotuves ir sakele pamerkti, kad saknis isleistu? O jei is seklu, tai butinai pavasari reikia ar bet kada galima pasisodinti? O tas seklytes ne sezono metu kur pirkti? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jurkita @ 2009 08 20, 22:34)
Dar labai noreciau pankolio pasisodinti....  rolleyes.gif

Nelabai pavyktu namie - as sode turiu, tai beveik metro isaugo unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rsc: 21 rugpjūčio 2009 - 19:46
QUOTE(rsc @ 2009 08 21, 20:46)
Nelabai pavyktu namie - as sode turiu, tai beveik metro isaugo unsure.gif


kodel gi ne? bigsmile.gif pas mane lubos 3m ir daugiau tongue.gif idomu ar kas namuose yra augines g.gif
Atsakyti
QUOTE(jurkita @ 2009 08 21, 19:50)
kodel gi ne?  bigsmile.gif  pas mane lubos 3m ir daugiau  tongue.gif idomu ar kas namuose yra augines  g.gif

Gal ir galima g.gif Tik vazono didelio reikes - as sode niekaip israut negalejau. Pasiemiau sakes ir tai vargau, kol isroviau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 08 21, 21:14)
Gal ir galima g.gif Tik vazono didelio reikes - as sode niekaip israut negalejau. Pasiemiau sakes ir tai vargau, kol isroviau rolleyes.gif


Supratau, gal nerizikuosiu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(jurkita @ 2009 08 21, 19:11)
Tai nusipirkti rozmarina is parduotuves ir sakele pamerkti, kad saknis isleistu? O jei is seklu, tai butinai pavasari reikia ar bet kada galima pasisodinti? O tas seklytes ne sezono metu kur pirkti?  blush2.gif

Aš kalbėjau apie baziliką mirksiukas.gif . Bet gal ir rozmarinas taip pat šaknis išleistų g.gif . Bazilikas vienmetis, tai ilgainiui visvien nunyks. O rozmarinas jau porą metų pas mane auga.
Kur pirkti sėklas? Vilniuje "žaliajame centre". Daugiau adresų. Aš kažkada pirkau urmo bazėje Kaune. O čia agrofirmos "Sėklos" siūlomas prieskoninių pasirinkimas. Dauguma sėjamos pavasarį.
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2009 08 22, 08:04)
Aš kalbėjau apie baziliką  mirksiukas.gif . Bet gal ir rozmarinas taip pat šaknis išleistų  g.gif . Bazilikas vienmetis, tai ilgainiui visvien nunyks. O rozmarinas jau porą metų pas mane auga.
Kur pirkti sėklas? Vilniuje "žaliajame centre". Daugiau adresų. Aš kažkada pirkau urmo bazėje Kaune. O čia agrofirmos "Sėklos" siūlomas prieskoninių pasirinkimas. Dauguma sėjamos pavasarį.


Reiks pasidairyti 4u.gif Tai kaip suprantu namuose galiu ir dabar bandyti pasisodinti bigsmile.gif
Atsakyti