Įkraunama...
Įkraunama...

Pačių užauginti prieskoniai ir dar kai kas

Na kokie planai savaitgaliui, ką planuojate nuveikti savo prieskonių sodelyje? Aš iki šiol dar nepasėjau ramunėlių, nusipirkau sėklų, o ten parašyta, kad reikia sėti iš rudens arba anksti pavasarį, kažin man dar žydės jeigu pasėsiu dabar g.gif . Ir dar visada galvojau, kad ramunėlės daugiametės, o ant pakelio parašyta, kad vienmetės, tai po žiemos, tai išeina, aš jų nerasiu.
Atsakyti
aš džiaugiuosi cinamoniniais bazilikais ant palangės - taip kvepia, džiugina ir širdį, ir akį smile.gif
o vakar parodžiau genialumo viršūnę - pasėjau žirnių biggrin.gif taip taip, čia veiksmas balkone vyksta cool.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 05 08, 22:28)
Gal kas zinote toki augala "cheremsha"? Ir ar galima ji kaip nors sode uzsiveisti/auginti?
Skonis primena cesnaka, lapai panasus i pakalnuciu bigsmile.gif


Meškinis česnakas


QUOTE(Jūržolė @ 2009 05 15, 07:12)
Na kokie planai savaitgaliui, ką planuojate nuveikti savo prieskonių sodelyje? Aš iki šiol dar nepasėjau ramunėlių, nusipirkau sėklų, o ten parašyta, kad reikia sėti iš rudens arba anksti pavasarį, kažin man dar žydės jeigu pasėsiu dabar g.gif . Ir dar visada galvojau, kad ramunėlės daugiametės, o ant pakelio parašyta, kad vienmetės, tai po žiemos, tai išeina, aš jų nerasiu.


Pas mus tai užsisėdavo pačios toj pačioj lysvelėj
Atsakyti
QUOTE(Jūržolė @ 2009 05 15, 08:12)
Na kokie planai savaitgaliui, ką planuojate nuveikti savo prieskonių sodelyje? Aš iki šiol dar nepasėjau ramunėlių, nusipirkau sėklų, o ten parašyta, kad reikia sėti iš rudens arba anksti pavasarį, kažin man dar žydės jeigu pasėsiu dabar g.gif . Ir dar visada galvojau, kad ramunėlės daugiametės, o ant pakelio parašyta, kad vienmetės, tai po žiemos, tai išeina, aš jų nerasiu.

Rasi. irnesakyk.gif Pasiseja pacios ir kasmet ju buna vis daugiau. Kaip ir medetkos. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(something else @ 2009 05 15, 08:16)
aš džiaugiuosi cinamoniniais bazilikais ant palangės - taip kvepia, džiugina ir širdį, ir akį smile.gif

O kur gavote sėklų,ji ne paslaptis?
Taip ramunėlės pasisėja pačios,mačiau jau pridygę. bigsmile.gif Tikrai ne vėlu dar sėti.O be to sausa palyginti ir šalta,niekas labai nedygsta. g.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2009 05 15, 10:35)
O kur gavote sėklų,ji ne paslaptis?

parduotuvėj. tai vienintelė man žinoma sėklų gyvenvietė laugh.gif
aj, tiesa, dar turiu ir tokį... tiekėją topsecret.gif bet įtariu, šio pobūdžio sėklos Jūsų nesudomins schmoll.gif
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Kokia gera svetaine bigsmile.gif ! Noreciau pasiteirauti gal kas zinote kaip garstzoles "Rukola" auginti? Pasejau keleta i loveli ant palanges ir nezinau ka toliau su jomis daryti. Ar layuke ar siltnamyje jas sodinti.
Atsakyti
QUOTE(pulina @ 2009 05 06, 18:19)
tolokai ..  smile.gif

o kietį naudojat? irgi pabėriau...  ax.gif


o koki kieti konkreciau? nes berods vaistinis kietis ir yra peletrunas, arba estragonu dar vadinamas. be galo megstu, bet du kart sejau, viena tiesiai i dirva, kita i indeli namie, rezultatas tas pats.
Papildyta:
QUOTE(rsc @ 2009 05 08, 19:55)
Kadangi siemet pirmakart auginsiu prieskonius (ciobreliai, mairunas, bazilikai...) ir daiginu indukuose, gal galit pasakyti, kokio dydzio reikia jau sodinti i lauka? Centimetrais ar pan. gal galetumet patart g.gif


na centimetrais tai gal nelabai iseis atsakyt smile.gif , nes augalai pas vienus buna stambesni, pas kitus smulkesni, aukstesni ir zemesni, daug kas prikaluso nuo sejos laiko, sviesos kiekio, zemes ir t.t. bet ant palanges augaliukus i lauka sodinciau tik tada kai jau tikrai nebebus salnu pavojaus, beje, neprosali butu juos ir pagrudint, pries perkeliant i dirva, kad bent dienom pabutu grynam ore, nebus tokio streso isnesus is siltu namu i kur kas vesesne aplinka. ciobreli sejau tiesiai i dirva, puikiai sudygo, tai su juo manau vargo irgi nebus, mairuno neauginu, tai nlb apie ji galiu ka ir pasakyt, o va bazilika auginu jau ne pirmus metus, tai jam geriau uzuoveja patinka, nes lapus labai niokoja vejas. as atviruose laukuose gyvenu, tai bazilika auginu ant palanges, nes tokiuose vejuose kaip pajury netureciau ka skint.
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2009 05 15, 16:27)
1  o koki kieti konkreciau? nes berods vaistinis kietis ir yra peletrunas, arba estragonu dar vadinamas. be galo megstu, bet du kart sejau, viena tiesiai i dirva, kita i indeli namie, rezultatas tas pats.
Papildyta:

2  nes lapus labai niokoja vejas. as atviruose laukuose gyvenu, tai bazilika auginu ant palanges, nes tokiuose vejuose kaip pajury netureciau ka skint.


1. aha vaistinį kietį ... o kur jį naudoji? nes aš pirma prisisėjau, o jau paskui galvosiu kur naudot lotuliukas.gif ...... beje, o koks tas 'tas pats rezultatas' bigsmile.gif

2. o kokiam vazonėlyje, ar didelio jam reikia? ir kiek stiebelių reikia įį vieną vazonėlį sodint, t.y. kiek jis įšauga didelis ir ar daug įsiplečia bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pulina: 15 gegužės 2009 - 17:39
QUOTE(Grok @ 2009 05 15, 12:25)
Kokia gera svetainė bigsmile.gif ! Noreciau pasiteirauti gal kas žinote kaip grąžgarstę "Rukola" auginti? Pasejau keleta i loveli ant palanges ir nezinau ka toliau su jomis daryti. Ar lauke ar šiltnamyje jas sodinti.

Lauke puikiai auga. Turiu ir daugiametę, tai ją žiemai į šiltnamį persodinau- ankstyvajam derliui buvo.
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2009 05 15, 15:27)
t.t. bet ant palanges augaliukus i lauka sodinciau tik tada kai jau tikrai nebebus salnu pavojaus, beje, neprosali butu juos ir pagrudint, pries perkeliant i dirva, kad bent dienom pabutu grynam ore, nebus tokio streso isnesus is siltu namu i kur kas vesesne aplinka.

Dekui. Kai dar siek tiek paaugs - pradesiu grudinti...
Papildyta:
QUOTE(crocus @ 2009 05 15, 19:34)
Lauke puikiai auga. Turiu ir daugiametę, tai ją žiemai į šiltnamį persodinau- ankstyvajam derliui buvo.

Tai rukola praziemojo parastam nesildomam siltnami? Bet juk ziema ta pati temperatura, kaip lauke.
As pries tris savaite pasodinau tiesiai i lysve ir uzdengiau agroplevele. Kol kas labai graziai sudyge (tfu, tfu, tfu) bigsmile.gif
Atsakyti
smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo crocus: 17 gegužės 2009 - 18:26