Įkraunama...
Įkraunama...

Pačių užauginti prieskoniai ir dar kai kas

QUOTE(pulina @ 2009 05 06, 19:58)
tikrai, reiktų apsirūpint medetkom ir dar vaistinių ramunėlių reiktų (prisimenu kaip su baba skindavau žiedelius) (jei anyta beįsileis į daržą )  lotuliukas.gif

Va, va, pamiršau ir aš ramunėles, gerai, kad priminei
Atsakyti
Pagaliau radau temą, kur užduoti klausimą biggrin.gif
Labai reik patarimo..
Šįmet pirmąkart žadu pasidaryti nediduką darželį prieskoninėm žolėm (lapinės kalendros, krapai, petruška..), ir suabejojau, ar tinkmamą vietą jam parinkau: buvusio sodo pakraštyje, kur nekepina saulė, t.y. ten dalinis pavėsis gaunasi.. va ir galvoju, ar čia nieko, ar reik saulės atokaitos tiem augaliukam? Ir ar būtinas šiltnamis, ar ir be šiltnamio ymanoma kažką užauginti.. (t.y. tik pradžiai uždengti agroplėvele). Tiesa, darželis jau kaipir padarytas, taipkad.. jei yra prieskonių, kuriems netinka šešėliuotoje vietoje augti, būčiau labai dėkinga, jei paminėtumėte, kokie.
Aš visiška neišmanėlė ir naujokė šitoj srityje.. o šviežių prieskoniukų tai norisi.. hihihi.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2009 05 07, 10:10)
Pagaliau radau temą, kur užduoti klausimą  biggrin.gif
Labai reik patarimo..
Šįmet pirmąkart žadu pasidaryti nediduką darželį prieskoninėm žolėm (lapinės kalendros, krapai, petruška..), ir suabejojau, ar tinkmamą vietą jam parinkau: buvusio sodo pakraštyje, kur nekepina saulė, t.y. ten dalinis pavėsis gaunasi.. va ir galvoju, ar čia nieko, ar reik saulės atokaitos tiem augaliukam? Ir ar būtinas šiltnamis, ar ir be šiltnamio ymanoma kažką užauginti.. (t.y. tik pradžiai uždengti agroplėvele). Tiesa, darželis jau kaipir padarytas, taipkad.. jei yra prieskonių, kuriems netinka šešėliuotoje vietoje augti, būčiau labai dėkinga, jei paminėtumėte, kokie.
Aš visiška neišmanėlė ir naujokė šitoj srityje.. o šviežių prieskoniukų tai norisi..  hihihi.gif  ax.gif

Nesu paterėja šiuo klausimu, bet man atrodo, kad bandyk, kitais metais žinosi daugiau. Petražolės, mėtos, tai tikrai galima auginti ir daliniame pavėsyje ir dar kur nors lysvės krašte, nes jos gerai žiemoja ir anksti pavasarį pradeda augti, tai reikia sodinti taip, kad netrukdytų rudenį žemę sukasti.
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 05 06, 16:56)
Taip, ziurejau. Ir uzsimaniau bigsmile.gif O sejai is karto i lysve, ar is pradziu i indeli?

O gal tie receptai iš Oliverio laidos kur nors internete yra? Nes nepažiūrėjau, o šparagų norisi. Pas mane dar senų yra, nesu sėjusi, bet jiems priežiūros jokios nereikia.
Sėklų įvairiausių (ir šparagų, ir bazilikų..) yra seklos.lt, o realiai Žaliajam centre prie Žirmūnų Rimi.
Atsakyti
QUOTE(zmogs @ 2009 05 07, 16:09)
O gal tie receptai iš Oliverio laidos kur nors internete yra? Nes nepažiūrėjau, o šparagų norisi. Pas mane dar senų yra, nesu sėjusi, bet jiems priežiūros jokios nereikia.
Sėklų įvairiausių (ir šparagų, ir bazilikų..) yra seklos.lt, o realiai Žaliajam centre prie Žirmūnų Rimi.

To recepto tai neturiu. Bet gali rasti:
http://www.gaspadine...i/sparagai.html
Atsakyti
Kaip ten su papriku auginimu,ar galima lauke jas augin?Patarkit man kasnors
Atsakyti
QUOTE(vabalai @ 2009 05 07, 20:58)
Kaip ten su papriku auginimu,ar galima lauke jas augin?Patarkit man kasnors

Mes tai siltnamy auginam. Bet jeigu labai silta vasara - gal ir lauke pasisektu... g.gif
Atsakyti
Verta dėmesio tema.
Ačiū jos autorei.
Atsakyti
uosviai augino paprikas paprastai lysveje uzauga tik nepamenu kada sodina, bet tikrai zinau kad dar siuo meteu nesodino smile.gif
Atsakyti
Papildyta:
QUOTE(vabalai @ 2009 05 07, 20:58)
Kaip ten su papriku auginimu,ar galima lauke jas augin?Patarkit man kasnors

Geriau šiltnamyje
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jūržolė: 08 gegužės 2009 - 12:24
Kadangi siemet pirmakart auginsiu prieskonius (ciobreliai, mairunas, bazilikai...) ir daiginu indukuose, gal galit pasakyti, kokio dydzio reikia jau sodinti i lauka? Centimetrais ar pan. gal galetumet patart g.gif
Atsakyti
Gal kas zinote toki augala "cheremsha"? Ir ar galima ji kaip nors sode uzsiveisti/auginti?
Skonis primena cesnaka, lapai panasus i pakalnuciu bigsmile.gif
Atsakyti