Įkraunama...
Įkraunama...

Pačių užauginti prieskoniai ir dar kai kas

o kaip Jusu salierai ar jau isdyge ax.gif manieji isleido 2 lapelius jau, kazkaip siemet galvojau nesidigs isdygo pries 2 savaites o sejau vasario antroje puseje; sejau siemet sakninius tai nesitikejau toki miska tureti; idomu kada juos jau pikiuoti galesiu g.gif kaip gal auginote kas sakninius nes lysveje pas mane tik lapkotiniai ziemojo, dabar pabandziau sakninius auginti mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(IngridaB @ 2009 04 28, 10:17)
Žemuoginiai špinatai.Paskui jų nebereikia sėti,patys prisisėja visur.Ir šiemet ravėjau gėlių darželį,mačiau jau yra pridygųsių.Labai gerai širdžiai ,turi daug kalio ir uogos ir lapeliai.
Pagaliau gavau pankolio sėklų.Sekmadienį pasėjau tiesiai į dirvą,nebebuvo laiko žaisti.Ant pokelio rašo,kad galima ir tiesiai į dirvą sėti.Dar tiesiai į dirvą pasisėjau medetkų,kad būtų arbatai pagardinti.Pasėjau tokių prieskonių grybų kvapo ir skonio,pardavėja įsiūlė,bet ne gelsvė.Net sėklos kvepėjo grybais.Pasodinau eksperimentui tris rozmarinus jau.Labai gražiai po žiemos žaliuoja valerijonas,man jis kaip gėlė-gražus. mirksiukas.gif  wub.gif Melisa jau sužaliąvųsi jau ir arbatos atsigėrėme sodyboje.Mačiau ir čiobrelis nenušąlo,raudonėlis atsigauna. bigsmile.gif

man labai idomu kokie prieskoniai grybo kvapo bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2009 04 28, 12:00)

man labai idomu kokie prieskoniai grybo kvapo bigsmile.gif

Jei nepamiršiu būtinai sodyboje pažiūrėsiu pavadinimą.
O aš sekmadienį petražoles tiesiai į dirvą pasėjau be jokių persodinimų. bigsmile.gif
Atsakyti
Nu velniava.. o as sparagines pupeles sukisau jau po zeme.. mama sako nusals, jei bus salnos.. nu reiks kazka mastyt g.gif uzdengt.
Atsakyti
Bandau prisilaikyti šio kalendoriaus:

Fenologinis kalendorius
Laukiniai augalai labai jautriai reaguoja į aplinkos sąlygų - šviesos, šilumos ir drėgmės pasikeitimus, todėl pagal juos galima apytiksliai nustatyti sėjos ir sodinimo laiką, prognozuoti orus.

Fenologinio pavasaris prasideda kovo 10 − 25 d. ir trunka iki gegužės 25 − birželio 10 d.
Fenologinė vasara prasideda gegužės 25 − birželio 10 d. ir trunka iki rugpjūčio 25 − rugsėjo 10 d.
Fenologinis ruduo prasideda rugpjūčio 25 − rugsėjo 10 d. ir trunka iki lapkričio 20 − gruodžio 15 d.


Lazdynai, baltalksniai ir šalpusniai pražysta, kai iš žemės išeina pašalas. Ši augalų trijulė labai svarbi prognozuojant pavasario orus. Jeigu pašalas labai gilus, lazdynai ir baltalksniai pražysta dar jam neišėjus, bet šalpusnis nerodo jokių gyvybės ženklų. Ievos pradeda sprogti tik tuomet, kai žemė 30cm gyliu įšilusi 5-7 oC.

Jeigu pirmi pražysta lazdynai, paskui baltalksniai, o galiausiai šalpusniai, pavasaris būna ankstyvas, o vasara šilta. Jeigu pirmas pražysta baltalksnis, o paskui lazdynas ir šalpusniai, prognozuojami nepastovūs orai, bet dažniausiai ilgas pavasaris ir vėsi bei lietinga vasara. Jeigu pirmi pražysta šalpusniai, pavasaris būna vėlyvas, ilgas ir šaltas, vasara šilta ir sausoka.

Kai pradeda augti žieminiai rugiai, parskrenda gandrai ir pražysta gluosniai, lauke galima sėti morkas, pastarnokus, petražoles, ropes, ridikus, ridikėlius, špinatus, žieminius svogūnus, žirnius, sodinti krienus, rabarbarus, šparagus, kopūstų daigus.

Kai sužaliuoja ievos, sukukuoja gegutės arba sugrįžus kregždėms sėjamos gelteklės, petražolės, pupos, salotos, svogūnai, sodinami porų, svogūnų daigai ar ropelės, salierų ir žiedinių kopūstų daigai.

Kai pražysta ieva arba vyšnios galima sėti lepesnius augalus - kukurūzus, pupeles, sodinti vėlyvuosius kopūstus.

Kai pražysta alyvos, į lysvę sėjami agurkai, pupelės, moliūgai, burokėliai rudens derliui, sodinami pomidorai, dumplainiai, šilumamėgės vasarinės ir balkoninės gėlės.

© rojaussodai.lt, atnaujinta 2008-05-12

Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2009 04 28, 12:02)
Jei nepamiršiu būtinai sodyboje pažiūrėsiu pavadinimą.
O aš sekmadienį petražoles tiesiai į dirvą pasėjau be jokių persodinimų. bigsmile.gif


Na tikrai idomu, buna siaip prieskoniu misiniai, bet jeigu tu sejai juos tai gavai cia kazka neiprasto biggrin.gif biggrin.gif laukianciuju pavadinimo gretos dideja biggrin.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Grybų skonio-gelsvė. Kai jos nedaug-taip, bet jei daugiau-aitru.
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2009 04 28, 09:17)
Pagaliau gavau pankolio sėklų.Sekmadienį pasėjau tiesiai į dirvą,nebebuvo laiko žaisti.Ant pokelio rašo,kad galima ir tiesiai į dirvą sėti.

As irgi pankoli kartu su visais i dirva suberiau. Vis pavadinima pamirsdavau, tai vadindavau: kur lapai kaip krapai, i pats anyziaus kvapo bigsmile.gif Bet cia prigasdino, kad salnos nusimato schmoll.gif
As irgi jau metu ir melisu arbatos ragavau 4u.gif Mazos dar, bet pasiskint uzteko...
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 04 28, 23:31)

As irgi jau metu ir melisu arbatos ragavau 4u.gif Mazos dar, bet pasiskint uzteko...

Pas tėvus mačiau irgi jau galima pasirankioti mėtų lapelių arbatai, bet dar gaila mažučiai, o ir džiovintų dar likę... 4u.gif
Pabandžiau pasisėti kambary petražoles ir kalendrą - bet daigeliai labai ištysę, išsivartalioję - ką negerai darau (laikau balkone, daug saulės gauna... g.gif )?
Atsakyti
QUOTE(kambliukas @ 2009 04 29, 12:34)
Pas tėvus mačiau irgi jau galima pasirankioti mėtų lapelių arbatai, bet dar gaila mažučiai, o ir džiovintų dar likę...  4u.gif
Pabandžiau pasisėti kambary petražoles ir kalendrą - bet daigeliai labai ištysę, išsivartalioję - ką negerai darau (laikau balkone, daug saulės gauna...  g.gif )?


As irgi turejau, kol suo neisvarte biggrin.gif taj buvo labai istyse krapai ir petruskos, o bazilikas ir mairunas..labai graziai augo, gal istysta nes per daug saules, pabandyk dienai padet pavesyje ir kai baigiasi tas spiginimas isnesk i balkona

Papildyta:
QUOTE(Regila @ 2009 04 28, 17:34)
Grybų skonio-gelsvė. Kai jos nedaug-taip, bet jei daugiau-aitru.



Geras o tai gelsves dar buna ir kitokiu skoniu? cia kaip sultinys grybu skonio, vistienos skonio biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2009 04 28, 17:34)
Grybų skonio-gelsvė. Kai jos nedaug-taip, bet jei daugiau-aitru.


Apie tokią nebuvau girdėjus schmoll.gif , bet gal ir nieko wub.gif
Atsakyti
O mano ciobreliai kazko nenoriai lenda g.gif
Atsakyti
O mano pipirnes kaip sudygo greit!!! Tuoj galesiu valgyt biggrin.gif aisku as jas indely ant vatos susejau smile.gif
Atsakyti