Įkraunama...
Įkraunama...

Pačių užauginti prieskoniai ir dar kai kas

QUOTE(Rrina @ 2009 04 08, 10:18)
auginau kažkada darže, užaugo didžiausi, tik nepamenu jau ar sėjau ten, ar daigais auginau. O paskui viską išmečiau, nes negaliu kvapo pakęsti  lotuliukas.gif

Tai galima bet sėklas arbatai sunaudot rolleyes.gif Tas tai labai mėgstu, o va dėl šaknies nebūčiau tikra.

rita, papasakok kaip pankolį auginsi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2009 04 08, 14:59)
Tai galima bet sėklas arbatai sunaudot  rolleyes.gif  Tas tai labai mėgstu, o va dėl šaknies nebūčiau tikra.

rita, papasakok kaip pankolį auginsi  ax.gif


Šiandien pasėjau kelias sėkleles šiltnamyje. Tiesiai į daržą tikriausiai už kokių poros savičių sėsiu. Žiūrėsiu kaip geriaiu augs. Dabar belieka laukti, kada sudygs.
Atsakyti
Aš laiškinius svogūmus kieme jau šeštadienį pasėjau biggrin.gif tai jau matosi, kad lysti lauk pradėjo bigsmile.gif svarbiausia dabar, kad mažius lauk neiškastų unsure.gif doh.gif
Atsakyti
Irvel , Zivivi
Cioreliai auga ypatingai letai. jie ir uzauge pirmais metais bus nedidukai.
Atsakyti
QUOTE(anemone @ 2009 04 09, 11:00)
Irvel , Zivivi
Cioreliai auga ypatingai letai. jie ir uzauge pirmais metais bus nedidukai.

O jeigu persodinti tuos kur parduotuvėj vazonėliuose parduoda? Prigytų, žiemotų g.gif
Atsakyti
Sveikos mamos smile.gif prisijungsiu ir as prie prieskoniu. pati sia ideja uzsikreciau gal pries 5kerius metus, dabar jau visa lysve kvepianti po langais smile.gif auginu ciobrelius, melisa salavija, dasi, juozazole, bazilikus jei nepamirstu paseti kiekvienais metais, tyaipogi auga ir mairunas bei levanda. siemet prie lysves prisijungs valerijonas, kalendra ir tarp roziu sodinsiu levandas (amarai bijo ju kvapo). tiesa mociute dar augina gelsve, petrazoliu aisku bei krapus smile.gif

Diskutuojat apie ciobrelius,tai taip - pirmais metais as asmeniskai net derliaus neemiau,o ir sodinau plaukelius plonycius siulelius, uz tai dabar kaip piktzole - tesiasi ir tesiasi ciobreliu kilimas biggrin.gif jau net nebesuvartojamm ziema sio gerio, tad siemes naikinau puse smile.gif seimai labai patinka kai mesyte pamarinuoju su ciobreliu, juozazoliu,majonezo bei garstyciu padaze smile.gif is tiesu auginti prieskoninius augalus nera labai sunku (daugiamecius),zinoti reikia tik ju "kapriziukus" - pvz levandas reikia uzdengti,pirmais metais nebutinai bus bujojantys krumai wink.gif ir ne visada seklos megejos sudygti (maniskes po menesio sudygo). tai va 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Jūržolė @ 2009 04 09, 13:47)
O jeigu persodinti tuos kur parduotuvėj vazonėliuose parduoda? Prigytų, žiemotų g.gif


turetu prigyti ir ziemoti smile.gif tik ziurek is kur veza- jei batijos salys-0 tikra prigis,bet jei olandija ar kitos pietu europos salys- gali kilti abejoniu wink.gif
Atsakyti
Piliete ,smagu,kad turi toki gausu prieskoniu darziuka 4u.gif 4u.gif 4u.gif .As taip pat bandau "kazka" uzsiauginti ax.gif blush2.gif . Jau daguma prieskoniu sudygo , ir po truputi auga, bet va levanda ir valerijonas NE KRUST schmoll.gif schmoll.gif . Vazonelius vis dar laikau uzdengtus (jau 3 savaites), ar man dar laukti kokios tai gyvybes bepasirodancios ir laikyti vazonus uzdangtus, ar jau atidengti, ar isvis galimas variantas, kad seklos jau supuvo g.gif g.gif doh.gif ?
Atsakyti
Sveikos, bendramintės 4u.gif
Aš levandas vakar į vazonėlį pasėjau, ant pokelio rašo, kad sėklos dygsta 30-40 dienų, tad reikia kantriai išlaukti.
Atsakyti
Na, parodysiu ir aš savo mažuliukus daigiukus. Viršuje - čiobreliai, 1levandos daigelis, bazilikai; apačioje - išstybę krapai, mairūnai ir petražolės:
user posted image
O čia žemuogytės ir pomidorai:
user posted image

mergaitės, gal turit kelis atliekamus rozmarino, šalavijo ir raudonėlio daigelius??
Atsakyti
QUOTE(Ugniux @ 2009 04 10, 11:57)
mergaitės, gal turit kelis atliekamus rozmarino, šalavijo ir raudonėlio daigelius??


Rozmarino ir aš norėčiau blush2.gif , galėčiau pasiūlyti mainais balkoninių vynuoginių pomidorų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jūržolė: 10 balandžio 2009 - 12:59
O aš nusprendžiau, kad tiesiai į dirvą sėsiu. Tik baziliką ir jeigu gasiu - rozmariną sodinsiu daigais, na gal dar porus.
Atsakyti
QUOTE(wiwi @ 2009 04 10, 00:47)
Piliete ,smagu,kad turi toki gausu prieskoniu darziuka 4u.gif  4u.gif  4u.gif .As taip pat bandau "kazka" uzsiauginti  ax.gif  blush2.gif . Jau daguma prieskoniu sudygo , ir po truputi auga, bet va levanda ir valerijonas NE KRUST schmoll.gif  schmoll.gif . Vazonelius vis dar laikau uzdengtus (jau 3 savaites), ar man dar laukti kokios tai gyvybes bepasirodancios ir laikyti vazonus uzdangtus, ar jau atidengti, ar isvis galimas variantas, kad seklos jau supuvo  g.gif  g.gif  doh.gif ?


su levandom ir valerijonais is tiesu patys didziausi vargai sejant is seklu. As laikiau uzdengta dideli nuo pievagrybiu indeli su lysvelem ~savaite, pradejus dygti kalendroms, teko nuimti viska ir laikau dabar ant pietinio lango ppalanges,tad saules gauna nemazai,kiekviena diena po siek tiek palieju. Is tiesu levandos sudygo tik dabar (praejus vos ne menesiui), o valerijonai irgi dar labai smulkuciai (kai kalendros po 4-6 lapelius isleidusios). tad manau vilties dar yra,nes jau minejau iu seklu dygimas ilgas laikortarpis. patarciau kellioms dienoms prasivedinima nuo maisiuku padaryt (pelesis gali isimesti,reikia tikrinti nuolatos ar zeme nepradejo pelyti). Ir levandu dygimas gana varganas, is kokius 30ties seklu man 7ios sudyg. Viena gelininke,beje,siulo i kamera pries sodinima tas seklas imest,bet dariau ir rodos man irgi tik keletas sudygo - jau net nebepamenu biggrin.gif Vaerijonas praeitais metais is viso nesudygo sad.gif visa pakeli sejau - 0.
Atsakyti