Įkraunama...
Įkraunama...

Pačių užauginti prieskoniai ir dar kai kas

QUOTE(IngridaB @ 2009 03 23, 13:12)
Nu ne laiškiniai česnakai,yra laiškiniai.O svogūniukai būna vieni prie pirmųjų kartu su žieminiais svogūnais.Tik jų būna smulkesni laiškai.


cia irgi zieminiai svogunai, tik pavadinimo tikslaus nezinau, pas mane tai jau lendai s po sniego, kaip snieguoles tongue.gif

O laiskinis arba meskinis cesnakas kitoks, lapukai ploksti.
Papildyta:
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 03 23, 13:26)
Nu, žinok ir stimulą man davei thumbup.gif Va susikaupiau ir paieškojau internete tikslesnio pavadinimo tų, apie kokius aš kalbėjau, tai:

user posted image
Gleivėtieji česnakai ( Allium nutans L.), labiau žinomi narcizlapių svogūnų vardu. Tikrai jų lapai panašūs į narcizų - suploti, 1-2 cm pločio. Atželia gegužės pradžioje arba viduryje, gausiai žydi liepos-rugpjūčio pradžioje, medingi ir dekoratyvūs. Kerai greitai plinta, todėl kas 4-6 metai išskirstomi ir persodinami. Dideli kerai augina daug, bet trumpų ir smulkių lapų.

Jauni lapai labai malonaus skonio, o peraugę turi daug gleivių ir yra kietesni. Šie česnakai priskiriami salotinių svogūnų grupei, jų lapai valgomi vieni arba su kitais žalumynais. Juose daug askorbininės rūgšties, mineralinių medžiagų ir geležies. Nuskinti lapai greitai atželia ir valgomi iki vėlyvo rudens.

Ar ir tu apie tuos pačius kalbėjai? mirksiukas.gif


Ziedai maniskiu buna tokie patys bet lapukai ilgi, ploni, siauruciai apvalus, kaip svoguno, tik plonciai, ir jokiu gleiviu jie niekada neturi g.gif
Atsakyti
QUOTE(meduliukas @ 2009 03 23, 16:26)

O laiskinis arba meskinis cesnakas kitoks, lapukai ploksti.
Papildyta:
Ziedai maniskiu buna tokie patys bet lapukai ilgi, ploni, siauruciai apvalus, kaip svoguno, tik plonciai, ir jokiu gleiviu jie niekada neturi g.gif

Ir pas mane lapai laiškinio česnako plokšti.O turėjau galvoje tuos cibuliukus,tik kaip jie vadinasi nežinojau. schmoll.gif
Į ežią aš sodinu daigais dar rozmariną.
Pamiršome dar prie prieskonių,gal daugiau kaip vaistažolę(aš ir prieskonius ir vaistažoles sodinu greta)-medetkas.Labai gerai skalauti gerklei.Ir šiaip pamaišyti į arbatas sveika. mirksiukas.gif Su pankoliu man nesiseka,kaip vaistažolė irgi gal daugiau ir kaip prieskonį vartoja kiti.Niekur sėklų negaunu.Bandžiau iš vaistinės nusipirkti arbatą,tik arbata pokeliais.Išpyliau iš pokelio sėklytes,matyt jos permaltos,niekas nedygsta. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(meduliukas @ 2009 03 23, 15:26)
Ziedai maniskiu buna tokie patys bet lapukai ilgi, ploni, siauruciai apvalus, kaip svoguno, tik plonciai, ir jokiu gleiviu jie niekada neturi g.gif

tada mano ne tokie kaip tavo smile.gif nes maniškiai būtent tokie ir yra, su plokščiais lapais rolleyes.gif
Bet taviškis vis tiek iš kažkokių česnakų yra - juk ten tų veislių begalė irnesakyk.gif
Atsakyti
Kiek naudingų patarimų bigsmile.gif thumbup.gif
gal kas su rūgštynių auginių susidūrėti? g.gif MB laba užsimanė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(dlambliukas @ 2009 03 23, 22:29)
Kiek naudingų patarimų bigsmile.gif  thumbup.gif
gal kas su rūgštynių auginių susidūrėti? g.gif MB laba užsimanė doh.gif


Rūgštynes sėk tiesiai į ežią, kur nors krašte, nes jos daugiametės ir jokio vargo, man vaikystėje rūgšynių sriuba buvo mėgstamiausia, bet mano šeimyna nemėgsta, tai ir nebeverdu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jūržolė: 24 kovo 2009 - 07:54
Mano laiškiniai svogūnai nei krust, išdygo tokie siūlai, o dabar dar viršūnėlės pradėjo džiūti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Leita @ 2009 03 21, 07:01)
ir aš jungiuosi į norinčiųjų į šį stebuklą pažiūrėti biggrin.gif
bo pvz., senukų kataloge tik tokie var., smile.gif o gal kažkas pan., į šį var? rolleyes.gif
user posted image
išsamiau nors mano akimis tai elementarus plastikinis indelis nuo konditerijos gaminių ir vazonėliai jame blush-anim-cl.gif

Taip toks toks, ten viduje tokiu supresuotu durpiu mini kubeliai, kuriuos kartu su daigeliu tiesiai kisi i vazoneli, ojojoj kaip ten viskas auga, prikisau jau biesas zino ten ko, sanpauliju lapai ir tie isvaziavo ten
Atsakyti
O kazi kaip i ta daigykla paseti itin smulkias seklas g.gif
Atsakyti
QUOTE(meduliukas @ 2009 03 24, 10:55)
O kazi kaip i ta daigykla paseti itin smulkias seklas g.gif


PAbandyk atskirti sėkliukes ir po 1-2 sumesti į durpių kasetes
Atsakyti
QUOTE(Jūržolė @ 2009 03 24, 07:53)
Rūgštynes sėk tiesiai į ežią, kur nors krašte, nes jos daugiametės ir jokio vargo, man vaikystėje rūgšynių sriuba buvo mėgstamiausia, bet mano šeimyna nemėgsta, tai ir nebeverdu.

Reiks dabar palaukti, kol MB lysvę padarys man blush2.gif kiemas dabar primena subombarduotą lauką doh.gif
Atsakyti
Aš šiandien pasisėjau petražolių ax.gif ryt dar reiks iki sėklų parduotuvės nueiti (liko tuščių skylučių) kokio baziliko sėklyčių paieškoti ax.gif
Atsakyti
Sveikutes,
Jungiuosi prie jusu mergaites,bandysiu auginti ivairias prieskonines zoleles ax.gif
Siandien pasejau petrazoles,krapus,bazilius,melysas,salotas ir net ridikelius
Paziuresiu ar kas man pavyks ax.gif
Noriu paklausti o per kiek mazdaug laiko jau gali sudygti mano sodelis?Bent jau pradeti dygti?Labai jau laukiu ax.gif
Atsakyti