Įkraunama...
Įkraunama...

Pačių užauginti prieskoniai ir dar kai kas

Sveikos 4u.gif

QUOTE(Jūržolė @ 2009 03 22, 16:23)
Hmm, negi aš viena tokia keistuolė g.gif

Aš taip pat ketinu šiemet, pirmą kartą per savo gyvenimą, auginti prieskokines žoleles blush2.gif net atsisiunčiau knygelę, apie tai, kaip džiovinti prieskonkius augalus mirksiukas.gif Ryt bandysiu paieškoti savo "didmiesty" daigyklos ir pasisėsiu. Tiesa, kvapųjį mairūną jau tikriausiai nupūdžiau doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dlambliukas: 22 kovo 2009 - 17:36
QUOTE(simre @ 2009 03 22, 17:30)
Ne viena, ne viena smile.gif
Kai įsigijom sodą, pati auginu bazilikus (tamsiai violetinius), šalavijus (šituos ne kaip prieskonius, bet vaikų nosims skalaut kai sloguoja), raudonėlius, tradiciškai petražolės, krapai vietos irgi suranda.

labas vakaras merginos. as irgi megeja zoleliu- prieskoniu rinkti tik neturiu kur laikyti, tai dzioviname kaime sodyboj. del salaviju-jis te tik vaistas, o puikus prieksonis ypac zuviai ir picai- isbandziu ir paragavau pirma kart italijoj, dabar be jo nepasieinu. italai ten vazonikuose terasose net juos augina, tookius didelius
Atsakyti
Sveikos, aš ir bandysiu tęsti darbą .Mėtas, melisas pernai pasodinau, jei nenušalė tai bus gerai.Ošiemet mairūną,baziliką, valerijoną sodinsiu ir lauro lapo medelį sakė duos kaimynka smile.gif
Atsakyti
Labvakar hi.gif

Aš kaip tik praeitą savaitę nusipirkau vazonėlius 3 (na jie gėlėms, bet puikiai tinka prie mano virtuvės) ir pasisėjau raudonėlio, šalavijo, čiobrelio. Bazilikui skyriau didesnį bliūdą, nes įsigyjau didžiojo baziliko ar plačialapio (nžn kaip tiksliai vadinas). Dabar laukiu kas rytą daigiukų smile.gif

Tiesa labai fajnų sėklų pirkau Žirmūnuose, Shetelig Lit parduotuvėj (nu ten visai šalia Thomas Philips). Ten tokios tinginių sėklos, suklijuotos ant popierėlių reikamu atstumu, įdėjai ant žemių ir sudygsta taip kaip reikia smile.gif

Dabar dar audžiu mintį, nes turiu dar tokį lovį, tai musiet salotom užsėsiu g.gif ar kokiais ridikeliais. Tuoj kai atšils oras, tai mano įstiklinti balkonai nuo 13 val. kaip šiltnamiai, tai spėju turėtų užderėti smile.gif
Atsakyti
nesu entuziastingai "įtikėjus" į prieskonines žoles ant stalo, bet esu sodinusi petražoles garbanotas ir tamsius bazilikus gėlyno apkantavimui.
Super gerai atrodo, ypač porą metų toje pačioje vietoje prabuvę petražolės. Daug kas nustebdavo, kai nosį prikišdavo arčiau "nugi kas čia taip žaliuoja".. ogi petražolė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Jūržolė @ 2009 03 22, 16:23)
Hmm, negi aš viena tokia keistuolė g.gif

ne viena, ne viena mirksiukas.gif Aš irgi auginu tradicinius prieskonius: krapus, petražoles - man jos net kvapesnės būna, nei parduotuvėse parduodamos. O šiemet bandysiu pasisėt čiobrelių ir gelsvę thumbup.gif
Atsakyti
Pagaliau radau itin artima sirdziai tema thumbup.gif smile.gif
Labai megstu sviezius prieskonius, okiu Santa Mariju nenaudoju beveik visai. Tik sviezias ir dziovintas zoles, pipirus, druska, medu.

O auginu savo prieskonyne siuos augalus:
gelsve,
zemaitiska peletruna,
kaukazietiska peletruna,
levandas,
saltmete,
meta,
katzole,
melisa,
pelyna,
salavia,
ciobrelius triju rusiu,
bazilikus - raudona, paprasta, cinamonini, salotini,
stevija,medaus zole,
mairunai,
rozmarinai,
juozazole,
krapai,
petrazoles,
lapkotiniai salierai,
darzeline ziomene,

Nu lyg ir viskas, lygtai g.gif

Dar pamirsau pamineti paprasta ir daugiameti kalnini dasi ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo meduliukas: 23 kovo 2009 - 08:31
Sveikutes,

Noriu prisijungti prie Jusu 4u.gif As ir labai megstu prieskonius, ypac bazilika, mairuna, ciobreli, raudoneli.
Kazkada auginau juos darze, bet dabar persikeleme i nauja nama. Viska reikia is naujo set, deliot, bet pas mus visur jau pieva uzseta. Sakykit, kaip manote, jei as pasiseciau juos i lovelius ar bus imanoma juos auginti isnesus vasara i lauka, o ziema namuose g.gif Juk jie daugiameciai augalai... Labai reikia patarimo blush2.gif
Aciu 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(meduliukas @ 2009 03 23, 09:29)
Pagaliau radau itin artima sirdziai tema thumbup.gif  smile.gif
Labai megstu sviezius prieskonius, okiu Santa Mariju nenaudoju beveik visai. Tik sviezias ir dziovintas zoles, pipirus, druska, medu.

O auginu savo prieskonyne siuos augalus:
gelsve,
zemaitiska peletruna,
kaukazietiska peletruna,
levandas,
saltmete,
meta,
katzole,
melisa,
pelyna,
salavia,
ciobrelius triju rusiu,
bazilikus - raudona, paprasta, cinamonini, salotini,
stevija,medaus zole,
mairunai,
rozmarinai,
juozazole,
krapai,
petrazoles,
lapkotiniai salierai,
darzeline ziomene,

Nu lyg ir viskas, lygtai g.gif

Dar pamirsau pamineti paprasta ir daugiameti kalnini dasi ax.gif


Ojei, kiek augaliuku bigsmile.gif Saunuole thumbup.gif As dar kai kuriuos pirma karta ir girdziu blush2.gif Kur naudoji katzole. Jaz, kaip as noriu tokio darzelio... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(meduliukas @ 2009 03 23, 09:29)
Pagaliau radau itin artima sirdziai tema thumbup.gif  smile.gif
Labai megstu sviezius prieskonius, okiu Santa Mariju nenaudoju beveik visai. Tik sviezias ir dziovintas zoles, pipirus, druska, medu.

O auginu savo prieskonyne siuos augalus:
gelsve,
zemaitiska peletruna,
kaukazietiska peletruna,
levandas,
saltmete,
meta,
katzole,
melisa,
pelyna,
salavia,
ciobrelius triju rusiu,
bazilikus - raudona, paprasta, cinamonini, salotini,
stevija,medaus zole,
mairunai,
rozmarinai,
juozazole,
krapai,
petrazoles,
lapkotiniai salierai,
darzeline ziomene,

Nu lyg ir viskas, lygtai g.gif

Dar pamirsau pamineti paprasta ir daugiameti kalnini dasi ax.gif

sveika, is kur gavai sekliukiu kaukazietisko peletruno? itariu tai ta stebuklinga zole kur as kaukazietiskam restorane valgiau... gal gali parodyt kaip ji atrodo/ ir dar- kur naudoji medaus zole? pakilnojau as ja ir nelabai supratau kur ja galima naudoti
Atsakyti
QUOTE(vakare-tyla @ 2009 03 23, 08:35)
Ojei, kiek augaliuku bigsmile.gif  Saunuole thumbup.gif  As dar kai kuriuos pirma karta ir girdziu blush2.gif Kur naudoji katzole.

aš irgi blink.gif Kažkaip nebuvo girdėti: katzole, darzeline ziomene, paprastas ir daugiametis kalniniai dasiai.. Prie kokių patiekalų juos galima naudot? g.gif blush2.gif Labai įdomu ax.gif
Atsakyti
Medaus zole - bus pirmi metai, jau sudygo, naudosiu arbatu misiniams saldinti.

Kaukazietisko peletruno - dave Marija Baranauskiene - darzininkes turetu zinoti kas ji tokia ax.gif , yra isleidusi ne viena knyga apie augalus, prieskonius. As os kaimyne buvau, tai vat ir uzsikreciau blush2.gif Augau pas kaimynes lakstydama, nuo mazens i krauja augalai iauge blush2.gif

Katzole galima arbatoms naudoti, kaip ir meta, as ir mesa marinuodama idedu, pikantiskam skoniui sukurti.

Eksperimentuoju, maisau, derinu - taip ir atrandu misinukus tinkamus, varskei, mesai ir t.t.

O peletrunu galesiu pasidalinti, turetu buti atzaleliu. Jis ir taip labai dkoratyvus augalas, ne tik kaip prieskonis - labai ziedynas grazus kai sudziusta, gaila foto neturiu doh.gif
Papildyta:
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 03 23, 08:47)
aš irgi blink.gif Kažkaip nebuvo girdėti: katzole, darzeline ziomene, paprastas ir daugiametis kalniniai dasiai.. Prie kokių patiekalų juos galima naudot? g.gif  blush2.gif Labai įdomu ax.gif


Ziomene - mesytei, avienai, jautienai. O dasis nepakeiciamas mesai visai, lasinukams, kepant, verdant, saslykams, malonus labai prieskonis, ir sviezias ir dziovintas, kalninis dasis labai grazus krumelis neaukstas, paprastas dasis - irgi grazus, kai zydi ypac.

Kalninis dasis

Dasis

Tik nesutinku del astrumo - visai jis neastrus.

Prieskoniai

Prieskoniu pritaikymas

Vaje, kai paskaiciau, kiek dar truksta prieskoniu i kolekcija lotuliukas.gif doh.gif

Ziomene
Atsakyti
Vau, kaip smagiai mane nustebinot - tiek visokiausių prieskonių thumbup.gif . Praplėsiu ir aš savo sąrašą. Meduliuk, na tu kokia prieskonių mėgėja ir žinovė, ir gerų nuorodų davei. Mane tai taip pat šiai veiklai paskatino tai, kad labai jau prieskonių be E pasirinkimas labai mažas, o kam pirkti džiovintas žoleles, kai gali pati užsiauginti. Aš jau sugalvojau kur sudžiovinusi jas dėsiu - pasiūsiu ir išsiuvinėsiu lininius maišelius, ir sukabinsiu virtuvėj. Čia kaip toj pasakoj - dar grūdai nepasėti, o "kada duoną valgysim" lotuliukas.gif
Atsakyti