QUOTE(Dovis @ 2009 03 26, 00:35)
Trinkeles planuojam kloti aplink visa nama. Kokio plocio takeliai daromi? Siaurineje puseje tik praejimui, o va kt puseje iki terasos kokio plocio reiktu? Mastau,kad kai gyvensim matysis kuriais keliukais daugiau vaikstoma, tada pievoje ir issigrysim keliukus. Pvz ploksti akmenys tarp zydinciu ciobreliu.
"Magistraliniai" takeliai, t.y. tie, kuriais dažniausiai vaikštoma, daromi apie 1,2m (kad praeitų 2 žmonės), rečiau vaikštomi - apie 0,6m. Jei į garažą grindžiamos tik vėžios, tai daroma po 0,7m tarpe paliekant 0,7m žolytės ruožą (išradingi žmonės turintys mažus sklypus įsigudrina jį kiliminiais augalais nebijančiais mindymo užsodint). Mintis pirma išminti, o paskui pagal tai tiesti - labai gera . Greit pasimato poreikiai. O formos korekcija (visiškai tiesūs ar lengvai lenkti) daroma pagal kiemo numatomą "dvasią". Svarbiausia, mano manymu, nepersistengti ir išgrįsti tik pačius reikalingiausius takelius, o visa kita laisvai pasiekiama ir veja (mažam sklype tikrai norėsis kuo daugiau žalumos). O renkantis dangą (skaldyti akmenys, medis, betono trinkelės, stambus žvyras, skaldelė, terakota, plytelės) reik derint prie numatoma kiemo vaizdo, galima kombinuot pora medžiagų.
QUOTE(Perliukas @ 2009 03 26, 00:40)
aš tokios formos knygoj neturiu
Tai toj pačioj knygos ir rašo, kad tos verpstės skirtos žemaūgiams ir pusiaus žemaūgiams. Mano įvardintas genėjimas aprašytas jau rodytame "Augalų pasaulio" serijos 2008m. nr.1 žurnale (taip pat turiu straipsnelį iš senų "Rasų" apie vainikų formas). Jei domina, galiu nufotografuot tekstą.