Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

QUOTE(mamytė23 @ 2009 03 18, 11:38)
o tu į saviškį dėjai?

Nedėjau, nes nepersodinau dar. Šį pavasarį reikės sodinti, tai planuoju dėti į dugną, sumaišius su orchidėjų žemėmis (tomis, kurios netinka jokioms kitoms orchidėjoms mirksiukas.gif ) ir drenažu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaurė: 18 kovo 2009 - 11:05
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 18, 09:48)
as tavo vietoje, kol neleidziami patys ziedai, persodinciau kaip tik dabar  mirksiukas.gif


ačiū Mikuotuke, man irgi jau nuojata kužda, kad taip reiktų daryt, jaučiu kad reikės imtis ir veiksmų cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 03 18, 11:53)
As ir pati labai myliu geles, bet po truputi pripazistu, kad man jau manija.  blush2.gif

O kas tai daugiau, jei ne manija - jus nuo ryto iki vakaro apie jas galvojat, perkat, perkat, perkat ... paskui raudat, kad jau vietos neturit.

Tina, man tada daaaaaug metu manija hihihi.gif svogunams, agurkams, pomidorams, pelargonijoms ir bet kam, kas zalia, kas zydi, kas duoda vaisiu lotuliukas.gif lotuliukas.gif pavasari isvis susisuka protas wacko.gif clap_1.gif
o kadangi cia orchyciu tema, apie kitas savo manijas ir nerasau blush2.gif
eh, greiciau tas pavasaris ateitu rolleyes.gif
Atsakyti
Na svarbu, kad pripazisti, o tai pirmas zingsnis i pasveikima biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2009 03 18, 11:54)
Nedėjau, nes nepersodinau dar. Šį pavasarį reikės sodinti, tai planuoju dėti į dugną, sumaišius su orchidėjų žemėmis (tomis, kurios netinka jokioms kitoms orchidėjoms  mirksiukas.gif ) ir drenažu.


jeigu nerasi tai pas mane kaimynas arkliuką laiko mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mamytė23 @ 2009 03 18, 12:19)
jeigu nerasi tai pas mane kaimynas arkliuką laiko mirksiukas.gif

Dėkui, turėsiu omenyje smile.gif O tu dėjai, kai persodinai?
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2009 03 18, 12:33)
Dėkui, turėsiu omenyje smile.gif O tu dėjai, kai persodinai?


Ne nes reikėjo persodinti anksti pavasarį,kad auginiai spėtų per vasarą suaugti,tai abu be kako ,tik vienas kokso čipsuose,o kitas universalio durpėj su nemažai putplasčio.Be to antrasis buvo padovanotas šlapias ir labai knietėjo man jį persodinti ir ne be reikalo,nes puse šaknų supuvę buvo doh.gif
Atsakyti
Sveikos. Esu čia naujokė, auginu 5 falenopsius. Kiek pajėgiau, peržiūrėjau temas, nuorodas, bet atsakymo į man kilusius klausimus neradau. Gal neužmėtysit pušies žievėmis, jei čia paklausiu ax.gif ?

Taigi. 1. Dėl tręšimo. Žinau, kad orchidėjas tręšti reikia atsargiai, nes jos jautrios trąšoms. Tačiau noriu pasitikslinti, kaip? Nusipirkau vokiškų spec.trąšų orchidėjoms (dabar tik pavadinimo negaliu parašyti, neturiu po ranka).Tai tręšti reikia tokiomis proporcijomis atskiedus kaip instrukcijoje parašyta, ar silpnesnes daryti? Ir kaip tręšiama -- į substratą pilama ar purkšti ant lapų? Maniškės auga tuose vazonėliuose, su kuriais pirktos, įstatytais į didesnius vazonus, ant akmenukų. Kai vandeniu laistau, tai per substratą nubėgęs jis susirenka po akmenukais ir orą drėkina ( ačiū Jums, kadaise apie šį auginimo būdą supermamoj skaičiau). O tai ir trąšomis taip pat tik perlieti, ar reikėtų įmerkus vazonėlį palaikyti ilgiau?
2. Kol gyvenom bute, dėl vandens buvo aišku. Vandenį iš krano palaikydavau kelias dienas ir tuomet laistydavau gėles (kad chloras ir kiti blogi priedai išgaruotų). Dabar persikėlėm į namą, vanduo iš paprasto šulinio. Ar man jį verta kelias dienas palaikyti prieš laistant, ar galiu iškart iš čiaupo prisileidus lieti? Ir dar -- mes to vendens maistui nenaudojam, nes nitratų per daug. O orchidėjoms ir kitoms gėlėms nieko blogo nebus? Labai lauksiu informacijos. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(merepopins @ 2009 03 18, 12:44)
Sveikos. Esu čia naujokė, auginu 5 falenopsius. Kiek pajėgiau, peržiūrėjau temas, nuorodas, bet atsakymo į man kilusius klausimus neradau. Gal neužmėtysit pušies žievėmis, jei čia paklausiu ax.gif ?

Taigi. 1. Dėl tręšimo. Žinau, kad orchidėjas tręšti reikia atsargiai, nes jos jautrios trąšoms. Tačiau noriu pasitikslinti, kaip? Nusipirkau vokiškų spec.trąšų orchidėjoms (dabar tik pavadinimo negaliu parašyti, neturiu po ranka).Tai tręšti reikia tokiomis proporcijomis atskiedus kaip instrukcijoje parašyta, ar silpnesnes daryti? Ir kaip tręšiama -- į substratą pilama ar purkšti ant lapų? Maniškės auga tuose vazonėliuose, su kuriais pirktos, įstatytais į didesnius vazonus, ant akmenukų. Kai vandeniu laistau, tai per substratą nubėgęs jis susirenka po akmenukais ir orą drėkina ( ačiū Jums, kadaise apie šį auginimo būdą supermamoj skaičiau). O tai ir trąšomis taip pat tik perlieti, ar reikėtų įmerkus vazonėlį palaikyti ilgiau?
2. Kol gyvenom bute, dėl vandens buvo aišku. Vandenį iš krano palaikydavau kelias dienas ir tuomet laistydavau gėles (kad chloras ir kiti blogi priedai išgaruotų). Dabar persikėlėm į namą, vanduo iš paprasto šulinio. Ar man jį verta kelias dienas palaikyti prieš laistant, ar galiu iškart iš čiaupo prisileidus lieti? Ir dar -- mes to vendens maistui nenaudojam, nes nitratų per daug. O orchidėjoms ir kitoms gėlėms nieko blogo nebus? Labai lauksiu informacijos. 4u.gif



1. tręšti kaip ir nurodyta,o jeigu purški tai tada dar per pusę skiedi.Laistai,kaip tau patogiau ar mirkyt ar perliet.
2.mano ir gi toks vanduo bet lieju ir nieko,kartu naudoju trąšas tikriausiai kaip ir tavo "Schults"
Atsakyti
Sveikos,
gal zinot kas galetu buti?
Mano orchideja zydi, saknys atrodo normaliai, bet kazko ji tokia lapus apleidus pasidare. anksciau jie tokie tvirti buvo. kas jai negerai?
Va kaip atrodo sad.gif

user posted image

user posted image


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurgitat: 18 kovo 2009 - 12:10
QUOTE(jurgitat @ 2009 03 18, 12:58)
Sveikos,
gal zinot kas galetu buti?
Mano orchideja zydi, saknys atrodo normaliai, bet kazko ji tokia lapus apleidus pasidare. anksciau jie tokie tvirti buvo. kas jai negerai?


jeigu šaknys geros tai drėgmės trūksta ir ne palaistai pakankamai,o jeigu dar šilta namuose...
Atsakyti
mamyte 23 tu cia pas mus profe thumbup.gif noriu taves paklausti kaip tu skidamariu atsikratyti? nepakenks actara ziedams? sako perlieti nepakanka, bet mano cimbidis didziulis, po viena lapa vargu ar apipurksiu doh.gif
Atsakyti