Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

labas rytas visoms thumbup.gif su ziema panelutes doh.gif doh.gif
ziuriu diskusijos nesibaigia, kodel tokios piktos kai kurios? gi pavasaris arteja, reikia dziaugtis gamta o kartu ir musu tema thumbup.gif asmeniskai pritariu simres pasisakymui biggrin.gif bukim kantresnes vienos kitams, niekad krastutinumai nepadejo ir nepades mirksiukas.gif
gelyte visoms, uz taika ir ramybe drinks_cheers.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 18, 10:43)
g.gif  Kas sakė, kad fosforo negauna  rolleyes.gif  Kas tada yra Schultz - pažiūrėjus sudėtį - kalio fosforo... Visą laiką tręšiant jomis cymbidiumas tiesiog neišsiaugins reikiamos žaliosios masės, o tada irgi žiedais nekvepia. Azotas skatina augimą,  fosforo perteklius stabdo, todėl sezoniškumą turinčios orchidėjos, tokios kaip cymbai, dendrobiumai, oncidiumai, odontoglosumai, tręšiami keičiant trąšas skirtingais sezonais  mirksiukas.gif  Klaida slypi kažkur kitur  schmoll.gif


O aš trąšų nekeičiu ištisai su Schultso tręšiu ir žydi visos kurias tu išvardinai,kad reikia pakeisti trąšas,ir Cymbas buvo 2 žiedynus jau pradėjęs auginti po vasarojimo lauke,tik mano klaida buvo padaryta ,kad tie žiedkočiai nupuvo doh.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 18, 11:16)
ji reikia i vazona deti, su substratu, persodinant, o del sviezumo.... nezinau! Bet paprastai daugeliui augalu nepatinka sviezios organines trasos  schmoll.gif
tai gal padziuvusi geriau, maziau rizikos  mirksiukas.gif

Arklio kakutis tikriausiai yra vienintelis, kurį į gėlytes galima dėti šviežią.
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2009 03 18, 10:14)
o tai jis šviežias turi būti  lotuliukas.gif ar padžiuvęs? ir kaip jį tik ant viršaus dėti? g.gif  lotuliukas.gif



QUOTE(Gaurė @ 2009 03 18, 10:25)
Arklio kakutis tikriausiai yra vienintelis, kurį į gėlytes galima dėti šviežią.

Galima pavasarį persodinant dėti vazono apačioje. Paprasčiau su padžiovintu, nes jis ne toks aštrus, šviežią dedant yra kažkiek rizikos padeginti šaknis, nors viskas priklauso nuo laistymo ypatumų rolleyes.gif Nėra tai tokia griežta taisyklė tongue.gif Beje, cymbidiumų augintojai rašo, kad tai apskritai neprivaloma, bet cymbidiumai yra organikos mėgėjai, ir juos galima taip pat mėsuotu vandeniu laistyti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 18, 10:37)

NAUJUTE, oncidiumu visai i baze neatveze  schmoll.gif  verysad.gif

verysad.gif ot kokie verysad.gif
o dabar klausimas jums: siandien merkiau savo cimba i vandeni, i kibira kitaip tariant nes jau senai laistytas buvo ir stai iskelus is kibiro randu voriuka, cia turbut jis tuos voratinklius pyne, bet cia baike, o va kitas "gyvunas" toks sarvuotas su 2 usais, tai klausiu cia tas skidamarilis ar koks ten velnias? blush2.gif doh.gif niekad as tokiu nemacius ir neturejus savo augintiniuose, bet jis jau negyvas buvo, tai turiu itarima kad ir daigiau ju tam cimbo vazoniuke yra unsure.gif ar actara padetu?nepakenks ziedams?
Atsakyti
QUOTE(Gaurė @ 2009 03 18, 11:25)
Arklio kakutis tikriausiai yra vienintelis, kurį į gėlytes galima dėti šviežią.


o tu į saviškį dėjai?
Atsakyti
QUOTE(mamytė23 @ 2009 03 18, 10:25)
O aš trąšų nekeičiu ištisai su Schultso tręšiu ir žydi visos kurias tu išvardinai,kad reikia pakeisti trąšas,ir Cymbas buvo 2 žiedynus jau pradėjęs auginti po vasarojimo lauke,tik mano klaida buvo padaryta ,kad tie žiedkočiai nupuvo doh.gif  verysad.gif

aš nė karto nesu nei vienos kvietkos tręšusi ir žydi visos kaip pasiutusios, taip kad čia kiekvienam skirtingai mirksiukas.gif

QUOTE(Šilingė @ 2009 03 18, 10:33)
Galima pavasarį persodinant dėti vazono apačioje. Paprasčiau su padžiovintu, nes jis ne toks aštrus, šviežią dedant yra kažkiek rizikos padeginti šaknis, nors viskas priklauso nuo laistymo ypatumų  rolleyes.gif Nėra tai tokia griežta taisyklė  tongue.gif  Beje, cymbidiumų augintojai rašo, kad tai apskritai neprivaloma, bet cymbidiumai yra organikos mėgėjai, ir juos galima taip pat mėsuotu vandeniu laistyti  biggrin.gif

kadangi reik naikinti parazitus apsigyvenusius cimbidi, tai ir persodinti reikes,pasinaudosiu patarimu, bus matyti ar patiks jai tas šudukas ar ne biggrin.gif

QUOTE(naujute @ 2009 03 18, 10:33)
verysad.gif ot kokie  verysad.gif
o dabar klausimas jums: siandien merkiau savo cimba i vandeni, i kibira kitaip tariant nes jau senai laistytas buvo ir stai iskelus is kibiro randu voriuka, cia turbut jis tuos voratinklius pyne, bet cia baike, o va kitas "gyvunas" toks sarvuotas su 2 usais, tai klausiu cia tas skidamarilis ar koks ten velnias? blush2.gif  doh.gif  niekad as tokiu nemacius ir neturejus savo augintiniuose, bet jis jau negyvas buvo, tai turiu itarima kad ir daigiau ju tam cimbo vazoniuke yra  unsure.gif ar actara padetu?nepakenks ziedams?

taigi ne kartą jau buvo rašyta doh.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2009 03 18, 11:38)

taigi ne kartą jau buvo rašyta  doh.gif

lotute, labai sunku atsakyti dar ir dar karta i klausimus? g.gif
ar reikejo butinai bereikalingai ir kandziai pakomentuoti? g.gif

va taip ir mes nusiplepam ir nematom tu paciu elementariu naujokiu klausimu, o kazkas uz tai pyksta.... nono.gif

atsakysiu as - jei gerai pametu, su silpna actara galima palaistyti ir tie sarvuoti usuoti pilki vabalekai tikriausiai skydamariai verysad.gif
bet nesu tikra del atsakymo, tik atsakiau, nes kitos TINGI huh.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 18, 10:43)


atsakysiu as - jei gerai pametu, su silpna actara galima palaistyti ir tie sarvuoti usuoti pilki vabalekai tikriausiai skydamariai  verysad.gif
bet nesu tikra del atsakymo, tik atsakiau, nes kitos TINGI  huh.gif


o papildant tavo atsakyma, man viena iš orchidėjinininkių profių sakė, kad vien palaistymo neužteks schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 18, 11:43)
lotute, labai sunku atsakyti dar ir dar karta i klausimus?  g.gif
ar reikejo butinai bereikalingai ir kandziai pakomentuoti?  g.gif

va taip ir mes nusiplepam ir nematom tu paciu elementariu naujokiu klausimu, o kazkas uz tai pyksta....  nono.gif

atsakysiu as - jei gerai pametu, su silpna actara galima palaistyti ir tie sarvuoti usuoti pilki vabalekai tikriausiai skydamariai  verysad.gif
bet nesu tikra del atsakymo, tik atsakiau, nes kitos TINGI  huh.gif

aisku gal kaip kam ir durnas klausimas pasirode, aciu mikuotuke kad atsakei mirksiukas.gif bet man svarbu ar ta actara nenudaigos ziedu???ir seip tu miltuotu lapu ar daliniu neradau, isviso pozymiu nera kad augala puola, tik tiek kad po laistymo vienas toks liko kibire, uztat ir susirupinau g.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2009 03 18, 11:47)
o papildant tavo atsakyma, man viena iš orchidėjinininkių profių sakė, kad vien palaistymo neužteks schmoll.gif

blink.gif va, nes as konkreciai nezinau, ko reiktu... gal tiesiog atidziai persodinti, keiciant substrata + laistymas? Bet gelei stresas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 18, 08:48)
Tina  hihihi.gif as cia laaabai ne i tema, bet....
dirbu dvasinga darba, toli, oi toli grazu ne materialu, tad materialiu gerybiu karstine man svetima  schmoll.gif

As ir pati labai myliu geles, bet po truputi pripazistu, kad man jau manija. blush2.gif

O kas tai daugiau, jei ne manija - jus nuo ryto iki vakaro apie jas galvojat, perkat, perkat, perkat ... paskui raudat, kad jau vietos neturit. Dvasingai galima dziaugtis ir keliu ziedeliu teikiamu dziaugsmu. Gerai, kad mane bent jau MB tramdo. Turiu atsvara savo nuprotejimui smile.gif Nes man tai, apie ka rasau, irgi ne svetima blush2.gif

Gerai baigiam sia tema. drinks_cheers.gif


Papildyta:
As tik norejau ilieti truputi peno pamastymams... smile.gif smagu, kads iskart puch ir reakcija smile.gif
Atsakyti