Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūra

esancios substrate, taciau yra ir nemazai zaliu.
Atsakyti
QUOTE(axara @ 2009 03 17, 19:53)
bet kad zinokit ne vienas sako,kad cimbidi daug sunkiau auginti nei phal, net pardavejos  biggrin.gif

teisybę sako, nes aš auginimu skaitau pražydinimą,nes auginti cimbidį vien dėl lapų - vietos gaila schmoll.gif

QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 17, 19:56)
bet tikrai - seniau bijodavau cimbu, galvojau, lengviausia falenopsius auginti, bet dabar, po 2 sveiku ir dar 2 nupigintu isigijimo ir sekmingo ju bujojimo, isitikinau, kad su falenopsiais daug daugiau terliotis reikia, o jau cimbidziai...  irnesakyk.gif  hihihi.gif

Kai pavyks nors vieną pražydinti, tada galėsi džiūgauti, nes jie kaip salotos lapus augina tai tikrai sėkmingai tongue.gif

QUOTE(Šilingė @ 2009 03 17, 20:33)
doh.gif  Merginos, kodėl taip įsitikinusios, kad cymbidiumai lengviau auginami už falenopsius  doh.gif  Jau kuris laikas skaitau ir savo akimis netikiu  g.gif  Maniškis dvi vasaras lauke praleido, ir žiemoja vėsiai pagal rekomendacijas, bet žydėjimu net nekvepia. Nesakau, kad priežiūra teisinga manoji, neteigiu, kad viską žinau, išmanau ir kad jūsiškiai tikrai nežydės jei manasis nežydi, o bet tačiau yra gal peno apmąstymams  g.gif 


drinks_cheers.gif Pora turiu, vienas bujoja jau 4 metus,kitas trumpiau, bet dėl žiedų vis dar nesutariam doh.gif Aš noriu, jie prieštarauja biggrin.gif
Atsakyti

QUOTE(lotute @ 2009 03 17, 20:55)
mergaites nesupykit, bet labai daug plepejimo ne i tema 4u.gif
ateinu paskaityti kaip prižiūrėti orchidejas , o randu plepalu ne į temą 4u.gif


drinks_cheers.gif

QUOTE(laurindre @ 2009 03 17, 21:32)
Tokia pati situacija buvo pries kelis menesius. Plepancios apie viska ir geles mergaites susikure tema bendraminciuose ir jau plepa 40 tema, galite eiti ir plepeti tenai g.gif
Nes tos, kurios tikrai senai augina sias geles ir turi daug patirties vel nebeuzena cia schmoll.gif


Nelabai yra ko eiti doh.gif Pliurpimas dėl pliurpimo.


QUOTE(pabirze @ 2009 03 17, 21:37)
negi dabar pasidalinai savo patirtimi? ne, taip kad... o ir kartotis apie auginimą tūkstantį kartų g.gif , beje nepakeičiamų nėra - užaugs nauja karta profesionalių augintojų, svarbu noras auginti ir mylėti gėliukus 4u.gif


Keistokas požiūris. Tikrai užeitų, jei tema būtų apie orchidėjas, o ne apie nieką.


QUOTE(Šilingė @ 2009 03 17, 22:51)
Nu va, prasidėjo vėl  biggrin.gif  Kaip kai kurios atsimena, panaši situacija orchidėjose buvo prieš kažkiek laiko su tais plepėjimais, merginos tada supyko baisiausiai, kad kritikuojamos už pliurpimą, kai kurios čia net nebeužeina, kai kurios vis dar. Plepėjimams yra skirtas bendraminčių subforumas, o flora pagal savo paskirtį turėtų būti informacinio pobūdžio, nepainiokit  mirksiukas.gif Paskutiniu metu skaitant temą man buvo kilusi mintis, kad parduotuviniams reikalams apskritai gal verta naują temą atsidaryti  g.gif  Jei gerai pamenu, prieš porą metų gal net buvo tokia tema  unsure.gif  Orchidėjų temai mirtis negresia, net jeigu tik ir po vieną postą per dieną bus parašoma  4u.gif  O išvengiant pliurpaliukų info bus koncentruotesnė ir tikslesnė, jei jau ką...



Labai gerai atsimenam. Kažkiek laiko forumas buvo tikrai į temą, o dabar vėl pavirto pliurpalyne. Gerai, kad tu Šilinge dar turi tiek kantrybės ir atsakai į klausimus ir į vėžes pabandai forumą atvesti, nes kai kurie patarimai doh.gif
Nauja tema parduotuviniams reikalams gal ir nieko būtų, bet vargu ar tai padėtų.
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 17, 21:51)
noriu pasitikslinti pas lotute ir pabirze - vaikai tai ne keikiai, o nauji auginiai?  blink.gif
susipainiojau  ax.gif

va teks grįžt atgal ir pasiieškot mano foto ir įvertint, ištryniau kompe, o naujas - nėr kada fotkint
Atsakyti
Dėl cimbidžių tai prigasdinot, merginos. Pernai pavasarį pirkau žydintį gražuolį, o šiemet jis ir pas mane sužydėjo bigsmile.gif Nors nei tręšiau, nei lauke laikiau vasarą, ir laisčiau ne per daugiausiai. Užtat dabar pradėjau bijoti, kad kito žiedstiebio nesugebėsiu išprašyti pas jį g.gif
Gal jis pražysta nuo visiškos nepriežiūros? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE
Matai, ne vikipedijoje pasiskaičiau apie kiminus biggrin.gif o juos neblogai pažįstu. Nuo vaikystės dar. Klaipėdos miškuose aišku nesiorientuoju, bet kad apie Vilnių ir Suvalkijoj kiminai auga šlapiose vietose - pelkėse, raistuose, - tai faktas ir sausam miške jų nesutikau. Nebent ten kokia bala būtų g.gif 4u.gif


Kiminų prisirinkau valakampių parke, paupy, tarp medžių ir pušelių jų pilna buvo, ir nemanau kad tos įrašytos į raudonają knygą...
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 17, 21:51)
Nu va, prasidėjo vėl  biggrin.gif  Kaip kai kurios atsimena, panaši situacija orchidėjose buvo prieš kažkiek laiko su tais plepėjimais, merginos tada supyko baisiausiai, kad kritikuojamos už pliurpimą, kai kurios čia net nebeužeina, kai kurios vis dar. Plepėjimams yra skirtas bendraminčių subforumas, o flora pagal savo paskirtį turėtų būti informacinio pobūdžio, nepainiokit  mirksiukas.gif Paskutiniu metu skaitant temą man buvo kilusi mintis, kad parduotuviniams reikalams apskritai gal verta naują temą atsidaryti  g.gif  Jei gerai pamenu, prieš porą metų gal net buvo tokia tema  unsure.gif  Orchidėjų temai mirtis negresia, net jeigu tik ir po vieną postą per dieną bus parašoma  4u.gif  O išvengiant pliurpaliukų info bus koncentruotesnė ir tikslesnė, jei jau ką...

pamenam, pamenam biggrin.gif vel tas pats vyksta lotuliukas.gif snaudziau, snaudziau skaitydama, taip jau nuobodu, kol daskaiciau iki kilusio sirsilo ir pabudau biggrin.gif ir pagalvojau, kad daugumai parduotuviu siaubeju vertetu pasiskaityti sita staripsniuka (neuzpulkit tik manes, palikit bent skverno skuteli, as pati kartais esu uzpulta manijos), stai: http://klaipeda.dien...ija-liga-128972
Cia rimtesnis: http://www.medicine....e...&strid=5453
Mergaites, raminkites. Kam jums visu pasaulio orchideju namie? Visko vistiek nesutalpinsit pio savo stogu.
Bjauri turbut as siandien smile.gif
Noriu, kad temute griztu i vezes smile.gif t.y. orchideju auginimas mirksiukas.gif
Papildyta:
Na ir dar: http://gyvenimas.del...php?id=17938720 proto prablaivejimui mirksiukas.gif
Papildyta:
Citata is paskutinės nuorodos: Nepasiduokite nuolaidų euforijai, išpardavimų beprotybei ir reklamos spąstams. Pasistenkite pirkti ramiai, sąmoningai ir blaivia galva – taip, kaip darote viską savo gyvenime.

Laimės gali suteikti visai kiti dalykai. Artimo žmogaus rūpestis. Vaiko šypsena. Draugų buvimas. Pagalba tiems, kam to reikia. Tyli žvaigždėta naktis ant ežero kranto... Arba pasivaikščiojimas. Tik jei maršrutas tęsis kuo toliau nuo parduotuvės.


Ir tyliu jau siandien smile.gif
Atsakyti
merginos, patarkit:

turiu nužydėjusį phaleonopsį, ant seno žiedkočio dar liko gyva akutė, kur leidžia ar naują šakelę, ar naują pumpurą, nesuprantu, bet labai jau lėtai. tap pat auga naujas lapelis. bet substratas visiškai subyrėjęs, na, tikrai nusidėvėjęs labai... sad.gif

ar man ją persodinti dabar? ar nepakenksiu jos augimui? galvoju, gal naujas substratas labiau padėtų jai augti, nei šitas.... tik bijau, ar pajudindama nesutrukdysiu gėlytei g.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 03 18, 09:03)
merginos, patarkit:

turiu nužydėjusį phaleonopsį, ant seno žiedkočio dar liko gyva akutė, kur leidžia ar naują šakelę, ar naują pumpurą, nesuprantu, bet labai jau lėtai. tap pat auga naujas lapelis. bet substratas visiškai subyrėjęs, na, tikrai nusidėvėjęs labai... sad.gif

ar man ją persodinti dabar? ar nepakenksiu jos augimui? galvoju, gal naujas substratas labiau padėtų jai augti, nei šitas.... tik bijau, ar pajudindama nesutrukdysiu gėlytei  g.gif

as tavo vietoje, kol neleidziami patys ziedai, persodinciau kaip tik dabar mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Šilingė @ 2009 03 17, 23:15)
Kiekvienais metais prisiaugina po kelias naujas bulbas, bet žydėti  schmoll.gif  Tręšiu azotinėm trąšom pavasarį ir Schultz nuo rugjūčio, stovi terasoj per vasarą, žiemą verandoj ant lango... Persodinau pernai pavasarį - tiesą sakant, greičiausiai per vėlai, balandžio mėnesį, matyt, nebespėjo sugrįžti į reikalingą ritmą  doh.gif  Šiemet bandysiu koreguot priežiūrą iš naujo.
Nuo gyvių actara palaistyk 
Jei tik kai kurios, tai kol kas nejudink. O kurios šaknys - orinės ar esančios substrate  g.gif

silinge, pirmoji tavo klaida - azotinemis trasomis lepinamas cimbidis visada augins tik labai grazius lapus tongue.gif TIK. Smarkiai mazink azoto kieki, pasirupink fosforu mirksiukas.gif
as vakar apsisvieciau apie orchidejas truputi mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(simre @ 2009 03 17, 22:30)
Kažkuri rašėt, kad Aleksote matėt miniukų su itin mažais žiedeliais. Gal galit patikslint: bendras augalo dydis, žiedų spalva, kaina?  Kiek jų ten buvo, ar yra tikimybė pvz rytoj ten jų rasti - neduoda man ramybės mintys apie juos. Ir kurioj vietoj - ten, kur du aukštai, ar kur vienas?

Dėl nukainuotų cimbidžių - Aleksote pirkau savo du nukainuotus po 10 lt puikios būklės bebaigiančius žydėti (buvau kažkurioj ankstesnėj temoj foto įkėlus). Abu turi po 4 gumbus. Manau, kd toks variantas pradedančiai susipažint su cimbidžiais asmenybei (tam tarpe ir man, žinoma) labai geras. Ir augalai geri, ir kaina . Nesugebėsim pražydint, tai nesugebėsim...
jei jau zmogus prase, nors cia mat ne parduotuvine tema, tai as dabar jam turiu neatsakyti? mad.gif
ot imsiu ir atsakysiu beee.gif
simre, karmelitoj maciau, antrame aukste, tik uzlipus laiptais eik tiesiai - iskart desineje pamatysi falenopsiukus uz anturiu pastatytus mirksiukas.gif
manau, kad tu mazaziedziuku tikrai bus! bigsmile.gif nes niekas jais per daug nesizavi unsure.gif (o as vos laikiausi nenupirkus) lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2009 03 18, 00:44)
Citata is paskutinės nuorodos: Nepasiduokite nuolaidų euforijai, išpardavimų beprotybei ir reklamos spąstams. Pasistenkite pirkti ramiai, sąmoningai ir blaivia galva – taip, kaip darote viską savo gyvenime.

Laimės gali suteikti visai kiti dalykai. Artimo žmogaus rūpestis. Vaiko šypsena. Draugų buvimas. Pagalba tiems, kam to reikia. Tyli žvaigždėta naktis ant ežero kranto... Arba pasivaikščiojimas. Tik jei maršrutas tęsis kuo toliau nuo parduotuvės.


Ir tyliu jau siandien 

Tina hihihi.gif as cia laaabai ne i tema, bet....
dirbu dvasinga darba, toli, oi toli grazu ne materialu, tad materialiu gerybiu karstine man svetima schmoll.gif
kodel geles? ju ziedai yra man vienas is budu pamatyti Dievo sypsena wub.gif
Kadangi tema apie Orchidejas, nepasakosiu, kaip laukiu pavasario, ir kad kambari paverciau jurginu, pelargoniju bei pomidoru daigykla...
Cia tik pasiskaicius galima pagalvoti, kad perkam del pirkimo hihihi.gif
bent man asmeniskai taip nera wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mikuotuke: 18 kovo 2009 - 08:50
O kur galima rasti smulkaus substrato, tinkančio d. nobile persodinimui? O jį laistyti taip pat kaip ir phaleonopsius?
Atsakyti
QUOTE(scorpioneeee @ 2009 03 18, 09:54)
O kur galima rasti smulkaus substrato, tinkančio d. nobile persodinimui? O jį laistyti taip pat kaip ir phaleonopsius?

http://www.orchidejo...index.php?id=36
paziurek cia mirksiukas.gif
laistymas pavasari ir vasara saikingas, bet panasiai kaip falenopsiu, bet rudeni-ziema butinas sausesnis ir saltesnis periodas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 03 18, 10:03)
http://www.orchidejo...index.php?id=36
paziurek cia  mirksiukas.gif
laistymas pavasari ir vasara saikingas, bet panasiai kaip falenopsiu, bet rudeni-ziema butinas sausesnis ir saltesnis periodas  smile.gif


Dėkui už atsakymus. O persodinant turbūt šaknų apkarpyti nereikia, nes jos daug smulkesnės ir taip atrodo, kaip padžiuvusios, tai kad kokios geros neapgenėjus...
Atsakyti